Şimdi Ara

Ledli Vu Meter Yapımı(Ayrıntı eklendi..).. (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
17
Favori
132.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu siper we pratik bişi aslında,ama şu aralar yapamam,
    neyse saol paylaşım için,süper çalışma çıkartmışsın,kolay gelsin ilerki çalışmalarında...
  • cok guzel bısey ben su sekılde yapmayı dusunuyorum
    http://www.youtube.com/watch?v=GeD6w-JlLMQ&feature=related
  • işte bu ya ! forumda kimseye sormaya cesaret edemediğim olay.. (yani bi ledli vu meter bile yapamayıpta pc mod sayfasına yorum yazmak acaip) saol abi

edit: ayrıca abi o ledin 2 ucunna kablo bağlayıp pile deydirsek çalışır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3B8D632CF -- 29 Ocak 2008; 23:15:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mc.kork

neco sen manyaksın bide benim su lcd ye el atsan ama 220 yi vermeden

bak şimdi.an baştan anlatim.
    normal bi şekilde devreleri lehimledim.
    voltajı verince bütün lambalar yanıyo.sonra "audio" yazan kabloları hoparlör kablosuna bağladım.biri - diğeri +.hatta yanlıştır diye yerlerini değiştirdim.yinede sönüyolar.+ olan yani entegrenin 5. ayağından çıkan kablo ise zaten bi yere dokundurduğum anda ledleri söndürüyo.elime dokundursam bile sönüyolar.elimi veye ses kablosunu geri çekince tekrar yanıyo lambalar.yani hiç yanmama gibi bişey yok.değince sönüyo.

BU OLAYDAN SONRA NE YAPTINIZZZ ? BENDE ORADA TIKANDIM YARDIM
  • işte o değdiğinde söndüren kabloyu sesin artısına bağlayınca olması gerek..
  • tamam teşekkürler çalışıyooo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ahmetblek
    tamam teşekkürler çalışıyooo

hayırlı olsun..
  • bunlarda benim resimler biraz kötü ama

Ledli Vu Meter Yapımı(Ayrıntı eklendi..)..
  • ...

• ..

• baskı devre şemasını çizebilecek olan birileri varmıdır acaba bu forumda? Delikli partinaxda yapamıyorum. Çok acamiyimde kusura bakmayın. Yardım ederseniz sevinirim.
  • şema olursa gerçekten olay çok kolaylaşır ince şeylerden anlamayanlar için
  • evet çizebilen biri çizipde verse keşke
  • hiç şema yok mu yaw
  • normal şeması var baskılı devresi ne yazıkki yok ama netten araştıran çok kolaylıkla bu tarz bişey bulabilir ama bence baskılı devre daha çok uğraştırır ben o yüzden delikli partinax a yaptım..
    yine de kalemle az biras düşünülse baskılı deresi basit olur..
  • ben de partinaksa yacapacamda hani şu yaptığınız güzel lcdler var ya onlarınki gibi bir bağlantı şemasından bahsediyorum
  • e ilk sayfada gayet düzgün bi şema var yani..
  • umarım bi cavap bulabilirim... selamlar

ben bu işi başarıcam. yarın gibip karaköyden malzemelerimi alıcam. ama bi nokta var. ben buradaki gibi değil. çift sıra yapmak istiyorum. aynı devre içinde ledlerin bağlanması nasılolacak? şöle bi örnek buldum bu şekilde mi bağlanacak? eğer çift sıra düzeneği doğru ise ne kadarlık direnç bağlamam gerekli? 1,2k buna da yeterli olur mu? ilk resim burada örnek verilen resim. ben 2. resim gibi yapma istiyorum. ama direnç ne olacak?

• arkadaşlar akşama doğru baskı devresini burda baylaşacağım. Başka bir sorusu ya da isteği olan varsa pm atabilir.görüşmek üzere..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ata326

hiç şema yok mu yaw

http://*****share.com/files/92310378/vu-meter.rar.html
    burda kendi çizimim baskı devre bulunmaktadır. isteğe bağlı olarak smd led+direnç devreside vardır.
    herkese kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmbzkrt -- 16 Şubat 2008; 14:27:29 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.