Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y570 (GT 555M GDDR5) [İnceleme ve Test Sonuçları Eklendi] (557. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.206
Cevap
28
Favori
680.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 555556557558559
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkürler dostum inceliyorum şimdi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: duman6kelimeler

teşekkürler dostum inceliyorum şimdi :)

http://www.monsternotebook.com.tr/monster-notebook.html?opf=p2866,p2887
    şunlarada bak derim
  • tadalar T kullanıcısına yanıt
    hocam öneri için teşekkürler ancak bir laptopa da 5bin-6bin tl vermek istemiyorum. günlük 2tl desen, 8 sene kullansam ancak 6bintl ediyor. düşünsene, 8 sene boyunca her gün 2tl veriyorsun, aylık 60tl. telefon faturamdan çok valla.
    öyle sanıyorum elimdeki y570'i elden geçirtecem, onarımlarını yapıtracağım ve kullanmaya devam edeceğim.
  • quote:

hocam öneri için teşekkürler ancak bir laptopa da 5bin-6bin tl vermek istemiyorum. günlük 2tl desen, 8 sene kullansam ancak 6bintl ediyor. düşünsene, 8 sene boyunca her gün 2tl veriyorsun, aylık 60tl. telefon faturamdan çok valla.
    öyle sanıyorum elimdeki y570'i elden geçirtecem, onarımlarını yapıtracağım ve kullanmaya devam edeceğim.

3000tl civarında da uygun modeller var aslında ama tabiki siz bilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tadalar

quote:

3000tl civarında da uygun modeller var aslında ama tabiki siz bilirsiniz

elimdeki laptop, 8gb ram ve 2gb paylaşımsız ekran kartı var. i7 işlemci. bu hiç olmasa dediğiniz gibi bir bilgisayar almam gerekirdi ancak şu an bu bilgisayar çalışıyorken kırılan menteşesini yaptırmak daha iyi gibi diye düşünüyorum. ilgi ve yardımınız için çok teşekkürler.

• arkadaslar y570 de miracast var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

arkadaslar y570 de miracast var mı?

evet var ama şöyle bir şey windows 7 de iseniz sorunsuz olarak kullanabilirsiniz, ben şuan windows 10 olduğum için tüm driverlar kurulu değil ve ben yapamıyorum, windows 7 ise tüm driverlar kurulu olduktan sonra intel widi dsplay diye bir uyugulamaya girip wifi üzerinden bağlantı paylaşılabiliyorhttps://youtu.be/DNNrcA5AQp4 bu videodan da izliyebilirsiniz isterseniz hiç bir farkı yok. https://youtu.be/bEqt4OsV__k

Bana gelince denediniz mi derseniz benim bundan uzun süre sonra haberim oldu evde akıllı tv yoktu ve tv gelince benim sistemde windows 10 geçince hiç deneme şansım olmadı windows 10 kurmaya çalıştım ama hiç bir şekilde izin vermedi.

Deneyen olursa banada bilgi verirse iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tadalar -- 10 Aralık 2016; 10:29:59 >

• quote:

quote:

evet var ama şöyle bir şey windows 7 de iseniz sorunsuz olarak kullanabilirsiniz, ben şuan windows 10 olduğum için tüm driverlar kurulu değil ve ben yapamıyorum, windows 7 ise tüm driverlar kurulu olduktan sonra intel widi dsplay diye bir uyugulamaya girip wifi üzerinden bağlantı paylaşılabiliyorhttps://youtu.be/DNNrcA5AQp4 bu videodan da izliyebilirsiniz isterseniz hiç bir farkı yok. https://youtu.be/bEqt4OsV__k

Bana gelince denediniz mi derseniz benim bundan uzun süre sonra haberim oldu evde akıllı tv yoktu ve tv gelince benim sistemde windows 10 geçince hiç deneme şansım olmadı windows 10 kurmaya çalıştım ama hiç bir şekilde izin vermedi.

Bende windows 10 var ve bir turlu başaramadım. Intel Widi kurdum ama uyumlu degil dedi. Donanim olarak mi bu ozellik varmi diye arastirirken telefonu bilgisayara basit bir sekilde yansittim. Windows 7 ye mi donmemiz gerekiyor mutlaka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Bende windows 10 var ve bir turlu başaramadım. Intel Widi kurdum ama uyumlu degil dedi. Donanim olarak mi bu ozellik varmi diye arastirirken telefonu bilgisayara basit bir sekilde yansittim. Windows 7 ye mi donmemiz gerekiyor mutlaka

aynen bene bir türlü yapamadım hatta windows 8 driverlarını kurdum yine olmadı kurulmadı yani çok ihtiyacınız varsa windows 7 ye dönerek denemeniz gerekiyor aslında bunu lenova çözebilir şu driverları bir güncellese ama zor gibi hatta imkansız

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arr0w

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alinti: tadalar

quote:

Orijinalden alinti: duman6kelimeler

kaç yil oldu, 4 mü 5mi ne sorunsuz kullandim ve kullanmaya da devam ediyorum laptopumu. iyi ki almisim diyorum. ancak!
    ancak, artik yeni oyunlari kaldirmaz oldu...
    bu laptopun bugünkü muadili hangisi? hatirlayanlar bilir, zamaninda içerisindeki Nvidia Geforce GT 555M ekran kartina herkes hayranlikla bakiyordu.
    Simdi maalesef kaldirmyor artik.

Öneriniz var mi?

suan piyasada lenovanin y700 modeli var yakin zamanda çikti sayilir gtx 960m var 4000-5000tl arasinda degisiyor ancak yine yakin zamanda pc lerde gtx 1080 masaüstü için tanitildi yakin zamanda leptoplar içinde gelir ama fiyatlari ne kadar bilemiyorum beklerim derseniz onu bekliyebilirsiniz, onun disinda acil lazim derseniz y700 gerçekten güzel bir pchttp://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-y700-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-ram-1tb-128-ssd-15-6-gtx960m-4gb-w10.html söyle bir sey inceliyebilirsiniz daha türkiyede adam akilli inceleyen bir forum yok devamli arastiriyorum bu arada ekran karti gtx 960m ama 4gb olan model

cevap için teşekkürler öncelikle.
    gerçekten de aklın yolu bir derler ya, ben de araştırmam sonucu y700 e denk gelmiştim. ancak fiyatı beni ürküttü. tamam bu y570'e de az para vermedik ama 4000-5000tl de bir oyun keyfi için verilecek para değil. en azından benim için:)
    en fazla 2000-2500tl arası iyi sağlam bir ekran kartlı laptop için bekleyebilirim diye düşünüyorum.
    saygı ve sevgiler

illaki lenova mı istiyorsun yoksa farklı modellerde olurmu

ya gidip de bi casper almam hocam. lenovo dan memnundum dediğim gibi kaç yıl oldu... samsung olur, toshiba olur... bunlar sıkıntı çıkarmaz heralde...

ben bakıyorum uygun fiyata güzl bir pc pek güzel şeyler yok açıkçası dolar fiyatları yükseldiği için midir nedir 3000tl ye güzel alınabilecek bir şey bulamıyorum bulursam seninle paylaşırım

bence şuan senin alabileceğin en iyi pc lerden biri şuhttp://www.vatanbilgisayar.com/msi-gp62-leopard-pro-core-i7-6700hq-2-6ghz-8gb-1tb-hdd-15-6-gtx950m-2gb-w10.html#ozellikler
    birde şu varhttp://www.vatanbilgisayar.com/asus-x550vx-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-ram-1tb-hdd-gtx950m-4gb-15-6-w10-notebook.html#genel-bakis
    2000-3000 arasında anca i5 ler var onlarda iyi değil alınabilecek min. ve en iyi ürünler bunlar başka bulamadım ben

hocam merhaba
    bugun bi laptop aldım Lenovo Ideapad 510 80SR006RTX
    ekran kartı aşağıda ama sıkıntım lol gibi oyunda bile 38 fps alıyorum sorun nedir sizce

Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080 px
    Ekran KartıNvidia GeForce 940MX
    Ekran Kartı Belleği4 GB

masaüstüne sağ tıkla nvdia denetim masası gir-3d ayarların yönetilmesi kısmına gel sol tarafdan sağ kısımda şöyle bir şey gözüküyor mu sende  Lenovo IdeaPad Y570 (GT 555M GDDR5) [İnceleme ve Test Sonuçları Eklendi]
    bu gözüküyorsa yüksek performansı seç tekrar dene ve birde nvdia denetim masası içinde sol üste masaüstü kısmı var oradan bildirim alanında gpu etkinlik simgesi görünür yap ve sağ alta uygun bir konuma ayarladıktan sonra oyuna girince oyunu nvdia ekran kartı ile açıldğına emin ol

Merhabalar hocam bende de y570 var. Ssd almayi dusunuyorum Samsung Evo'lari övduler. Evo 750 ile 850 arasinda aktarim hizlarinda bir fark yok ama 850 daha pahalli, aralarindaki fark nedir acaba? Ya da onerebileceginiz baska SSD'i var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Puitu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arr0w

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alinti: tadalar

quote:

Orijinalden alinti: duman6kelimeler

kaç yil oldu, 4 mü 5mi ne sorunsuz kullandim ve kullanmaya da devam ediyorum laptopumu. iyi ki almisim diyorum. ancak!
    ancak, artik yeni oyunlari kaldirmaz oldu...
    bu laptopun bugünkü muadili hangisi? hatirlayanlar bilir, zamaninda içerisindeki Nvidia Geforce GT 555M ekran kartina herkes hayranlikla bakiyordu.
    Simdi maalesef kaldirmyor artik.

Öneriniz var mi?

suan piyasada lenovanin y700 modeli var yakin zamanda çikti sayilir gtx 960m var 4000-5000tl arasinda degisiyor ancak yine yakin zamanda pc lerde gtx 1080 masaüstü için tanitildi yakin zamanda leptoplar içinde gelir ama fiyatlari ne kadar bilemiyorum beklerim derseniz onu bekliyebilirsiniz, onun disinda acil lazim derseniz y700 gerçekten güzel bir pchttp://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-y700-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-ram-1tb-128-ssd-15-6-gtx960m-4gb-w10.html söyle bir sey inceliyebilirsiniz daha türkiyede adam akilli inceleyen bir forum yok devamli arastiriyorum bu arada ekran karti gtx 960m ama 4gb olan model

cevap için teşekkürler öncelikle.
    gerçekten de aklın yolu bir derler ya, ben de araştırmam sonucu y700 e denk gelmiştim. ancak fiyatı beni ürküttü. tamam bu y570'e de az para vermedik ama 4000-5000tl de bir oyun keyfi için verilecek para değil. en azından benim için:)
    en fazla 2000-2500tl arası iyi sağlam bir ekran kartlı laptop için bekleyebilirim diye düşünüyorum.
    saygı ve sevgiler

illaki lenova mı istiyorsun yoksa farklı modellerde olurmu

ya gidip de bi casper almam hocam. lenovo dan memnundum dediğim gibi kaç yıl oldu... samsung olur, toshiba olur... bunlar sıkıntı çıkarmaz heralde...

ben bakıyorum uygun fiyata güzl bir pc pek güzel şeyler yok açıkçası dolar fiyatları yükseldiği için midir nedir 3000tl ye güzel alınabilecek bir şey bulamıyorum bulursam seninle paylaşırım

bence şuan senin alabileceğin en iyi pc lerden biri şuhttp://www.vatanbilgisayar.com/msi-gp62-leopard-pro-core-i7-6700hq-2-6ghz-8gb-1tb-hdd-15-6-gtx950m-2gb-w10.html#ozellikler
    birde şu varhttp://www.vatanbilgisayar.com/asus-x550vx-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-ram-1tb-hdd-gtx950m-4gb-15-6-w10-notebook.html#genel-bakis
    2000-3000 arasında anca i5 ler var onlarda iyi değil alınabilecek min. ve en iyi ürünler bunlar başka bulamadım ben

hocam merhaba
    bugun bi laptop aldım Lenovo Ideapad 510 80SR006RTX
    ekran kartı aşağıda ama sıkıntım lol gibi oyunda bile 38 fps alıyorum sorun nedir sizce

Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080 px
    Ekran KartıNvidia GeForce 940MX
    Ekran Kartı Belleği4 GB

masaüstüne sağ tıkla nvdia denetim masası gir-3d ayarların yönetilmesi kısmına gel sol tarafdan sağ kısımda şöyle bir şey gözüküyor mu sende  Lenovo IdeaPad Y570 (GT 555M GDDR5) [İnceleme ve Test Sonuçları Eklendi]
    bu gözüküyorsa yüksek performansı seç tekrar dene ve birde nvdia denetim masası içinde sol üste masaüstü kısmı var oradan bildirim alanında gpu etkinlik simgesi görünür yap ve sağ alta uygun bir konuma ayarladıktan sonra oyuna girince oyunu nvdia ekran kartı ile açıldğına emin ol

Merhabalar hocam bende de y570 var. Ssd almayi dusunuyorum Samsung Evo'lari övduler. Evo 750 ile 850 arasinda aktarim hizlarinda bir fark yok ama 850 daha pahalli, aralarindaki fark nedir acaba? Ya da onerebileceginiz baska SSD'i var mi?

ssd konusunda samsunglar gerçekten iyi ve 750 ve 850 serilerinde yapısal farklar var 800 serisi 3d v-nand teknolojisi ile üretiliyor diğerlerine göre baya artıları oluyor bunu araştır derim ben araştırmıştım ama şuan tam hatırlamıyorum yalan söylemiş olmuyayım(ömrü ve anlık erişilebilir veriler ile ilgili birşeylerdi galiba).

Ayrıca samsung ssdlerde kendi driverını kurduğunuzda rapid mod diye bir seçenek var buda yaklaşık 2gb ram den kullanarak ssd nin performansını biraz daha arttıyor bu fark hissediliyor bazen.

Gelelim diğer modellerde onlarda da sadece kingstonları denedim onlarda düşük bütçeli ssd'ler tabiki normal haricilerden çok hızlı ama bence kesinlikle samsung al derim pişman olmazsın hem samsung 850 evolarda 5 yıl garantili prolar 10 yıl garantili

Ayrıca bu ssdlerde yazma ömrü diye bir şey var bu değeri geçince ssdlerin depo alanları düşebiliyor buna göre samsung 5 yıl garanti veriyor ve bu değer bundan 1 milyar saat ve 75 TBW yazma boyut ömrü sunuyor bunları şuradan inceleyebilirsin
    http://www.samsung.com/tr/memory-storage/850-evo-sata-3-2-5-inch-ssd/MZ-75E250BW/

• tadalar T kullanıcısına yanıt
    Cevap icin cok tesekkurler hocam, gayet bilgilendirici oldu. Evo 850 icin fisatlar kollayayim oyleyse.

• geçen hafta aldığımhttp://urun.n11.com/diger-bilgisayar-yedek-parcalari/lenovo-ideapad-y570nt-alt-kasa-bottom-case-orijinal-P88999676 bu ürün ile y570 nin menteşe sorununu sonunda çözdüm tüm parçaları kendim söküp taktım o kadar abartılacak kadar zor değil bence menteşe sorunu yaşayanlar buradan alarak kendileri değiştirebilirler haberiniz olsun istedim
  • Arkadaşlar merhaba. Benim ekran kartı geçiş tuşumun ışığı birden bire söndü şu an geçiş yapamıyorum. Nvidia denetim masasında da ekran kartını seçemiyorum elle seçicektim ama entegre grafik seçili şekilde kalmış durumda ekran kartını görmüyor yani. Driverı silip yükledim fakat sonuç değişmedi ayrıca ekran kartında sorun olsa driver yüklerken algılanamadı falan derdi ama demedi. Aygıt yöneticisinde de düzgün çalışıyor diyor ama görmüyor şu anda ekran kartını daha önce yaşayan ya da sebebini bilen var mı acaba ? Lenovo IdeaPad Y570 (GT 555M GDDR5) [İnceleme ve Test Sonuçları Eklendi]

• quote:

Orijinalden alıntı: symbiotic

Arkadaşlar merhaba. Benim ekran kartı geçiş tuşumun ışığı birden bire söndü şu an geçiş yapamıyorum. Nvidia denetim masasında da ekran kartını seçemiyorum elle seçicektim ama entegre grafik seçili şekilde kalmış durumda ekran kartını görmüyor yani. Driverı silip yükledim fakat sonuç değişmedi ayrıca ekran kartında sorun olsa driver yüklerken algılanamadı falan derdi ama demedi. Aygıt yöneticisinde de düzgün çalışıyor diyor ama görmüyor şu anda ekran kartını daha önce yaşayan ya da sebebini bilen var mı acaba ? Lenovo IdeaPad Y570 (GT 555M GDDR5) [İnceleme ve Test Sonuçları Eklendi]

yakın zamanda format attıysanız driverları kursanız dahi gelmeme durumu bazen oluyor ben bu sorunu şu şekilde çözüyorum denetim masası aygıt yönetici görüntü bağtaştırıcılar nvdia çift tık yukardan sürücü kısmına gelip allta etkinleştir seçeneği aktif mi onu kontrol edin eğer aktif değilse o tuş çalışmaz aktif ve o tuş çalışmıyorsa yapacak tek şey pc söküp öndeki alüminyum parçasız sağa sola kaydırmayı denemek belki yerinden oynamıştır diye o şekilde de gelmezse pek yapacak bir şey yok gibi servise verip parçaların değişmesi gerekir

• uzun zamandır laptop'u değiştirmeyi düşünüyorum fakat tamam budur dediğim makineler aşağı yukarı 5000 tl'den başlıyor. Y570'in çok çok altında makineler bile 2500-3000 gidiyor maşallah. Ram takviyesi falan yapsak kurtarabilir miyiz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercanerten

uzun zamandır laptop'u değiştirmeyi düşünüyorum fakat tamam budur dediğim makineler aşağı yukarı 5000 tl'den başlıyor. Y570'in çok çok altında makineler bile 2500-3000 gidiyor maşallah. Ram takviyesi falan yapsak kurtarabilir miyiz acaba?

sende hangi modeli var tam bilmiyorum ama bence bu bilgisayarı ilk aldığından beri değiştirmediysen ve bendekinin aynısı ise yapman gereken 2 şey var biri kesinlikle ssd alman diğeride ekran kartı değişimi ikincisi nasıl olur bilmiyorum ama yapılabilse çok iyi olur o eskidi sayılır onun dışında canavar gibi pc boşuna paranı harcama
  • quote:

quote:

uzun zamandır laptop'u değiştirmeyi düşünüyorum fakat tamam budur dediğim makineler aşağı yukarı 5000 tl'den başlıyor. Y570'in çok çok altında makineler bile 2500-3000 gidiyor maşallah. Ram takviyesi falan yapsak kurtarabilir miyiz acaba?

sende hangi modeli var tam bilmiyorum ama bence bu bilgisayarı ilk aldığından beri değiştirmediysen ve bendekinin aynısı ise yapman gereken 2 şey var biri kesinlikle ssd alman diğeride ekran kartı değişimi ikincisi nasıl olur bilmiyorum ama yapılabilse çok iyi olur o eskidi sayılır onun dışında canavar gibi pc boşuna paranı harcama

Model ismini bilmiyorum ama DDR3 I7 - 2630QM işlemci olan modelinden var. Ekran kartı ile işim yok çünkü oyun oynamıyorum. SSD almayı ve eğer oluyorsa 8 olan RAM'i de 16 yapmak istiyorum fakat destekliyor mu makine onu bilmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

Model ismini bilmiyorum ama DDR3 I7 - 2630QM işlemci olan modelinden var. Ekran kartı ile işim yok çünkü oyun oynamıyorum. SSD almayı ve eğer oluyorsa 8 olan RAM'i de 16 yapmak istiyorum fakat destekliyor mu makine onu bilmiyorum.

ssd konusunda sorun yok hdd yi çıkartıp değiştirirsin ram konusunda ise bizim leptoplarda çift slot var şuan takılı olanı çıkartıp 2 tane 8 lik ram almanız gerekiyor ddr3 1333mhz sdram uyumlu alırsanız sorun çıkmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tadalar -- 3 Şubat 2017; 9:26:50 >

• Bilgisayarın ilk çıkan i7 işlemcili modeline sahibim. Şarj almayı kesme sıkıntısı yaşıyorum sürekli, bataryam da sıkıntı yok, adaptörden yeterli amper çekemediğini düşünüyorum. Normalde 6.15 amper çıkışı var şarjın. İnternette yeni adaptör aradım hep 4 amperlik var. Elindekinin aynısından ya fa faha yükseğini nerden bulabilirim?

• 
Sayfa: önceki 555556557558559
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.