Şimdi Ara

LENOVO (IBM) 3000 N500 KULLANICILARI (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
836
Cevap
1
Favori
98.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: cLas_cocuq

quote:

23 aralıkta sipariş verdik hızlıal'dan, provizyon belası yüzünden hala gelmedi.

hızlı al müşteri hizmetlerini ara ve konuş yada dırek bankanı ara yok sa cok beklersın . bis hızlı al müsterı hizmetlerini aradık ve bu işlemi sizin yapmanız gerektiğini sert bi şekilde iletik. ürün ertesi gün elimize gecti bilgin olsun

quote:

Orjinalden alıntı: enclave

Daha öncede yazmıştım provizyon onayı için sen ararsan işimlerini hızlandırabilirsin. Yoksa bankanın seni aramasını beklersen işin uzarda uzar.

Aslında provizyon için zamanında bankadan aramışlar ama kredi kartı sahibi o gün cevap vermeyince telefona işler karıştı. Neyse ki 30 Aralık'ta provizyon için bankadan tekrar aramışlar ve bugün kargoya verildi. Kargo takip no kısmının boş olması da ayrı bir konu!

• quote:

Orjinalden alıntı: bizahmet

arkadaşlar bu notebook un maksimum kaç ramı destekliyor...tahmini değil kesin olarak kaç gb ramı destekliyor bu benim için cok önemli arkadaşlar benim elimde 4 gb ddr 667 ram var bu pc ile kullnamka istiyorum...... maksimum kaç ghz destekliyor ........teşekkürler

anakart 4 GB RAM destekliyor merak etmeyin ama XP desteklemiyor
  • ARKADAŞLAR SELAM 2gb ram taktıktan sonra iice ısındım notebook uma daha öncede sormustum ama vista ikonları bulabilirmiyiz yardımcı olabilirmisiniz.
  • Arkadaşlar cihaza tüm sürücüleri başarı ile yükledim ancak televizyona hdmi kablo ile bağlantı yaparken problem yaşıyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevineceğim. öncelikle sağ altta çıkan ikon tıkladığında ekranı kullanma seçeneği 3 adet birtanesi sadece tv ekranı (ki bunu yaptığımızda bilgisayar akranı kapanıyor) ikincisi ikiye bölüyor yani bilgisayar ve tv aynı görüntüyü veriyor. üçüncüsü ise (başaramadığım) tv ekranında sadece bilgisayarın masa üstü görünüyor (ikonlar dahi yok) onunda görüntüsünü ayarlayamadım küçük bir görüntü alabiliyorum ses desen her üç seçenektede sadece bilgisayardan alabiliyorum.
    yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhanzeren

Arkadaşlar cihaza tüm sürücüleri başarı ile yükledim ancak televizyona hdmi kablo ile bağlantı yaparken problem yaşıyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevineceğim. öncelikle sağ altta çıkan ikon tıkladığında ekranı kullanma seçeneği 3 adet birtanesi sadece tv ekranı (ki bunu yaptığımızda bilgisayar akranı kapanıyor) ikincisi ikiye bölüyor yani bilgisayar ve tv aynı görüntüyü veriyor. üçüncüsü ise (başaramadığım) tv ekranında sadece bilgisayarın masa üstü görünüyor (ikonlar dahi yok) onunda görüntüsünü ayarlayamadım küçük bir görüntü alabiliyorum ses desen her üç seçenektede sadece bilgisayardan alabiliyorum.
    yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

HDMI ile kullanıyorum ama sadece TV olark seçiyorum çünkü TV full HD bu görüntüyü laptop ekranında alma şansı yok zaten, 3. seçenek dediğinizi hiç hatırlamıyorum bir bakmak lazım ama benzer olay Acer 5101 de başıma gelmişti (d sub bağlantı ile) ekran kartı ayarlarının yapıldığı yerden görüntüyü klonla seçeneği ile çözmüştüm olayı bunda da denenebilir diye düşünüyorum

• bu driver kurmadaki başarısızlık yaşaşayan arkadaşlar aslında siz (benimde kuramadığımı zannettiğim) verilen driverleri kurdunuz ama yapılması gereken başka bir şeydaha var bunu yapınca bilgisayarınıc çalışacak. aslında bu driverleri kurarken size nereye dosyanın açıldığını driver gösteriyor yapılması gereken o klasörü bularak setup dosyasını çalıştırmak (bu arada ben bilgisayardan anlayan arkadaşa bunu sorduğumda herkez bunu bilirse biz nasıl para kazanacağız diye espri yapmıştı) neyse c diskinin içine driver diye bir klasör açıyor bu klasördeki driverleri tek tek setuplarından çalıştırmak gerekiyor.
  • be hem tv hem bilgisayar yada sadece tv olarak kullanılmasına razıyım ama sesi aktaramadim bir türlü
  • Lenovo (IBM) 3000 N500 Notebook windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;

1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın
    2. Windows xp Service pack 3 'u kurun
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;

1. Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    2. Windows xp Service pack 3'ü kurun.
    3. Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Lütfen sürücüleri sırasıyla ve anlattığımız şekilde kurunuz.

1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Intel graphics driver
    3. Ses kartı sürücüleri
    1. Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    2. Conexant audio driver

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
    + Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
    a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
    b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
    c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
    d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
    e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
    f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
    g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
    h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, .inf uzantılı dosyayı seçin ve tamam deyin.
    i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    4. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
    a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
    b- Modem Device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
    c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
    d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
    e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
    f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
    g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
    h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin.
    5. Jmicron card reader driver: Jmicron JMB38X 1394a OHCI and Memory Card Reader Host Controller Driver.
    6. Touchpad Sürücüsü: Alps Touchpad driver
    7. Ethernet kartı sürücüsü: Broadcom lan - ethernet driver
    8. Kamera sürücüsü : Bison/Chicony Camera Driver for Windows Vista 32-bit and Windows XP
    9. Lenovo bluetooth driver: Lenovo bluetooth driver
    10. Lenovo Enerji Yönetimi Sürücüsü: Lenovo Energy managament driver
    11. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    başka bit siteden alıntıdır.

• HDMI ile LCD tv e bağlantıda bende ilk başta ses problemi yaşamıştım daha sonra bunun çözümünü yazmıştım ilk sayfada var. İstersen bi dene yardımcı olacağını umuyorum.
  • Bir saat önce notebook elime ulaştı, fakat ram takmak için kitapçıkta gösterilen kapağı açmaya kalktım, vidaları bir türlü çıkaramadım, baya yerinden çıktı aslında, ama tamamen çıkmıyor, kapağı açtırmadı bana. Ben mi bir yerde yanlış bir şey yapıyorum, yardım edebilir misiniz?
  • Fanında üzerinde olduğu büyük kapağı çıkaracaksın. İlk önce vidaları sök 2 adet var zaten daha sonra tırnağının yardımıyla kapağı tutunduğu yerlerden kurtar açılıyor.
  • tamam teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: cambaz_4387

Bir saat önce notebook elime ulaştı, fakat ram takmak için kitapçıkta gösterilen kapağı açmaya kalktım, vidaları bir türlü çıkaramadım, baya yerinden çıktı aslında, ama tamamen çıkmıyor, kapağı açtırmadı bana. Ben mi bir yerde yanlış bir şey yapıyorum, yardım edebilir misiniz?

kapağın her tarafında küçük tırnakçıklar var onları yavaş yavaş kurtarman gerekiyor , vidalar tamamen çıkmıyor zaten kapağın üzerinde kalıyor boşa dönmeye başladıklarında yeterince sökülmüş oluyor
  • SATA kurulumunda problem yaşayan arkadaşlar perfectXP bulup kurarlarsa sorunları kalmaz denenmiştir kendi otomatik SATA HDD yi tanıyor perfectXP
  • airties rt-211 modemimle kablosuz bağlantı kuramadım, bu konuda da yardıma ihtiyacım var malesef.
  • quote:

airties rt-211 modemimle kablosuz bağlantı kuramadım, bu konuda da yardıma ihtiyacım var malesef.

sorun nerede modemi mi göremiyorsun yoksa gördüğü halde bağlanamıyor mu?
  • Evet modemi göremiyorum. Ama ethernet kablosuyla hiçbir sorun yaşamıyorum. Vista ultimate 64 bit kuruluydu. Galiba driverları tam yükleyemediğimden oldu. Şimdi xp pro sp3 kuruyorum. Bir de öyle deneyecem. Ama aslında tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum. Şimdi sp3'ü windows'tan sonra ayrıca kurdum. Şuanda da lenovo'nun sitesinden indirdiğim driverları kuracam. Onları da kurduktan sonra yapmam gereken bir şey var mı kablosuz bağlantıyı sağlamak için?
    (Modemde WLAN ışığı yanıyor, ethernet girişlerinden birisi şuanda masaüstü pc'ye bağlı ve çalışıyor.)

Edit:
    Sorun wireless driver'ının vista'da doğru yüklenmemiş olmasındanmış. Xp Pro'da gayet güzel gördü. Bir de şu ram kapağını açabilirsem daha güzel olacak da. Kapağın her tarafında küçük tırnakcıklar var demişsiniz ama ben onları göremedim, o tırnakcıklar kapağın altında mı kalıyor? çünkü dıştan gözüken hiçbir tırnakcık yok iki vidanın ortasındaki tırnakcıktan başka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cambaz_4387 -- 1 Ocak 2009; 6:11:08 >

• quote:

Evet modemi göremiyorum. Ama ethernet kablosuyla hiçbir sorun yaşamıyorum. Vista ultimate 64 bit kuruluydu. Galiba driverları tam yükleyemediğimden oldu. Şimdi xp pro sp3 kuruyorum. Bir de öyle deneyecem. Ama aslında tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum. Şimdi sp3'ü windows'tan sonra ayrıca kurdum. Şuanda da lenovo'nun sitesinden indirdiğim driverları kuracam. Onları da kurduktan sonra yapmam gereken bir şey var mı kablosuz bağlantıyı sağlamak için?
    (Modemde WLAN ışığı yanıyor, ethernet girişlerinden birisi şuanda masaüstü pc'ye bağlı ve çalışıyor.)

Edit:
    Sorun wireless driver'ının vista'da doğru yüklenmemiş olmasındanmış. Xp Pro'da gayet güzel gördü. Bir de şu ram kapağını açabilirsem daha güzel olacak da. Kapağın her tarafında küçük tırnakcıklar var demişsiniz ama ben onları göremedim, o tırnakcıklar kapağın altında mı kalıyor? çünkü dıştan gözüken hiçbir tırnakcık yok iki vidanın ortasındaki tırnakcıktan başka.

ram kapağının iç kısımlarında en az 7-8 adet küçük tırnaklar var,iç tarafta kalan vida söküldüğünde o taraf hafif kalkıyor ordan başlayarak hafif hafif kapağı aksi istikamete doğru ittirirken biraz da kaldırısan zaten bir kaç tırnak hemen atıyor sonrasında da aynen devam edesren tüm kapağı çıkartabiliyorsun

• kasa kalitesi nasıl? zahmet olmassa biraz fotoğraf koyabilirmisiniz..
  • Bir tanıdığa götürdüm taktırdım bugün. Yardımlarınız için teşekkürler. Şuanda hiçbir sorun kalmadı.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.