Şimdi Ara

Lenovo e15 gen 2 Ryzen 4500u İnceleme & Ana Konu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
9
Favori
18.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pil koruması vardır. Biliyorsunuz 100% şarjda pil ömrü kısalıyormuş.

extra ram hangisini tavsiye ediyorsunuz?
  • @hsyn_38 bakalım hocam inşallah donanımsal değildir

@servanvetes hatırlamıyorum. dikkatimi çekmemişti.

@boylum olabilir hocam pil korumasıyla alakalıdır belki. ama böyle olursa herkeste olması gerekmez mi? ben Kingston KVR32S22S8/8 aldım. bi sorun gözükmüyor.
  • boylum kullanıcısına yanıt
    Bende oyle bir sey olmuyor hocam, %100 de kullanabiliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hsyn_38 kullanıcısına yanıt
    Bende de 100% oluyor. Belki BIOS dan ayarı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boylum -- 27 Ağustos 2020; 19:0:47 >
  • SaidAbdullah kullanıcısına yanıt
    Eski lenovo bilgisayarimda lenovonun kendi güç yonetimi uygulamasindan dolayi benzer sorun yasamistim. Sende yuklu ise kaldir degil ise yukle veya buna dair bir arastirma yap istersen.

• @hsyn_38 hocam ne zaman stoklara gelir bir bilginiz var mı Ekim ayının ortasına kadar bekleyebilirim benim için sorun olmaz

• siryakupaktas S kullanıcısına yanıt
    Hocam özelden bir arkadas yazdi. 8 hafta sonra geliyormus stoklara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsyn_38 -- 28 Ağustos 2020; 17:16:41 >
  • hsyn_38 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam fiyatını yükseltmez umarım 5k civarına gayet uygun fakat 6k civarına yükseltirse alamam. Hayırlısı diyip bekleyelim

• siryakupaktas S kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Aynen 5k bu cihaz icin gayet iyi de 6k yuksek gibi

• Bu cihazı HDMI ile monitöre bağlayıp kullanan oldu mu? Bir hocama aldırdım da ekran sürekli gidip geliyor, başka monitöre başka HDMI kablo ile denedik sorun çözülmedi, temiz kurulum yapıp tüm sürücüleri düzgünce yükledik yine olmadı... Ekran sürekli 1 saniyeliğine gidip geliyor. Sonra uzun süreli gidiyor. Bunu yapmasının aralığı değişiyor. Hocam da sürekli ekrana bağlayacak bu yüzden durum can sıkıcı. Böyle bir sorunla karşılaşan başkası oldu mu?

Sorunun görüntüsü altta:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 28 Ağustos 2020; 23:11:40 >
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Denemedim , internette de bulamadım ama lenovo comunity de sorabilirsiniz. Yeni cihaz diye onlar bu konuya hakim olabilir
  • Hocam ben hdmi baglantisiyla harici monitor esliginde kullaniyorum bilgisayari. Suana kadar herhangi bir sıkıntı yasamadım, umarım yasamam da.
    Ayrıca batarya konusunda da lenovo vantage uygulamasından pil korumayı aktif ettim. %80e sabitledim öyle kullanıyorum, masaüstü gibi. Uygulamayı indirip dediğim muhabbeti bi açıp kapatmayı deneyin hocam. En kötü uygulama içerisinde batarya sıfırlama diye bir olay var, onu deneyin.
  • Arkadaşlar laptop için Kingston 8 gb ram almayı düşünüyorum.
    https://www.n11.com/urun/kingston-kvr32s22s88-8-gb-ddr4-3200-mhz-cl22-ram-1389074?magaza=elmacik

Alıp kullanan veya başka önerisi olan var mıdır ? Uyumluluk olarak lenovo'nun sitesinde önerilen ramler Türkiye'de bulamadım.
    Bulabildiğim özellikleri uyan bir tek bu ram var.

Ayrıca 512 gb ssd 'de almayı düşünüyorum. Bu konuda da bilgi alabilirim sizlerden.
  • servanvetes S kullanıcısına yanıt
    Evet bu Kingston kvr32s22s88 ram bir arkadaşımız tarafından 4300U'da denendi, sorunsuz çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Teşekkürler hocam,
    Zaten başka'da bu özellikte ram bulamadım.
    Ayrıca önerdiğiniz nvme ssd var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: servanvetes

Teşekkürler hocam,
    Zaten başka'da bu özellikte ram bulamadım.
    Ayrıca önerdiğiniz nvme ssd var mı ?
    https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-kingston-hyperx-impact-8-gb-3200-mhz-ddr4-cl20-sodimm-hx432s20ib2-8-fiyati,659957417.html

Bir de bu var, CL20 bu, cihazın dahilindeki CL22 ama asla problem yaşanmaz. HyperX Impact piyasadaki Ryzen dizüstülere en uyumlu ram olarak geçer birçok yerde. Dizüstü için alınabilecek en kaliteli ramlerden biridir.

NVMe'nin kralı ve en çok güvenileni Samsung 970 Evo PLus'tır:https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-samsung-970-evo-plus-mz-v7s500bw-m-2-pci-express-3-0-fiyati,424863248.html

Biraz tuzludur ama alabilirseniz kesinlikle Samsung 970 Evo Plus öneririm. Yok uygun bir şey bakıyorum derseniz Kingston A2000 işinizi görecektir:https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-kingston-a2000-sa2000m8-500g-m-2-pci-express-3-0-fiyati,535280303.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 29 Ağustos 2020; 23:38:41 >

• Bu bilgisayarı kullanıyorum. Dahili mini ssd bozulursa ne yapacağız gerçekten sorun olur mu?

Hocama katılıyorum ben de bu ram var hiçbir sıkıntı yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugursimsek_03

Bu bilgisayarı kullanıyorum. Dahili mini ssd bozulursa ne yapacağız gerçekten sorun olur mu?
    Dahili SSD 2242 formatında, nadir de olsa bulunabiliyor:https://www.amazon.com.tr/dp/B076PGM4Y5/ref=asc_df_B076PGM4Y51592622600000/
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.