Şimdi Ara

LED FLAŞA SAHİP TELEFONU OLANLAR BAKSIN-DAHA KALİTELİ ÇEKİN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
4.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia N78

Gece modu açık flaşlı diğer ayarlar otomatik---------------------- Gecemodu açık flaşlı Ev değerive kontrast artırılmış

LED FLAŞA SAHİP TELEFONU OLANLAR BAKSIN-DAHA KALİTELİ ÇEKİN

Not:İlk fotoğrafta elimin titremesi için koltuğun kolunu tripod niyetine kullandım onun için telefon masaya odakladı.

Ali277,ye teşekkürü borç bilirim

• n79 da seçeneklerden modlar var ama modları değiştirme durumu yok :( Sadece kullanıcı tanımlı diye bir ye var ordanmı yaptınız arkadaşlar ?
  • Sağolasın Ali227 müthiş oldu 5800 sayende
  • Sahne modlarına girip gece moduna alın.
    EV değeri gözükmüyorsa en aşağıdan araç çubuğunu kişiselleştir seçeneği var oraya girip ne varsa ekleyin

Rica ederim arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

6500s de olmuyor sanırım. Gece modunu seçince flaş seçeneği pasifleşiyor.

evet ne yazık ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali277

Sahne modlarına girip gece moduna alın.
    EV değeri gözükmüyorsa en aşağıdan araç çubuğunu kişiselleştir seçeneği var oraya girip ne varsa ekleyin

Rica ederim arkadaşlar

çok teşekkür ederim :)
  • ben hala ne icin tesekkur edildigini anlamadım. yazdıklarınız zaten telefonda bulunan ayarları deneyerek kullanıcının en iyi ayarı yakalaması gerektigine işaret ediyor. tebrik edenler, kendilerini mi kutluyor başardıkları için.

yaratıcı bir cozum gormedim, var olan ayarları duruma gore zaten uyguluyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

ben hala ne icin tesekkur edildigini anlamadım. yazdıklarınız zaten telefonda bulunan ayarları deneyerek kullanıcının en iyi ayarı yakalaması gerektigine işaret ediyor. tebrik edenler, kendilerini mi kutluyor başardıkları için.

yaratıcı bir cozum gormedim, var olan ayarları duruma gore zaten uyguluyoruz

Arkadaşım kimse uğraşıpta bulmuyor, sen kendin bulduysan diyecek sözüm yok
    Herkesin teşekkür etmesi neden rahatsız etti seni anlamadım.Sen biliyorsan yararlı olması açısından sen konu açsaydın.

İyi forumlar.
  • led flaşı iyileştirmeyi ben de istedim ama belirli ayarların kombinasyonları ile oneriniz var sandım. diyorumya yazdıklarınız kullanma kılavuzunda yazanların sizin tarafınızdan gorsellenmis hali. işe yarayacak bir şey yok ortada. zaten herkes telefonundaki ayarı değiştirerek bulacak. şu ayar şu gorevi yapar değil , şu ayarları deneyin demişsiniz. faydalı olabilecek ayarlar degisince ortaya ne sekilde goruntu cıktıgı. cihazın resim cekme kabiliyetini costuracak bir yenilik yok demekteyim. bu size degil de fazla heyecan yapmış kişilere diyorum. telefonun ayarlarından bi haber, hiç denemişler.
  • lacinalper Ben kullanım kılavuzunda gece moduna alın işte flaşı açın diye birşey okumadım.
    Orada sadece hangi modun ne işe yaradığı felan yazıyor onuda çoğumuz biliyor

Heyecan yapmalarıda çok daha iyi sonuç aldıklarındandır,bende ilk bulduğumda sevinmiştim daha iyi çekiyorum diye
  • gerçekten daha iyi bir çekim elde ediyoruz teşekkürler
  • Güzel bir çalışma olmuş , zaten bir sürü ayarları mevcut ve hepsi de denenmek için , değerlendirmek lazım...
    Bunları deneyerek en iyi ayarlara ulaşmak mümkün , herşey ayarlar ile daha da güzel olabiliyor.
    Programlar , bağlantı , batarya ömrü v.s. için de bu geçerli
  • ali277 kardeş elinize sağlık led flaş kullanan arkadaşların işine yarayaçak eminim....
  • 5800 tamamen karanlıkta noise yapıyor ama yinede faydalı olucak sağolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali277

Merhaba arkadaşlar, öncelikle evde kendi kendime daha iyi nasıl çekerim diye denerken bu yöntemi buldum ve led flaş çok daha etkin kullanılıyor.
    Telefon modelim N79.
    Normalde otomatik modda kontrast ve ev değeri ile oynar çekerdim ama bu daha iyi oldu.

Yapılması gerekenler

1)Gece moduna alın
    2)Flaşı etkin hale getirin (Gece modunda kapalı olur)
    3)EV0 değerini bir parça düşürün
    4)Kontrastı bir parça artırın
    Düşürmeyede bilirsiniz

iyi güzel de ev değerini düşür kontrası arttır demişsiniz, ben ev değerini düşürmek yerine artırınca kontrastıda arttırmak yerine azaltınca sonuca ulaştım bi terslik var yazdığınızda ev değerini sıfırdan 2 ye artırdım kontrastıda düşürdüm oldu,, sizin dediğinizi yaptığımda ise tam tersi oldu hiçbişey görünmedi...

• tyler_014 çoğu zaman parlıyor onun için demiştim ama haklısın biraz karanlık olur onu değiştireyim
  • iyi çalışma olmuş eline sağlık
  • 5800' a çok yaraı oldu !
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtbrc6378

"EV" değeri nedir?

"Exposure Value" (Poz değeri) nin kısaltılmışı. Detaylı bilgi için :

http://en.wikipedia.org/wiki/Exposure_value

Saygılarımla.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.