Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y500 Kullanıcılar Kulübü (SSS eklendi ilk sayfayı okumadan soru sormayınız ) (795. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.973
Cevap
83
Favori
565.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 793794795796797
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vallahi arkadaşın bilgisayarında oynadım oyun gerçekten güzel beraber oynayalım dedi alsam oynayabilirmiyim bilmiyorum haliyle bir sorayım dedim. Teamül edilecek düzeydeyse alıp oynamayı düşünüyorum çok teşekkür ederim
  • Hocam oyunu bence al. Zaten 2 saat icinde Geri verme hakkin var . Oyun istedigin performansi vermezse Geri verirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Windows 10 kullanıyorum. Basslarda sorun yaşıyorum kulaklık takınca bildiğiniz bassı vermiyor dolby digital plusı kapatınca bass azda olsa vurmaya başlıyor fakat sesi kısılıyor var mıdır bi çözümü?
  • Bilgisayar yavaş yavaş miladını doldurmaya başladı gibi. Yeni oyunlar için söylüyorum

Mafia 3, Just cause 3 oynamak istedim, yok oynanmıyor. Belki de biraz optimizasyon sıkıntılıdır ancak yüksek kartlar çatır çatır oynatıyor. Gerçi benim gibi çoğunlukla hoi4, eu4, dont starve together gibi oyunlar oynuyorsanız gerek yok

Bir sonraki laptopum gtx1060 lı olacak ancak y500 sli beni 1-2 sene daha idare eder diye düşünüyorum. SSD ile uçuyor. SSD takmayanlar kesinlikle taksın. 2 yıl önce black friday zamanı yaklaşık 120 tl ye amazondan 128gb Crucial msata almıştım burada hatırlayanlar olur belki.

• Espa kullanıcısına yanıt
    120 - 30 gift indirimi vardı 89.99 a geldi toplam yanlış yazmışım. Bi de tl değil $, 3 yıl önceymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: volvox7

SLI'den verim alabileniniz oldu mu?

Zamanında oyununa göre güzel verimler almıştım, ama bir daha SLI'lı notebook alacağımı sanmıyorum.

Yaklaşık dört sene önce aldığım Y500 birkaç gün önce miadını doldurdu bende de. Şuan hangi bilgisayara elimi atsam kurutuyorum, sürekli hatalar okuyorum. Var mı y500'den şu cihaza geçtim, memnunum diyen? En son y520'ye geçeyim dedim, klavye sorunu falan bir sürü bir şey okudum. Bu gidişle y500 kadar sorunsuz bir cihaz bulamayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FearMaster -- 10 Mart 2019; 19:39:1 >

• Arkadaşlar şöyle birşey söyliyeyim size. Bu laptop aslında gerçekten güzel. Tek sıkıntısı içerisindeki ekran kartlarının artık oyunları kaldırmaması. Ben kendi sistemime 240 gb bi ssd 16gb hyperx impact cl9 1600mhz ram ve en güzel kısmına geliyorum şuan External GPU olarak bilinen wifi adaptörünün takılı olduğu mini pci-e slotunu masaüstü grafik kart takabilecek bir PCI express slotuna çevirebiliyoruz ve ben bu sisteme masaüstü GTX 1070 gibi bi ekran kartı taktım muazzam güzellikte birşey oldu. PUBG çok revaşta olan bir oyun mesela bu aralar ben PUBG de high ayarlarda 65-75 ultra ayarlarda 38 in altını görmedim ve nadiren 38e rastladım. Yani bu bilgisayarı satmaktan sa içerisine 240 MSATA SSD takıp External GPU Dock yaparsanız sıfır bir PC kasası toplamış kadar verim alırsınız. Tabi oyunlar için söylüyorum render kısmı işlemci ve ram ile biraz alakalı malesef :).
  • quote:

Orijinalden alıntı: gesmer

Arkadaşlar şöyle birşey söyliyeyim size. Bu laptop aslında gerçekten güzel. Tek sıkıntısı içerisindeki ekran kartlarının artık oyunları kaldırmaması. Ben kendi sistemime 240 gb bi ssd 16gb hyperx impact cl9 1600mhz ram ve en güzel kısmına geliyorum şuan External GPU olarak bilinen wifi adaptörünün takılı olduğu mini pci-e slotunu masaüstü grafik kart takabilecek bir PCI express slotuna çevirebiliyoruz ve ben bu sisteme masaüstü GTX 1070 gibi bi ekran kartı taktım muazzam güzellikte birşey oldu. PUBG çok revaşta olan bir oyun mesela bu aralar ben PUBG de high ayarlarda 65-75 ultra ayarlarda 38 in altını görmedim ve nadiren 38e rastladım. Yani bu bilgisayarı satmaktan sa içerisine 240 MSATA SSD takıp External GPU Dock yaparsanız sıfır bir PC kasası toplamış kadar verim alırsınız. Tabi oyunlar için söylüyorum render kısmı işlemci ve ram ile biraz alakalı malesef :).

ekran kartını nasıl upgrade yapıyorsunuz? belli bir kaynak var mı acaba? ben de 500gb ssd almayı düşünüyorum ram'den ziyade.

• gesmer G kullanıcısına yanıt
    Bunun maliyeti nedir, bir de bunun için gereken ürünleri yazabilir misiniz faydalanalım GTX 760 var bi tane onu koyarım.
  • eGPU adaptörü(30-35$) ve takacağınız ekran kartına uygun güç kaynağı lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quaker -- 3 Aralık 2017; 22:42:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba,ssd almak istiyorum msata ile mi destekleyim yoksa hdd nin yerinemi alayim ne dersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: planmeca

arkadaşlar merhaba,ssd almak istiyorum msata ile mi destekleyim yoksa hdd nin yerinemi alayim ne dersiniz

Msata daha mantıklı.
  • Quaker kullanıcısına yanıt
    teşekkürler

• Merhaba, Y500 GT750m bilgisayarım için anakarta ihtiyacım var. Elinde olan var mıdır?
  • arkadaşlar selam, msata'yı takan arkadaşlar nasıl yaptıklarını anlatabilirler mi?

mevcut msata(16gb)yı değiştirdiğimde windows açılmayacağından nasıl adımlar izlemeliyim?

mevcut msata içindeki windows dosyalarını C'ye eklesem halbuki clone yapıp yeni msataya atabilirim, fakat nasıl yapılır bir fikrim yok.

teşekkürler.
  • 59-360469 Model Lenovo Y-500 Modeli sahibiyim..
    GT 650M Ekran Kartı benim satın aldığım cihazda haliyle çıkmadı fakat DVD-ROM-RW İptal ederek Nvdia SLİ yapmak istiyorum..
    Bu 2'nci ekran kartını nasıl temin edebilirim ?
    Lenovo Servisi satış yapmadığını belirtiyor.
    https://urun.n11.com/ekran-karti/orjinal-garantili-lenovo-gt650m-y500-laptop-ekran-karti-P115309620

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necdetmert -- 1 Şubat 2018; 20:3:3 >
  • necdetmert N kullanıcısına yanıt
    Satış linkini vermişsin aslında? Pek sorunu anlayamadım.

Ama ben sli yı tavsiye etmem. Çoğu uygulamada oyunda ikinci ekran kartı çalışmıyor bende mesela. Boşu boşuna yer kaplıyor orada bana göre

Tabi 3 aylık soruya cevap veriyorum. Almışsan hayırlı olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, w10a nasıl yükseltebiliriz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qabRiéL

Arkadaşlar, w10a nasıl yükseltebiliriz?
    Daha önce windows 10 yükselttiysen alttaki linkten aracı şimdi indirini tıkla bir tane usb lazım indirdiğin programı tıkla seçeneklerden usb yi seç biosa f2 ile giriliyor bu arada
    https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10
    https://www.youtube.com/watch?v=hedWpngY8i4 (windows üzerinden yükseltmek için)
    https://www.youtube.com/watch?v=A23q3SJL57U (bios dan girerek yapmak için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01virüs01 -- 1 Haziran 2018; 10:51:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 01virüs01

Daha önce windows 10 yükselttiysen alttaki linkten aracı şimdi indirini tıkla bir tane usb lazım indirdiğin programı tıkla seçeneklerden usb yi seç biosa f2 ile giriliyor bu arada
    https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10
    https://www.youtube.com/watch?v=hedWpngY8i4 (windows üzerinden yükseltmek için)
    https://www.youtube.com/watch?v=A23q3SJL57U (bios dan girerek yapmak için)

Alıntıları Göster
    Daha önce yükseltmiştim iki sorum var

Yüklediğmde one key recovery Ile yedek alabilir miyim tekrar tekrar w10 yüklememek için

Ve

Bu hangi sürümü oluyor w10un, eksik özelliği var mı yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 793794795796797
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.