Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad 5 Ryzen 7 5700U (5.700TL) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
496
Cevap
11
Favori
54.190
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • IPS panel, iyi bir SSD ve muhteşem bir işlemciye sahip. GPU da birçok hariciye taş çıkarır. Bu fiyata alınabilecek en iyi laptop.

• Mr. Decent kullanıcısına yanıt
    Hemen 16 yapmak istemeyenler 5 sene sonra iş görmez diyenler (sanmıyorum 5 sene sonra da 8gb yeter ama belli olmaz) lehimli rami söktüp ram lehimleyebilir mi acaba diye düşünüyorum. Yapılır bana kalırsa ama hiç görmediğim için daha önce aynı tipte lehim yapılmış başka karttan 16 sökülür hiç olmadı. Çözümsüz değil ama kim uğraşır :) ofis vs için yeterli
  • 8 GB RAMli bir laptopa 5 bin tl ustu vermek akıl işi değil.

• sonfeminen kullanıcısına yanıt
    Kardeş uzayda falan mı yaşıyorsun yoksa aynı ülkede mi yaşıyoruz. Eli yüzü düzgün 8000₺ altı 16gb ramlı PC varda biz mi almıyoruz sanki. Dolardan veya ekonomiden haberin yok herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

16 GB yakışırdı bu cihaza ama fiyatı yanıyor arkadaşlar.

Genel kullanım için cihaz arayanlar için daha iyi bir alternatif yok bu fiyata.

Ekran kartı tırt, 8gb ın yapamadiği 16gb ne katacak ?
  • Ekran kartı çok mu kötü?
  • Benim için kasa konusu önemli metal kasa olsa hiç düşünmeden alırdım sonuçta bu fiyata bilgisayar bedava

• 14'' thinkpad almasam bu fiyata kesinlikle kaçırmazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bekmez

Ekran kartı çok mu kötü?

Hayır, yenilenmiş Vega 8 var. YouTube’a işlemciyi yazarsan 30’a yakın oyunda performansını göstermişler. Gayet başarılı. Aralarında Valhalla da var ki 40fps fena değil.

Şunu belirteyim; bu bir oyun bilgisayarı değil. Oyun bilgisayarı düşünen gpu tarafında EN AZ 1060 olan bir seçenek baksın.

Hem iş hem günlük kullanım için şuan bu fiyata alınabilecek en iyi seçenek. Günümüze kadar çıkmış oyunları da üzmeden oynatır.

en azından 2021 çıkışlı, yeni ve güçlü bir işlemciye sahip, IPS ekranı, SSD’si olan bir bilgisayar kullanacaksınız

• Layenkati L kullanıcısına yanıt
    Photoshop falan sorun yaşatmaz değil mi?
  • bekmez B kullanıcısına yanıt

Sistemde bir darboğaz varsa (bu durumda ram miktarı) bu tarz her uygulama sorun yaşatabilir. Önemli olan ne kadar ileri seviyede kullanacağınız.

İşlemci yönünden hiç bir sıkıntı çıkarmaz ama ileri seviye bir photoshop kullanıcısı iseniz ram olarak sorun çıkarır tabii ki. Adobe önerilen bellek olarak 16gb diyor ve büyük boyutta belgelerle çalışanlar 32gb ve üstünü kullanıyor. Photoshop gibi uygulamaları hobi seviyesinden üst seviyede kullanan kişilerin 2021 yılında 8gb bellekli bir bilgisayar kullanması pek mantıklı değil. Ram kullanımı sürekli artan bir şey ayrıca.

Ayrıca vram (ekran kartının rami) olarak da sorun çıkabilir çünkü sadece 512mb belleğe sahip. Ama Photoshop'da ekran kartına düşen çok fazla işlem olmadığı için bu konuda pek problem çıkacağını sanmam. Yine büyük dosyalarla çalışırken gpu hızlandırma size avantaj sağlayacaktır fakat olmazsa olmaz bir durumu yok çünkü işlemci gayet hızlı zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Sistemde bir darboğaz varsa (bu durumda ram miktarı) bu tarz her uygulama sorun yaşatabilir. Önemli olan ne kadar ileri seviyede kullanacağınız.

İşlemci yönünden hiç bir sıkıntı çıkarmaz ama ileri seviye bir photoshop kullanıcısı iseniz ram olarak sorun çıkarır tabii ki. Adobe önerilen bellek olarak 16gb diyor ve büyük boyutta belgelerle çalışanlar 32gb ve üstünü kullanıyor. Photoshop gibi uygulamaları hobi seviyesinden üst seviyede kullanan kişilerin 2021 yılında 8gb bellekli bir bilgisayar kullanması pek mantıklı değil. Ram kullanımı sürekli artan bir şey ayrıca.

Ayrıca vram (ekran kartının rami) olarak da sorun çıkabilir çünkü sadece 512mb belleğe sahip. Ama Photoshop'da ekran kartına düşen çok fazla işlem olmadığı için bu konuda pek problem çıkacağını sanmam. Yine büyük dosyalarla çalışırken gpu hızlandırma size avantaj sağlayacaktır fakat olmazsa olmaz bir durumu yok çünkü işlemci gayet hızlı zaten.

• bekmez B kullanıcısına yanıt

İşlemci daha geride ama ram artırılabiliyorsa daha dengeli bir sistem tabii ki. Yine de 4500u işlemcili bir laptop bulabilirseniz çok daha iyi olur.

• B
    Lenovo IdeaPad 5 Ryzen 7 5700U (5.700TL)
    Siparişi cuma günü geçtim bugün sabah elime uaştı ekranda çizik şeklinde ölü pixel mi yoksa direkt ekran mı bozuk anlayamadığım bir sıkıntı var. Sadece sıkıntım bu da değil esc tuşu yerinden çıkıcak gibi duruyor touchpadinin sol tarafı iç kısma göçük elinizde dolaşırken tırt diye ses çıkarıyor alıcak ve alan arkadaşların dikkatli olmasını tavsiye ederim HB satıyor diye aldım iade talebi de oluşturamıyorum uygulamada hala paket hazırlanıyor diye görülüyor müşteri temsilcisi paketi açılan telekomünikasyon ürünlerinde iade olamayacağını söylerken susturdum daha 2 saat olmadı ürün elime ulaşalı böyle sıkıntılar var nasıl iade olmuyor diye belirttim servise gitmesi lazım vs. diye boş attı 1-2 saate dönmezlerse hakem heyetine gidicem böyle salak saçma işler çıkarmazlar diye umut ediyorum.

• DevletAmca D kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun. Hepsiburada reklam yaparken kolay iade diyor ama hakikaten iade yapmak isteyince servis filan diyor. Kanuna aykırı iş yapıyor. Tavsiyem Amazon hariç başka bir yerden elektronik eşya almayın. Alırsanız da gene her türlü paranızı hakem heyeti ile alırsınız aklınız kalmasın ama hepsiburada ile bu yüzden dahi kullanmamak lazım.

• shadowmexo kullanıcısına yanıt

Hocam Amazon konusunda kesinlikle hak veriyorum şimdi şikayetvara konu açtım tekrar arayacağım mh’yi eğer ki benimle dalga geçerlerse e-devletten şikayet edeceğim her türlü parayı geri alırım

• shadowmexo kullanıcısına yanıt

14 günü geçmediği müddetçe mecbur iade alıyor. Size nasıl bir sıkıntı çıkarmışlardı?

• 2guyS kullanıcısına yanıt

Hocam ilk önce daha 2 saat olmamışken kendilerini aradım ve bilgisayarın ekranının sıkıntılı olduğunu söyledim önce teknik servise gitmesi gerektiği ve oradan değişim veya iptal kağıdı alınacağını söylediler. Bu sürecin 20 gün süreceğini ve en az 3 kez kargoya verileceğini de temin ettim buradan benim anladığım kendilerini bu şekilde yasal olarak garantiye alıyorlar. Dedim neyse hakem heyetine online başvuru yaparım problem değil fakat sipariş hazırlanıyor statüsünde olduğundan elimde fatura yok ve başvuru yapamadım. HB MH genel müdürlüğünde 2 kez aradılar ilki şikayetvardaki konum içindi ikincisi ise kendileri sistemlerine arıza bilgi talebi diye destek talebi açmışlar ona cevap olarak iade talep ettiğimi etmiyorlarsa TKHK Madde 11/1-b kapsamında 700₺ ekran ücreti talep ettiğimi söyledim bunu yazmamın üzerinden 5dk geçti ve tekrar aradılar yine aynı servise gitmesi lazım muhabbeti döndü. Tabii ben o konuda da kendimi sağlama almak için lenovo ile görüştüm ilk önce online chate yazdım chatte yeni aldıysanız iade edin yasal hakkınız diye belirtti . Online chat olduğundan tatmin olmadım yetkili servisi aradım onlar da aynı şekilde iade hakkım olduğunu söylediler ve ek olarak hepsiburada mh bugün konuştuğumuz 4 kez de freedos olduğu için ve işletim sistemi kurulduğundan dolayı servise gitmesi gerektiğini belirtmişti lenovo ile konuşurken mh gülerek bunun yalan olduğunu zaten forumdaki herkesin bildiği gibi yazılım ile donanımın hiçbir alakası olmadığını söyledi. Sonuç olarak hepsiburada ne ayıplı maldan indirim talebimi ne de iade talebimi kabul etmedi illa ki beni 3 hafta uğraştırıp ya iade almayacaklar ya da değişim yaptıracaklar. Akşam müsait olduğumda hakem heyetine indirim talebinde bulunacağım maksimum 2 ay içerisinde dönüş yaparlar buraya da güncelleme olarak eklerim hatta zaman bulabilirsem bu saçma olay hakkında güzel bir konu açarım çünkü şikayetvara bakarken sadece benim değil yüzlerce kişinin bu şekilde mağdur olduğunu farkettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DevletAmca -- 26 Nisan 2021; 17:52:33 >

• DevletAmca D kullanıcısına yanıt

Şu çakallığa bak. Bu görseli gördükten sonra tek diyebileceğim Allah belalarını versin.

Peki sistem üzerinde ürünler teslim edildi yazdıktan sonra her ikisi için de iade işlemi başlatamıyor musunuz? 14 gün içerisinde seve seve geri almak zorundalar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.