Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y500 Kullanıcılar Kulübü (SSS eklendi ilk sayfayı okumadan soru sormayınız ) (797. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.972
Cevap
83
Favori
565.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 5 yıldır severek keyifle kullandığım bilgisayarın adaptör kablosu sıkıntı çıkarıyor geçen sene de kablonun bilgisayara takılan kısmından 20 cm kısmında sorun vardı bilgiisayarcı kesip o kısma ek yapmıştı gayet güzel gidiyordu şimdi adaptörün olduğu kısım sorun yapıyor şarj olmuyor. Ucuza bi adaptör bulabilir miyiz 170 w meret hiç bir yerde yakınından geçen bi adaptör bile yok 😏 Hatta emekliye ayrılan bi y500 olan varsa adaptörüne talibim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelord03

Merhaba arkadaşlar 5 yıldır severek keyifle kullandığım bilgisayarın adaptör kablosu sıkıntı çıkarıyor geçen sene de kablonun bilgisayara takılan kısmından 20 cm kısmında sorun vardı bilgiisayarcı kesip o kısma ek yapmıştı gayet güzel gidiyordu şimdi adaptörün olduğu kısım sorun yapıyor şarj olmuyor. Ucuza bi adaptör bulabilir miyiz 170 w meret hiç bir yerde yakınından geçen bi adaptör bile yok 😏 Hatta emekliye ayrılan bi y500 olan varsa adaptörüne talibim
    şarj olmuyor dedinizya belki sorun adaptörden kaynaklı değildir pilsiz çalışıyormu sadece adaptör ile
  • Baristatales B kullanıcısına yanıt
    Hayır çalışmıyor yine tamir ettirdim kablonun bi kısmını kesip ek yaptırdım

• Merhaba sayın y500 kullanıcıları

Konuyu hortlatıyorum. Elimde bir y500 slilı bir laptop var. Fakat Anakartı arızalı. Parçaları tek tek satan forumcu varsa bana özelden pm atabilir. Sadece anakarta talibim.

• FyKy kullanıcısına yanıt
    Evet olur. Msata slotuna takıp Windows'u oraya yuklersiniz.

Benim de bu şekilde. 120 gb msata ssd+2 tb HDD var laptopun performansı çok iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim batarya öldü, orjinal batarya nereden bulabilirim yardımcı olur musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihaz milatini doldurmaya başladı sanırım. Güncel oyunlarda yetmiyor artık.. 2-3 ay sonra satıp masaüstü sistem alacağım. Pubg, ring of elysium gibi oyunları oynamak işkence. Cities skylines bile 1080 p de akıcı değil. 30 fps anca veriyor.
    İşlemci güçlü her şeye yetiyor ama ekran kartını değiştirememek çok büyük bir handikap,.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Espa -- 21 Aralık 2018; 9:41:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Espa

Cihaz milatini doldurmaya başladı sanırım. Güncel oyunlarda yetmiyor artık.. 2-3 ay sonra satıp masaüstü sistem alacağım. Pubg, ring of elysium gibi oyunları oynamak işkence. Cities skylines bile 1080 p de akıcı değil. 30 fps anca veriyor.
    İşlemci güçlü her şeye yetiyor ama ekran kartını değiştirememek çok büyük bir handikap,.
    Dostum LOL oynanır mı?

• Ada Türk kullanıcısına yanıt
    Çok rahat yüksek ayarlarda oynatıyor. Dediğim olay son 1-2 yılda çıkan oyunlar için geçerli.

• Beyler Fn tuşları çalışmıyor, bios güncel ve biosta hotkey ayarları gözükmüyor ne yapmam lazım.
  • Şuan denemedim ama yazın kardeşim oynarken ayarlamıştım pubg de bir program sayesinde sli çalışıyordu pubg sli diye aratırsanız bulursunuz YouTube da videoları filanda var nasıl yapıldığıyla ilgili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01virüs01 -- 26 Aralık 2018; 13:24:16 >
  • ekran sütlaç gibi titriyor arkadaşlar yok mu data lcd kablosunu alabileceğim önerdiğiniz bir yer birde full hd ekran bizim 40 pin mi 20 pin mi oluyor acaba kablo soruyorum bana onu soruyorlar ?
  • Arkadaşlar bu bilgisayar için en uyumlu windows hangisi sizce. Oyun oynamak için.

• Arkadaşlar benim ekran bazi açılarda durmuyor, geriye atınca ekranı görüntü siyah oluyor, ekran altında görüntü var( zar zor görünüyor) ama ekran ışığı çalışmıyor o sebepten de simsiyah ekrana bakıyor gibi oluyor, sorun nedir? Tamiri nedir?
    Maliyeti nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: 01virüs01

Benimde ekran gidip geliyordu ekranın açısına göre sonra komple gitti görüntü lcd kabloda sıkıntı olduğunu biliyordum zaten komple bozulmuştur kablo diye servise gönderdim servis anakart+lcd kablo bozuldu dedi 1000 lira gibi bir fiyat çıkardılar sadece kabloyu değiştirin dedim kabul etmediler kablo 60 lira filandı işlemi komple kabul edebilirsiniz yada iade isteyebilirsiniz dediler bende iade talep ettim. tamirciye götürdük oda ekran bozuk dedi garip geldi en başta ben dahili grafik biriminde sıkıntı vardır diye düşünüyordum dahili grafik birimini değiştirirler sanıyordum ama adamlar lcd kabloyu onarmışlar ellerindeki 1366×768 ekranla denemişler çalışıyormuş ellerinde full hd ekran yokmuş bende kabul ettim full hd den vazgeçtim hd ekran takıldı eski ekranıda aldım duruyor bende tamirciye 250 yada 280 lira gibi bir fiyata yaptırmıştık tam hatırlamıyorum.Laptop normal çalışıyordu ama bir kaç haftadır ekran tekrardan gidip gelmeye başladı kablonun değişmesi lazım heralde ne kadar onarılsada kapağı açıp kapatırken tekrar hasar almıştır diye düşünüyorum.
    Buda lenovodan mayıs ayında aldığım onarım fiyatı
    Hocam merhaba, ekranda belirli bir açıda görüntü var, kapali hale yakin açılarda görüntü var, kapak geriye yatık görüntü gidiyor, aslında görüntü var dikkatli bakınca görüntü altta mevcut ama ekran arka ışığı sıfır olduğundan dolayı sanki görüntü yokmuş gibi geliyor insana.

Durumun tasviri bu bendeki

Siz ne düşünüyorsunuz? Ne yapayim nasıl ilerleyeyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Espa

2 ay önce benim başıma gelen sorun şimdi de sana gelmiş

Önce lcd kablosunu değiştir,o ucuz bir şey. Kablodan kaynaklı değilse anakart gitmiştir. Kronik bir sorun..
    Hocam sen de rica etsem benim yukarıda bahsettiğim duruma fikrini belirtebilir misin?

Teşekkür ederim

• pudinkk kullanıcısına yanıt
    O zaman da dediğim gibi öncelikle lcd kabloyu değiştirin büyük ihtimal o yüzden yapıyor. En ucuz çözüm bu, duzelmezse farklı bir ekran, yine düzelmezse anakart değişimi. O yüzden adım adım gidin lcd kablosundan başlayarak...

• Espa kullanıcısına yanıt
    Hocam kendim yapmak ciddi zor mu bir video vs önerir misin?

Dun aksam kabloya baktım internetten sipariş vereyim diye hangi kablo olduğunu tam anlamadim onun icin de bir link verebilirsen çok faydalı olur.

Su anda lcd tv ye bağladık Netflix vs takılıyoruz zaten başka şekilde ekrani acamaz hale geldi

• Ultrabay PCI-E adaptörü ile harici GPU kullanan oldu mu?

Ben deneyeceğim de bir türlü satan yer bulamadım internette.
  • 
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.