Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Y580 Kulübü[GTX 660M][Yenilendi][83 Üye] (300. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.762
Cevap
35
Favori
335.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atcua

Arkadaşlar çözemediğim iki sorun var,

1. "Call of Juarez Gunslinger" oyununu çalıştırmak için "grafik işlemciyle çalıştır" deyip NVIDIA'yı seçtiğimde şu hatayı veriyor

Yönetici olarak çalıştırdığımda ise intel grafik kartıyla oyunu açıyor ve performanssız çalıştırıyor.

Uyumluluk ekranından "bu programı yönetici olarak çalıştır" deyip sonra ekran kartını seçerek açmaya çalıştığımda ise bu hatayı veriyor

Bu oyunu yönetici olarak NVIDIA ekran kartıyla çalıştırabilmenin bi yolu var mı?

2. Bazı oyunlarda varsayılan grafik işlemciyi ne kadar ayarlamaya çalışsam da değişmiyor. "Varsayılan grafik işlemciyi değiştir" yazısına tıklayarak değiştirmek haricinde yapmamız gerek başka bir şey mi var?

hocam oyunu bende çalıştırdığımda inteli görüyordu. otomatik nvidia yı seçmemişti. sonra ben nvdia denetim masasından nvidia yı seçtim. seni sorununun çözümünü bilmiyorum. senin ki gibi bir sorunla karşılaşmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemosass

quote:

1. "Call of Juarez Gunslinger" oyununu çalıştırmak için "grafik işlemciyle çalıştır" deyip NVIDIA'yı seçtiğimde şu hatayı veriyor

Yönetici olarak çalıştırdığımda ise intel grafik kartıyla oyunu açıyor ve performanssız çalıştırıyor.

Uyumluluk ekranından "bu programı yönetici olarak çalıştır" deyip sonra ekran kartını seçerek açmaya çalıştığımda ise bu hatayı veriyor

Bu oyunu yönetici olarak NVIDIA ekran kartıyla çalıştırabilmenin bi yolu var mı?

2. Bazı oyunlarda varsayılan grafik işlemciyi ne kadar ayarlamaya çalışsam da değişmiyor. "Varsayılan grafik işlemciyi değiştir" yazısına tıklayarak değiştirmek haricinde yapmamız gerek başka bir şey mi var?

hocam oyunu bende çalıştırdığımda inteli görüyordu. otomatik nvidia yı seçmemişti. sonra ben nvdia denetim masasından nvidia yı seçtim. seni sorununun çözümünü bilmiyorum. senin ki gibi bir sorunla karşılaşmadım.

Ne zaman cikti ya bu oyun :)
    Ben daha cikmadi saniyordum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 22 mayıs ta çıktı hocam. grafikler biraz çizgi romanımsı ama eğlenceli
  • quote:

Bu ekranda genel ayarlar sekmesinden değiştir. Ben öyle yaptım düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzaslan -- 31 Mayıs 2013; 19:06:51 >

• Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.
  • Arkadaşlar laptop 5.1 ses sistemini destekliyor mu acaba kullanan var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

ne yaptın hocam çözebildin mi
  • kartla açamadığınız oyunlarda nvidia inspector kullanın. profillerden o oyunun profili bulun enable for optimus u slim rendering mode enable yapın sonra nvidia denetim masasında o oyunun nvidia kart ile çalışmasını seçin

• Arkadaslar uzun sure kullanmak icin bu laptoptan almak istiyorum.ama bu laptoptan biraz gec haberim oldu.ve su an nette satan bi yer bulamiyorum.bildiginiz bi yer varmi satan

• Bulamazsınız bunun yeni modeli var y500 ona bakın çift ekran kartlı varanda indirimle uygun satılıyor nette de var
  • Şu da var y500 tek kartla y580 den yavaş.ama sli yani çift ekran kartlı olamlarda frame dropping denen takılmalar yaşanıyor bazı yerlerde.aklınınzda bulunsaun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Bulamazsınız bunun yeni modeli var y500 ona bakın çift ekran kartlı varanda indirimle uygun satılıyor nette de var

hocam birkaç tane y500 var vatan'da . acaba bunlardan hangisi çift ekran kartlı ?
  • DVD sürücü yerine bakın DVD sürücü değilde ızgara görürsün o çift ekran kartlıdır DVD sürücüyü aç farkına varırsın.Bu arada 2013 üretimi olduğuna dikkat edin kutuda yazar,üzerinde 6 sayılı kod var sonu 470'le bitmesi lazım.
  • Bu bilgisayarı yaklaşık 6 aydır kullanıyorum çok kalite isteyen oyunlarda haliyle ısınma oluyor 80 derecelere kadar. Bana hesaplı bi soğutucu önerebilecek var mı kullananlardan ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: elebego

Şu da var y500 tek kartla y580 den yavaş.ama sli yani çift ekran kartlı olamlarda frame dropping denen takılmalar yaşanıyor bazı yerlerde.aklınınzda bulunsaun

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: WaReZ

quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Bulamazsınız bunun yeni modeli var y500 ona bakın çift ekran kartlı varanda indirimle uygun satılıyor nette de var

hocam birkaç tane y500 var vatan'da . acaba bunlardan hangisi çift ekran kartlı ?

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/lenovo-59-360470-y500-notebook-core-i7--8gb-1tb-2gb-156-win8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65377

• quote:

Orijinalden alıntı: aLTaR_07

Arkadaşlar GRID 2 çıktı elinde oyunu yükleme imkanı olan varsa , deneyebilir mi detaylı test sonuçları koymasanız bile hangi sürücü ile kullandığınızı ve aldığnız fps fln söylerseniz de olur.Oyuna ulaşamıyorum belli bir sürede ulaşamayacağım.

ben grid 2 yi yükledim fps yi hiç denemedim ama şunu söyleyebilirim ki en ufak bir takılma olmadan gayet akıcı oynayabiliyorum...
  • Ya bu dizüstü bilgisayarın neden bakımı falan yok ? 6 ayda bir servise gitse mesela toz vs bakımı... Bildiğin araba gibi

Masaüstü bilgisayarın bakımı kolay ama bu dizüstü pcler sıkıntılı. Tıkır tıkır çalışan pc şimdi sesli çalışıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzaslan

Ya bu dizüstü bilgisayarın neden bakımı falan yok ? 6 ayda bir servise gitse mesela toz vs bakımı... Bildiğin araba gibi

Masaüstü bilgisayarın bakımı kolay ama bu dizüstü pcler sıkıntılı. Tıkır tıkır çalışan pc şimdi sesli çalışıyo

Servise ginder
    Onlar yapar bakimi

• quote:

Orijinalden alıntı: elano68

quote:

Orijinalden alıntı: yavuzaslan

Ya bu dizüstü bilgisayarın neden bakımı falan yok ? 6 ayda bir servise gitse mesela toz vs bakımı... Bildiğin araba gibi

Servise ginder
    Onlar yapar bakimi

Ücret talep ediyolarmı peki ?

Bide ben tırsıyorum. Kim servise yollasa bozulup geri geliyo diyo

• 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.