Şimdi Ara

LED Savaşı Acer S243HLBMII vs LG W2486L Hangisini Tercih edersiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • LG W2486L ile ilgili bahsettiğim sorun bi arıza değil. Bütün "White led" aydınlatmalı monitörler bu şekilde. Kırmızıda eksiklik var. Renkler soğuk.

Bunun LG W2486L'deki white led spektrumundan kaynaklanan donanımsal bir problem olduğu ve OSD ayarları ile düzeltilemeyeceği insidehw.com sitesinde aşağıdaki şekilde bahsedilmiş :

"Our gradient test was designed to show errors in display of color gradients. Although this monitor passed this test with no error, it also pointed out the problem with color display: whole red spectrum is, well, pastel. This is without any doubt problem with LED backlight. Because of this anomaly picture can be often described as cold, since blue tones are becoming dominant (since reds are lacking) in overall spectrum. This is something that user can get used to since all colors are there but not in right ratios. In addition, we should mention that whole arsenal of Smart This and That Technologies and OSD controls cannot correct this problem since problem is in base hardware setup."

• ACER S243HLBMii'yi alan arkadasa bir sorum olucak;

- ilk olarak: monitorden memnun musunuz?

- ikincisi: 1920x1200 cozunurlugu var degil mi? bazi siteler 1080 diyor.

- ucuncusu: mountlar icin uygun mu sirt tarafi? gordugum kadariyla degil ama...

450x2=900 liraya 2 tane almayi dusunuyorum 3lu setup yapmak icin zamaninda hediye olarak mat apple lcd alinmisti bana 1920x1200 23" ve 2 yaninda uygun durmasini istiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hildezard

ACER S243HLBMii'yi alan arkadasa bir sorum olucak;

450x2=900 liraya 2 tane almayi dusunuyorum 3lu setup yapmak icin zamaninda hediye olarak mat apple lcd alinmisti bana 1920x1200 23" ve 2 yaninda uygun durmasini istiyorum...

Ben kullanmadım ama canlı olarak gidip gördüm, çok dandik ve kalitesiz druyo ağır bi havası yok. Max. desteklediği çözünürlük 1920*1080' dir çünkü monitör 16:9 görüntü oranına sahip. Yüksekliği fazla yok yana doğru çok geniş...

• Acer S243HLBMII
  • quote:

ACER 24" S243HLBMII model LCD yi alalı 4 gün oldu ve oldukça memnunum. Kontrast hayvani ölçülerde, kutu içeriğinde 2 farklı priz, adaptör, ses kablosu ve vga kablosu bulunmakta. Aynı zamanda panelin ayarlarını yapabileceğin programı kapsayan cd mevcut. Görüntüden oldukça memnunum. 16:9 yani 1920x1080 = 1080p görüntü alınabiliyor. Mount derken dediğini anlamadım ama monitör LG gibi dokunsan devrilecek gibi değil, masaya oldukça güzel oturuyor ve oldukça ince ve az yer kaplayan bir panel. Kesinlikle tavsiye ederim

• cevaplariniz icin tesekkur eerim cok yardimci oldular. fakat aradigim monitor degil. gule gule kullanin
  • monitör alırken birde arkasındaki distribütörün durumuna bakın,servis garanti ve özellikle müşteri ilişkileri
    benim bildiğim hp ve benq en iyileri acer için de iyi olduğunu biliyorum gibi
    ama lg ve samsung ise en kötüleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: ---CnR---

quote:

Orijinalden alıntı: mehtol99

quote:

Orijinalden alıntı: evrren

LG W2486L den uzak durun ... 3 tane aldım 3 ünde de kırmızılarda problem oldugunu gördüm... kırmızı tonlar yetersiz ... kalibrasyonunu yaptıgım halde memnun kalmadım ...

Kesinlikle katılıyorum. Dün Vatan Bilgisayar'dan LG W2486L aldım. Bugün iade ettim. Renklerinde problem var ve hiçbir şekilde ayarlanamıyor. Diğer ledsiz ccfl aydınlatmalı monitörlerimle yanyana koyuyorum, fark çok açık şekilde görülüyor.
    Sonuç olarak, WLED (White Led) kullanılan monitörleri değil RGB Led kullanılan monitörleri tercih etmek daha mantıklı.

"white led" vs "rgb led"

LG W2486L monitörünü 2 haftadır kullanıyorum.. çok memnunum tek sorun çıktı diğe monitörü eleştirmek mantıksız bir davranış.. allah yapımı değil kul yapımıdır mutlaka sorunu olacaktır. size denk gelmesi modeli kötülemenizi gerektirmez. Farklı üretim ile değiştirip tekrar denemeniz gerekmektedir. (HP laptop 4 kere teknik servise gitti en sonunda sorun çözüldü bu demek olmuyor ki HP çok kötü bir marka) Şu an için piyasanın en iyisidir diğebilirim grafik tasarımcıyım işim doğrultusunda renkleri parlaklığı herşeyi kontrol ederek aldım. şuan çok iyi bir şekilde kullanıyorum.. önümüzdeki günler ne gösteririr bilmiyorum bozulsa bile gider değiştirir yine aynı modeli isterdim.

Kontrast çok iyi, Parlaklık yeterli, Ekrana göre parlaklığı ayarlaması işime çok iyi yarıyor, oyunlarda hiç bir sıkıntı çekmiyorum belirtmek istiyorum: almak isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum...

bir ürün sizde sorun çıkarmadı diyede o ürün en iyi değil teknik özellikleri ve full hd performansı bakımından acer daha kaliteli

• quote:

Orijinalden alıntı: SMOKE

yakında hükümet kontrastda da 6 sıfırı atarsa şaşırmam

süperdi doğrusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pir

quote:

Ben kullanmadım ama canlı olarak gidip gördüm, çok dandik ve kalitesiz druyo ağır bi havası yok. Max. desteklediği çözünürlük 1920*1080' dir çünkü monitör 16:9 görüntü oranına sahip. Yüksekliği fazla yok yana doğru çok geniş...

bir ürüne dandik diyebilmek için bu saydıklarınız yetmez.. boş konuşup başlığı kirletmeyin , bir monitörün nasıl performans verdiğini bir bakışta anlayabiliyorsanız zaten müneccim sayılabilirsiniz.. aksi takdirde konuşmanızın hiçbir ehemmiyeti yoktur kullanıcılar üzerinde..

• pir iyi bir arkadaşımızdır aslında, ürüne de dandik dememiş dandik duruyor demiş, neyine söylemiş gerçi onu da bilemiyorum, bende dün aldım gayet güzel ama tiren gibi :D 2232bw den sonra biraz garip geldi, monitör gayet kaliteli ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: The@Thing

quote:

Orijinalden alıntı: ---CnR---

quote:

Orijinalden alıntı: mehtol99

quote:

Orijinalden alıntı: evrren

LG W2486L den uzak durun ... 3 tane aldım 3 ünde de kırmızılarda problem oldugunu gördüm... kırmızı tonlar yetersiz ... kalibrasyonunu yaptıgım halde memnun kalmadım ...

Kesinlikle katılıyorum. Dün Vatan Bilgisayar'dan LG W2486L aldım. Bugün iade ettim. Renklerinde problem var ve hiçbir şekilde ayarlanamıyor. Diğer ledsiz ccfl aydınlatmalı monitörlerimle yanyana koyuyorum, fark çok açık şekilde görülüyor.
    Sonuç olarak, WLED (White Led) kullanılan monitörleri değil RGB Led kullanılan monitörleri tercih etmek daha mantıklı.

"white led" vs "rgb led"

LG W2486L monitörünü 2 haftadır kullanıyorum.. çok memnunum tek sorun çıktı diğe monitörü eleştirmek mantıksız bir davranış.. allah yapımı değil kul yapımıdır mutlaka sorunu olacaktır. size denk gelmesi modeli kötülemenizi gerektirmez. Farklı üretim ile değiştirip tekrar denemeniz gerekmektedir. (HP laptop 4 kere teknik servise gitti en sonunda sorun çözüldü bu demek olmuyor ki HP çok kötü bir marka) Şu an için piyasanın en iyisidir diğebilirim grafik tasarımcıyım işim doğrultusunda renkleri parlaklığı herşeyi kontrol ederek aldım. şuan çok iyi bir şekilde kullanıyorum.. önümüzdeki günler ne gösteririr bilmiyorum bozulsa bile gider değiştirir yine aynı modeli isterdim.

Kontrast çok iyi, Parlaklık yeterli, Ekrana göre parlaklığı ayarlaması işime çok iyi yarıyor, oyunlarda hiç bir sıkıntı çekmiyorum belirtmek istiyorum: almak isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum...

bir ürün sizde sorun çıkarmadı diyede o ürün en iyi değil teknik özellikleri ve full hd performansı bakımından acer daha kaliteli

Haklısınız bende sorun çıkmadı diye en iyi değildir. bana kalsa ıps panel seçeceğim ama şimdilik w2486l işimi fazlalıkla görüyor. memnunum yani. Renklerle işi olanlar aşağıda ki linki okuyup ıps paneller seçimi yapması gerekir.

http://forum.displayreport.net/lcd-monitor/dell-nec-ve-eizo-ips-panel-profosyonel-monitor-secimi/

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.