Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Y500 Kullanıcılar Kulübü (SSS eklendi ilk sayfayı okumadan soru sormayınız ) (799. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.973
Cevap
83
Favori
565.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
Giriş

Benim makine 8 yıllık, şükür hala işimi görüyor fakat HDD yerine SSD almak istiyorum. Tavsiye verebilecek kimseler var mı?
  • wiseass kullanıcısına yanıt
    Merhaba Kasım ayında jamesdonkey aldım çok memnunum çağ atlatıyor crystal disk ile test etmiştim vaad ettiği değerlerin üzerine cikmisti öncesinde adata su650 240gb link almıştım çok kısa sürede bozuldu arızalı seriymis öyle okumuştum adatadan uzak durun bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bende de bu model var. fakat görüntü gitmesinden dolayı tamirciye vermiştik. fiyatı yüksel geldiği için yaptırmamıştık. fakat nonetbook un data flex kablosu yok. daha önceki tamirci takmasını unuttu sanırım.

bu nonebook için hangi data flex ( anakarttan ekrana görüntü ileten kablo) kablosu almalıyım. 4 defa y500 diye satılan kablo denedik. olmadı.

veya şu an kullandığınız notebbok sökebilecek olup fotoğrafını atabilecek olan varsa sevinirim.

ilgili konu:
    https://forum.donanimhaber.com/lenovo-y500-3630qm-gt650m-sli-data-flex-sorunu--143852568#143855002
  • callofdutyf kullanıcısına yanıt
    Lcd panel bozulmuş yada daha kötüsü anakarttan görüntü veren kısımda da sıkıntı olabilir.

Ben ölü piksel sebebiyle servise göndermiştim panel değişmişti sonra garanti bittikten sonra ekrana görüntü gelmemeye başladı. Tamirciye götürdüm başka panelle denemişler çalışmıştı flex kabloyuda onardılar. Bir süre sonra tekrar panel gitti neyseki tamirci bu sefer ücretsiz paneli değiştirdi flex kabloyuda değiştirdik. Yani flex kablo sıkıntılı olunca lcd paneli bozdu bende.
    Flex kablonun bozulma sebebide yetkili servise ölü piksel diye gönderdiğimde flex kabloyu yanlış yerden geçirmişler yetkili servis işbilmezliğinden panel ve flex kablo değişti.

• wiseass kullanıcısına yanıt
    Msata ssd almayıda düşünebilirsiniz hocam böylece hdd sökmenize gerek kalmaz. Bende 2 yılı geçti Samsung 860 evo 250gb msata var ama şuan pek satılmıyor herhalde Kingston filan bakabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: 01virüs01

Lcd panel bozulmuş yada daha kötüsü anakarttan görüntü veren kısımda da sıkıntı olabilir.

Ben ölü piksel sebebiyle servise göndermiştim panel değişmişti sonra garanti bittikten sonra ekrana görüntü gelmemeye başladı. Tamirciye götürdüm başka panelle denemişler çalışmıştı flex kabloyuda onardılar. Bir süre sonra tekrar panel gitti neyseki tamirci bu sefer ücretsiz paneli değiştirdi flex kabloyuda değiştirdik. Yani flex kablo sıkıntılı olunca lcd paneli bozdu bende.
    Flex kablonun bozulma sebebide yetkili servise ölü piksel diye gönderdiğimde flex kabloyu yanlış yerden geçirmişler yetkili servis işbilmezliğinden panel ve flex kablo değişti.
    panelde bir sorun yok. başka bir acer pc denendi.Ekran çalışıyor yani.
    Ben uyumlu data kablosunu bulamadım. en son bu ürünü aldım.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-lenovo-ideapad-y500-hd-plus-lcd-lvds-data-kablo-dc02001me0j-732830546/detay/

kodu:DC02001ME0J

ama ondada sadece beyaz ekran geliyor. yani anakartta sorun olacağını sanmıyorum. bugün tanıdık vasıtasıyla tamirciye gittim. onarım hizmeti 250 tl den başlıyor muş!!! o fiyatı duyunca "kalsın" dedim.
  • y500 gt650m sli bilgisayarım var. 8 gb rami yükseltmeyi düşünüyorum 16 yapsam ortalama 600-700 civarına patlayacak. bu bilgisayar için değer mi ? bir de kaç v almamız lazım

• Lenovo IdeaPad Y500 SLI - Çift Ekran Kartlı Gaming Laptop

4.000 TL

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-lenovo-ideapad-y500-sli-cift-ekran-kartli-gaming-laptop-921075115/detay/

Intel i7 3630QM İşlemci 

NVidia GT650M 2 GB + NVidia GT650M 2 GB SLI Çift Ekran Karti (toplam 4 GB)

480 GB SSD + 120 GB SSD 

8 GB DDR3 Ram 

2 X 2W Dahili JBL Hoparlör Sistemi

Kamera

Kart Okuyucu

3 Adet USB 3.0 Çıkış

HDMI Çıkışı

İki Kademeli Kırmızı Aydınlatmalı Klavye

Windows 10 Pro yüklü olarak formatlanıp teslim edilecektir.

DVD-RW sürücüsü harici olarak verilecektir, ihtiyaç halinde 2. ekran kartı çıkarılıp kullanılabilir.

Kozmetik olarak 10/10 durumdadır, kasasında veya ekranında çizik veya sorun yoktur. Orjinal şarj aleti ile eksiksiz olarak teslim edilecektir. 

Güncel oyunlar da dahil hemen her oyunu sıkıntısız çalıştırabilmektedir. Hem oyun, hem iş bilgisayarı olarak kullanabileceğiniz uygun fiyatlı bir alternatiftir. İş bilgisayarım da olduğundan kullanılmamaktadır, bu yüzden satıyorum. 

Mesaj atarsanız dönüş yaparım.

• arkadaşlar selamlar, düzgün çalışan klavye aramaktayım. satan varsa özelden yazarsa sevinirim.

• Selamlar, eski kenarda duran bir laptopum vardı, anakart sıkıntısından kullanılmayan. Çalışan temiz bir anakart satan varsa özelden iletişime geçerse sevinirim.

• Yakın zamanlarda satan ya da alan oldu mu? Elimde 2013 yılında aldığım Y500 var satmak istiyorum, fiyat nasıl olur acaba?

• Merbaha. Elinde unlocked bios olan var mı acaba?

• 
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.