Şimdi Ara

Lehçe Öğrenenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam gençler, Lehçe öğrenen birileri var mı buralarda yoksa şu dille cebelleşen bir tek ben miyim :D Varsa hangi kaynakları kullanıyorsunuz?

• Yok genç. Şahsi fikrim, çok gereksiz ve hiç bir işe yaramayacak bir dil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hidan

Yok genç. Şahsi fikrim, çok gereksiz ve hiç bir işe yaramayacak bir dil.

Niye yaramasın ya bir sürü Polonyalı arkadaşım oldu benim bu dil sayesinde :) Gereklilik de kişiye göre değişir. Gelecekte Polonya'yla ilgili bazı planlarım olduğundan gayet iyi bir yatırım benim için. Öğrenildiğinde Rusça ve diğer slav dillerine de kapı açan bir dil ayrıca (Rusçayla kelimelerin %60'ı aynı, grameri de çok benzer).
  • quote:

Orijinalden alıntı: XxTRxX

quote:

Orijinalden alıntı: Hidan

Yok genç. Şahsi fikrim, çok gereksiz ve hiç bir işe yaramayacak bir dil.

Niye yaramasın ya bir sürü Polonyalı arkadaşım oldu benim bu dil sayesinde :) Gereklilik de kişiye göre değişir. Gelecekte Polonya'yla ilgili bazı planlarım olduğundan gayet iyi bir yatırım benim için. Öğrenildiğinde Rusça ve diğer slav dillerine de kapı açan bir dil ayrıca (Rusçayla kelimelerin %60'ı aynı, grameri de çok benzer).

Bana göre gerçekten gereksiz, ama senin hayallerin doğrultusunda önemli bir dilmiş, çalışmaya devam
  • mam na imie evilblink, ja mam 20 lat. bardzo....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evilblink

mam na imie evilblink, ja mam 20 lat. bardzo....

Ty mówisz po polsku dobrze Dlaczego uczysz się polskiego?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XxTRxX

quote:

Orijinalden alıntı: Evilblink

mam na imie evilblink, ja mam 20 lat. bardzo....

Ty mówisz po polsku dobrze Dlaczego uczysz się polskiego?

bir hevesle başladım. en son hal hatır soruyorduk, orada tıkandım. yunanca ve italyanca ilgileneceğim önümüzdeki iki sene. sonra umuyorum devam ederim.

• Sevgilim leh. Hiç denemedim ama zor olduğunu söyleyenler var, siz ne diyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam polonyolı arkadaşlarım oldu ve mayıs ayında da olmaya devam edecek. buraya gelecekler ve onlarla az da olsa lehçe konuşarak bu sıkıcı şehirde biraz rahatlatmak isterim. önerebileceğiniz kaynaklar var mı ? 30-40 cümle biraz kalıp vs bile yeterli olabilir.
  • czesc jak sie masz dziekuje dobrze a ty dobranoc kupa dupec bildigim lehçe kelimeler

çok zor yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: zıplayanpırasa

czesc jak sie masz dziekuje dobrze a ty dobranoc kupa dupec bildigim lehçe kelimeler

çok zor yahu

Aynen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zıplayanpırasa Z kullanıcısına yanıt
    siteden öğreniyorsanız hangi site öğrenebilir miyim?
  • Hidan H kullanıcısına yanıt

Bende başlayacam hocam. 2016 gibi bi heveslendim fakat kaynak olmadığından ke di çanaşarımla başında kaldım ama şu sıralar tekrar öğrenmek niyetindeyim. Sende durum nasıl hocam. Forum vs var mı bunula ilgili?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.