Şimdi Ara

League Of Legends Kolay Bot Lane Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bot lane dediğim koridor,alt koridordur.Bu koridor diğer koridorlara biraz farklıdır.Çünkü oyunda iki kişinin olduğu tek koridordur.Her lanede olduğu gibi bottada bir kaç taktik vardır.Kısaca bahsedelim;
    1-Uyumlu Şampiyonlar Alın:Botta uyumlu şampiyonlar her daim karşı kompozisyona karşı bir adım öndedir.Mesela Lucian-Braum ikilisi harika bir ikilidir.Bunların yanında Ashe-Zyra,Draven-Leona gibi...
    2-CT Olayı:Botta counter sistemi biraz farklı işler.Counter demek bir şampiyonun karşı şampiyona karşı iyi olduğu yönleridir.Mesela Caitlyn-Vayne çok bilindik bir counterdır.Caitlyn menzili ile düşük menzilli Vayne'yi ctler.Tabi sadece adcler adcleri ctlemez bazı adcler supportları,bazı suplar ise adcleri ctler.Mesela Nami karşıda Draven varsa alıncak bir herodur.Çünkü düşen baltanın tam üstüne atılan bir Nami Q'su (Baloncuk) draveni ctlemiş olucak.Sorakaya karşı alınan bir Tristana çok mantıklıdır.Tristana'nın e skilli iyileşme etkilerini azaltacağı için Soraka kendi üstüne kullandığı her iyileştirmeden %50 daha az can alıcak.
    3-Wardlama(Totem Olayı):Thresh gibi bir support yokken kesinlikle totem koyulmalıdır.Bot lane ne zaman ne kadar açılacağın belli değildir.Mesela dragonun yanında bulunan küçük çime (little bush) atılan bir görünmez veya görüş totemi midden giren karşı junglerın kendi jungunamı bizim jungumumuzamı yoksa bize gang mi atmaya geldiğini gösterir,bunun yanında birde dragon kontrolü sağlamış oluruz.Adclerde goldu kaldığı sürece totem almalıdır tabiki.Mesela support nehir yoluna bir totem,adc tribusha(üçlü çim) bir totem atsa lanede çok kontrollü olarak durabilirsiniz.
    4-Dürtme:Botta dürtmek önemlidir.ADC olarak Caitlyn,Varus,Ezreal dürtme konusunda iyi herolardır.Tabi supportunda dürteni vardır.Thresh e pasifi geldikçe dürtebilir.Lulu vs Sona harika bir dürtme mekanizmasına sahiptirler.Fakat Vayne'yle,Tristana'yla vb. herolarla erken levellerde dürtmeye çalışmayın.Tabi Leona ve Blitzcrank gibi herolarlada...
    5-Stunner:Bot lanede stunner bulunması bence dürtmeye göre daha mantıklıdır.Çünkü gang geldiğinde Morgana,Ashe,Varus,Leona gibi herolar varsa %80 kill demektir.(Caitin kapanı stunner sayılmaz.)Ashe çok elverişli bir herodur.Çünkü tf başlatan adclerden biridir.
    6-Doctor Supports:Ben şahsen botta can veren bir support varsa kesinlikle doran kılıcı ile başlamam veya ilk item can çalma veren bir item çıkmam.Soraka,Sona gibi herolar botta yanınızdaysa güvendesiniz demektir.
    7-Ionia Çizmeleri:Bazı herolar varki botta bu çizmeleri kesinlikle tavsiye edeceğim herolardır.Mesela Lucian,Ezreal,Kog Maw(ADC) vs Sona,Janna,Nami(SUP) herolara çıkmanızı şiddetle tavsiye ederim...
    Bot lanede durmak için başlıca anlatacaklarım bunlardır.Lütfen emeğe saygı...

• 6. maddede bence yanılıyorsun bence doran alınmalı ama life stealinden dolayı değil +80 candan dolayı (70miydi yoksa??).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imthewalrus -- 23 Ekim 2014; 2:14:44 >
  • Ben s4'te olmamıza rağmen halen blue ez kasıyorum.Yanıma alıyorum Sona'mı.İlk item long sword,onuda direk kertenkeleye tamamlıyorum(cooldown içn) bnce çok mantıklı
    vayne oynarkende ayakkabıyla başlayıp 3 pot alıyorum onlar yetiyor bana zaten.direk savaş çizmesine tamamlayınca w ile beraber gayet rahat duruyorum lanemde
  • 2d1sjoes 2 kullanıcısına yanıt
    kertenkele sadece blue build ezrealin ilk çıktığı hafta alındı sanırsam bence 2000 gold boşuna veriyorsun.
    vaynede ise bot ile başlayıp last hit yapapamazsın ve tek yersin ordaki 70 health beni kaç kere kurtarmıştır adc oynarken sayamam .
  • quote:

Orijinalden alıntı: blca

kertenkele sadece blue build ezrealin ilk çıktığı hafta alındı sanırsam bence 2000 gold boşuna veriyorsun.
    vaynede ise bot ile başlayıp last hit yapapamazsın ve tek yersin ordaki 70 health beni kaç kere kurtarmıştır adc oynarken sayamam .

herşeyi alabilirsin bro ben corkiye dorak yüzüğü ile başlayan gördüm
    takımıma gelse söverim karşıya gelse dua ederim o derece doran yüzüğü nedir ap vuruyor diye .
  • quote:

takımıma gelse söverim karşıya gelse dua ederim o derece doran yüzüğü nedir ap vuruyor diye .

ama ozamanlar corkinin qsu fulleniyor ve ve qsu ap vuruyordu.üstelik pasiften gelen gerçek hasarla minyonlara ek hasar vurabiliyordun.bence gayet mantıklı
    qsu herzaman ap olarak vuruyordu ve apden alıyordu ama apden alıyordu ve ap vuruyordu demek dorans ring alacaz demek değil tabiki.
  • abi unuturmuydum bronze maceralarımı ya ben sırf yanımda soraka var can veriyor bende kendime can vereyim diye matara ile başlamıştım caite ya ne diyon sen moruk
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2d1sjoes

quote:

herşeyi alabilirsin bro ben corkiye dorak yüzüğü ile başlayan gördüm

Dum macimda ap corki quadra atti

ap kog maw ap varus ap trist midde iş yapabilen herolar zaten main olmasada
  • Morgana Q stun degil ki. Mihlama
  • Max plat5 diyorum beyler
  • Gangdan sonrasini okumadim
  • Size bronz taktiğini açıklıyorum
    Blitzcrank+jinx alıyorsunuz
    Ardından karşı kuleye en yakın çalıya 1 lvl iken gidiyorsunuz blitz cekiyor siz vuruyorsunuz adamın flashı gidiyor
  • Stun dememdeki amaç bizim jung geldiğinde adamı etkisi hale getirme.Mıhlamada olsa hareketini 0'ladığı için stun demeyi makbul gördüm
  • Luciye ionia cikilmaz

Doran daima alinmalidir

Gang degil G A N K
  • Kog maw inonia hiç denemedim nasıl olur acaba?
  • Bu dediklerinin cogu dusuk seviyede olur ileri seviye oyunlarda dediklerinin hepsine bir cozum yolu oyle yada boyle basit anlayislarla bulunur. Dedigin seyleri silverdan sonra yapmaya calistiginda aynisini adamlarinda yaptigini ve bunu aliskanlik haline getirmis oldugunu goreceksin. Belki trde dia ya kadar yapabilirsin ama diger serverlarda zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meth0dGG

Bu dediklerinin cogu dusuk seviyede olur ileri seviye oyunlarda dediklerinin hepsine bir cozum yolu oyle yada boyle basit anlayislarla bulunur. Dedigin seyleri silverdan sonra yapmaya calistiginda aynisini adamlarinda yaptigini ve bunu aliskanlik haline getirmis oldugunu goreceksin. Belki trde dia ya kadar yapabilirsin ama diger serverlarda zor.
    Bunları bronze ve silverda yapsak belki fark yaratır ama gold üstü biraz sıkıntı oluyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.