Şimdi Ara

LENOVO (IBM) 3000 N500 KULLANICILARI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
836
Cevap
1
Favori
98.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: aliizgii

MERHABA;

SİZİN YAŞADIĞINIZ SORUNUN AYNISINI YAŞIYORUM;
    SES DRIVERI TANIMIYO,NASIL ÇÖZDÜNÜZ YARDIMCI OLURMUSUNUZ.TEŞEKKÜRLER.

Aşağıdaki anlatımı uygulayarak yaparsan kesinlikle olur...

Ses kartı sürücüleri

1. Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    2. Conexant audio driver

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
    + Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
    a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
    b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
    c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
    d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
    e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
    f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
    g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
    h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, .inf uzantılı dosyayı seçin ve tamam deyin.
    i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.

• merhaba ... bu laptop u kardeşime almayı düşünüyoruz da ... yukardaki yazıları okudum ve fiyatına göre (1060ytl) bence ii bi laptop gibi gözüküyor ... bu laptopda wireless olarak Intel 5100 AGN mi var yoska abg mi var?? ereyonda üst kısımda Intel 5100 AGN yazıyor ama aşağıda abg yazmışlar ...bi kaç sitede daha böyle :S ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpugur -- 21 Aralık 2008; 14:17:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: xpugur

merhaba ... bu laptop u kardeşime almayı düşünüyoruz da ... yukardaki yazıları okudum ve fiyatına göre (1060ytl) bence ii bi laptop gibi gözüküyor ... bu laptopda wireless olarak Intel 5100 AGN mi var yoska abg mi var?? ereyonda üst kısımda Intel 5100 AGN yazıyor ama aşağıda abg yazmışlar ...bi kaç sitede daha böyle :S ...

laptopun wirelesi agn dir, eskişehir gold a bu gün gene uğradım sanırım yeni parti mal gelmiş 3 tane daha vardı ve hala fiyatı 969 ytl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 21 Aralık 2008; 18:32:42 >
  • Bu gün biraz da 1080 p deneyimlerimi yazayım elimizde fazla yeni oyun yok 3 oyun ile HDMİ deneyebildim birisi rollercoaster 3 idi zaten oyun en çok 1024x768 verebildi tabi 42 panelde etrafdan boşluklar kaldı doğal olarak, daha sonra NFS prostreet 1920x1080 verebildi ama sadece 24 hz o da titremeye neden oluyor ayrıca 1080 p görüntüde maalesef takılmalar yaşıyor belki oynanabilir ama çok zevk verecek gibi değildi, bir de elimizde 18 wheels of steel haulin vardı odu denedik 1080 p görüntüyü 60 hz verebiliyor ve oyun oynanabilir seviyede idi sonuçta bizim alette halen 1 GB RAM var buna rağmen fena sayılmaz diye düşünüyorum , elimizde 1080 p kalitesinde film olmadığı için bunu deneyemedim ama sanırım 1 GB ile 1080 p video oynatabilir gibi geldi (işletim sistemi XP sp3).

• bugun diyarbakır goldtan siparişi verdim. 1000 ytl. perşembeye alıcaz bakalım. çok gidiyomuş stokta yokmus . 2 gb ram de aldım 80 ytl ye . gelince performansını yazarım arkadaşlar..
  • arkadaşlar resim koyabilirmisinis.
  • quote:

Orjinalden alıntı: goksukasim

2 gb ram 37ytl.. kingston..
    http://www.exa.com.tr/kingston/bellekler/kingston_2-326-4133.html

Ben de tam olarak bunu arıyordum çok sağol. Ben de bu bilgisayarı almayı düşünüyorum ama 1 gb bellek yetersiz tabiki. Peki bu ram'i laptop'un içine nasıl koycaz? Daha doğrusu laptop'u nasıl açacaz ki bunu yerleştirelim? Daha önce laptop kullanmadığım için bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: cambaz_4387

quote:

Orjinalden alıntı: goksukasim

2 gb ram 37ytl.. kingston..
    http://www.exa.com.tr/kingston/bellekler/kingston_2-326-4133.html

Ben de tam olarak bunu arıyordum çok sağol. Ben de bu bilgisayarı almayı düşünüyorum ama 1 gb bellek yetersiz tabiki. Peki bu ram'i laptop'un içine nasıl koycaz? Daha doğrusu laptop'u nasıl açacaz ki bunu yerleştirelim? Daha önce laptop kullanmadığım için bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

walla ben lenovonun sitesinden bir manuel indirdim bırak ram takmayı HDD söküp takmayı ekranı söküp takmayı bile gösteriyordu, ayrıca zaten verilen kullanım kılavuzunda da ram in nasıl takılacağı gösteriliyor

• Peki bu ram ekleme operasyonu sonucu ürünün garanti kapsamı dışında kalması gibi bir durum olabilir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgurkavak

Peki bu ram ekleme operasyonu sonucu ürünün garanti kapsamı dışında kalması gibi bir durum olabilir mi?

arkadaşımın bu sorusuna ek olarak şunu sormak istiyorum bende 800 mhz lık ramlerden alıp koysak bu pc ye ne olur?
    iyi çalışmalar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akşahin

quote:

Peki bu ram ekleme operasyonu sonucu ürünün garanti kapsamı dışında kalması gibi bir durum olabilir mi?

arkadaşımın bu sorusuna ek olarak şunu sormak istiyorum bende 800 mhz lık ramlerden alıp koysak bu pc ye ne olur?
    iyi çalışmalar

ram takmak garanti kapsamından çıkartmaması gerekir diye düşünüyorum çünkü satın aldığınız yer isterseniz hemen takıyor (gold da isterseniz hemen takalım demişlerdi) RAM ı 800 mhz alırsanız sanırım sorun çıkmıyordur ama yeni RAM de 800 mhz de değil de 667 mhz de çalışıyor diye biliyorum (bizim evdeki masa üstünde iki ayrı MHZ de ram var sorun çıkmıyor sonuçta sistem aynı değişen bişey olmaması lazım)

• quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orjinalden alıntı: Akşahin

quote:

iyi çalışmalar

ram takmak garanti kapsamından çıkartmaması gerekir diye düşünüyorum çünkü satın aldığınız yer isterseniz hemen takıyor (gold da isterseniz hemen takalım demişlerdi) RAM ı 800 mhz alırsanız sanırım sorun çıkmıyordur ama yeni RAM de 800 mhz de değil de 667 mhz de çalışıyor diye biliyorum (bizim evdeki masa üstünde iki ayrı MHZ de ram var sorun çıkmıyor sonuçta sistem aynı değişen bişey olmaması lazım)

ben şu açıdan sormuştum. yeni bi tane 2ghz 800 mhz ram alıp üstündekini sökücektim. sanırım bu şekilde sorunsuz çalışır bordu falan destekliyormudur gibisinden sormuştum. ama siz başka bi soruya daha yanıt vermiş oldunuz 667 mhz ile 800 mhz de çalışabilir diye; teşekkür ederim...

• anakartın 800 mhz desteklediği lenovo forumunda belirtilmiş, ben birde kendi tecrübeme dayanarak çalışabileceğini tahmin ediyorum, şu an bu yazıyı yazdığım PC Atlon xp işlemcili MSI KT4V anakartlı oldukça eski bir sistem sistemi aldığımızda 256 MB RAM ile almıştık (333 mhz, noname ) sonra 512 ekledik (333 mhz, kingston) daha sonra biryerlerden beleş 512 daha bulduk ama 400 mhz idi(markası farklıydı ama neydi bilmiyorum) ve taktık şu anda sorunsuz çalışıyor ,üstüne üstlük hepsinin markalarıda farklı anakartın kullanım kılavuzunda ise sadece birkaç marka 400 mhz ram desteklendiği yazıyordu bu sistemde bile çalıştığına göre yeni bir sistemde sorunsuz çalışır herhalde
  • Bu sitede 977 ytl'ye satılıyor arkadaşlar hemde bu fiyata taksit avantajıyla...

http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.001.1350.0044
  • alisveris yapan yok heralde o siteden, 3 kurus kar etcez diye bide sorun cikabilir sonra...

Bende bu bilgisayardan almak istiyorumda, alanlar nereden aldi onuda yazabilirmi? Birde makinaya xpmi yuklemek lazim vistami driver acisindan? Bana kalsa xp'de driverlar sorun cikarirmi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vanity Fair -- 24 Aralık 2008; 1:46:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yyayman

alisveris yapan yok heralde o siteden, 3 kurus kar etcez diye bide sorun cikabilir sonra...

Bende bu bilgisayardan almak istiyorumda, alanlar nereden aldi onuda yazabilirmi? Birde makinaya xpmi yuklemek lazim vistami driver acisindan? Bana kalsa xp'de driverlar sorun cikarirmi acaba?

hızlıal goldun sitesidir sorun çıkacağını sanmam, biz xp sp3 yükledik driverler da sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 24 Aralık 2008; 8:37:15 >
  • Hızlıal'dan alışveriş yapıpta sorun yaşayan oldu mu aranızda arkadaşlar???Eğer böyle bir olasılık varsa üç kuruş fazla verip güvenilir bir siteden almak daha mantıklı olur tabiki...
  • Ben hızlıal.com dan aldım. Şöyle bir sorun oldu YKB World Card ile yaptım alışverişi. Netten baktığımda tutarın çekildiğini fakat sipraşimin bekleme sürecinde olduğunu gördüm. Mesaj attığımda bana provizyon onayının beklendiğini YKB Bankasından yetkililerin beni arayarak işleme onay verip vermediğimi soracaklarını söylediler. Arayan olmadı bende hızlıal.com un müşteri hiztmetlerini aradım oradaki bayan bana telefon numarası verdi 2-3 saatlik bir uğraştan sonra yetkililere ulaşarak onay verdim ve siparişim geldi. Bilmiyorum bu uygulama her bankada veya her sitede var mı ? Laptopun tutarının çok üzerinde de harcamalarım olmuştu kimse de beni arayıp provizyon onayı falan istememişti.
  • bende hızlıaldan aldım nakit olarak, elime az önce geçti,. bilgisayarın üstünde N500 yazıyor istediğim pc olduğunu nasıl anlıcam bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? birde kutudan makina, pil, elektrik kablosu dışında kitapçıklar çıktı bundan başka bişey çıkması gerekiyormuydu, bilgi verirseniz sevinirim.
    kolay gelsin
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.