Şimdi Ara

LeEco (LeTV) Pro 3 X720 TWRP-STOCK/CUSTOM Rom- IMEI Repair-Unbrıck (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
3
Favori
9.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakann07

Resurrection remix 7.1.2 bu rom nasil arkadasla bu romlu le eco pro 3 u onerirmisiniz

Hocam deneyen görmedim ama tavsiyem omni,aicp,paranoid android hocam diğer romları denemedim en fazla memnun olunan romlar bunlar RR romda hızlı şarj sorunu var diye biliyorum ama emin değilim
  • Merhabalar ürünüm geldi imei de daha sonralarda sıkıntı çıkıyormu? General mobile discovery eski telefonumun imei ni atmak istiyorum sorun yaşarmıyım şimdiden çok teşekkürler iyi çalışmalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burak550 B kullanıcısına yanıt
    Sorum yaşamazsınız hocam imei atmakla 4g de bağlantı sağlayabilirsin hocam .

İmei işlemi snapdragon işlemcilerde kolay kolay silinmez bu yüzden bir kere yapınca bir daha silinmez ihtimali çok düşük .

• !! Uyarı !!! : Hangi işlemi yaparsanız yapın "Miniminial ADB Ve Fastboot","ADB" ve "Qualcom Diag Driver" kesinlikle indirip kurmalısınız."

stok rom dan custom rom a geçmek için yukarıda paylaşılan sürücüleri kurmak mecburi oluyor.
    fakat : cihazda stok rom olduguna göre bu sürücüler zaten yüklü degilmidir ?

stok rom yerine custom rom yüklerken önceki rom un nasıl silinecegi (temiz kurulum ) paylaşılmış mı ? ben mi gözden kaçırıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedoman34

!! Uyarı !!! : Hangi işlemi yaparsanız yapın "Miniminial ADB Ve Fastboot","ADB" ve "Qualcom Diag Driver" kesinlikle indirip kurmalısınız."

stok rom dan custom rom a geçmek için yukarıda paylaşılan sürücüleri kurmak mecburi oluyor.
    fakat : cihazda stok rom olduguna göre bu sürücüler zaten yüklü degilmidir ?

stok rom yerine custom rom yüklerken önceki rom un nasıl silinecegi (temiz kurulum ) paylaşılmış mı ? ben mi gözden kaçırıyorum.

Hayır değildir. Bu sürücüler sadece custom rom yüklemek için değil cihazın başına birşey geldiğinde başımız ağırmasın diye.

Buradaki driverların hepsi pc için telefonun başına bir hal gelirse diye bu driverlar var hocam.

Konuda herşey anlatımış.Yukardaki verdiğim uyarıdaki driverlar zorunlu olmasının sebebi cihazın açılmaz brick/hardbrick olur nasıl kurtaracaksın onun için zorunlu yazdım.

Eğer siz custom rom kuracağım diyorsanız;

1)ilk önce twrp flaşlamanız gerek.
    2)Sonra cihazı açıp beğendiğiniz romu dahili hafızaya atmanız lazım.(İSteğe bağlı Gapps,ses Moduda atarsın)
    3)sonra custom rom kurulumu diye yazdığım yerden cihazına rom kurulumu yaparsın .

Neyi anlamadınız ben onu anlamadım. Bildiğiniz bütün android cihazlarda rom yükleme muhabbeti aynıdır.

Fastboot romu kuracaksan eğer cihazı fastboot mode alıp pcden direk yükleme yapıyorsun.Twrp falan gerek yok .

• Merhabalar benim sorunum devam ediyor. konuşma ve ses kaydı sırasında sesi hiç almayan yada aşırı derecede kısık alan cihaz . video kaydederken sesi net kaydediyor. yabancı forumlara baktım benle aynı durumda 3-4 konu daha açılmış ancak cevap yok. Rom değiştirenler olmuş hiçbir değişiklik yok diyorlar. buildprob mic diye bir şey duydum onu da hiç anlamadım. yardımcı olacak biri var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sucra

Merhabalar benim sorunum devam ediyor. konuşma ve ses kaydı sırasında sesi hiç almayan yada aşırı derecede kısık alan cihaz . video kaydederken sesi net kaydediyor. yabancı forumlara baktım benle aynı durumda 3-4 konu daha açılmış ancak cevap yok. Rom değiştirenler olmuş hiçbir değişiklik yok diyorlar. buildprob mic diye bir şey duydum onu da hiç anlamadım. yardımcı olacak biri var mı

Hocam cihazını rootla diğer konuda anlattım.
    Sonra bunu indir.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grarak.kerneladiutor&hl=tr

Ardından yanda 3 çizgiye basıp ses'e gir orada bazı artırmalar var dene derim açılışta uygula demeyi unutma ayarları tanımladıktan sonra restart ve birini ara ve dene

• lazye kullanıcısına yanıt
    Bulamadım o ayar yok programda her şey var sesle ilgili hiçbir şey yok hemen her menüsüne girdim
  • quote:

Bulamadım o ayar yok programda her şey var sesle ilgili hiçbir şey yok hemen her menüsüne girdim

Stock romda mısın kardeşim hangi romdasın herhangi bir custom rom flaşla önerim lineage 13.0 veya aicp 12.1 denedin mi başka rom atmayı .

Birde ses kaydı yapar mısın hocam recorder üzerinde ses kaydı yap ve dinle bir hocam ve recorder üzerinden ayar varsa yüksek kalite düşük kalite diye bir dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazye -- 27 Kasım 2017; 18:47:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazye

quote:

Stock romda mısın kardeşim hangi romdasın herhangi bir custom rom flaşla önerim lineage 13.0 veya aicp 12.1 denedin mi başka rom atmayı .

Birde ses kaydı yapar mısın hocam recorder üzerinde ses kaydı yap ve dinle bir hocam ve recorder üzerinden ayar varsa yüksek kalite düşük kalite diye bir dene.

ses kaydedici üzerinde ilk açılışta gelen ayarda ses kısık aynı telefonda benim sesin karşıya hiç yoka yakın gitmesi gibi. ikinci ayara getirince ses çok güzel. video çekince de güzel. tek sorun telefon görüşmesinde o ses karşıya gitmiyor. hoparlöre doğru bağırınca kısık gidiyor öyle de konuşulmaz yani.

oynanmış stock rom denedim. stock rom denedim. geriye bir komple oynanmış rom kaldı ama düzeleceğine inancım yok.
    bence her telefonda aynı yazılım var ve benimki böyle geliyor kısık ayarda kaydetmiyor yüksek ayar olunca etkisi oluyor demekki donanımda arızası var . ben yazılımdan ümidimi yitirdim. hem bozuk şeyi yazılımla arttırsak bile ses kalitesi kötü olur diye düşünüyorum. iade edicem birkaç gün daha araştırıp

EDiT LİNEAGEOS 14 DE DENEDİM ONDA DA AYNI AHİZENİN SES KISIK DİĞERLERİ NORMAL. MİKROFON KONUŞURKEN KESİNLİKLE AŞIRI DERECEDE ETKİSİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucra -- 27 Kasım 2017; 21:34:21 >

• selam arkadaşlar x720 aldım twrp yükledim yarınki gün telefonu kapatıp açmaya çalıştım açılmıyor mavi led yanıyor açılma ekranı geliyor letv yazıyor telefon 2 defa titriyor kapanıyor mavi led yanıyor. twrp ye girmeye çalışıyorum recovery yazısı geliyor telefon kapanıyor mavi led yanıyor.sadece fastboot ekranına girebiliyorum. flashone 2.0 ilen rom atmayı deniyorum %1 de kalıyor 1 saat bekledim yine aynı nasıl çözebilirim. fatih bulut abi faceden yazmıştım.
    https://drive.google.com/file/d/1a5paGgo3OL1MxGlrOZQHWgHb97klloDK/view?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/1spCWrtqc3m9PnEw-PZcFbRbJ9jp8OlM6/view?usp=sharing

• quote:

Orijinalden alıntı: TANER1184

selam arkadaşlar x720 aldım twrp yükledim yarınki gün telefonu kapatıp açmaya çalıştım açılmıyor mavi led yanıyor açılma ekranı geliyor letv yazıyor telefon 2 defa titriyor kapanıyor mavi led yanıyor. twrp ye girmeye çalışıyorum recovery yazısı geliyor telefon kapanıyor mavi led yanıyor.sadece fastboot ekranına girebiliyorum. flashone 2.0 ilen rom atmayı deniyorum %1 de kalıyor 1 saat bekledim yine aynı nasıl çözebilirim. fatih bulut abi faceden yazmıştım.
    https://drive.google.com/file/d/1a5paGgo3OL1MxGlrOZQHWgHb97klloDK/view?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/1spCWrtqc3m9PnEw-PZcFbRbJ9jp8OlM6/view?usp=sharing

Yanlış etiketlediniz sanırım, benim konuyla alakam yok :)

• TANER1184 T kullanıcısına yanıt
    Hocam faceden konuştuğun kişi bendim hocam ilk sayfaya bakarsan paylaşımlar benim hocam.

Ayrıca cihazınin şarjı bitmiş olabilir o yüzden de olabilir bence bir şarja tak cihazını 2 saat dursun şark alıp almadığını da kontrol et .

Sonra başka qfil flaslamayi dene %1 de kalması önemli değil 15 dk sonra fişi çekip cihazınızı açınca açılması lazım .

Fastboot'a girebiliyorsan ilk sayfada grosshop 17s rom var onu indir kurulumunuda anlattım .

Bunları dene ben açılacağını düşünüyorum .

• arkadaşlar merhaba bir rom dosyası için 4pda sitesine üye olmam gerekiyor..lakin girişteki rusça captcha kodunu geçemedim bir türlü,

adamların siteye üye olmak için rusça öğrenecen resmen,ingilizce desteği de yok

yardımcı olabilecek kimse var mı acaba,bir kaç tutorial buldum nette lakin güncel değil onlar da ..üye girişinde dahi rusça doğrulama kodu istiyor ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boyka06

arkadaşlar merhaba bir rom dosyası için 4pda sitesine üye olmam gerekiyor..lakin girişteki rusça captcha kodunu geçemedim bir türlü,

adamların siteye üye olmak için rusça öğrenecen resmen,ingilizce desteği de yok

yardımcı olabilecek kimse var mı acaba,bir kaç tutorial buldum nette lakin güncel değil onlar da ..üye girişinde dahi rusça doğrulama kodu istiyor ya

Sayfayı linkini at bakalım hocam.
    Tam olarak ne indiricen ki rom mu indiricen hocam ne istediğini belirtirsen daha iyi olur.

• merhabalar cihazı fastboot için başlattıgımda (kapalıyken) açılan ekranda update sistem veya clear data diye 2 farklı tercih çıkıyor, update kısmı tikli halde duruyor.
    fastboot moda geçmiş oluyormu cihaz bu şekilde ?

yükledigim sürücüler içinde tarifteki gibi cmd ekranına kopyala yapıştır yaptıgımda :
    fastboot oem device-info vsss... is not recognized diye devam eden komut almıyor olarak anladıgım sıkıntı oluşuyor.
  • quote:

merhabalar cihazı fastboot için başlattıgımda (kapalıyken) açılan ekranda update sistem veya clear data diye 2 farklı tercih çıkıyor, update kısmı tikli halde duruyor.
    fastboot moda geçmiş oluyormu cihaz bu şekilde ?

yükledigim sürücüler içinde tarifteki gibi cmd ekranına kopyala yapıştır yaptıgımda :
    fastboot oem device-info vsss... is not recognized diye devam eden komut almıyor olarak anladıgım sıkıntı oluşuyor.

Siz fastboot yerine recovery girdiniz hocam oradan değil size siyah bir arka plan gelecek önünde dişli çark olacak.

Ekran bu şekilde olacak siz fastboot'a girmediniz. ;

https://3.bp.blogspot.com/-j7OuvIP7Mhs/V34L35nqxkI/AAAAAAAAAMA/LgMbZqqzHT4VGqKDUyUULbXq77dtbvpEwCLcB/s1600/fastboot.JPG

• evt farkettim , şimdi o çarklı bölümü açtım pc ye bagladım , komut pencerisini klasör içinde açtım komutu verdim ancak aynı hatayı veriyor,

is not recognized diye devam eden komut almıyor olarak anladıgım sıkıntı oluşuyor.

hatayı google da taradım videolu anlatımdan bilgi aldım ancak degişmedi.
  • quote:

evt farkettim , şimdi o çarklı bölümü açtım pc ye bagladım , komut pencerisini klasör içinde açtım komutu verdim ancak aynı hatayı veriyor,

is not recognized diye devam eden komut almıyor olarak anladıgım sıkıntı oluşuyor.

hatayı google da taradım videolu anlatımdan bilgi aldım ancak degişmedi.

hocam siz yüklediğinize emin misiniz driverları, birde ne yazıyorsunuz adımları sırasıyla yapıyor musunuz ?

Bir diğer soruda hangi işlemi yapmaya çalışıyorsunuz daha açıklayıcı bir dil kullanın bu şekilde yardımcı olmam imkansız twrp mi yüklemeye mi çalışıyorsun ...
  • telefonuma ilk aldıktan sonra wifi üzerinden 23s olan başlangıç sürümü 26s olarak güncelleme geldi, ( wifi açan indicatör çalışmıyor ) bunun üzerine yaptıgım tüm çözüm yolları boşa çıkınca mecbur kaldım yeni yazılım atmaya .

daha sonra da paylaştıgınız dosyaları pc ye atıp en baştan sona dogru işlemlere giriştim.(cmd dosyasında kaldım dvm etmiyor işlemler )

telefonu birden fazla sıfırladıgım halde ne yaptımsa wifi açılmıyor.google play dan yükledigim root editörvs ile build prob içine girdim fakat netten paylaşılan wifi true / false diye bir bölüm de msf dosya içinde yok. ordan da açamadım.

*#*#4636#*#* menüsüne ulaştım ordan da ayarlara baktım ( gsm sebeke, wifi vs ayarlar var) ordaki bilgilerde de :
    wifi state : bad olarak listeleniyor.
    wifi kartının bozulmuş olma ihtimali de açık tabiki. ( 23 s sürümünde çalışıyordu )

bu arada tlf eski telefonumdaki ( moto razr ) imei attım. ( 3g si olmayan alcatel tlf daki imei ile çalışmadı çünkü )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedoman34 -- 6 Ocak 2018; 18:47:36 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.