Şimdi Ara

***led panel arızası*** ... (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
14
Favori
210.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 çeşit problem olmuş olabilir 1. si panelde t-con denen bir kart var o arızalanmıs olabilir, ki o arızalıysa iyi fiyatı 10 dola civarındadır. 2. si olarak ekran paneline gomulu kartlar vardır tamiri mumkun degildir o arızalı olabilir, egero arıalıysa küçük bir çözümü mevcuttur.İlk önce hangi tarafta sorun oldugunu bulmanız gerekmektedir, ekranın sag bolgesindemi sol bolgesindemi, ona göre cozum uretilebilir.
  • panel fiyatları 3000-4000 denilmiş fiyatlar şişirme gibi.. burda tv panel fiyat listesi var. https://www.tvfabrikasi.com/kategori/lcd-led-plazma-tv-panel
  • Güncel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efemrecan-x -- 28 Nisan 2018; 17:11:41 >
  • efemrecan-x E kullanıcısına yanıt
    Güncel..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efemrecan-x -- 28 Nisan 2018; 17:12:59 >
  • (NOT:TELEVİZYONUN ARIZASINA İLİŞKİN RESİMLER AŞAĞIDADIR...)
    Değerli Arkadaşlar, Bizim ufaklık, yaramaz bücür geçen SAMSUNG UE55HU8500L model kavisli(curved) TV'na metal oyuncak atarak, ekranın sol alt panelinden çatlatmış ve oyuncak atılan nokta adeta bir kurşun izi gibi üste doğru yoğun bir şekilde dikine görüntüyü kırıcı bant oluşmuş, ayrıca hafiften yatay çizgilerde meydana geldi.Tahmin edebileceğiniz gibi Servis direk ekran panel değişimi dedi.Ben fiyatını sordum 3550 TL dediler üstelik peşin fiyatına veya tek çekim kredi kartı.Adamlara çıkma yokmu da dahil ne dediysem Nuh diyorlar Peygamber demiyorlar.Bu TV vatanbilgisayarda 31.12.2014 yeni yıl indiriminde günü 6300 TL idi ve o zamanın en son teknolojisi idi.Şimdi ise üretimden kaldırılmış ve bazı internet sitelerinde kısmen varsa bile 6999 TL gibi yüksek fiyatlara.Neyse, ya bu TV son 3D (3 Boyutlu görüntü çevirme işlemcisi) olan TV'lerden. Daha sonra TV üreticileri 3D TV'ler üretmedi.Ben bu yüzden yeni TV alıp, buna kıymak istemiyorum.Oysa A101'de bu TV gibi yine kavisli (curved) SAMSUNG 55MU7350 diye bir model 3 Mayıs 2018 tarihinde 3699 TL'ye satılacak hani bu panel arızasına 3550 TL vermek yerine aynı kategoride bir başka TV alınabilir elbette ama benim şimdi söyleyeceğim size biraz çılgınca gelecek.Diyorum ki acaba ben A101'de satılacak TV'yi alıp panelini söküp buna taksam (çünkü 3D özelliğinden bir türlü vazgeçemiyorum) Yeni TV'nun paneli de belki daha ucuzdur biryerden bulursam onu taksam sizce acaba nasıl olur?.......Ayrıca bu işten anlanyanlar ve bu ekran paneli değişmesi gereken SAMSUNG UE55HU8500 55 inç Curved TV'yi bilenler bilir, bunların beyin kutusu TV'ye harici bağlanıyor yani tıpkı ek bir uydu alıcısı ya da Digiturk Receiver'ı gibi harici bir kutu içinde ayrıca birde şunu sormak istiyorum acaba A101'de satılan SAMSUNG 55MU7350 model TV'yi satın alıp hiç panelini felan sökmeyip doğrudan eski TV'nin kutusunu buna bağlasam, harici olarak taksam acaba 3D (2 Boyutu-3 Boyuta çevirme) özelliği çalışır mı? YANİ ÖZETLE HER NE KADAR BUNUN EKRAN PANELİ DEĞİŞMESİ GEREKSE DE BEN BU 3D ÖZELLİĞİNDEN VAZGEÇMEMEK İÇİN NE YAPABİLİRİM? YENİ ALACAĞIM TV'NİN EKRANINA BUNUN KUTUSUNU TAKSAM 3D'YE ÇEVİRİRMİ YA DA YENİ TV'NİN PANELİNİ ESKİSİNE TAKSAM ÇALIŞIR MI YA DA HİÇ RİSKE ATMAYIP PARAYA KIYIP 3550 TL VERİP SERVİSE YENİ PANEL Mİ TAKTIRMALIYIM? Yardım ve görüşleriniz için şimdiden çok çok teşekkür ederim..
    ***led panel arızası*** ...***led panel arızası*** ...***led panel arızası*** ...***led panel arızası*** ...***led panel arızası*** ...
    ***led panel arızası*** ...
    ***led panel arızası*** ...***led panel arızası*** ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efemrecan-x -- 28 Nisan 2018; 17:20:23 >

öncelikle geçmiş olsun, servis dışında fiyat araştırdınız mı, mesela istanbuldaysanızhttp://www.turanelektroniktvhastanesi.com/led-tv-panel.html burada sizin panel var görünüyor fiyat sormanızda fayda var ... ayrıcahttp://www.liderelektromarket.com/plazma-lcd-led-tv-tamir-servisi vehttps://www.tvfabrikasi.com/kategori/led-tv-panel#labels=6-2 bunlara da fiyat sorabilirsiniz ...

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sadece Sevisten (3550 TL dediler) ve İzmit'ten bi' arkadaştan fiyat sordum ama O'da oradan ayrılmış.Tavsiyeniz üzerine bi' sorayım İnşaallah olumlu birşey söylerler.
    Hocam bu sitelerden sordum soruşturdum.Maalesef ya bu panelden ellerinde olmadığını ya da kalmadığını, bittiğini söylüyorlar.Yoksa 1800₺ civarında fiyatı varmış.Bu durumda sizce ne yapmalıyım?!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    benim yaptığımı yapın yeni tv alın en mantıklısı bu ... her ihtimale karşı eski tv beklesin panel araştırması yapın, panel bulunursa yaptırır diğerini yan odaya alırsınız, gerçi model eskidikçe panelin bulunması da zorlaşıyor ... ben 2 sene beklettim o vaziyette bir süre kullandım ümidi kesince eskiciye hediye ettim ...
  • merhaba,

Benim 32'' samsung tv de 5. senesine girdi ve sağ üst tarafından önce 4-5 ay ilk açılışta göz kırpar gibi arka ışığı yanıp sönüp sonra düzeliyordu, birkaç gün önce de yanıp sönme bitti ve o köşede siyahlık oluştu ayrıca bu köşenin elimle kontrol ettiğimde çok fazla ısındığını farkettim, muhtemelen panel gitmeye başladı.

Ayrıca bu panel bozulmalarını markalar üzerinden değerlendirmemek lazım, çevremdeki arkadaşlarımdan 106'' sony ve 106'' Lg alanlar vardı, sony 4. senseinde mefta panel gitti, Lg 5. senesinde panelde bulutlanma (siyah gölgeler) başladı kapatınca açılması yarım saat sürüyor, ama arkadaşım inatla o halde kullanıyor, kısaca ben çevremde 5 seneyi doldurup hala düzgün çalışan tv görmedim.

Benim tv'nin sorunu hakkında yorumlarınız nedir? (Tv'yi söktüm soketleri felan kontrol ettim vaziyet aynı)

• turanX kullanıcısına yanıt
    sizin tv'de panel arızası demek için erken belki o köşedeki led ölmüştür ...
    Tv modeli Samsung UE32ES5500

Panelde yazan kod LE320BGA-B1 birde model no yazıyor panelde T320HVN02.2 şeklinde

bu nolar ile arama yapınca, tamir sitelerinden birinde şu yazı çıkıyor

''LED ÇUBUK BULUNMADIĞINDAN DOLAYI GARANTİLİ OLARAK TAMİRİ YAPILMAKTADIR. LED ÇUBUK ÜZERİNDEKİ TÜM LEDLER YENİLENMEKTEDİR.''

kararan kısımdaki led/Ledler anladığım kadarı ile değiştiriliyor ama garantisi yok, ne kadar sağlıklı olacağı belli değil, ayrıca fiyat konusu var, o yüzden uğraşmaya değmez görünüyor...

yeni bir tv sipariş etmek en iyisi...
  • Arkadaşlar merhaba,
    Benim de ekranım aynen bir sabah böyle oldu. Ancak benim televizyonda yazılar alt üst değil sağ-sol şekilde oldu. Servis çağırdım panel değişecek 1600TL söylendi. Tabi ki kabul etmedim. Ne yapmam gerekiyor bilemedim. Samsung 3D özelliği olan bir televizyondu. Çöp mü oldu televizyonum şimdi :(

http://hizliresim.com/Y3Qov2?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
  • konkont K kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun ... ... yetkili servis iyi fiyat vermiş eğer 48" gibi büyük ekransa yaptırabilirsiniz, yıllar önce benim 40" tv paneline bile 1850 diyorlardı bu zamanda 1600 fena değil ...
  • Bugün tv yi açtım ekran böyle oldu. Herhangi bir darbe falan almadı. Bir servise sordum COF u degisecek dedi ve 600 tl istedi.

• Ustam bi bakarmısn tamir sansı varmı

• Ustam bi bakarmısn tamir sansı varmı

• Benim de bu şekilde problemim var. Kendi kendine oldu. Tahmini masrafı nedir? Bu şekilde hep titreme mevcut

• Değerli Üstadlarım benim {55 inçlik kavisli UHD SAMSUNG UE55HU8500L CURVED (KAVİSLİ)} televizyonu 31.12.2014'ten 2015'e girerken Vatan Bilgisayardan indirimli olduğu için aldım ancak bundan 2 ay kadar önce bizim ufaklık bücür elindeki küçük metal araba oyuncağı sol alt köşesine atarak ekranı çatlattı.Hatta bu olayı resimleriyle birlikte bu foruma da daha önce de yazdım. Herneyse, Samsung Servise WhatsApp'tan fotoğraflarını gönderdim Panel gitmiş, değişecek dediler. Tamam da abi adamların paneli değiştirme bedelini bi duysanız küçük dilinizi yutarsınız. Dedikleri panel fiyatıyla 2018'te çıkan yeni model yine 55 inçlik kavisli SAMSUNG UE55NU8500 alırsınız.Daha sonra bu forumdaki üstadlarımızın tavsiyesi üzerine internette bu işi yapan başka yerlerden araştırdım ama maalesef panel yok...Şimdi değerli Üstadlarım sormak istediğim şu; internetten tüm Türkiye'yi tekrar aradım ama bu panelden Servis hariç hiçbiryerde maalesef yok, servisin söylediği fiyat neredeyse TV'nun kendisi kadar yani akıllara zarar.Bu durumda Panel değiştirmek yerine yeni 2018 model 55NU8500 modelinden mi alsam acaba kararsızım.Kararsızlığım şundan dolayı benim kırılan bu TV'de 3D özelliği var ama yeni modeller artık 3D üretmiyor, artık hatta kavisli modellerde üretmiyor.Bende bu TV'ma kıyamıyorum ki yerine yenisini alayım.Varsayalım ki aldım SAMSUNG en son QLED 4K TV modelleri var ama 2019'a girdiğimiz anda yeni ürettiği 8K TV'leri piyasaya sürecek hem ayrıca 55NU8500 modeli de o kadar ucuz değil ama 8K'lar çıkınca 3 aya kadar ucuzlar diyorum.3,5 ay daha bekleyip daha ucuza alayım diyorum ama bir yandan da Dolar ve Euro uçup gittiği için pekte uculayacağını zannetmiyorum.Bir diğer yandan da evdekilerde beni sıkıştırıyor ki eve iyi kötü bir TV alayım. Sizce ne yapmayalıyım?..Az kalsın unutuyordum birde şu en önemli şeyi sormadan geçmeyeyim; benim paneli kırılan televizyonumun harici bir kutusu var ben bu TV'yi satın alırken Vatan Bilgisayardaki yetkili bana demişti ki; 'Abi, eğer ileride Samsung Modelini geliştirir yükseltirse veya siz TV'nuzu değiştiriseniz sadece bu harici kutuyu değiştirmeniz yeterli olacaktır' demişti. Bildiğim kadarıyla bu harici kutuda bir çipset var ki uydu alıcısı da dahil bunun içinde ama asıl merak ettiğim 3D işlemcisi bu kutunun içinde mi yoksa TV'nun iç kısmında, TV Panelinin arkasına çakılı bir çipseti işlemcisinin içinde mi? Bunu şundan dolayı soruyorum.Diyelim ki ben 3D özelliği olmayan bu yeni SAMSUNG UE55NU8500 TV'nu satın aldım ve eski TV'numa ait bu harici kutuyu yenisine taktım diyelim.Acaba bu durumda 3D'si olmayan bu yeni TV'yi eski TV'nin kutusu 3D işlevini gördürür mü? Cevap verecek Üstadlarıma şimdiden çok teşekkür eder saygılar sunarım....

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.