Şimdi Ara

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### (382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.431
Cevap
56
Favori
387.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben windows 8.1 e yükseltmedim . Yeni olduğu ve bazı eksiklikler olduğu için . Bir ara 2. ekran kartını görmüyordu sanırsam . Yüklemeli miyim ?
    Bios update de yapmadım nasıl oluyor acaba birde gerekli mi ?
    Driverları zaten kurulu değil mi niye öyle bir işlem yapıyoruz ? Bir program aracılığıyla felan güncellesek olmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Santuri Efendi

İyi günler. Bende son zamanlarda sık sık görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti, windows bu durumdan başarıyla kurtuldu hatası gelmeye başladı. Ekran 3-4 saniye kararıyor sonra kendine geliyor ve o hatayı veriyor.
    İkincisi ise bilgisayar inanılmaz yavaşladı nba 2k14 hatta pes 2014 oynarken bile kasıyor. Fps'de anlık müthiş düşmeler oluyor. Hiçbir oyunu düzgün oynayamaz oldum.
    Sıcaklık 55 derece masaüstündeyken. Bu normal mi?

Hocam aynı problemi yaşıyoruz. Açıkçası bu problemi internette de bir çok kişi yaşamasına rağmen belli bir çözüm göremedim. Herkes farklı bir çözüm bulduğunu öne sürmüş. Recovery attım 1 saat civarı oyun oynadım herhangi bir sıkıntı olmadı. Şimdi Windows güncellemeleri iniyor, ondan sonra biraz daha deneyeceğim. Yazılımsal mı yoksa donanımsal mı anlamak çok zor.

Sıcaklık, yaz aylarını göz önünde bulundurarsak Normal hocam ancak o Kasma olayını bilemeyecegim. SLI aktif mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: addict1ve

Ben windows 8.1 e yükseltmedim . Yeni olduğu ve bazı eksiklikler olduğu için . Bir ara 2. ekran kartını görmüyordu sanırsam . Yüklemeli miyim ?
    Driverları zaten kurulu değil mi niye öyle bir işlem yapıyoruz ? Bir program aracılığıyla felan güncellesek olmaz mı ?

8.1 yükseltmek şart değil ama şahsen 8.1i öneririm bence daha hızlı,stabil ve kullanımı daha kolay..ekran kartı bios güncellemesi yapmadan ikinci ekran kartını görmüyor bios update yapınca görüyor.Driverları kurulu ama güncellemek lazım özellikle wifi ve bluetooth kesinlikle güncellenmesi lazım bunuda programla yapma direk elle kendin işletim sistemine göre indirip kur.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrStolas

quote:

8.1 yükseltmek şart değil ama şahsen 8.1i öneririm bence daha hızlı,stabil ve kullanımı daha kolay..ekran kartı bios güncellemesi yapmadan ikinci ekran kartını görmüyor bios update yapınca görüyor.Driverları kurulu ama güncellemek lazım özellikle wifi ve bluetooth kesinlikle güncellenmesi lazım bunuda programla yapma direk elle kendin işletim sistemine göre indirip kur.

Update yapmadım fakat görüyor ekran kartını . Sli etkin diyor . Ayrıca 2 ekran kartının sıcaklıgıda benzer oranda artıyor .

• SSD SCORE BUNA DENİR (SAMSUNG SSD 840 PRO 256 GB) (RAID YOK)

SAMSUNG SSD 840 PRO 256 GB
    RAPID MODE AÇIK
    SAMSUNG MAGICIAN 4.4 YÜKLÜ
    LAPTOPUM LENOVO Y510P SLI (GEFORCE GT 755M)
    WIN 8.1 YÜKLÜ

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1000000 -- 2 Temmuz 2014; 1:20:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nihilous

quote:

İyi günler. Bende son zamanlarda sık sık görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti, windows bu durumdan başarıyla kurtuldu hatası gelmeye başladı. Ekran 3-4 saniye kararıyor sonra kendine geliyor ve o hatayı veriyor.
    İkincisi ise bilgisayar inanılmaz yavaşladı nba 2k14 hatta pes 2014 oynarken bile kasıyor. Fps'de anlık müthiş düşmeler oluyor. Hiçbir oyunu düzgün oynayamaz oldum.

Hocam aynı problemi yaşıyoruz. Açıkçası bu problemi internette de bir çok kişi yaşamasına rağmen belli bir çözüm göremedim. Herkes farklı bir çözüm bulduğunu öne sürmüş. Recovery attım 1 saat civarı oyun oynadım herhangi bir sıkıntı olmadı. Şimdi Windows güncellemeleri iniyor, ondan sonra biraz daha deneyeceğim. Yazılımsal mı yoksa donanımsal mı anlamak çok zor.

Sıcaklık, yaz aylarını göz önünde bulundurarsak Normal hocam ancak o Kasma olayını bilemeyecegim. SLI aktif mi?

Demek ki genel bir sorun güncellemeyle düzelir umarım, sağolun.

Sli aktif ancak hiçbir şey anlamadım. Biranda da olmadı. Önce yavaştan biraz biraz oldu. Sonra gittikçe süresi artan kasmalar olmaya başladı. Şimdiyse oyundan tat alamayacak vaziyete geldi. Virüs falan performans düşürebilir mi acaba? Yani her şey normal 60 fps oynuyorken bir anda 20lere düşüyor. 30-35 saniye kadar takılıp yine 60 fpsye kendi kendine geliyor. Bunu 5 dakikada bir tekrarlıyor. Tam sürüm kullanmıyorum hep deneme sürümlerini kullanıyorum antivirüslerin.

• beyler ekran menteşesi sizcede cok hassas degilmi sallanıyor resmen?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nihilous

quote:

Demek ki genel bir sorun güncellemeyle düzelir umarım, sağolun.

Sli aktif ancak hiçbir şey anlamadım. Biranda da olmadı. Önce yavaştan biraz biraz oldu. Sonra gittikçe süresi artan kasmalar olmaya başladı. Şimdiyse oyundan tat alamayacak vaziyete geldi. Virüs falan performans düşürebilir mi acaba? Yani her şey normal 60 fps oynuyorken bir anda 20lere düşüyor. 30-35 saniye kadar takılıp yine 60 fpsye kendi kendine geliyor. Bunu 5 dakikada bir tekrarlıyor. Tam sürüm kullanmıyorum hep deneme sürümlerini kullanıyorum antivirüslerin.

Hocam bu ekran kararması probleminin sebebini galiba buldum ancak daha tam test edemedim. Şimdi lenovo nun energy management olayı var biliyorsunuz. Burada dengeli, yüksek performans gibi güç Seçenekleri mevcut. Bunlardan hangisi seçili sizde? Eğer yüksek performans seçili ise bundan kaynaklanıyor olabilir. Bunu dengeliye alıp deneyin. Çünkü bu hatanın genel sebebi akım yetersizliği, yani ekran kartının gereken enerjiyi alamaması. Yüksek performans seçili olunca daha çok akım ihtiyaç duyuyor sistem. Bunu da bir sebeple karşılayamıyor ve bu şekilde kısa kopukluklar oluyor. Ancak bunlar tamamen teori yarın sabah biraz test etmem lazım. Umuyorum problem Bundan kaynaklanıyordur.

• Hocam bir sorum olacak. Ben ssd almaya karar verdim 240 gb lık brşey. Ama şuanki sistemimden memnunum ama şöyle bir şey düşündüm. ssd yi şuanki hdd yerine takarım çıkan hdd yide harici olarak kullanırım ancak ben sistemin hızlanması için ssd alacağım. O yüzden sistem dosyalarını nasıl ssd ye sorunsuz bir şekilde(klonsuz) atabilirim. One Key recovery dikkatimi çekiyor bu konuda acaba onu kullanıp yapılabilir mi yoksa çakma keyle yapmak çocuk oyuncağı artık ama ben orjinallik gibi saçma bir takııntım var. Şimdi ne yapmalıyım? Ssd ye geçmek istyorum ama şuanki sistemi ona nasıl kuracağım bilmiyorum. Amacım sadece windowsun orjinal keyini aktarmak da diyebilriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CashCrush3rs -- 2 Temmuz 2014; 5:38:13 >
  • Nihilous kullanıcısına yanıt
    akım yetmemesi nedeni büyük ihtimalle doğru ama energy managementle bi alakası yok bu durumun ben cogu zaman dengelide veya güç tasarrufunda kullanıyorum. ve yinede oluyordu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MrStolas

quote:

Update yapmadım fakat görüyor ekran kartını . Sli etkin diyor . Ayrıca 2 ekran kartının sıcaklıgıda benzer oranda artıyor .

Ekran kartını görüyosa sıkıntı yoktur bios güncellemeye

• CashCrush3rs kullanıcısına yanıt
    orjinal windows anakartın içine gomulu ssd taktıgında oto kurcak ztn
  • slm arkadaşlar lenovo y510p kullanıcısıyım. yüklü gelen win 8 silip, baştan win 8 pro yükledim pc fan çalışması filan hızı olumlu yönde baya düzeldi... bazı sıkıntılar da var
    1. pc geç açılıyor.
    2. normalde pc açılınca biostan usb yada dvd okumasın diye devre dışı bırakıyoruz direk ve hızlı açılmasın için, ben bunları yapınca ekrana chaping medya geliyor sol üst köşede ve ( medya filan bulunamadı filan denilip kapanıyor )parantez içindeki bilgiden tam emin değilim.
    3. hardiski sshd bunların format attığım için 8gb ssd bölümünü nasıl ayarlayabilirim?
    4. pc açılışında bütün ayarlarda parola istenmesin diye ayarladım ama yine parola isteniyor .
    5. her şey içi şimdiden tşk .... iyi ki varsınız ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: blade8849

slm arkadaşlar lenovo y510p kullanıcısıyım. yüklü gelen win 8 silip, baştan win 8 pro yükledim pc fan çalışması filan hızı olumlu yönde baya düzeldi... bazı sıkıntılar da var
    1. pc geç açılıyor.
    2. normalde pc açılınca biostan usb yada dvd okumasın diye devre dışı bırakıyoruz direk ve hızlı açılmasın için, ben bunları yapınca ekrana chaping medya geliyor sol üst köşede ve ( medya filan bulunamadı filan denilip kapanıyor )parantez içindeki bilgiden tam emin değilim.
    3. hardiski sshd bunların format attığım için 8gb ssd bölümünü nasıl ayarlayabilirim?
    4. pc açılışında bütün ayarlarda parola istenmesin diye ayarladım ama yine parola isteniyor .
    5. her şey içi şimdiden tşk .... iyi ki varsınız ....

Ben de temiz format atıp Windows 8.1 enterprise N kurdum yavaş açılmasının sebebi sen formatı uefi biçiminde atmaman yüzünden eğer bir daha atmak istersen o şekilde at ben çok memnunum orjinal halinden hayli hayli iyi. Recovery kullanamıyoruz ama recovery de zaten trojan falan temizlemiyor temiz format atmıyor ilgilenenlere

Ve şifre istemesi de hotmail le esitlemen yüzünden hotmail ile esitlemeyi kaldirirsan şifre istemez diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kronic -- 2 Temmuz 2014; 22:30:20 >

• uefi nasıl oluyor bilmiyorum ?
  • quote:

uefi nasıl oluyor bilmiyorum ?

Birazcık araştır 8.enPedi.com diye bir site var usenme her şeyi oku baya bilgilenirsin kardeşim eğer sistemini de tamamen kurmadiysan tekrar uefi biçiminde format atmani tavsiye ederim. Elimden geldiğince de yardımcı olurum iso dosyalarını bulmanda unutma 64 bit tek olacak 32 ile karışmış format iso kalıpları kullanma

• quote:

Orijinalden alıntı: CutChop

quote:

uefi nasıl oluyor bilmiyorum ?

Birazcık araştır 8.enPedi.com diye bir site var usenme her şeyi oku baya bilgilenirsin kardeşim eğer sistemini de tamamen kurmadiysan tekrar uefi biçiminde format atmani tavsiye ederim. Elimden geldiğince de yardımcı olurum iso dosyalarını bulmanda unutma 64 bit tek olacak 32 ile karışmış format iso kalıpları kullanma

elimde 64 bit win 8 pro var içinde bazı programlar kurulu olarak kuruluyor ama 32 bit yok içinde ... sistemin hepsini kurdum ama sıkıntı yok usb ye yüklü hazır halde ... uefi biraz araştırıp tekrar deneyeceğim bnm win oluyormu peki programlı olan ?
  • Sanırım bu ekran kartı sürücüsü hatası 755m slı lerde oluyor. Ben 750m slı kullanıcısıyım pc de hem windows 7, hemde windows 8 (8.1 değil) yüklü ya geldiği için slıyı kapattım 5-6 saat battlefield 3 oynuyorum iki sistemdede böyle bir hata almıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nextdoorboy -- 2 Temmuz 2014; 23:56:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanoz07

Sanırım bu ekran kartı sürücüsü hatası 755m slı lerde oluyor. Ben 750m slı kullanıcısıyım pc de hem windows 7, hemde windows 8 (8.1 değil) yüklü ya geldiği için slıyı kapattım 5-6 saat battlefield 3 oynuyorum iki sistemdede böyle bir hata almıyorum.

SLI kapattım ve bende hata almadım hiç bir şekilde. Hatta WoW'da 30 fps almama rağmen daha akıcı ve güzel bir oyun deneyimi yaşadım. SLI da 60 fps veriyor ama hikaye. Kısaca, SLI pişmanlıktır.
  • UP! Troll Detected...
  • 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.