Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H (62. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.251
Cevap
30
Favori
93.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamler, elimde ki 6 aylık lenovo legion 5 (AMD ryzen 7 4800h,RTX2060 6Gb, 16Gb RAM, 256Gb M2 SSD 1TB HDD, 15.6 INCH 144Hz) biglisayarımı satıyorum. İlgilenen arkadaş varsa iletişime geçebilir. İstanbul için elden teslim edebilirim.

• Laptopu fan temizliği vs için açan var mı ? Çok toz alan bir yerde kullandığım için bilgisayarı fanlar falan toz dolmuş temizlemeyi düşünüyorum.Kimi firma garanti süresince vs kullanıcının açmasını garanti dışı sayıyor da bilgisi olan var mı

• Selamlar herkese,

Lenovo Legion 5 82GN000UTX Ryzen 7-4800H 1 TB + 256 GB SSD 16 GB 6 GB RTX2060 FreeDOS

Biosta ve W10 kurulumunda SSD görmüyor sadece 1Tb harddisk görünüyor.Bu konuda tecrübesi olan varmı bu modele özel bir ayar driver setup iso vs mi var?

Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Saygılarımla

• Walter H.White kullanıcısına yanıt

Selamlar, zarar verilmediği sürece alt kapak açmak "Lenovo" için garantiyi etkilemiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merih Akçil -- 29 Haziran 2021; 10:47:50 >
  • Merhaba, benim de bir problemim var arkadaşlar. Amazon amerikadan Legion 5-15ARH05H Laptop (Lenovo) ürününü satın aldım. Maalesef kamerası donanımsal olarak bozuk olduğunu gördüm. Global garantisinin olduğunu sanıyordum ama yokmuş, global garantiye çevirmenin yolu var mı şu aşamada? Sanırım amazon'a geri iade edeceğim ürünü. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar :)

Not: Şuanki garantim Legion Ultimate Support 1 yılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nikolagulucan -- 29 Haziran 2021; 10:51:39 >
  • Merhaba, ben ryzen 5 3600 16 gb ram 1660 ti bir masaüstü kullanıyorum. 3D Blender ve video edit render vs işler için... Daha önce oyun laptopu denen legion 5 gibi laptopları hiç kullanmadım ama taşınabilir bilgisayarların masaüstü olanlardan daha düşük performanslı olduğunu duyuyorum. 4800h - rtx 2060 olan modeli benim masaüstü sistem ile kıyaslanırsa hangisi üstündür? eğer başabaş ise rtx 2060 lı modeli almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Merih Akçil

Selamlar, zarar verilmediği sürece alt kapak açmak "Lenovo" için garantiyi etkilemiyor

Teşekkürler

• Merih Akçil M kullanıcısına yanıt

Selamlar,

Aynı sorunu yaşayanlar olabilir diye sonucu paylaşmak istedim.

Yerinde destek hizmeti geldi, önce ssd çıkarıp bios default aldılar bilgisayarı başlattığımızda yine görmedi daha sonra M2SSD takılı iken 1Tb hdd nin soketini çıkartıp sadece M2SSD ile başlattık hiç bir işlem yapmadan Bios direk gördü W10 kurulumu yaptık bitti sonrasında HDD soketini tekrar taktık. Şu anda 2 harddiskide görüyor ve W10 M2 den başlıyor.

Saygılarımla

• selamlar öncelikle. Benim PC orjinal windows lu Windows sürümü güncel ama hala 2004 (2020 mayıs) sürümünde. Bundan sonra 2 sürüm daha çıktı diye biliyorum. Sizde durum nedir? Hala 2004 sürümüne aylık toplu güncelleştirme alıyor sadece

edit: 21H1 geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanerArslann -- 25 Temmuz 2021; 15:40:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merih Akçil M kullanıcısına yanıt

Hocam merhabalar, çok dikkat ederek açmama rağmen alt kapağın sağında ve solunda bulunan en küçük tırnaklar kırıldı, çok ufaklar kasayı açarken bunları kıran çok varmış bakındım biraz. Kasa yerine tam oturuyor herhangi bir problem yok. Sizce bu garantiyi bozar mı ?

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H
  • Merhaba arkadaşlar. Bendede legion 5 ryzen 5600 rtx 3060 olan model var. Ancak yardımınıza ihtiyacım var. Fan ayarı ve voltaj ayarı yapabileceğim bir program bulamadım legion için. Afterburner sadece overclock yapabiliyor. Kendi programı legion vantage ise 3 sabit ayarı var. Yani fanı maksimuma ve voltajıda istediğim değere getirebileceğim monster kontrol merkezi tarzı bir program var mı bildiğiniz arkadaşlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese selamlar. aranızda win11 e geçen var mı? benim orjin win10 a geldi güncellemedim. sürücü ve levono uygulamaları sorunsuz çalışıyormu acaba bilgisi olan deneyen var mı

• 25 ekimde çıkan bios güncellemesinden sonra 33 versiyon olan Bilgisayara ekran gelmiyor bilginiz olsun servise göndereceğim ne yaptıysam açamadım

• CanerArslann kullanıcısına yanıt
    Ben 2 aydır kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • CanerArslann kullanıcısına yanıt

Hocam Harici bir monitör bağlayın makineye. Bios'a girip varsayılana alın. Düzelecektir. Veya Orada "switchable graphic" denen bir nane var. Orayı tekliye çekin makineye res alın düzelecektir. Harici monitör yok ise sırası ile yanlıs hatirlamiyorsam pc açılışta hemen;

"F2 Tuşu"

"Aşağı ok yön tuşu 2-3 sefer garanti olsun diye"

"F9 Enter"

"F10 Enter"

Yanılmıyorsam böyleydi. Bios güncellemesi yapacak arkadaşlar bios varsayılana çevirsin.Sonra bios güncellemesi yapsın.

• DashOwuz58 D kullanıcısına yanıt
    Hocam cevap icin teşekkürler deneyeceğim. İlk olduğunda monitöre bağladım görüntü gelmedi. Sizin dediğiniz ekran gelmeden ezbere sanırım ekran kartıyla alakalı o zaman. 15 sn Ctrl alt esc sonra açma + yandaki bios tuşu + 30 sn açma kapama tuşuna basılı tutma hepsini denedim görüntü alamadım. Ayarlar düzgün klavye ışığı filan Windows açılıyor sanırsam uykuya filan geçiyor. Beko’dan almıştım servise göndereceğim dedikleriniz olmazsa artık yapacak bir şey yok. 2 bios güncelledim hiç bir sorun oluşmamıştı

• DashOwuz58 D kullanıcısına yanıt

hocam gerçekten çok çok teşekkür ederim.. bir üst mesajda belirttiğim gibi ne yaptıysam olmamıştı şimdi açıldı Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H 

• beyler muhtemelen yanlış listelendi fiyatlar ama değilse de yapıştırın

https://www.hepsiburada.com/lenovo-amd-ryzen-7-5800h-16gb-512gb-ssd-rtx3060-windows-10-pro-16-tasinabilir-bilgisayar-20ym001htx-p-HBCV0000113AEA?magaza=teknoiz

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H
  • Merhaba M2 SSD slotuna hangi SSD yi takmamı tavsiye edersiniz
    Gen3 mü takayım yeni nesil gen4 destekliyorsa onu mu takmalıyım
    Saygılarımla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.