Şimdi Ara

LeEco (LeTV) Pro 3 X720 TWRP-STOCK/CUSTOM Rom- IMEI Repair-Unbrıck (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
3
Favori
9.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sedoman34

telefonuma ilk aldıktan sonra wifi üzerinden 23s olan başlangıç sürümü 26s olarak güncelleme geldi, ( wifi açan indicatör çalışmıyor ) bunun üzerine yaptıgım tüm çözüm yolları boşa çıkınca mecbur kaldım yeni yazılım atmaya .

daha sonra da paylaştıgınız dosyaları pc ye atıp en baştan sona dogru işlemlere giriştim.(cmd dosyasında kaldım dvm etmiyor işlemler )

telefonu birden fazla sıfırladıgım halde ne yaptımsa wifi açılmıyor.google play dan yükledigim root editörvs ile build prob içine girdim fakat netten paylaşılan wifi true / false diye bir bölüm de msf dosya içinde yok. ordan da açamadım.

*#*#4636#*#* menüsüne ulaştım ordan da ayarlara baktım ( gsm sebeke, wifi vs ayarlar var) ordaki bilgilerde de :
    wifi state : bad olarak listeleniyor.
    wifi kartının bozulmuş olma ihtimali de açık tabiki. ( 23 s sürümünde çalışıyordu )

bu arada tlf eski telefonumdaki ( moto razr ) imei attım. ( 3g si olmayan alcatel tlf daki imei ile çalışmadı çünkü )

Hocam siz şimdi twrp mi yüklemeye çalışıyorsunuz önemli olan o hiç bişey yapamıyorsunuz fastboot romu kur atıyorum şimdi linki.

Fastboot mode alacaksınız.

İndirdiğiniz dosyada .bat uzantılı dosyaya basacaksınız kendi kurulacak 10-15dk'da kuruluyor bişey yapmana gerek kalmıyor.

Ayrıca imei atarken inşallah şebeke problemi yaşamazsın çok sayıda imei değişmek iyi değil qcn bozabilirsin buda çok kafanı ağrıtır.

Alttan romu indir.zipten çıkar klasör şeklinde fastboot mode al pcye bağla kabloyla çıkardığın klasörün içinden .bat uzantılı dosyaya tıkla cmd ekranı açılacak kendi kendine yükleyecek 10-15 dk sonra bir tuşa bas çıkacak önüne ona basıp cihaz yeniden açılacak.

https://yadi.sk/d/6XlmadNc3Q8qQd/FASTBOOT

Ayrıca nasıl yapamıyorsunuz böyle işleri çok enteresan anlatım aşırı basit ....

• cheking phone connection

device not found. please connect the phone and try again

please enter to retry diye hata veriyor , tlf fastboot modunda.

yeniden kontrol edip deneyecegim dosyayı.

edit 2: şuan flaslıyor, bitince cihazı kablodan çıkarıp reboot edecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedoman34 -- 6 Ocak 2018; 21:0:47 >
  • quote:

cheking phone connection

device not found. please connect the phone and try again

please enter to retry diye hata veriyor , tlf fastboot modunda.

yeniden kontrol edip deneyecegim dosyayı.

edit 2: şuan flaslıyor, bitince cihazı kablodan çıkarıp reboot edecegim.

Biter birazdan driverlarını düzgün yüklememiş olabilirsin ben seni uyarayım ...
  • cucuko rom u kurdum , az önce mlsf wifi sorunu devam ediyo ve diger tüm fonksiyonlar önceki 26s stock rom ile aynı çalışıyor.
    bu arada bluetoth her şekilde çalışıyordu öncesinde sonrasında.
    ögrendgim kadarıyla wifi ve bluetoth entegresi aynıymış.hardware olayı degil.
    bu dalvik wipe vs olaylarını yapmadım.
    söylediginiz şekilde verdiginiz dosyayı çıkardım kurdum yeniden başlattım.
  • quote:

cucuko rom u kurdum , az önce mlsf wifi sorunu devam ediyo ve diger tüm fonksiyonlar önceki 26s stock rom ile aynı çalışıyor.
    bu arada bluetoth her şekilde çalışıyordu öncesinde sonrasında.
    ögrendgim kadarıyla wifi ve bluetoth entegresi aynıymış.hardware olayı degil.
    bu dalvik wipe vs olaylarını yapmadım.
    söylediginiz şekilde verdiginiz dosyayı çıkardım kurdum yeniden başlattım.

wifi çalışmıyorsa donanımsal sorununuz var sana verdğim rom herşeyi silip sıfırdan kurulum yapıyor temiz bir kurulum yani sorun varsa büyük ihtimal donanımsal ...
  • twrp ile bazı custom romlarda yükleme bittikten sonra leeco logosunda takılı kalıyor yüklenen rom açılmıyor, bende power tuşuna uzun basıp önceki romu tekrar twrp üzerinden kuruyorum.

açılmamasının sebebi nedir bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkan

twrp ile bazı custom romlarda yükleme bittikten sonra leeco logosunda takılı kalıyor yüklenen rom açılmıyor, bende power tuşuna uzun basıp önceki romu tekrar twrp üzerinden kuruyorum.

açılmamasının sebebi nedir bilen var mı?

Cihaz zl1 olduğunu varsayıyorum X722'de resmi twrp var mı bilmiyorum ...

Açılmamasının sebebi twrp sürümünün eski olmasından kaynaklanıyor.

Konunun başında verdiğim link son twrp sürümü . Sürümünü kontrol et ...
  • konuya hakim forumdaşlardan ricam : cep telefonlarının wifi ve bluetooth parçalarının bir bütün mü yoksa birbirinden bagımsız entegre/ devre vs yapıda olup olmadıgı hususunda görüş bırakabilirmisiniz ? tşkler.
  • quote:

konuya hakim forumdaşlardan ricam : cep telefonlarının wifi ve bluetooth parçalarının bir bütün mü yoksa birbirinden bagımsız entegre/ devre vs yapıda olup olmadıgı hususunda görüş bırakabilirmisiniz ? tşkler.

bu konuda bir bilgi yok tek tek eui romları dene hiçbirinde çalışmıyor ise yapılacak çok bişey yok ...
    Ayrıca custom rom kurmuyorsunuz bildiğim kadarıyla sürekli aynı rom üzerinde format atmak veya 1-2 rom üzerinde deneme yaparak çözüm bulamazsınız.

Ayrıca cihazı rootlayıp logcat almayı deneyin ve bir geliştirici arkadaş bunu gönderin aldığınız logcat'te hangi aralıkla wifi açtığınızı bağlanmadığınızı belirtin.

Logcat yaptığınız işlemler için arka planda günlük tutuyor ve sorunu ilettiğinde çözüme daha çabuk kavuşursun yazılımsal ise.

Couco'ya mesaj at mesela ... Senin romunda çalışmıyor de başka türlü bir çözüm beklemeyin.

• lazye kullanıcısına yanıt
    tşk ediyorum, fastboot linkli olarak gönderdiginiz linkten cucuko kurulumu yaptım çok kolay oldu .fakat çalışmadı işte.
    tlf ilk aldıgımda çalışıyordu orj 23s ( yarı tr yarı eng dil ) eui 5.8 romunda.

fastboot modunda çalıştırmak üzere bu rom u paylaşabilirmisiniz rica etsem.

"""""""""""""""""""""""""""" """""""Alttan romu indir.zipten çıkar klasör şeklinde fastboot mode al pcye bağla kabloyla çıkardığın klasörün içinden .bat uzantılı dosyaya tıkla cmd ekranı açılacak kendi kendine yükleyecek 10-15 dk sonra bir tuşa bas çıkacak önüne ona basıp cihaz yeniden açılacak.
    https://yadi.sk/d/6XlmadNc3Q8qQd/FASTBOOT """"""""""""""""""""""""""""""""""""""

bir de bu şekilde direk usb den baglayıp atılabilir rom için uygulanan işlemi kendimizde bulabiliyormyuz ?
    "yani bat uzantılı dosya "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedoman34 -- 23 Ocak 2018; 11:33:46 >

• @sedoman .bat uzantılı dosya yok onun içinde bak şimdi gösteriyorum buna basacaksın ....

Cuconun romunda buna basacaksın ...
    LeEco (LeTV) Pro 3 X720 TWRP-STOCK/CUSTOM Rom- IMEI Repair-Unbrıck
  • Hocam vermiş olduğunuz fabrika romu Türkçe dil destekli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: artyom25

Hocam vermiş olduğunuz fabrika romu Türkçe dil destekli mi?

Fabrika rom'u cihazı kurtarmak için bir rom. Türkçe dil desteği barındırmıyor.
  • Hocam bendeki telefon açılmıyor ben fabrika romu ile unbrick işlemi uygulayacağım. Fabrika romunu yükledikten sonra Türkçe olan bir rom var mı sizin önerdiğiniz?
    Hocam bu arada bendeki sorun şu şekilde:
    Telefonu açma tuşuna basıp açılmasını bekliyorum, bir domuz logosu ve altında Moke yazıyor.Sonra da telefon açıldığı halde ekran gelmiyor.Öncesinde telefon sorunsuz bir şekilde açılıyordu.Ben de cihaza yeni bir rom yüklemek istiyorum. Sizce fabrika romunu mu kurayım ilk etapta? Veya fabrika romunu kurmadan da şuan kurulu Moke romunun üstüne başka bir rom yükleyebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artyom25 -- 24 Ocak 2018; 11:3:58 >
  • quote:

Hocam bendeki telefon açılmıyor ben fabrika romu ile unbrick işlemi uygulayacağım. Fabrika romunu yükledikten sonra Türkçe olan bir rom var mı sizin önerdiğiniz?
    Hocam bu arada bendeki sorun şu şekilde:
    Telefonu açma tuşuna basıp açılmasını bekliyorum, bir domuz logosu ve altında Moke yazıyor.Sonra da telefon açıldığı halde ekran gelmiyor.Öncesinde telefon sorunsuz bir şekilde açılıyordu.Ben de cihaza yeni bir rom yüklemek istiyorum. Sizce fabrika romunu mu kurayım ilk etapta? Veya fabrika romunu kurmadan da şuan kurulu Moke romunun üstüne başka bir rom yükleyebilir miyim?

Soft brick olmuş hocam cihazınız mokee rom yükledikten sonra ilk açılış 10dk sürebilir.ROm yüklediğinden beri mi böyle ...

Fastboot rom kur unbrick ile uğraşmana gerek yok boş bir zamanında teamwiver ile halledebilirim istersen ...Şarjını bitirmemeye çalış...

Fastboot rom kur,en kolay çözüm ...

• Hocam telefon alındığından beri sorunsuz bir şekilde çalışıyordu, durduk yere bu hale geldi. Moke yazısından sonra ekran kararıyor ve telefon açılıyor. Açıldıktan sonra uzun bir süre beklememe rağmen ekran yine de açılmıyor. Fastboot ile hangi romu kurayım? Hocam bu arada direkt moke'nin üzerine başka bir custom rom kursam sıkıntı çıkar mı?
  • quote:

Hocam telefon alındığından beri sorunsuz bir şekilde çalışıyordu, durduk yere bu hale geldi. Moke yazısından sonra ekran kararıyor ve telefon açılıyor. Açıldıktan sonra uzun bir süre beklememe rağmen ekran yine de açılmıyor. Fastboot ile hangi romu kurayım? Hocam bu arada direkt moke'nin üzerine başka bir custom rom kursam sıkıntı çıkar mı?

Temiz kurlum yaparsan çıkmazda pc dahili depolamayı görüyor mu nasıl custom rom yükleyeceksin ...
  • lazye kullanıcısına yanıt
    Hayır malesef depolamayı görmüyor. Medya aygıtı olarak görüyor bilgisayar. Açınca da hiçbir dosya yok içinde.
  • quote:

Hayır malesef depolamayı görmüyor. Medya aygıtı olarak görüyor bilgisayar. Açınca da hiçbir dosya yok içinde.

Tamam gel teamwiver ıd şifre ver
  • Bilgisayarda driverler yüklü olduğu halde pc telefonu görmüyor. Aygıt yöneticisi bilinmeyen aygıt diyor. Ne eksik anlamadım. Daha önce başına gelen oldumu?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.