Şimdi Ara

Lenovo C260 57-329532 Celeron J1800- inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
5.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.hizlial.com/lenovo-c260-57-329532-celeron-j1800-241ghz-2gb-500gb-windows-81-195-led-all-in-one-bilgisayar/10400517

merhaba arkadaşlar yukardaki linkteki bilgisayarı alırken j1800 işlemcili bilgisayarlarla ilgili net yorumlar bulamadım. bu nedenle 1 aydır kullandığım lenovo celeron j1800 işlemcili bilgisayar hakkındaki izlenimlerimi yazmak istedim.

---öncelikle alma nedenim çalıştığım yerde kullanmak için(aile sağlığı merkezi) kullandığımız bir modül var temel olarak onu kullanıyorum.

--- sadece bu modül açıkken ,tek işlem yaparken çok sorun olmuyor idare eder düzeyde çalışıyor. ama bikaç işlem bi arada yapınca bilgisayar sapıtıyor resmen. fazla miktarda donma yapıyor,bazen 20-30 saniye açtığım sayfanın kendine gelmesini bekliyorum.

--- Çok fazla titreşim yapıyor masada, özellikle oda sessizken harddisc seside çok fazla geliyor.

--- özellikle internetten orta kaliteli videolar bile oynatırken kasmalar oluyor arada,ekranı 1600x900 çözünürlüğe sahip oysaki

---office işlemlerini yaparken ppt,excel vs dosyalarını açarken salına salına açıyor,ortalama 10-15 saniye falan sürüyor bir dosyanın açılması.

---bilgisayar açılış tuşuna bastığınızda şaşırtıcı düzeyde hızlı açılıyor, 10 saniyede açılıyor neredeyse,ssd dide olmamasına rağmen.(hard disc dönüş hızı 7200 rpm)

--- hoperlörleri yeterli düzeyde ve kaliteli ses veriyor. ofis kullanımı için gayet yeterli.

---üzerinde gelen klavye ve mouse ikiside kablolu ama bence gayet kullanışlı ve kaliteli.özellikle klavye yumuşak.

sonuç: ben bu bilgisayarın zaten gündelik ofis işleri için üretilmiş olduğunu düşündüğüm için fiyatıda 19,5 inç bir bilgisayar için uygun olduğunu düşündüğüm için aldım ama bundan önce kullandığım 8 yıllık lap top bundan daha stabil çalışıyodu. bana bu bilgisayar 775 tl ye geldi,tamam bu fiyata yüksek ayarlarda oyun oynamayı falan beklemiyordum zaten o amaçla alınmadı ama ofis konseptine uygun bir bilgisayar yapıyorsan bi zahmet en azından internette dolaşırken video izlerken ve minik programlar kullandığında adam akıllı çalışmasını sağlıyacaksın.böyle olacağını bilsem 200-300 daha verir en azından i3 işlemcili bişey alırdım. özellikle kasmaları, donmaları beni deli ediyor.

Lenovo C260 57-329532 All In One Bilgisayar Özellikleri

İşlemci Intel® Celeron® J1800 (2.41 GHz dual-core)
    İşletim Sistemi Windows 8.1
    Ekran Kartı Intel® HD Graphics
    Ram 2GB DDR3 Up to 8 GB DDR3
    Kamera 1 megapixel (720 p)
    Harddisk 500GB Up to 1TB (7200 rpm)
    Audio Integrated stereo speakers
    Ekran 19.5” HD+ (1600 x 900) LED
    Ölçüler (W X H X D)
    486 mm x 342 mm x 48 mm (19.1 inch x 13.5 inch x 1.9 inch)
    Ağırlık
    Model - 3.5 kg (7.7 lbs)
    WiFi 802.11 b/g/n
    Bağlantılar
    1x USB 3.0
    3x USB 2.0
    6in1 card reader
    HDMI-out (optional)
    LAN
    mic/headphone

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserti -- 19 Kasım 2014; 23:27:30 >

• Merhaba bende bu bilgisayardan almayı düşünüyorum.
    Hatta lenovo c260 yerine Hp slate 21.5 inc bir büyük tegra4 işlemcili bir all in one tablet aldım.
    Ama hala aklım lenovoda kaldı.
    Bilgisayarın özelliklerinde ekran kartı Intel® HD Graphics olarak yazıyor.
    Zannedersem paylaşımlı bir ekran kartı var. Acaba ekran kartı kaç mb? Toplam kullanılabilir grafik belleği ve ayrılmış video belleği ne kadardır?
    Ayrıca bu bilgisayarlardan dokunmatik ve dokunmatik ekran olmayan iki versiyonu var.
    Sizdeki dokunmatik olanı mı? Bilgisayarı ilk aldığınızda da çok hantal mıydı? Yoksa sonradan mı yavaşladı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..
  • Merhaba. Ekran kartı paylaşımlı ama kaç mb olduğunu bulamadım. Bilgisayar çok hantaldı hard disk devamlı işlem yapıyordu biraz araştırdım bu durumun win 8 den kaynaklandığını öğrendim. Baya bi gereksiz programı devre dışı bırakıp bazı farklı işlemler uygulayınca bilgisayar kendine geldi. Ben ekranı büyük diye aldım,ama bugünkü aklım olsa en azından bi i3 lü bişey alırdım. Yani sadece ofis işleri için kullanacaksınız hard diskin devamlı işlem yapma sorunu yaşamassanız işinizi görür. Yoksa adamı deli ediyor benden söylemesi:)
    Not:benimki dokunmatik değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • drserti D kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ben de muhaseme büromuz için bu modelle ilgileniyorum.

Bahsettiğiniz kasma problemi dikkatimi çekti. Bana ram kaynaklı olabilir gibi geldi çünkü win 8 için bence 2 GB Bellek az. Muhtemelen ram doluyor ve sabit diski ram gibi kullanmaya başlıyor ve bu da bilgisayarı kasıyordur. 2 GB'lık bir bellek takviyesi sistemi rahatlatabilir.

3 ay geçmiş. Şimdiki görüşlerinizi de alabilir miyim?
  • Cevap için teşekkürler. Dediğiniz mantıklı geldi en azından 50-60 liraya ram alıp takabilirim aslında. Sorun hala devam ediyor özellikle grafikleri iyi ram kasan uygulamaları bir arada açtığımda 2 işlemi bir arada yapmak neredeyse imkansız.

• ben bu bilgisayardan aldım windows 8 yüklü geldi sistemin komple yedeğini alıp windows 7 yüklemek istiyorum daha önce tecrübe edinin varmı bu konuyla ilgili
  • Bende win 8 yüklesem kendine gelirmi diye düşünüyorum... Yaparsan lütfen yaz buraya

• cihaz giris seviyesi hocam, pek bir sey beklemeyin celeron islemci ve entegre (paylasimli) ekran kartindan.

• bende sizin yazdıgınız tarıhlerde aldım...işyeri için iyiki almısım ekranın buyuk olması çok işime yarıyor ama ses konusunda hemfikir degiliz inanin cok sesiz çalısıyor...sadece youtube ve forumlar acık ...ama ekstra tumbir acarsam kasmalar başlıyor dediginiz gibi...yukarda bir arkadas yazmış ram olayı eger tavsiye eiyorsanız hemen yaptırayım...birde vin 8 ingilizce turkce degil bilginize ...hala dusunen varsa diye yazdım ...saygılar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.