Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.895
Cevap
119
Favori
516.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bana yardım edebilecek var mı? oyunlarla ilgili kasma problemi yaşıyorum.ekran kartım 635m olmasına rağmen oyunlarda kasma oluyor.dxdiag a baktığım zaman grafik kartı intel hd graphics 4000 gözüküyor.bu sorunu nasıl halledebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LittleThings

arkadaşlar bana yardım edebilecek var mı? oyunlarla ilgili kasma problemi yaşıyorum.ekran kartım 635m olmasına rağmen oyunlarda kasma oluyor.dxdiag a baktığım zaman grafik kartı intel hd graphics 4000 gözüküyor.bu sorunu nasıl halledebilirim ?

Ekran kartı için dxdiag'a bakılmaz orası herzaman dahili kartı görür bunu defalarca yazdık kart ayarlarını nvidia denetim masası 3d ayarlar bölümünden yapacaksınız oradaki seçeneği otomatik seçilir yazar nvidia yapın.Bazen bu bile yeterli olmaz aynı yerde program ayarları var orada özelleştirilmiş program seçeneğini oyuna ayarlayın hemen altında kart seçeneği var onuda nvidia yapın sorun kalmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: perso3450

Arkadaşlar pc mi formatlamak istiyorum kurtarma diski yapıcam fabrika ayarı secenegini secersem bilgisayar ilk aldıgım gibi olurmu aldıgımda işletim sistemi yüklüydü freedos degildi

Ve z580 kullanan arkadaşlar sizdede laptop geç acılıyormu soluton ile hesaplama yaptı 3 dk sürüyor kendini toplaması .

bilgisayarı kapatıp novo tuşuyla açtığınızda recovery bölümü çıkmıyormu ordan tekrar eski haline getirebilirsiniz. fabrika ayarlarına dön dediğnizde de varsa recovery bölümünü çalıştırıp oradan ilk haline döndürüyor. iki seenekde kullanılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masyur

beyler son günlerde bilgisayarda biraz yavaşlama vardı bugün görev yöneticisine bakarken gördüm işlemci hızı 2.49 ghz çekirdek ve mantıksal işlemci kısmıda 1 olarak gözüküyor sizce bunun sebebi nedir.

msconfig'i çalıştırıp önyükleme kısmında gelimiş seçenekleri tıklayın. orda işlemci sayısı 1 görülüyorsa ve kutucuk tiklenmiş şekildeyse, tiki kaldırıp uygula yapın ve bilgisayarı tekrar başlatın. sonra tekrar aynı yere girin.işlemci çekirdek sayısına göre orada i5lerde 4, i7lerde 8 göürlmesi lazım. i5 işlemciniz varsa 4'e alıp tekrar kutucuyu işaretleyin ve tekrar başlatın. böyle birşey deneyebilirsiniz. ben ilk aldığımda bilgisayar 2.20 ghz'i geçmiyordu. şuanda 3.45'e kadar çıktığını gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

quote:

arkadaşlar bana yardım edebilecek var mı? oyunlarla ilgili kasma problemi yaşıyorum.ekran kartım 635m olmasına rağmen oyunlarda kasma oluyor.dxdiag a baktığım zaman grafik kartı intel hd graphics 4000 gözüküyor.bu sorunu nasıl halledebilirim ?

Ekran kartı için dxdiag'a bakılmaz orası herzaman dahili kartı görür bunu defalarca yazdık kart ayarlarını nvidia denetim masası 3d ayarlar bölümünden yapacaksınız oradaki seçeneği otomatik seçilir yazar nvidia yapın.Bazen bu bile yeterli olmaz aynı yerde program ayarları var orada özelleştirilmiş program seçeneğini oyuna ayarlayın hemen altında kart seçeneği var onuda nvidia yapın sorun kalmaz

dostum o dediklerinin hepsini yaptım ama cidden olmuyor.çok rahat oynamam gereken oyunlarda kasma yaşıyorum.lütfen bir yardım edin.

• quote:

quote:

quote:

dostum o dediklerinin hepsini yaptım ama cidden olmuyor.çok rahat oynamam gereken oyunlarda kasma yaşıyorum.lütfen bir yardım edin.

nvidia'nın kendi sitesinden nvidia geforce experience'yi indirip deneyin. o oyunların daha iyi oynanmasını sağlamak için optimizasyon sağlıyor. zaten kendi tarama yapıp bilgisayarda yüklü olan oyunu buluyor. bir de nvidia'nın kendi sitesinde 635m ekran kartı içinde 314.22 son sürüm onuda yükeyebilirsiniz. ekran kartını güncellesenizde güncellemesenizde experienceyi kurup deneyin

• Çok rahat dediğin oyunlar hangileri sistem gereksinimi düşük oyunlarsa örnek pes,fifa gibi kart geçişinde sıkıntı olma durumu görülüyor ama son çıkan ağır oyunlar için içinde varsa o kadar da rahat oynatamaz bazı ayarlarda feragat etmelisin.Bundaki gt635 bildiğin gt630,bu kartın performansı belli bu sene sonu ve seneye çıkacak oyunlarda iyice çaptan düşecektir.Sürücün güncel mi? güncel sürücüde bu hatayı aldıysan bir önceki sürücüyü kurman yerinde olur diğer bir sürücüyü beklersin.
  • quote:

Çok rahat dediğin oyunlar hangileri sistem gereksinimi düşük oyunlarsa örnek pes,fifa gibi kart geçişinde sıkıntı olma durumu görülüyor ama son çıkan ağır oyunlar için içinde varsa o kadar da rahat oynatamaz bazı ayarlarda feragat etmelisin.Bundaki gt635 bildiğin gt630,bu kartın performansı belli bu sene sonu ve seneye çıkacak oyunlarda iyice çaptan düşecektir.Sürücün güncel mi? güncel sürücüde bu hatayı aldıysan bir önceki sürücüyü kurman yerinde olur diğer bir sürücüyü beklersin.

mesela world of warcraft ta yüksek ayarlarda çok rahat oynamam gerek ama 30 fps kalıyor.bana saçma gelen şu , incelemelere baktıgımızda battlefield 3 , call of duty gibi oyunlarda en yüksekte kasmadan oynanabiliyor bu bilgisayarda.(en azından öyle diyorlar).wow bunlardan çok daha kötü grafikleri olan bir oyun.veya blacklight retribution diye bir oyun.ondada kasma oluyor.http://www.systemrequirementslab.com bu siteden baktıgım zaman dediğim oyunları rahat oynayabilmem lazım.

• bf3 oyununda en yüksekte oynayamazsın abartıyorlar orta ayarda ancak yüksek ayarda oynarsın ama bir sahne geliyor 20fps altında oynuyorsun oyunu,adam 15fps de oynasa oynuyorum diyor öyleleri çok oynayayım da ne olursa olsun mantığı,cod serisi oynanır yüksek grafikler sahip değil ama world of craft baya eski oyun oynatması lazım ama dediğim gibi geçişlerde sıkıntı veriyordur dota tarzı düşük bir oyun.Sana dediğim sürücü durumunu denedin mi denemediysen üşenme dene derin sıkıntı yapacağına.Sürücüyü program özelliklerden tam kaldır yeniden nvidia sitesinde yükle.
  • quote:

quote:

Çok rahat dediğin oyunlar hangileri sistem gereksinimi düşük oyunlarsa örnek pes,fifa gibi kart geçişinde sıkıntı olma durumu görülüyor ama son çıkan ağır oyunlar için içinde varsa o kadar da rahat oynatamaz bazı ayarlarda feragat etmelisin.Bundaki gt635 bildiğin gt630,bu kartın performansı belli bu sene sonu ve seneye çıkacak oyunlarda iyice çaptan düşecektir.Sürücün güncel mi? güncel sürücüde bu hatayı aldıysan bir önceki sürücüyü kurman yerinde olur diğer bir sürücüyü beklersin.

mesela world of warcraft ta yüksek ayarlarda çok rahat oynamam gerek ama 30 fps kalıyor.bana saçma gelen şu , incelemelere baktıgımızda battlefield 3 , call of duty gibi oyunlarda en yüksekte kasmadan oynanabiliyor bu bilgisayarda.(en azından öyle diyorlar).wow bunlardan çok daha kötü grafikleri olan bir oyun.veya blacklight retribution diye bir oyun.ondada kasma oluyor.http://www.systemrequirementslab.com bu siteden baktıgım zaman dediğim oyunları rahat oynayabilmem lazım.

wow high ayarlarda ortalama 50 fps ye yakın alman lazım.http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-630M.63761.0.html nvidia ayarlarında entegre mi yazıyor yoksa yüksek performanslı nvidia mı ? ayrıca oyunun ayarlarına bakıver launcherınkine değil :D bf3 de high da kasmadan oynaması imkansız gibi bir şey bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: excell74

quote:

beyler son günlerde bilgisayarda biraz yavaşlama vardı bugün görev yöneticisine bakarken gördüm işlemci hızı 2.49 ghz çekirdek ve mantıksal işlemci kısmıda 1 olarak gözüküyor sizce bunun sebebi nedir.

msconfig'i çalıştırıp önyükleme kısmında gelimiş seçenekleri tıklayın. orda işlemci sayısı 1 görülüyorsa ve kutucuk tiklenmiş şekildeyse, tiki kaldırıp uygula yapın ve bilgisayarı tekrar başlatın. sonra tekrar aynı yere girin.işlemci çekirdek sayısına göre orada i5lerde 4, i7lerde 8 göürlmesi lazım. i5 işlemciniz varsa 4'e alıp tekrar kutucuyu işaretleyin ve tekrar başlatın. böyle birşey deneyebilirsiniz. ben ilk aldığımda bilgisayar 2.20 ghz'i geçmiyordu. şuanda 3.45'e kadar çıktığını gördüm.

çok sağolun yaptım düzeldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

bişey değil işe yaradığına sevindim:)

• quote:

Biosla ilgili sorun yaşayan var mı? Ya da sorun yaşamış ama çözüm bulabilmiş. Hiç bir şekilde bios ekranına giremiyorum. Ne novo tuşuyla ne de f tuşlarıyla. Konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim.

şimdi sizin için denedim f2 ile biosa girebiliyorum.
  • Arkadaşlar cihazı bugün aldım fakat bir sorunum var. Wifi üzerinden aldığım hız çok düşük ve bazı zamanlar dahada düşüyor. Örneğin aynı yerde telefonum 3 mbit bu cihaz 500 kb görüyor. Çıldırmak üzereyim nasıl düzeltebilirim bunu ?
  • quote:

quote:

quote:

beyler bende de orası 1 ama takılma falan yok pc de . :D 4 yapmayı deniyeyim mi kalsın mı ? görev yöneticisinde 4 tane kare grafik var performans sekmesi altında bu 4 ünün de çalıştığını göstermez mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: qua1912

Arkadaşlar cihazı bugün aldım fakat bir sorunum var. Wifi üzerinden aldığım hız çok düşük ve bazı zamanlar dahada düşüyor. Örneğin aynı yerde telefonum 3 mbit bu cihaz 500 kb görüyor. Çıldırmak üzereyim nasıl düzeltebilirim bunu ?

aynı sorunu yaşayan arkadaşlar vardı zaten kronik sanırım.win8 alıp üzerinde mcafee olanlar da mcafee yi kaldırınca wireless kopmaları düzeliyormuş sizde bir deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: russell26

quote:

Orijinalden alıntı: qua1912

Arkadaşlar cihazı bugün aldım fakat bir sorunum var. Wifi üzerinden aldığım hız çok düşük ve bazı zamanlar dahada düşüyor. Örneğin aynı yerde telefonum 3 mbit bu cihaz 500 kb görüyor. Çıldırmak üzereyim nasıl düzeltebilirim bunu ?

aynı sorunu yaşayan arkadaşlar vardı zaten kronik sanırım.win8 alıp üzerinde mcafee olanlar da mcafee yi kaldırınca wireless kopmaları düzeliyormuş sizde bir deneyin.

Maalesef işe yaramadı. Cihazı alan herkesde mi bu sorun var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: russell26

quote:

quote:

quote:

beyler bende de orası 1 ama takılma falan yok pc de . :D 4 yapmayı deniyeyim mi kalsın mı ? görev yöneticisinde 4 tane kare grafik var performans sekmesi altında bu 4 ünün de çalıştığını göstermez mi ?

işlemcisine göre prada 4 ya da 8 görülüyorsa sorun olmaz. bazı bilgisayarlar 1 ve çentik kilitli geliyor. ozaman diğer çekirdekler çalışmıyor. bende de kilitliydi işlemci 1.2 ghz ile 2.2 ghz arasında çalışıyordu. ordan değiştirdim. şuan 1.2 ghz ile 3.2 ghz arasında çalışıyor ve 8 çekirdekde işlem yapıyor.

• Benide yaz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam arkadaslar bende lenovo z580 kulanicisiyim benide ekleye bilirsiniz.
    benim sorunum usb girislerinle.usb ye kaktigim usb stick ini tanimasi 40ile 50 saniye sürüyor bu sorun nerden kaynaklaniyor acaba bilen varmi?
  • 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.