Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
23
Favori
75.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese hayırlı günler laptop bugün elime ulaştı ancak bir sorun var touchpad çalışmıyor bilgisayar freedos geldi kendim uefi kurulum yaptım bilgisayar ilk açıldığından beri çalışmıyordu touchpad ben driver yüklü değildirdir diye çok ilgilenmedim mouse ile kurulumu gerçekleştirdim lakin açıldığında da çalışmadı ardından tüm driver ve Microsoft güncelleştirmelerini yaptım lakin yine çalışmadı bios güncelledim bios ayarlarını sıfırladım toucpad driverını manüel indirdim kurdum klavyeden açtım kapattım ama yok ne yaptıysam yok aygıt yöntecisi kısmında da gözükmüyor daha 1 gün oldu garantiye de göndermek istemiyorum driver da bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum diğer tüm modellerin toucpad driverleri yaklaşık 100 mb iken bu 15mb zaten normalde toucpad kurulumundan sonra synaptics kurulumuna geçmesi lazım ona da geçmiyor bir fikri olan var mı teşekkür ederim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• alagozarif A kullanıcısına yanıt
    Hocam cihaz defolu da olabilir en iyi çözüm bana göre servise yollamak.
  • oozgurel kullanıcısına yanıt
    Bana göre de değer hocam size kalmış tabi.Bir de önerim 256 değil 512gb ssdli versiyonu alabiliyorsanız alın çünkü 256 yetmiyorrr.
  • Revenge09 R kullanıcısına yanıt
    fn+q yapar mısınız?
  • Arkadaşlar laptop 1 günlük ama kesinlikle çalışmıyor toucpad bunun iadesini nasıl yapmam laızm hepsiburada üzerinden aldım garantiye göndermem lazım önce malum önce 19 mayıs sonra ramazan bayramı var gittim mi 1 aydan önce gelmez sokağa çıkma yasakları falan derken benim bu iş yalan olur bu konuda bilgisi olan var mı iade nasıl işler ürün direk kusurlu geldi

• Yaptım hocam ise yaramıyor. Bios update sonrası default ayarlara dönmeyi öneriyor lenovo destek sitesi ama onu da bilmiyorum.

• 512 SSD ile Hayırlı olsun 8000 TL oldu fiyat 😳
    Ama bu kasada 512 ssd yok sanki aradım Legion Y540 modeli çıktı karşıma oda dediğim gibi 8000 TL
    Aslında amacım direkt oyun bilgisayarı değil oğlum 14 yaşında ve ona bir bilgisayar almak istiyorum uzaktan eğitim ders çalışma vs konular için.
    Muhtemelen 1-2 yıla kadar oyun işlerine girecek bende aldığım alet çift yönlü olsun istedim ileriye dönük oyun ihtiyacını da karşılasın istedim.
    Buna göre bir model bakıyorum 5000 TL ile başladım 8000 e doğru geldik bakalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alagozarif

Arkadaşlar laptop 1 günlük ama kesinlikle çalışmıyor toucpad bunun iadesini nasıl yapmam laızm hepsiburada üzerinden aldım garantiye göndermem lazım önce malum önce 19 mayıs sonra ramazan bayramı var gittim mi 1 aydan önce gelmez sokağa çıkma yasakları falan derken benim bu iş yalan olur bu konuda bilgisi olan var mı iade nasıl işler ürün direk kusurlu geldi
    Hocam f6 basılı kalmış olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengizGurkan

Bana göre de değer hocam size kalmış tabi.Bir de önerim 256 değil 512gb ssdli versiyonu alabiliyorsanız alın çünkü 256 yetmiyorrr.
    bilgisayarda tek m2 slotu mu var acaba ekleme yapma şansımız yok mu sonrada
    Hocam bendeki model i7 9750h,512gb ssd, 16gb ram, gtx 1650 15.6 kasa. Şu an benimki de o civarda dır malum dolar, fırsatçı. Ama 256ssd-1tb hdd versiyonu da yeter. Veya 256gb alıp daha sonradan 500 civarı(700 olmuş olabilir dolarla) ek depolama takabiöirsiniz.

• Revenge09 R kullanıcısına yanıt
    Lenovo utility indirilik mi?

• abdul1907 kullanıcısına yanıt
    Ben de yaşadım hocam bunu :)

• cqr52 C kullanıcısına yanıt
    Hocam bir 2.5 hdd girişi bir de m2 ssd girişi var diye biliyorum.

• alagozarif A kullanıcısına yanıt
    ben çalışmasın diye dua ediyorum cidden çalışmaması içine ne yapmalıyım touchpad ve ordaki 2 tuşun da çalışmamasını istiyorum

• onaralemdar kullanıcısına yanıt
    İkiniz takas yapın :D

• Ben de aşırı ram tüketimi ve fan sorunu yaşıyorum. Boştayken windows 10 sadece Chrome açtığım zaman 4 gb ram kullanıyor bana pek normal gelmedi ama ne yaptıysam düşüremedim. Ayrıca sadece chrome açıkken bile fan açmaya başladı. Bilgisayarda virüs olmadığına eminim ama windows 10 gereksiz bi'çok şey çalıştırıyo gibi geldi bana. Bi' türlü bu sorunları çözemedim.
  • onaralemdar kullanıcısına yanıt
    Fn+F6

• Konu L340 ama alacağım aleti buldum Legion Y540 serisi...
    Şimdi iyi bir indirim yakalamakta sıra...
    İşin güzelliği acelem yok 7250-7500 bandında yakalarsam bu aleti alırım...

Lenovo Legion Y540 Intel Core 81SY001WTX i5-9300H 16GB 512GB SSD 4GB GeForce GTX1650 15.6" Full HD

Hocam legion'ın ısıtması daha iyi o yüzden evet daha güzel l340'dan ama i5'li cihaz ne ara 8000 oldu ya.Fiyatlar uçmuş daha 2019 yazında i7 16gb ram 512gb ssd'li modeli 6300'e aldım.Yine memnunum sıkıntım yok ama i7'den %100 değil de %90 civarında bir yararlanmam mevcut.
  • Genelde sistem ağırlıklı konuşulan bir konu için saçma bir soru olacak biraz ama bende bilgisayarın 17.3 ekranlı modeli var. Klavyem aşırı kirleniyor, gündüz zaten ışığını kullanmıyorum. Bu boyutta ekranı olan pc için düzgün klavye koruyucu silikon vs. bilen, önerisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallica_megadeth -- 21 Mayıs 2020; 2:1:55 >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.