Şimdi Ara

LCD VE PLAZMALAR İÇİN BASİT GÖRÜNTÜ AYARLARI (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
40
Favori
183.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.5 m VGA to VGA kablo ile bağladım. ATI Radeon Xpress 200 M.
  • Arkadaslar 32 V 5500 bir sony tv aldım ancak karanlık goruntulerde istedigim netlikte goruntu alamıyorum. Sony kdl 5500 modeli için en uygun tv ayarları konusunda bilgi sahibi olan ve bunu paylasabilecek bir uye varmııdr acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: musates

Arkadaslar 32 V 5500 bir sony tv aldım ancak karanlık goruntulerde istedigim netlikte goruntu alamıyorum. Sony kdl 5500 modeli için en uygun tv ayarları konusunda bilgi sahibi olan ve bunu paylasabilecek bir uye varmııdr acaba ?

Dostum,

Kaç gündür mesajların dikkatimi çekiyor ama tam sorunu anlayamadım. Bu yüzden cevapta yazmadım; belki bilen biri çıkar diye...

Şimdi...

Karanlık sahneler aslında zor sahnelerdir. Tv için değil sadece, çekim yapanlar içinde...

Çünkü bilirsin en kötü fotoğraf makinesi ile gündüz ışığında çekim yaptığında çok iyi sonuçlar elde ederken, gece çekimlerinde iş değişir. Hem iyi makinelere hem de ona göre yapılmış ayarlara gerek vardır.

Dolayısıyla çoğu zaman milyonlarca dolar bütçeli, binlerce dolarlık kameralarla çekilmiş Amerikan menşeeli filmler gibi yapımlar haricinde gece çekilmiş sahneler içeren filmlerde ideal sonuçlar alınmayabilir. Örneğin kumlanma çok görülür. Veya detayları yakalayabilmek için fazla ışık kullanılır, gece çekimi olur gün batımı çekimi. O zamanda gece hissini veremez. Veya çok karanlık kalır hiç bir detay görülmez vs.

Bunlar aklının bir köşesinde dursun.

Bir de...tv'nin doğru ayarlanması önemlidir. Bunun yolu da bu konuda anlatılanları yapmaktan geçer. Zor geliyorsa hep dediğim gibi "sinema" modunu kullanmanı tavsiye ederim. Arka ışığı istersen açabilirsin, karanlık gelirse...veya keskinliği arttırabilirsin...

• Sevgili Highwaymouse dostum..Bana yardımcı olma gayreti icinde oldugunun farkındayım tesekkurler..Sorun asıl sudur benim kendime ait 40w 4000 im var bu 32 V 5500 u 2 hafta once babama aldım ve her nedense bir turlu istedigim goruntuleri alamıyorum benim tv de bu gece sahnelerinde renk kaybı ya da laciverte calan goruntuler olmuyordu ayarları ile oynadım ama bir turlu amaca ulasamadım. Dolayısı ile forumdan yardım alabilirim umuduyla buraya yazdım. Evde uydu uzerinden goruntu aldıgım icin sinema moduna gecemedim ya da ben beceremedim emin degilim Yani soyle izah edeyim karanlık sahnelerde projeksiyon tv yi acılı seyrettiginde goruntu kaybı olur ya iste buna benzer bir sorun var bende. İlgine tesekkur ederim. Optimum bir sey yakalasamda razıyım mukemmeli kovalamıyorum :-)...
  • quote:

Orijinalden alıntı: musates

Sevgili Highwaymouse dostum..Bana yardımcı olma gayreti icinde oldugunun farkındayım tesekkurler..Sorun asıl sudur benim kendime ait 40w 4000 im var bu 32 V 5500 u 2 hafta once babama aldım ve her nedense bir turlu istedigim goruntuleri alamıyorum benim tv de bu gece sahnelerinde renk kaybı ya da laciverte calan goruntuler olmuyordu ayarları ile oynadım ama bir turlu amaca ulasamadım. Dolayısı ile forumdan yardım alabilirim umuduyla buraya yazdım. Evde uydu uzerinden goruntu aldıgım icin sinema moduna gecemedim ya da ben beceremedim emin degilim Yani soyle izah edeyim karanlık sahnelerde projeksiyon tv yi acılı seyrettiginde goruntu kaybı olur ya iste buna benzer bir sorun var bende. İlgine tesekkur ederim. Optimum bir sey yakalasamda razıyım mukemmeli kovalamıyorum :-)...

w4000 kullanıcısı olduğuna göre aslında zaten baya bilgin vardır. Yani genelde ilk defa lcd alanlarda bazen beklentilerin fazla olmasından kaynaklı bir memnuniyetsizlik oluyor. Bunun çözümünü bulmak da elbet zor. Ama sen önceden tecrübeye sahip olduğundan ve iki tv'yi karşılaştırma imkanın olduğundan bunu diyemeyiz.

Demek ki gerçekten bir sorun var.

Bu durumda pek bir şey aklıma gelmiyor ama arka ışığı minumum'a getirmek, parlaklığı 50 civarına kontrastı da 90 civarına çekmek fayda sağlayabilir diye düşünüyorum.

Eğer hala olmuyorsa acaba diyorum: Sony bazen özellikle de 32 ve 37" ebatlarda s-pva haricinde modüller (ön panel) kullanabiliyor. s-pva'lar ise kontrast oranının iyiliği, izleme açısının fazlalığı ve siyahlardaki başarısıyla ünlüdür. Eğer mesela atıyorum LG'nin ıps modülü kullanılmışsa izleme açısı kötüdür, siyahları mora kaçar, iyi siyah üretemez. Bu ihtimali de göz önünde bulundurmak lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 3 Şubat 2010; 23:46:26 >

• Pasam paneller konusunda cok bilgim yok evdeki imkanlarda konunun basındaki testi yapmama mani oluyor. mecburn fabrika ayarlarında seyrediyoruz. arka ısıgı minimuma getirdiğimde digerleri zaten fabrika ayarları ile aynı 50 ye 90 cok soluk bir renk alıyorum ...Netice itibarıyla sanıyorum senin elinde de butun ayarların degerlerine iliskin bir veri yok. Ne yapalım saglık olsun fabrika ayarlarına mahkum kalıp karanlık sahnelere katlanacagız sanırım. Ancak 5500 e iliskin degerleri herhangi bir yolla elde edersen ve benimle paylasırsan sevinirim. Konunun basında 4000 ler icin yazmıssın ya backligt soyle olsun sharpness soyle olsun gibi detaylı bir ayar bilgisi bulana kadar idare edecegiz artık.
  • v4000 için kendim uğraşıp bulmuştum. Şimdi sana hem v5500 kullanan hem de bu işlere meraklı bir arkadaş lazım. Senin şanssızlığın v5500 modelinden alan fazla olmadı. Geçen sene en çok v serisi satılmıştı, bu sene w5500 ler daha çok...

Benim elimde olsa her tv için dener, bulur yazardım. Ama maalesef...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 4 Şubat 2010; 0:04:57 >
  • ilgine tesekkurler dostum belki boyle bir arkadas benim yazdıgımı gorur ve yardımcı olur..Beklemekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

v4000 için kendim uğraşıp bulmuştum. Şimdi sana hem v5500 kullanan hem de bu işlere meraklı bir arkadaş lazım. Senin şanssızlığın v5500 modelinden alan fazla olmadı. Geçen sene en çok v serisi satılmıştı, bu sene w5500 ler daha çok...

Benim elimde olsa her tv için dener, bulur yazardım. Ama maalesef...

bu sene çok satan w5500 lerin bir kullanıcısı da benim.
    w5500 forumunu okudum ve ordaki arkadaşların paylaştıkları resim ayarlarını denedim ve güzel bi ayar tutturdum.
    taki kardeşim hafta sonu tv nin ayarlarını bozana kadar... :(
    ayarların nasıl oludğunu da tam hatırlayamadığım için tekrar forumdaki paylaşılanları okudum ama hala ayarları oluşturamadım...
    w5500 için kesin sonuç vericek iyi bir ayar varmı acep!(sd yayın için ayrı pc den mkv izlemek için ayrı olsa gerek)
    şimdiden teşekürler

• Samsung PS50A656 full hd plazma için en iyi görüntü ayarını verebilecek arkadaş varmı..Samsung plazmalar için sanırım ayarlar geneldir..
  • Lh 3000 ayarları lazım bana sinema modu diye birşey var çok kötü.
  • Merhaba. Benim Televizyonumun modeli Sony KDL- 40D3500. DivX seyrederken ekranın üstünde ve altında boşluklar kalıyor. Zoom yaptığımda da görüntü kalitesi düşüyor. Bunun için başka bir ayar var mıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gilgames

Merhaba. Benim Televizyonumun modeli Sony KDL- 40D3500. DivX seyrederken ekranın üstünde ve altında boşluklar kalıyor. Zoom yaptığımda da görüntü kalitesi düşüyor. Bunun için başka bir ayar var mıdır acaba?

Bazı divx filmler 16:9 oranından daha geniş bir aspect ratio oranına sahip oluyorlar. Bu durumda yapacak bir şey yok. Doğası bu...

Amma kastın film evet 16:9 ama hala alt ve üstten boşluk kalıyorsa,

-Player'ın ayarlarından çıkış; geniş, 16:9 gibi ayarlanmalı.
    -Tv menüsünden ayar/ekran ayarları kısmından "geniş" seçilmeli.
    -1080i/p çıkış verebilen bir player kullanılıyorsa yine tv menüsünden "tam ekran" ayarı seçilmeli
  • Teşekkürler highwaymouse albani.

İndirdim programı. İlk fırsatta deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

RS.COM da abuk subuk işler yapıyor,bende anlamadım gitti!!
    Benim Premium hesabım olduğu için süresiz olarak kalması gereken dosyalarımı oraya atıyorum,
    zaten en son 1448 kişi indirmiş dosyamı! ve son indirilme tarihide 07/11,bu dediğiniz olay ya çok yeni oldu yada
    başka bir şey var!!
    Herkesin illa Premium hesabımı olacak o zaman?? RS.COM aptal işler yapıyor ve hiç takip bile etmiyorum artık!!

++

arkadaşım bende philips32PFL5403D/12 var ama görüntü ayarlarını yapamadım bu verdiğiniz ayarları da inidremedim lütfen yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkür edrim
  • Önce programı niye indiremediniz??

Yada indirip bir CD/DVD yemi yazdıramadınız??

DisplayTuningbyCAN.rar
    http://r apidshare.com/files/163350999/DisplayTuningbyCAN.rar

program bu,indir PC ne ve ilk sayfada anlatıldığı gibi bir CD yada DVD ye yazacaksın OK+
  • quote:

Önce programı niye indiremediniz??

DisplayTuningbyCAN.rar

program bu,indir PC ne ve ilk sayfada anlatıldığı gibi bir CD yada DVD ye yazacaksın OK+

link hata veriyodu oyüzden indiremedim
  • quote:

Önce programı niye indiremediniz??

DisplayTuningbyCAN.rar

şimdi indirdim ama hangi programla açıcam bunu
  • İlk mesajdaki programı DVD ile uyguladım
    Sonuç benim seyir alışkanlığıma göre cok kotü
    Mümkün old kadar yavas yavas yaptım

Ben Ayar yaparken kriterim , insan yüzlerinin gerçeğe ne kadar yakın olduğudur
    Erkek yüzleri kızarmaya başladıysa bu , renk ayarı fazla demektir.
    Ondan sonra diğer ayarlara bakarım

Ayrıca ayar yapmak gerçekten zor iş
    Heleki arka ışık renk sıcaklığı özel modlar falan olunca zorlanıyor insan
  • Kardeş senin elindeki panel tam nedir Marka/Seri-Model ve ebat???

++
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.