Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu (242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.894
Cevap
119
Favori
516.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 2735

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu

arkadaşlar şimdi bu ramler 1600 mhz mi ben pek bişey anlamadım bundan 800 mhz gibi bişey var orda ?

Laptop ramleri çift kanallıdır SODIMM platformunda çalışır. Yani 800 Mhz tek kanal toplamda ( 800+800) = 1600 mhz hızında çalışırlar sorun yok yani

• quote:

Orijinalden alıntı: eqoist_1905

bende i5 6gb lı sistem var virüs yedim virüslerden kurtulmak için hangi virüs programını önerirsiniz

4 Yıldır Orjinal Kaspersky Internet Security kulanıyorum gayet memnunum tavsiye ederim. Lenovom da 2013 sürümü yüklü gayet stabil ve bankacılık işlemleri ile çok uğraşıyorsanız şiddetle tavsiye
  • arkadaşlar bende aranıza katılmış bulunmaktayım :) i5 6gb ramlı seri

şuan kaydadeğer bi sorun yaşamadım sadece batarya oynuyor gibi geldi bana zemine bıraktığımda yada bana öyle geldi umarım bi sorun yaşamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: champions1905

arkadaşlar bende aranıza katılmış bulunmaktayım :) i5 6gb ramlı seri

şuan kaydadeğer bi sorun yaşamadım sadece batarya oynuyor gibi geldi bana zemine bıraktığımda yada bana öyle geldi umarım bi sorun yaşamam

hocam wifi çekim gücü nasıl birde kaça neden aldınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: yns41

quote:

Orijinalden alıntı: champions1905

arkadaşlar bende aranıza katılmış bulunmaktayım :) i5 6gb ramlı seri

hocam wifi çekim gücü nasıl birde kaça neden aldınız

vatandan aldım 1383 tlye wıfı çekım modem 15 m uzaklıkta 3 dıs çekıyor bazen 2 ye düşüyor 1-2 defada 1-2 dakika bağlanama sorunu yaşadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: karal007

quote:

Orijinalden alıntı: barinal

quote:

Orijinalden alıntı: karal007

bende o sorunu anlamaya çalışıyorum @barinal

kardeşim bi sonuca ulaşırsan benide bilgilendirirmisin ben şuan pc yi kullanamıyorum açılmıyor eskisindn daha kötü oldu format attırcam yada servise göndercem tam karar veremedim hangisini yapsam ama serviste uzun sürer sanırım o yüzden format attırmayı düşünüyorum

benim bilgisayarda sadee internet problemi olmuştu ağ bağlantısı bağlanmıyordu bir program buldum onunla hallettim şimdi windows kendi yedekleme sisteminden yedekliyorum birde sistemi

Tweaking Windows Repair bu programı indir pc güvenli mod da açmayı dene çalıştırabilirsen programı repair ettir tamamen program ile sorunları tektek denetliyor program

benim pc şuan hiç açılmıyo recovery de yapamıyorum dvd yok yedeklememiştim şuan hiç açılmıyo servise göndersem format yada sistem kurtarma için para alırlar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Capslock ışığı ve diğer uyarı ışıkları yokmu bunun ? Ayrıca Dvdsinden çıkan sürücüler yeteri kadar güncelmi ?
  • benim pil göstergesi prize takılıyken %100 tam dolu yazıyor. bunu nasıl %95 prize takılı dolmuyor şeklinde değiştirebilirim?
  • yoksa herkese z 580 den gınamı geldi hiç kimse yorum yazmamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: alterreaz

Capslock ışığı ve diğer uyarı ışıkları yokmu bunun ? Ayrıca Dvdsinden çıkan sürücüler yeteri kadar güncelmi ?

Hayır değil. Lenovo sitesinden driverlarınızı kontrol ederek güncelleri ile değiştirin. Özellikle gt 635m grafik sürücü için nvidia sitesinden yüklemenizi yapınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo5151

http://www.tekmarshop.com.tr/Products-URUN1181300-lenovo-59-352524-ideapad-z580-core-i5-3210m-6gb-500gb-gt630m-2gb-128bit-156-freedos.html nasıl fiyat ben en düşük tekmarda gördüm

Fiyatı bilmem de dostum diğer mesajınla aranda 26 dakika var az sabret Bazen 2 gün bekleyen bile oluyor. Fiyat olarak değil de ben şunu diyeyim ; Bazı firmalarda evet çok düşük fiyatlara buluyorsun ama bunun bir de servis tarafı var bence sağlam bir firmadan alıp sonradan baş ağrısı çekmemek en iyisi . Ayrıca görerek almanızı tavsiye ederim.

• Arkadaşlar tuşlardan birini sökerken kırdım sanırım yerine tam oturmuyor çabuk çıkıyor.Tek tek tuş satan bir yer bulabilirmiyim klavyeyi komple değiştimek istemiyorum bir tuş için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkubulutsimsek

quote:

Orijinalden alıntı: faryopar

Selamlar, ürünü alalı henüz 2 gün oldu ancak sorun yaşıyorum; harici mikrofonla hiç sıkıntı yaşamadan görüşebilirken dahili mikrofon kesinlikle çalışmıyor aklıma gelen her yer kontrol ettim. realtec audio denetiminden ses denetimine kadar, sürücü ve/veya başka yoldan bunun çözümü var mıdır? bu sorunla karşılaşan var mıdır? (2. format sonrası sorulmuştur)

Denetim Masası Realtek Audio Mikrofon kısmını açtınız mı sonuna kadar ? Denedim demişşinizz ama realtekin hangi kısmını denediğinizi söylemediğiniz için bu çözümü yazdım

Hocam geç oldu cevap kusura bakma ama sorun tamamen donanımsal çıktı Lenovo teknik uzaktan bağlanıp kontrol etti ne mikrofon çalışıyor ne de touch butonlar. İşin kötü tarafı ürünü aldığım yerde stok yok değişim yapamıyorlar. Bakalım birazdan arayıp çözüm sunacaklar ama F/P olarak bu oranda başka cihaz çok zor.

• arkadaşlar benim leptop w8 yüklü geldi şimdi ben buna format atmayı düşünüyorum recovery tuşuylamı atıyım yoksa w7 yada wxp mi yükleyim w8 de internet ve oyun perfonması düşük olur diyorlar ne yapayım bilgisi olan var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baysan240

quote:

Orijinalden alıntı: baysan240

arkadaşlar meraba makiman dun gönderilmiş bugün kargodan alıp hiç açmadan direk pcdepo sitesine göndereceğim z580 den pek memnun kalmadım açıkcası gerek ekran kalitesi gerekse touchpad malzemesi kalitesi soğuttu beni makinadan aradım farkını verirseniz başka makina alabilirsiniz dediler şimdi 1500 liraya kadar pcdepo sitesinden makina bakıyorum

z500 nasıldır tavsiye edermisiniz malzeme kalitesi ve ekran görüntüsü nasıl acaba ? z580 ile aynıysa onuda eleyeceğim

birde samsung http://www.pcdepo.com/samsung-350e7c-s01tr-notebook-urun9345.html modeli var ekran çözünürlüğünün yüksek olması orjinal işletim sistemi gelmesi iyi ancak

1. hd7670 oyun için yeterlimidir
    2. görüntü kalitesi nasıldır

arkadaşlar ne dersiniz bi tavsiyeniz yokmu

Z580 i niye bu kadar beğenmedin anlamadım :) Z500 alacaksan baştan söyliyim z580 nin kasasına su dökemez bu 1 :) ikinci olarak amd 7670 m ddr5 olarak görünsede ati nin switchable teknolojisi çok sorunlu adamlar amd kartını kullanamıyor kaldı ki nvida oyunlarda %10-15 daha performanslıdır. Ati alacaksan switchable teknolojisinin kötü olduğunu bilerek almalısın. Touchpad malzemesi kötü demissin dostum da 1500 liraya alabileceğin f/p ürünü lenovonun z580 dir :) kaldı ki indirimle o fiyatlara iniyor normalde 1928 lere falan satılıyor bazı sitelerde 1740 falan 8 gb 1tb lık versiyonu :)

Görüntü kalitesi full hd alacaksın zevk almak istiyorsan dvd yerine de bluray koyacaksın fyatt 2500 lira kartından gt 660mx veya gt 650 slıi olacak o zaman tadından yenmez.

Oyun diyorsan kasa soğutması çok önemli smsung un gösterdiğin modelin fan kısmı pek tatmin etmez. Makinadan soğumuşsun ama lenovo z580 oyunda daha performanslıdır soğutma bakımından da

zaten oyun pc si istiosan kafadan 2000 i gözden çıkaracaksın çünkü 1800 lik bile full hd olmadığı için ekran kötü diyerek iade edeceksin.

arkadaşın dedigi dogrudur bende z500 almayı düşünüyordm ama forumda baktıgımda kullananlar sorunlu oldugunu söylemiş malzeme kalitesinde ekran menteşelerinde sorun oldugu söylenmiş z580e baktıgımda herkes memnun sorun yaşayan yok problemi olan yok cumartesi günü teknosada z500 modelini gördüm baktım şekil görünüm olarak güzel bi bilgisayar ama fanı z580e göre biraz daha ufak yapılmış bu da daha fazla ısınma demek ve de hoparlör falan altda ve de batarya çıkarılmıyor atıyorm yanlışlıkla şans eseri laptopunuza su döküldü z500de laptopu kaderine bırakırsınız batarya çıkartılmıyor çünkü z580ende bataryayı çıkartıp kurtarabilrisinz ileri görüşlü bakarsanız z580 seçersiniz ama ileri görüş önemli degil derseniz z500 alın

• quote:

Orijinalden alıntı: barinal

Merhaba arkadaşlar pc yi dün gece direk düğmeden kapattım ve malesef ki pc açılmıyor bi kaç işlem yapmaya çalıştım sistem yenileme felan çıktı olmadı onaramadı,şimdi recovery yapmaya çalıştım oda olmuyo %23 te kalıyor sonra time remaining süresi bitince recovery de bitiyor anlamadım ne yapmam gerekir? recovery için dvd gerekiyor muydu? yardımcı olur musunuz lütfen

benimde onekey recovery çalışmıyordu lenovo servisi aradım dvdi gönderceklerini onla recovery yapabilcegimi söylediler 5 iş günü içinde yurtiçi kargoyla elinize ulaşır denildi sizde arayın bir derim
  • Arkadaşlar iyi günler sorum amatörce olacak ama :)
    Ben ekim gibi aldım z580imi ve 3 ay öyle kullandıktan sonra bi hataya düşüp windows 8 yükledim.Şimdi pişmanım geri dönmek istiyorum windows 7ye ama nasıl dönücem orjinal win7 dvdye sahip değilim,recovery olayıyla geri dönme imkanım var mı fabrika ayarlarına dönüş gibi? yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

quote:

quote:

Selamlar, ürünü alalı henüz 2 gün oldu ancak sorun yaşıyorum; harici mikrofonla hiç sıkıntı yaşamadan görüşebilirken dahili mikrofon kesinlikle çalışmıyor aklıma gelen her yer kontrol ettim. realtec audio denetiminden ses denetimine kadar, sürücü ve/veya başka yoldan bunun çözümü var mıdır? bu sorunla karşılaşan var mıdır? (2. format sonrası sorulmuştur)

Denetim Masası Realtek Audio Mikrofon kısmını açtınız mı sonuna kadar ? Denedim demişşinizz ama realtekin hangi kısmını denediğinizi söylemediğiniz için bu çözümü yazdım

Hocam geç oldu cevap kusura bakma ama sorun tamamen donanımsal çıktı Lenovo teknik uzaktan bağlanıp kontrol etti ne mikrofon çalışıyor ne de touch butonlar. İşin kötü tarafı ürünü aldığım yerde stok yok değişim yapamıyorlar. Bakalım birazdan arayıp çözüm sunacaklar ama F/P olarak bu oranda başka cihaz çok zor.

Aynen f/p anlamda muadil ürün bulmak çok zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Boidae

Arkadaşlar iyi günler sorum amatörce olacak ama :)
    Ben ekim gibi aldım z580imi ve 3 ay öyle kullandıktan sonra bi hataya düşüp windows 8 yükledim.Şimdi pişmanım geri dönmek istiyorum windows 7ye ama nasıl dönücem orjinal win7 dvdye sahip değilim,recovery olayıyla geri dönme imkanım var mı fabrika ayarlarına dönüş gibi? yardımcı olursanız sevinirim.

Win 8 i komple format attıysan win 7 ye geri dönüş olmaz tabi recovery dvd niz yok ise
  • 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.