Şimdi Ara

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ### (383. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.432
Cevap
56
Favori
387.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CutChop

UP! Troll Detected...

Kim o troll?
  • quote:

Orijinalden alıntı: memetırıs

orjinal windows anakartın içine gomulu ssd taktıgında oto kurcak ztn

Hocam bu kesin mi ben şimdi ssd yi taktığım gibi lenovo işletiim sistemni falan yükleyecek ben birşey yapmadan laptaop ilk gün geldiği gibi olacak kesin bilgi mi bu? deneyenler varsa lütfen paylaşabilirler mi? Acl bu haftasonu vatandan ssd alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CashCrush3rs -- 3 Temmuz 2014; 2:40:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CashCrush3rs

quote:

orjinal windows anakartın içine gomulu ssd taktıgında oto kurcak ztn

Hocam bu kesin mi ben şimdi ssd yi taktığım gibi lenovo işletiim sistemni falan yükleyecek ben birşey yapmadan laptaop ilk gün geldiği gibi olacak kesin bilgi mi bu? deneyenler varsa lütfen paylaşabilirler mi? Acl bu haftasonu vatandan ssd alacağım.

ilk olarak windows u aynı sürüm yüklemen gerek ve işini garantiye alıp Aid64 gibi programlarla biosa gömülü ürün anahtarını almanı öneririm kendisi çekmezse ürün anahtarını sen yazarsın. recovery kullanamazsın ve tekrar söylüyorum formatı uefi biçiminde atın.

• dostum lenovo teknık destek hattına sordum aynı soruyu orjınal wındowsumun keyını nasılır alırım ssd kulanacagım garentı bozulumu dıye sordum

bana y510p modelınce wındows anakarta gomulu klonlma ıle ugrasmana gerek yok dedıler.
    ve modıfıye etmek y510p serısının garantısını bozmuyormuş
  • quote:

dostum lenovo teknık destek hattına sordum aynı soruyu orjınal wındowsumun keyını nasılır alırım ssd kulanacagım garentı bozulumu dıye sordum

bana y510p modelınce wındows anakarta gomulu klonlma ıle ugrasmana gerek yok dedıler.
    ve modıfıye etmek y510p serısının garantısını bozmuyormuş

Hatanız var, anakarta hiç bir şekilde windows yedeği atılamaz. Servis'in söylediği yada sizin anladığınız şey Windows Key'inin Bios'a gömülü olduğudur. HDD'i yeni alınan SSD'ye klonlamadığınız müddetçe, takar takmaz ne işletim sistemi açılır ne de kurulur. Ya birebir kopya yapacaksınız (Technopat youtube kanalında video var) yada aynı sürüm windows çekip kurulum yapacaksınız. Kurulum'da key otomatik eklenmesi gerekiyor. Eklenmeme ihtimaline karşı daha önce yazıldığı gibi şuanda çalışan sistemden program aracılığı ile key alınıp bir yere not edilmelidir. Alta kısımda benzer bir konu var, onu da okumanızda fayda var.

http://forum.donanimhaber.com/m_85361209/f_//tm.htm#85361209

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 3 Temmuz 2014; 9:15:48 >

• Bugün siparişi verdim.

Sizce alır almaz yapmam gereken şeyler neler? Ayar , programlar bakımından ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Laptopum bugün geldi şekli falan hoş ama bir sorum var.

Yaklaşık 1.5 saattir güncelleme dosya indirme vb. işler yaptım. Ama işlemcim 75 dereceleri görüyor. Sıcaklık sorunu olduğunu biliyordum ama bu biraz fazla değil mi?
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    dostum lenovo teknık servısıne aynen soyle dedım windowd 8 i ssd ye klonlayacagım garantı bozulur mu ?

lenovo teknık servısı - beyfendı kolnlama yapmanıza gerekk orjınal windows anakartın ıcıne gomulu ssdye atabılırsınız

ben - biostan key mı almam gerekıyor bunu yapmak ıcın

lenovo - hayır ssdyı takınca kurulum yapılacaktır
  • memetırıs M kullanıcısına yanıt
    Servis size eksik yada yanlış bilgi vermiş. Forumda deneyip sonuç alamayan, sorun yaşayan bir çok kullanıcı oldu. Anakart üzerinde depolama birimi yok. Teknik olarak zaten mümkün değil. Servise sormuş olabilirsiniz ancak kulaktan olma bilgi ile yanlış yönlendirme yapmayın. Kullanıcıyı dönülmez bir yola sokup bilgisayarını servise vermesine sebep olursunuz.

Lenovo'nun kendi forumuna bakın, yetkilinin yazdıklarını okuyun.

http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U-V-Z-and-P-series/y510p-HDD-to-SSD/td-p/1230957

Özetle diyor ki;

Recovery'yi kullanmak için bile bir program ve harici bağlantı ile kopyalamalısınız. Kurulum için de Disk yada usb üzerinde windows kurulum dosyalarına ihtiyacınız vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 3 Temmuz 2014; 12:30:14 >

• memetırıs M kullanıcısına yanıt
    Servis yanlış biliyor sanırım.

Bilgisayarın hard diski içinde bizim gördüğümüz C: ve D: sürücüleri haricinde aşağıdaki partition'lar mevcut.

Bilgisayarı sıfırken ilk açtığınızda veya recovery düğmesine basarak açtığınızda bu partition'lardan birindeki recovery uygulaması çalışıyor ve sistemi C: partition'ına sıfırdan yüklüyor.

### Lenovo Ideapad Y510p Kullanıcıları Satın Alma Rehberi Ve Ön İncelemeler ###

Not: Çağrı merkezlerinde, kullandığınız laptop'ı "belki" sadece bir kere eğitimde görmüş, genellikle önlerindeki knowledge base dokümanlarından arama yaparak size cevap veren genç arkadaşlar çalışıyor.

Bu yüzden, "servis öyle dedi, öyleyse doğrudur" şeklinde bir yanılsamaya düşmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi postacik -- 3 Temmuz 2014; 12:28:58 >

• Yeni alan arkadaşlar 75 dereceye fazla falan demiş 6-7 aydır y510p gt750m sli sahibiyim her zaman 90 95 i görüyordu 1 saat falan crysis 3 farcry 3 bf 4 tarzı sağlam oyunlarda.

Şimdi yaz aylarıyla birlikte cs:go , dota 2 oynuyorum 1 saatte işlemcinin bazı çekirdekleri 99 2 . ekran kartı 98 i görüyor.

Dürüstçe yaklaşan herkes bu modelin bu ısıları gördüğünü söylüyor klavye o kadar ısınıyorki oyun zevki diye birşey kalmıyor.Ciddi anlamda klavyenin o ısıda nasıl erimediğini anlamıyorum.Hatta o kadar ısındıktan sonra oyunu kapatıp masaüstünde bekleyince genleşme etkisinden dolayı ufak cıt pıt sesler geliyor kasadan.Yeni klavye alıcam usb bari onunla oynarım.Konyada ikamet ediyorum teknik desteği aradım servis adresi sormak için gideyim macununu değiştireyim bakım yaptırayım diye fakat istanbul mecidiyeköye yollamak zorundaymışız başka hiçbir şehirde teknik servisleri yokmuş tek merkeze almışlar.Toshibamız var oda 95 leri gördü götürdüm mahallemdeki servise adam dedi iyiki getirmişsin kasası eriyebilir parçalar zarar görebilirdi.Şimdi İstanbula yollayıp 25 güne kadar bekleyemem daha garantiside devam ediyor sonuna kadar pcyi zorlucam yanarsa falanda iade edicem kronik sorun olduğunu söyleyip dilekçe yazıcam gerekirse üste biraz para ekleyip farklı bir model alıcam.Bundan önceki pcim 5 yıl once almıştım casperdı hiç böyle sorunlar yaşamadım ya birde caspera hakaret ederler

• quote:

ilk olarak windows u aynı sürüm yüklemen gerek ve işini garantiye alıp Aid64 gibi programlarla biosa gömülü ürün anahtarını almanı öneririm kendisi çekmezse ürün anahtarını sen yazarsın. recovery kullanamazsın ve tekrar söylüyorum formatı uefi biçiminde atın.

quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Hatanız var, anakarta hiç bir şekilde windows yedeği atılamaz. Servis'in söylediği yada sizin anladığınız şey Windows Key'inin Bios'a gömülü olduğudur. HDD'i yeni alınan SSD'ye klonlamadığınız müddetçe, takar takmaz ne işletim sistemi açılır ne de kurulur. Ya birebir kopya yapacaksınız (Technopat youtube kanalında video var) yada aynı sürüm windows çekip kurulum yapacaksınız. Kurulum'da key otomatik eklenmesi gerekiyor. Eklenmeme ihtimaline karşı daha önce yazıldığı gibi şuanda çalışan sistemden program aracılığı ile key alınıp bir yere not edilmelidir. Alta kısımda benzer bir konu var, onu da okumanızda fayda var.

http://forum.donanimhaber.com/m_85361209/f_//tm.htm#85361209

Servisler hiç bir halt bilmiyor arkadaşlar. yukarıda görüldüğü gibi aklın yolu bir. yapacağınız şey eğer sistemininizin orjinal olmasını istiyorsanız dediğimiz gibi lenovo laptobununz hangi işletim sistemi ile geldiyse aynı sürümün iso kalıplarını bulup uefi biçiminde format atmak, biostan otomatik ürün anahtarını da alabilir almayadabilir bunun için tedbirli olup ürün anahtarınızı önceden programlar vasıtasyıla öğrenin. Ve şunu unutmayalım eğer bu işlemleri yaptıktan sonra Recovery kullanmak istiyorsanız hiç bir şekilde başlamayın. Recovery sistemle gelen bir kurulum onun için bir kere bozuldu mu bir daha kullanıcılar tarafından yapılamıyor. Pc ye temiz format attıktan sonra recovery kullanamazsınız ama disk boyutlarınızı istediğiniz gibi boyutlandırabilirsiniz. Hızlı açılma, verim düşmesi falan yaşanmaz önemli olan düzgün şekilde format atmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kronic -- 3 Temmuz 2014; 15:19:18 >

• Hocam kesin bir sonuç yok mu. Memeetris in dedeği banada mantıklı gibi geldi ama forumda deneyip de söyleyebilcek biri yok mu?
  • Öyle bir şey olması teknolojik açıdan mümkün bile değil harddisk de işletim sistemi olmadan pc açılır mı :D SSD de bir harddisk çeşididir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: purpleswag

Bugün siparişi verdim.

Bana da bi cevap verseydiniz

• quote:

quote:

Bugün siparişi verdim.

Hayırlı olsun öncelikle dostum;
    ilk önce windowsunu 8.1 e yükselt sonra 8.1 için olan update 1i yükle
    gpu bios güncellemesi yapıp nvidia driverlarını yükle daha sonra sırayla lenovoya ait güncellemeleri lenovonun kendi sitesinden 8.1 e uygun olarak güncelle dostum ama intelin yazılımlarını intelin kendi sitesinden indir (rapid storage,wireless ve bluetooth ):

ALINTI: MrStolas 'a Teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

Bugün siparişi verdim.

gpu bios güncellemesi yapıp nvidia driverlarını yükle daha sonra sırayla lenovoya ait güncellemeleri lenovonun kendi sitesinden 8.1 e uygun olarak güncelle dostum ama intelin yazılımlarını intelin kendi sitesinden indir (rapid storage,wireless ve bluetooth ):

Teşekkürler , başka bir şeye gerek yok mu ?

Bir dr ikinci ekran kartı her zaman açık halde mi yani kullanılır halde mi yoksa sadece oyunlarda aç kapat mı yapıcam

• quote:

quote:

quote:

Bugün siparişi verdim.

Yardımcı olduysa ben teşekkür ederim dostum

• purpleswag kullanıcısına yanıt
    sli yapılandırmasını yapınca sürekli açık olarak kullanırsın
  • energycatalyst kullanıcısına yanıt
    Haha masa üstü bilgisayarda 7850 2 gb o.c.versiyonu Crossfire da 4gb bile full ayarda oynayamıyorsun kaldiki bu leptop da :)

• 
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.