Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad 5 Ryzen 7 5700U (5.700TL) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
496
Cevap
11
Favori
54.174
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçmiş olsun 1 ay olmadı aynı modelin ekran kartı olanını satın almıştım açık kutu olarak gelmişti windows kurmadan paketleyip iade etmiştim araya haftasonu da girdi 2-3 gün incelemeleri sürdü sonunda iadeyi yaptılar.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LacWer -- 2 Mayıs 2021; 2:27:40 >
  • 2guyS kullanıcısına yanıt

2dk önce tekrar aradılar faturada eğitim paketinin ücretli göründüğünü onlara da belirtmiştim benim hatam sinirden görmemişim 600₺ indirim yazıyor toplam tutarda 4671₺ vergisiz fiyatıymış. İadeye gelirsek dediğiniz gibi olması lazım fakat hala kargoda görünüyor ve buna ek olarak şikayetvarda gördüğüm insanlar iade talebinde bulunup geri gönderiyorlar HB’ye fakat ürüne kurulum yapıldı diye geri gönderdikleri çok olmuş. Kendiniz ararsanız bulabilirsiniz sadece ben mağdur değilim bu durumdan.

Lenovo IdeaPad 5 Ryzen 7 5700U (5.700TL)

Lenovo IdeaPad 5 Ryzen 7 5700U (5.700TL)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DevletAmca D kullanıcısına yanıt

Daha önce benzer bir durumu dijitsu tv aldığımda yaşadım, ürün kargolarda 2 ay süründükten sonra dijitsu yetkili servisi iade raporu vermeyi kabul etti ve sonunda öyle iade edebildim.

hepsiburada yasaya aykırı olmasına rağmen elektronik ürünlerde servis raporu olmadan iade almıyor. ya thh'ye gideceksiniz, ya da servisten raporu almak zorunda kalacaksınız.

bu arada yazılımı ayrı fatura bilgisayarı ayrı fatura etmesi sizi dolandırabileceği anlamına geliyor. çok dikkatli olun.

• i5 1135G7 işlemcili mi daha mantıklı bu mu. Oyun açısından 11.nesil daha iyi diyolla banada birtane 6000 altında bişey lazım kafalar çorbaya döndü.

• Arkadaşlar bugun sipariş geçtim kullananlar memnun mu acaba

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • CallOfTheWild kullanıcısına yanıt

Tek çekirdek performansları neredeyse aynı sayılır, ondan dolayı oyun için ikisi arasında tek çekirdek bakımından fark olmaz. AMD çoklu çekirdek performansı olarak çok önde. Dahili grafik de İntel'den daha iyi. Ama İntel'i tebrik etmek lazım 11.nesil dahili grafikler çok iyi yerlere gelmiş.

Ayrıca AMD olanda +250GB SSD de var.

Özel bir nedeniniz yok ise AMD model tercih edilmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cobbler

Tek çekirdek performansları neredeyse aynı sayılır, ondan dolayı oyun için ikisi arasında tek çekirdek bakımından fark olmaz. AMD çoklu çekirdek performansı olarak çok önde. Dahili grafik de İntel'den daha iyi. Ama İntel'i tebrik etmek lazım 11.nesil dahili grafikler çok iyi yerlere gelmiş.

Ayrıca AMD olanda +250GB SSD de var.

Özel bir nedeniniz yok ise AMD model tercih edilmeli.

14 inch küçük olduğundan,

ram arttırılamıyor diye yazılmış

birde 11.nesil işlemcilerin ekran kartı daha iyi diye söylüyorlardı

ondan mütevellit sordum.

çok bir oyun arayışım yok aslında ama eşdeğer fiyata daha güncel veya bir tık iyisi olsun istiyorum.

ama bu iş dipsiz kuyu bu kafayla birşey almak mümkün değil.

ips olsun, full hd olsun, ram artsın, ekran kartı olsun, kasası iyi olsun, parlaklığı zart olsun, markası cart olsun, 500 daha ver şu olsun falan filan derken ikinci bir kur dalgası da gelirse hayırlı işler olur, fazla düşünmemek lazım ellame Lenovo IdeaPad 5 Ryzen 7 5700U (5.700TL) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CallOfTheWild -- 27 Nisan 2021; 11:6:28 >

• Ben ürünü bugün teslim aldım. Windows 10 pro kurdum. Arkadaşın yaşadığı sıkıntıların hiçbiri benim cihazda yok. Kullanılabilir ram 7.4 Gb görünüyor.

Günlük kullanımda (youtube, surf, office vb.) fan devreye girmiyor bile.

4K x265 kodlu film izlerken işlemci kullanımı %2 lerde.

Alet çok hızlı ve serin. İşletim sistemi 8 core 16 thread olarak görüyor.

Touchpad başarılı. mac lere benzer şekilde parmak hareketlerini destekliyor. 2 parmak sağtık, 3 parma ayarlar, 3-4 parmaklar sıkıştır dediğinizde tüm uygulamalar kaboluyor. Aç yapınca geliyor. Zoom in zoom out gayet başarılı çalışıyor.

Yine ekran kapatınca beklemeye alıyor ekranı kaldırınca maclerdeki gibi tuşa basmadan son kaldığınız yerde açılıyor.

• 2guyS kullanıcısına yanıt

Bilgisayarın klavyesinden oynama sesi geliyordu. Üretim hatası belli yani tuş takımı oynuyordu. Ayrıca bilgisayar ısınıyordu. İade açtım servis raporu gerekli dediler. Sıfır bilgisayar alıyorsun kusurlu oluyor ve önce servis raporu istiyor. Tavsiyem hepsiburada üzerinden bilgisayar almamanızdır. Şikayet var sitesinde tonla tüketici hakem heyetine gidildiğini görürsünüz. Sonuçta kanun var ortada. İstediğim gibi kullanıp windows kurup deneyip iade edebilirim. Ama çözüm süreci uzuyor. Tüketici haklarını bilmeyenleri dolandırdıkları için mazlumun yanında olmak adına ben ve çevremde kimseye yaptırmamaya çalışıyorum.

• shadowmexo kullanıcısına yanıt

Beğenmedim diye iade edecektiniz sorunlu dersen işi uzatırlar

• Kasa ve ekran kalitesi açısından acer swift 3 4300u (4260₺) ile kıyaslayan oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kepenk -- 28 Nisan 2021; 3:41:2 >
  • kepenk K kullanıcısına yanıt

Bu cihaz(swift 3) metal kasa ekran nasıldır bilmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 28 Nisan 2021; 5:23:45 >
  • Ussuz kullanıcısına yanıt

Ben bildiğim için zaten öyle yaptım. Kutusu açılmış üründe dahi servis raporu istiyorlar. Ben sadece tespit ettiğim sıkıntıları yazdım. Onlara bu sıkıntılar var demedim.

Ama asıl konu ben bilmiyor olsam şayet kanunen sizce de sıkıntıları söyleyip veya söylemeyerek istediğim gibi iade etmek değil mi? Hepsiburada kanuna aykırı iş yapıyor.

• İddia ediyorum lenovo bu cihazı boş iki ram slotu ve boş bir sdd slotu ile 1000 lira ucuza satsa, cihaz satış rekoru kırardı dünyada. İsteyen istediği gibi ram çakar, istediği ssd yi alır win kurar geçerdi.

512 ssd nin yükselmiyor olması ciddi sıkıntı. Kullanım amacı %100 oranında office programları ve 4k film indirmek olan bir adamım. İki tane 4k film indirsem ssd dolacak. Ssd yükseliyor mu? Hayır.

• Önerim şu dur ki; özgürlüğünüzü kısıtlayan, istediğinizi istediğiniz gibi yapmanıza engel çıkaran markaları cezalandırın ve onların lehimli ramli ve sınırlı ssd li modellerini almayın

• dış kapının iç mandalı kullanıcısına yanıt

SSD işi harici ile çözülür de esas düşünülmesi gereken RAM

• Klaye aydınlatması yok diyor specs de. Ekran ntsc %45, sRGB kac acaba?

Düzeltme SSD max 512gb vazgeçtim. Biostan mi engelli acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retro61 -- 2 Mayıs 2021; 12:38:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.