Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu (249. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.894
Cevap
119
Favori
516.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: naked leader

quote:

Orijinalden alıntı: amare_34

quote:

quote:

arkadaşlar yeni ekran kartı güncellemesinden (Versiyon: 314.22) sonra windows puanı grafikler ve oyun grafikleri 6.6 iken ikside 6.3 indi bunun nedeni ne olabilir. sizdede böylemi oldu ?

hocam gt630m mi yoksa 635m mi mevcut bilgisayarınızda bir de derecelendirme de düşüş oldukdan sonra oyunlarda bir sorun oluştumu donma v.s. gibi

bendeki gt635 aldığım bir hafta falan oldu daha oyun yüklemedim oyun için fps olarak bi test yapma şansım yok
    günceleme yapanlar arkadaşlarda da durum böyle mi acaba ?

hocam bende de 635M serisi var benki değerler şöle oldu.
    ilk resim güncellemeden önce 2. resim ise güncellemeden sonraki fotoğrafda

Bende güncellemeden sonra yükselme oldu

O resimde gördüğünüz puanlar gt 635m e ait puanlar değil hd 4000 nin puanları hd 4000 işlemciye göre değişen bie ekran kartı i7 işlemcili olanlarda dah yüksek puanlar alabiliyor. Sadece oyun performansı olarak değerlendirme şansımız var gt 635m i windows tek kart olarak hd 4000 i görüyor puanlamada

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar yeni ekran kartı güncellemesinden (Versiyon: 314.22) sonra windows puanı grafikler ve oyun grafikleri 6.6 iken ikside 6.3 indi bunun nedeni ne olabilir. sizdede böylemi oldu ?

hocam gt630m mi yoksa 635m mi mevcut bilgisayarınızda bir de derecelendirme de düşüş oldukdan sonra oyunlarda bir sorun oluştumu donma v.s. gibi

bendeki gt635 aldığım bir hafta falan oldu daha oyun yüklemedim oyun için fps olarak bi test yapma şansım yok

benim ramde 7.87 olarak gözüküyor ekran kartı hd 4000 devrede ondanmı acaba ?

• Beyler selamın aleykum, sizin kulüp daha aktif olduğu için sizin kulübe yazıyorum
    Lenovo Z585 kullanıcısım AMD A10 işlemcim ve Ati radeon 7670 ekran kartlı olan model
    mevcut elimde, cihazdan memnunum bütün ihtiyaçlarıma karşılık veriyor velhasıl kelam
    SSD montaj yaptım, CORSAİR FORCE 60 GB sata3, komple formatladım ve windows
    kurmaya başladım, güzel bir şekilde flaş bellekle windowsumu kurdum herşey gayet normal
    tamamlandı cihaz açıldı bilgisayar ismini girdim masaüstümü hazırladı sonra kendi kendine
    yeniden başlattı BİOS'u geçiyo sonra imleç ekranda yanıp sönüp kalıyo öylece, 1 saat bekledim
    1 saat imleç ekranda yandı söndü, tekrar format attım aynısı oldu bende bıraktım geri nedenini
    bilen ve başına böyle bişey gelen varsa paylaşırsa sevinirim çokk uzattım hakkınızı helal edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkubulutsimsek

quote:

quote:

quote:

quote:

O resimde gördüğünüz puanlar gt 635m e ait puanlar değil hd 4000 nin puanları hd 4000 işlemciye göre değişen bie ekran kartı i7 işlemcili olanlarda dah yüksek puanlar alabiliyor. Sadece oyun performansı olarak değerlendirme şansımız var gt 635m i windows tek kart olarak hd 4000 i görüyor puanlamada

ekran kartını güncellemeden sonra bu puanlar neden değişiyor peki ben nvidia kartın driverını güncellliyorum bu neden kaynaklı ????

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ekran kartını güncellemeden sonra bu puanlar neden değişiyor peki ben nvidia kartın driverını güncellliyorum bu neden kaynaklı ????

Mesela bende güncelledim . Değişmedi 1 tb 8 gb lık model ekran kartı sürümü 314.22

Eklediğim dosyadan bakarsan Grafiklerde Intel Hd 4000 olduğunu görürsün . (ayrıntılar ve performans görüntüle ve yazdır kısmına tıkla)

Edit: İşletim sistemini yeni farkettim . Win 7 kullanıyormuşsun benim windows 8 o yüzden puanlamada bir fark oluştu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drutkubulutsimsek -- 26 Mart 2013; 22:20:43 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wildcats

quote:

Orijinalden alıntı: asir55

ARKADAŞLAR BİLGİSAYARIMI ŞİMDİ ALDIM. PC DEPO DAN GELDİ ANCAK KUTUSUNDA RAM : 4 GB YAZIYOR. YANINA KALEMLE 8 GB YAZILMIŞ. BEN BU ÖZELLİKLERİ ( RAM,EKRAN KARTI VS. ) NERDEN KONTROL EDEBİLİRİM.

sevgili arkadasım bende aynen senın gıbı pc depodan aldım gecen hafta elıme gectı bu pc nın 8gb orjınalı yok zaten 4 takılı 4 de onlar takıyor nerden alırsan al bu boyle

Benim ki var dostum Orjinal 8 gb ram ve 1 tb harddisk imzamdan modeli kontrol edebilirsin :) Free dos ürünlerde olmayabilir zaten 8 gb a kadar upgrade edilebiliyor .

arkadaşdaki laptopun aynısı bendede var benimde imzamda var

• arkadaslar bu bilgisayarda bioshock infinite oyununu deneyen oldu mu?

oyun iştah kabartıyor ancak ben calıstırıp calıstırmayacagından emin degilim.

bu arada efsane oyun şu;

http://youtu.be/8Xa19NBUm0M?t=8m21s

ilgili dakikadan itibaren izleyin, cok basarılı olmus.

acaba bizim alet calıstırır mı?
  • dostlar yukarda sormuş olduğum SSD montajı ve Windows kurulumu hakkındaki soruya cevap verecek bir dost yokmudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlker Yıldız

dostlar yukarda sormuş olduğum SSD montajı ve Windows kurulumu hakkındaki soruya cevap verecek bir dost yokmudur.

hocam ssd hard diskleri normal formatlama yapmayınız performansı etkiler secure erase yöntemi var onu yapınız ayrıca biosdan ahcı modunu kontrol ediniz onunla alakalı olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: russell26

quote:

Orijinalden alıntı: mf.kaya

arkadaşlar bende 8-9 aylık bir z580 kullanıcısıyım. gecen gün bilgisayarda filmdir müziktir oyundur uğraşırken dikkatimi çeken bir şey oldu ve içkillenmeye başladım hatta pc'yi yazın ist'a gidince garantiye bile göndermeyi düşünüyorum. Sorun pc'nin etrafındaki plastik kaplamada bilgisayarın ekranı ve mandalların üst tarafında(ic kısımda ekran ile) ki arada kalan yerler ekran ile tam birleşik degil hafif aralıklı sizde de var mı böyle bi sorun?

Herkeste öyle ama sen yine de servise ver.fan temizliği falan yapsınlar

iyi hoş da herkeste nasıl olabiliyo böyle bişey sanırım bu kasa kalitesinin dandikliginden oluyo :) neyse ilgin için tsk'ler hocam artik yaza bişeyler yapariz. he bu arada not lenovonun servisi bayagi iyi gibi geldi her ne kadar 7 24 çalışmasalarda gecen aradım bişey hakkında bilgi aldim adamlar bi kac gün sonra tekrar aradılar ne yaptiniz halledebildiniz mi diye :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ysr.bulut

quote:

dostlar yukarda sormuş olduğum SSD montajı ve Windows kurulumu hakkındaki soruya cevap verecek bir dost yokmudur.

hocam ssd hard diskleri normal formatlama yapmayınız performansı etkiler secure erase yöntemi var onu yapınız ayrıca biosdan ahcı modunu kontrol ediniz onunla alakalı olabilir

Hocam, birinci yönteminizi uygulayacağım fakat ikinci dediğiniz yani bios'tan ahcı modunu compability mi ne yazıyordu ona getirdim yine
    aynısı oldu imleç sol üst köşede yanıp yanıp sönüyo açılmıyo yani PC

• quote:

quote:

quote:

Hocam, birinci yönteminizi uygulayacağım fakat ikinci dediğiniz yani bios'tan ahcı modunu compability mi ne yazıyordu ona getirdim yine
    aynısı oldu imleç sol üst köşede yanıp yanıp sönüyo açılmıyo yani PC

o ahcı modda kalsın hocam secure erase yapın dedigim gibi daha sonra hiç biçimlendirme yapmadan sıfır kurulum yapın ssd üzerine

• quote:

o ahcı modda kalsın hocam secure erase yapın dedigim gibi daha sonra hiç biçimlendirme yapmadan sıfır kurulum yapın ssd üzerine

Teşekkür ediyorum şu an işyerindeyim ve akşam eve gidince dediğiniz işlemi yapıp devam edeceğim
    SSD'yi harici bir aparat ile cihaza bağlayabiliyoruz zaten.
  • quote:

quote:

Teşekkür ediyorum şu an işyerindeyim ve akşam eve gidince dediğiniz işlemi yapıp devam edeceğim
    SSD'yi harici bir aparat ile cihaza bağlayabiliyoruz zaten.

secure erase işlemini harici olarak yapmayınız sata girişine takarak yapınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: wasowsky

arkadaslar bu bilgisayarda bioshock infinite oyununu deneyen oldu mu?

oyun iştah kabartıyor ancak ben calıstırıp calıstırmayacagından emin degilim.

bu arada efsane oyun şu;

http://youtu.be/8Xa19NBUm0M?t=8m21s

ilgili dakikadan itibaren izleyin, cok basarılı olmus.

acaba bizim alet calıstırır mı?

Önerilen Sistem Gereksinimleri bile bu bilgisayara az.Ben oynadım güzel yani :D oynatır hayli hayli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Milanorida -- 27 Mart 2013; 17:30:32 >
  • quote:

secure erase işlemini harici olarak yapmayınız sata girişine takarak yapınız

tamam şimdi denicem teşekkür ediyorum
  • arkadaşlar açılışta bu ekranı gören varmı nasıl kaybedeceğiz bunu?
    enter yapınca açılıyor.diğerlerindende seçiyom açılıyor.beni gıcık etti bu açılış ekranı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celal42 -- 29 Mart 2013; 12:55:37 >
  • Biosla ilgili sorun yaşayan var mı? Ya da sorun yaşamış ama çözüm bulabilmiş. Hiç bir şekilde bios ekranına giremiyorum. Ne novo tuşuyla ne de f tuşlarıyla. Konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim.
  • beyler son günlerde bilgisayarda biraz yavaşlama vardı bugün görev yöneticisine bakarken gördüm işlemci hızı 2.49 ghz çekirdek ve mantıksal işlemci kısmıda 1 olarak gözüküyor sizce bunun sebebi nedir.
  • Arkadaşlar pc mi formatlamak istiyorum kurtarma diski yapıcam fabrika ayarı secenegini secersem bilgisayar ilk aldıgım gibi olurmu aldıgımda işletim sistemi yüklüydü freedos degildi

Ve z580 kullanan arkadaşlar sizdede laptop geç acılıyormu soluton ile hesaplama yaptı 3 dk sürüyor kendini toplaması .
  • 
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.