Şimdi Ara

Ledger Nano S kullanım rehberi, detaylar, sorular, cevaplar... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
14
Favori
11.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok açıklayıcı olmuş hocam teşekkürler, benim şuan yatırımım 3k civarına borsada duruyor, yeni başladım ve alsat düşünmüyorum, elime nakit geçtikçe xrp, xlm ve holo almak düşüncem var, 3 4 sene dokunmadan duracak belkide, bu durumda eğer yatırımım 10k üzerine çıkarsa ledger alma gibi bir düşüncem var borsaya güvenmiyorum.
    Ben ledgerdeki 24 haneli kodun üretici tarafından oluşturulduğu gibi bir izlenime kapılmıştım, bu kodu makine mi oluşturuyor biz mi oluşturuyoruz, anlatımınıza göre bizim oluşturduğumuzu anlıyorum.
  • Iconium_C.T.D I kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla cihazın algoritması tarafından rastgele oluşturuluyor. O 24 kelimeyi bulmaları, tahmin etmeleri imkansıza yakın bir olay.

Ben eline geçen ilk nakitte coinlerdense hardware wallet almanı öneririm. Borsalara güvenmemekte haklısın, uzun vadeli yatırımlar için yatırım miktarı ne olursa olsun(Ledger’in fiyatından düşük olmadıkça) Ledger’i bir an önce alıp coinleri oraya aktarmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ksenofanex -- 20 Haziran 2019; 15:56:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ksenofanex kullanıcısına yanıt
    Ledger alayım o zaman hocam teşekkür ederim. Turkiyeden almak sorun olur mu peki yoksa direk kendi sitesinden mi alayim

• Iconium_C.T.D I kullanıcısına yanıt
    Hangisi daha uyguna gelirse onu al, resmî distribütör olmasına dikkat et Türkiye’den alacaksan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ksenofanex

Seed kelimelerini firmaya vermiyorsun ki. Ledger cihazı da online bir cihaz değil zaten, uzaktan cihaza erişemezler. 24 kelimeyi kendin güzelce saklar, kimseye söylemezsen, Blockchain’e de bir şey olmazsa, o coinlere kıyamet kopsa da bir şey olmaz.

Edit: Üç kere şifreyi yanlış girince silinmesi olayı opsiyonel. Varsayılan bir özellik değil. Onun dışında silme işlemi sadece cihazı sıfırlıyor, herhangi bir şeyi silmiyor. Fabrika ayarlarına geri dönüyor yani. Sen elindeki kelimeleri başka bir cihaza girerek o cüzdana, coinlere yine erişebilirsin. Çünkü coinler cihazda değil Blockchain’de, ağın kendisinde saklanıyor. Cihazda saklanan şey private key sadece. Bak şöyle bir benzetme yapalım:

Paranı bankada bir kasaya koyuyorsun(Blockchain ve ağda saklanan coinlerin), kasanın numarasını ve anahtarını(private key) da evdeki bir kutuya(Ledger) koyuyorsun. Bir kutu(Ledger) düşün, bu kutunun anahtarı da her zaman yanında gezdirdiğin sıradan bir anahtar(Ledger cihazının şifresi). Şimdi sen zaten önceden kasanın anahtarını yedekletmiş, kalıbını almış oluyorsun(seed kelimeleri), yani evdeki kutun kaybolsa bile kasadaki parana bir şey olmuyor. Çünkü kutu, sendeki anahtar dışında açılamıyor(cihaz şifresi). Kalıbını çıkarttığın anahtarı(24 kelime) tekrar yaptırarak(private key) bankadaki kasana erişebilirsin. Anlaşılmıştır diye umuyorum.
    arkadaş güzel açıklamış.ağzınıza sağlık.ben aldım ledger ve geçirdim yatırımımı.

ayrıç ben fransada ledger üreticisine mail attım bu durumu onlara sordum.acayip ilgililerdi ve cok açıklayıcı cevap verdiler.cevabı silmemiş olmasaydım tam rakam yazabilirdim.ama cevapta özetlersek.24 kelime bir havuzdaki kelimelerden alınıyor.ismini de vermşti şimdi hatırlıyamadım.sonra bu havuzda ki kelimelerden de rastgele oan ve sana ozel karışık bir sekilde 24 kelime seçiliyor.bu oranı tahmin etmek veya aynısının gelme ihtimalini de yazmıştı.acayip bir oran.zaten bu yüzden başkası ulaşamadığı için cüzdanını ve 24 kelimeyi kayıp eden bir daha ulaşamıyor.tam rakamları öğrenmek isterseniz firmaya ulaşırsanız açıklama yaparlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnrtr1 -- 21 Haziran 2019; 1:4:30 >

• Bende sabah sipariş geçtim hayır olur inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

Orijinalden alıntı: xnergy

Dostlar,bu aldığımız ledgerların bize satılmadan önce kelimelerin kayıt edilmediğini nerden bileceğiz.jelatin demeyin çünkü jelatinlemek oldukça basit birşey.bu kelimeleri biz değiştirebiliyormuyuz.eğer kelimeleri almışlarsa atıyorum 2-3 yıl sonra başka bir ledgera bizim paraları kolayca transfer ederler.

Kelimeler alındıysa size pin kodu sormalı açılırken. Pin'i bilemeyeceğiniz için sıfırlanacak cihaz.
    İkincisi, yine de güvenmiyorsanız. Cihazı alın, size vereceği kelimelerle kurun. Sonra pin kodunu yanlış girin 3 kere. Cihaz sıfırlanacak. Yeniden kurun. Size yeni kelimeler verecek. Onlar sizin seed'iniz olacaktır.

Alıntıları Göster
    Biraz konu hortlatalîm :)
    Merak ettiğim bişey var. Ben bu cihazı alalı baya oldu ve içine de bir kaç çeşit coin yükledim. Ancak aldığım zaman cihazın direkt kendinin verdiği seed'i kullandım, sonrasında pini yanlış girip sıfırlama yapmadım. Yarın bir gün boğa yaşanır da coinler çalınırsa diye korkuyorum. Içinde BTC, erc20 coinleri olan bir cihazı nasıl sıfırlamamı tavsiye edersiniz? Mesela içindeki coin'leri önce nereye çekeyim? Sonra ne yapayım? Bu saatten sonra çok mu karışık olur? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunusilk -- 20 Ağustos 2019; 2:22:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusilk

Biraz konu hortlatalîm :)
    Merak ettiğim bişey var. Ben bu cihazı alalı baya oldu ve içine de bir kaç çeşit coin yükledim. Ancak aldığım zaman cihazın direkt kendinin verdiği seed'i kullandım, sonrasında pini yanlış girip sıfırlama yapmadım. Yarın bir gün boğa yaşanır da coinler çalınırsa diye korkuyorum. Içinde BTC, erc20 coinleri olan bir cihazı nasıl sıfırlamamı tavsiye edersiniz? Mesela içindeki coin'leri önce nereye çekeyim? Sonra ne yapayım? Bu saatten sonra çok mu karışık olur? Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?
    Neden sıfırlama gereği duyuyorsunuz? Cihazın size verdiği seed zaten güvenli ve güvenilir mantıken. Onu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ben Nano S'ten Nano X'e geçtim, yeni cihaza eski seed'imi girip devam edebilirdim ama öyle yapmadım yeni bir seed üretip ona geçtim, bütün varlıkları da yeni cihaza transfer ettim.

• PHI kullanıcısına yanıt
    Geç gördüm cevabınızı. dediğim gibi yaparsak cihaz gözümüzün önünde yeni seed yaratacağı için cihazın daha güvenilir olacağı varsayılıyor. sanırım bu konunun ilk mesajında da bununla ilgili bi paraf var
  • Nano S hala alınır mı sizce? Ledger kendi sitesinde Black Friday indirimi var ve 314 lira diyor? Tabi KDV ve gümrük hariç ve de kargo. Sadece BTC saklamak için soruyorum. Selamlar.

Ayrıca Nano X alan var mı aranızda beyler, memun musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 2 Aralık 2019; 15:48:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Nano S hala alınır mı sizce? Ledger kendi sitesinde Black Friday indirimi var ve 314 lira diyor? Tabi KDV ve gümrük hariç ve de kargo. Sadece BTC saklamak için soruyorum. Selamlar.

Ayrıca Nano X alan var mı aranızda beyler, memun musunuz?
    merhaba;

lazımsa bende kapalı kutu jelatinli amazon.com dan alınma faturalı Ledger Nano X de var, Ledger Nano S de var. Uygun fiyata verebilirim. İlgilenirseniz pm atabilirsiniz.
  • ben bu cihazdan aldım ama bilgisayarım 32 bit ve uyumlu değilmiş. otg yle bağlanmak istedim onuda telefon görmedi. ne yapmam lazım. yardımcı olacak varmı?
  • celik_cansu C kullanıcısına yanıt
    Otg yi ben yanlış yöne almıştım başta kullanamadım bende. sizin bağlantı şeklinizde cihaz açılıyor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ledger nano s ürününü için otg kablo alıp kullanan varsa link atabilir mi acaba veya hangi özellikte olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_44 -- 24 Temmuz 2020; 15:55:54 >
  • 32 bit sorununu bende yaşadım, telefondan otg konusunda da, kablodan önce gsmarena.com sitesinden telefonunuzda usb otg olup olmadığına bakın. Çoğu telde bu ozellik bulunmamakta

• 2 tane farklı Ledger nano s aynı anda kurabilir miyim?
    Yani 1 tane varken, 1 tane daha alıp güvenlik anahtarları ile farklı ledger nano s kurabilir miyim?

• Merhaba ;

Ledger nano S e SHIBA aktarmak istiyorum. Fakat komisyon oranı aşırı fazla geldi bana.Örneğin 50 dolarlık SHIBA nız varsa 25 dolarını komisyon olarak almak istiyor.

Bu da demek oluyor ki SHIBA larınızın yarısını komisyon olarak istiyor. Bunun daha mantıklı bir yolu yok mudur ?

Teşekkürler.

• SeneCa61 kullanıcısına yanıt

Komisyonu göndermek istediğiniz yer belirler. Ethgasfee düşünce komisyon düşer. BSC ağında varsa Shiba ordan deneyebilirsiniz.

• Nano X kullanan var mı arkadaşlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nanox yada nano s cihaza sxp (swipe) coin atilabiliyormu destekliyor mu sxp aceba

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.