Şimdi Ara

Lcd ve Plazma SERVİS MENÜ'lerine Giriş Kodları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
8
Favori
141.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

quote:

Orjinalden alıntı: staroftheskies

"çalışıyorsa kurcalama"

çin atasözü :)
  • Arkadaşlar bu vestelin menüsünde kullanım saati yazıyomu acaba? Bayiden tv satın almak istiyorum teşhir malı olmadığını iddaa ediyor bende görmek istiyorum esasen
  • bakalım kaç kişi cihazı kilitleyip sonra da keşke diyecek ?

bekleyip görelim
  • Çok güzel ve yararlı bir açılım olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler.

Başkan
  • arkadaşlar philpsin servis menüsüne girdim. fakat kaç saat kullanıldığını nereye giripte anlayabilirim.kurcalamak istemiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: albani

İyi günler

-Servis menüsü sadece bir teknik servis uygulaması içindir!
    -Siz sanırım sadece "panel kullanım süresi" için bakıyorsunuz;buna bakın ve çıkın!
    -sakın ayarlarla oynamayın,geriye gelmez!
    -oradaki ayarlar cihaz yardımıyla ve her panelin ilgili görüntü parametrik değerlerine(buda cihazın Servisteki
    "Service Manual" dediğimiz kitapçıkta yazar ve sadece size "Default" olarak gelir!!!
    -"Profesyonel Calibration" işi Türkiye de yoktur(dünyada sadece USA da vardır+Canada+İngiltere de vardır,çok yüksek
    rakamlara çıktı bu iş şimdilerde ve ortalama $ 300/500 gibi fiyatı vardır!)
    -Tekrar yazıyorum,oraya girince...yaw şunu biraz açayım,şunu biraz kısayım v.s sakın yapmayın!
    Orada iki çok hassas ayar vardır
    ---G65(GreyScale)Siyah-Beyazın en belirleyici ayarı
    ---Color Calibration>>Red/Blue/Green;renklerin gamutu/şiddeti/keskinlik v.s v.s,sakın dokunmayınız!!

Buradan ayar yapılırken G65 i>>Osiloscope ile görmeniz lazımdır(şimdi bu iş bilgilerin Laptopa aktarılması ile Osilos olmadanda ayarlanıyor,ama dediğim gibi uzman işidir
    ve panel tipine/marka/model/seri sine göre+genel G65 skalasına göre ayarlanır,bu asla GÖZ ayarı ile ayarlanmaz!!
    Red/Green/Blue da aynen uzmanın sisteme Laptoptan girerek ayarlaması ile olur!!!
    Ayrıca bir kaç ayar daha vardır ama en önemlisi yukarıda anlattığım ilk iki ayardır.
    -------------
    Dışarda satılan "kalibrasyon DVD leri "ile ayarıda herkes yapamaz ve tam olmuyor(bozmakta var işin içinde!!)tavsiye etmem!
    Bilginize
    Selamlar

Arkadaşa katılıyorum. Çalışıyorsa ellememek lazım çünkü eski durumu arar hale düşmek kuvvetle muhtemel :)

Diğer taraftan 1 hafta önce LG plazma aldım 42PG3000 modeli, Hazır modlar (canlı, standart, oyun, sinema) dışında uzman1 ve uzman2 diye iyi mod daha var. Bu modları kullanarak her renk için Color Calibration yapılabiliyor (ne kadar iyi yaparsınız o göze göre değişir herhalde) ve bozarsanız da sıfırlayabiliyorsunuz. Sonuçta servis menüsü değil, kullanıcı menüsü. :)

• güncellllll
  • bunu bilmek güzel oldu ama albeni arkadaşın uyarısını da en başa almak lazım ki oynamadan önce iyi düşünelim..

2 sorum var
    1-servis menusune girdiğimizde değiştiridiğimiz ayarlar kendiliğinden aktif mi oluyor yoksa bir yere basıp kaydetmek mi gerekiyor?

2-samsun televizyonda store demo moddan nasıl çıkabiliyoruz, benimki takıldı kaldı
  • merhaba arkadaşlar, yeni aldığım philips 42pfl7403 ün panel kullanım süresini öğrenmek için servis menüsüne bakmak istiyorum , bilen arkadaşlar bir zahmet bir daha (belki pek çok kere yazmışlardır) yazabilirlerse sevinirim. Teşekkürlerimle...
  • ya şu sony nın bır servıs menusune gıremedım power e basıyorum tv kapanıyor ne yapcaz yoksa ben mı yapamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: BOXO

ya şu sony nın bır servıs menusune gıremedım power e basıyorum tv kapanıyor ne yapcaz yoksa ben mı yapamadım

Uzaktan kumandadan bekleme konumuna al
    i+ tuşuna bas (en üstte solda)
    5 tuşuna bas
    ses + tuşuna bas.
    Kumandadan tv yi tekrar aç.
    menü tuşuna bas
    Product version yazan yere gir.
    Alta doğru menüyü kaydırdığında working time satırının karşısında çalışma saatini görebilirsin.

Bu tuşlara basma işlemini seri olarak yapmanız lazım. Yoksa 5 tuşuna bastığınızda tv açılıyor bir şey olmamış gibi.

Bu şekilde yaparsan olur. Power tuşuna basıyorum kapanıyor demişsin. Uzaktan kumandada ki power tuşu değil mi? Eğer öyleyse tv tam kapanmıyor bekleme konumuna geçiyor. Sen ondan sonraki adımları biraz da seri olarak yapacaksın. Hepsi bu...

• LG için verilen maalesef her model için uygun değil. Teknik serivisi aradığımda bu tarz bir giriş kodunun olmadığını belirttiler. Ben özellikle panel ömrü için bakmak istiyordum.

Bu arada 37LG3000 modelini kullanıyorum. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...
  • sevgili arkadaşlar, selamlar,
    2 gün önce samsung 46a551 aldım
    Gelen cihaz yanımda açıldı, plug&play aktif değildi ve kuranlara dükkan ayarımı ev ayarımı olduğunu sorduğumda ev ayarı sorun yok dediler. Ben dükkan ayarı ile ev ayarının arasındaki farkı bilmediğimden ve cihazın kutusu yanımda açıldığından kabul ettim ama ilk kez böyle bir cihaz aldığım için tam olarak emin olamadım. ürünün teşhir ürünü olup olmadığı veya daha önce kullanılıp kullanılmadığını anlamak için servis menüsüne mi bakmak gerekiyor? Forumda giriş için info+menu+mute+power yazıyor. çıkış içinde aynı yöntem mi kullanılacak yada başka bir trik varmı? bi de forumda servis menüsünde şifre olabilir deniyor. şifre varsa nedir?
    tüm bunları neden yazıyorum. Çünkü TV'de bir ölü piksel çıktı ve pazartesi değiştirecekler. Hem şu an geçici olarak kullandığım bu TV'yi kontrol etmek istiyorum hem de Yeni gelecek TV'yi kontrol edebilmek istiyorum. Saygılar....

• Madem TV değişecek,hiç SM ye girmeye kalkma,başınada iç açma+
    LOG ları filan kontrol ederler,aman diyeyim,sakın dokunma!!! Samy ler bu konuda çok sakat panellerdir!
  • albani, teşekkür ederim, soruma cevap verdin, bende dediğin gibi yaptım, dokunmadım. Yeni gelen TV'yi kontrol etmek istiyordum ama senin tavsiyene uydum içimi bozmamaya çalıştım. Ama burada önemli bir sorunum oldu. Yeni gelen 46a551'i de kontrol ettim, hiç ölü piksel yoktu. bende teşkkür ederek DARTY yetkililerini uğurladım. Ama yaklaşık 20 dk. sonra TV birden source'dan çıktı. yani uydu yayınında iken elin yanlışlıkla kanala değerde karlı bir ekran varya öyle oldu. ben anlayamadım, herhalde bir hata oldu dedim, source'a tekrar bastım görüntü geri geldi. bu arada uydu receiverden sesi home theatre'a verdiğim için zaten ses kesilmemişti. yani benim cihazımda bir sorun yoktu. zaten diğer TV'yi 3 gün kullandım sorun yoktu. neyse yaklaşık 45 dk. sonra birdaha, 1 saat 10 dk sonra birdaha yapınca DARTY'i tekrar aradım sorunu ilettim. Ama servis menüsüne hiç girmedim(iyiki senin tavsiyene uymuşum). Bütün ayarları kontrol ettim sorun yoktu. Neyse bu gün az önce üçüncü TV geldi. saolsun DARTY yetkilileri hemen reaksiyon gösteriyorlar. Bunda şimdilik bir sorun yok. bu TV'nin servias menüsünden panel ömrünü kontrol etmek istiyorum. Adımları belirtirsen sadece panel ömrüne bakıp çıkmak istiyorum. Çünkü artık banada mağaza yetkililerine de gına geldi...şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: schuberta

albani, teşekkür ederim, soruma cevap verdin, bende dediğin gibi yaptım, dokunmadım. Yeni gelen TV'yi kontrol etmek istiyordum ama senin tavsiyene uydum içimi bozmamaya çalıştım. Ama burada önemli bir sorunum oldu. Yeni gelen 46a551'i de kontrol ettim, hiç ölü piksel yoktu. bende teşkkür ederek DARTY yetkililerini uğurladım. Ama yaklaşık 20 dk. sonra TV birden source'dan çıktı. yani uydu yayınında iken elin yanlışlıkla kanala değerde karlı bir ekran varya öyle oldu. ben anlayamadım, herhalde bir hata oldu dedim, source'a tekrar bastım görüntü geri geldi. bu arada uydu receiverden sesi home theatre'a verdiğim için zaten ses kesilmemişti. yani benim cihazımda bir sorun yoktu. zaten diğer TV'yi 3 gün kullandım sorun yoktu. neyse yaklaşık 45 dk. sonra birdaha, 1 saat 10 dk sonra birdaha yapınca DARTY'i tekrar aradım sorunu ilettim. Ama servis menüsüne hiç girmedim(iyiki senin tavsiyene uymuşum). Bütün ayarları kontrol ettim sorun yoktu. Neyse bu gün az önce üçüncü TV geldi. saolsun DARTY yetkilileri hemen reaksiyon gösteriyorlar. Bunda şimdilik bir sorun yok. bu TV'nin servias menüsünden panel ömrünü kontrol etmek istiyorum. Adımları belirtirsen sadece panel ömrüne bakıp çıkmak istiyorum. Çünkü artık banada mağaza yetkililerine de gına geldi...şimdiden teşekkürler...

İyide senin olayın Kullanım Saati ile ne alakası var onu anlamadım????
    Ayrıca bu kadar kısa sürede 2 TV değişipte 3.cüsümü gelir dolayısıyla bunuda anlamadım??

Ayrıca SM ye girmene gerekte yoktur,ayrıca ne işine yarayacakki!
    Bir hata yapacaksın,Chipseti kilitleyeceksin!! Samy lerde SM işi bizim Tosh tanda daha sakat!!

Samy ler böyle TV ler,çok fazla arızalı/hatalı v.s panel çıkıyor bunlarda ve en yüksek Dead-pixel oranıda yine Samy panellerde
    (S-PVA larda)++

• sayın albani;

Yazdığınız diğer bir topicte samsunglar için firware güncellemesi yapın demişsiniz.
    O yazınızı okuduktan sonra yaklaşık bir haftadır yeni yazılım varmı diye aradım.
    Evet var. bu topictende öğrendiğim kadarı ile sm sine girdim FW kontrol ettim. Buna göre yeni yazılım var ama yazılımı samsung sitesinden bulamadım.
    Mutlaka yapın dediğinize göre nerden nasıl bulacağımızı bildirirseniz sevinirim.
    Aşağıda bu konu ile ilgili yazdığım samsun topiğinden kendi yazımın alıntısı.
    Kolaylıklar
    quote:

Orjinalden alıntı: ATA@

Arkadaşlar bir soru sordum ama kimse cevaplamadı!
    Yineliyorum
    arkadaşlar
    Bir şey soracağım.
    46F86BD kullanmaktayım bir yıl kadar zamandır.
    Menüleri karıştırırken yazılım güncelleme gördüm
    Yapılabiliyormu?
    Yapılıyorsa nasıl yapacağız?
    Yeni yazılımı nerden bulacağız?

Benim şuan ki Firmware;
    T-PONFMPEUMD-1004.0
    T-PNRPEUS-1001.1
    PEONY_ROSE_TR-1006.0
    Oct 11 2007
    22:56:15

Ancak
    yenisi çıkmış
    T-PONPEUMD-1007.1
    T-PNRPEUS-1001.1
    PEONY_ROSE_TR-1006.0
    Jan 08 2008
    14:25:23

Bu yeni olanı nasıl yükleyeceğim? Bilen varmı?
    Linkte anlatıldığı gibi yaptım ama olmadı.
    http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/590827-samsung-le-f86-series-thread-100hz-auto-motion-plus-25-000-1-contrast-ratio.html

Aşağıdaki linktede 108.1 verisiyonu ve 120hz olayı anlatılmış.
    Bu firmware leri nerden bulacağız.

http://www.avforums.com/forums/5636488-post65.html

T-ROSPEUMD-1008.1
    T-PNRPEUS-1001.1
    PEONY_ROSE_TR-1006.0
    Nov 9 2007
    8:10:33

Service Menu shows the same chipset as in M/N8 - Trident SVP-UX
    In reality they use SVP-WX68
    It's possible as both chips are pin compatible
    Samsung is too lazy to change name of chip in Firmware
    The firmware made for F8 and F9 series
    Most interesting that in F8 may use 2 different FRC boards:
    FRC-S (SAMSUNG FRC IC : SDP73)
    FRC-M (MICRONAS FRC IC : FRC9459M)
    How to check?
    Very simple:
    T-PONPEUMD-xxxx - Samsung
    T-PONFMPEUMD-xxxx - Micronas

List of possible panels:
    Panel Vender:
    AMLCD_INT AMLCD_EXT AUO_EXT_P AUO_EXT_N AUO_INT CMO_EXT CMO_INT CPT_INT AMLCD_TN DIGITAL
    Panel type:
    F8: 40" SC 100 40" AM 100 46" AM 100 46" SC 100 52" SC 100
    F9: 52" CM LED 70" LED
    Be happy owners of 52F96 - You have high end model of Samsung with panel from CMO
    BTW
    40" SC 100 - LTA400HH-LH1,10bit/120Hz 92%
    46" AM 100 - LTA460HH-L01,10bit/120Hz 72%

Not: AVFORUMDA firmware linki var ama üye olmak gerekli o sayfayı açamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 29 Ekim 2008; 12:18:11 >

• Sn.ATA selamlar

Evet Samy ler zırt-pırt F/W çıkarırlar ve hala panelleri adam edemiyorlar,herifler ATI GCard F/W leri gibi
    her ay/hafta F/W çıkarırlar!!

Senin seri şimdi F8 dir>>F/W olarakta şuna bakacaksın>>.........PEUMD ile biten yere bakıyorsun
    Samy bu seride 2 farklı MBoard kullanıyor
    -Samsung
    -Micronas

Samsung Board ise şöyle yazacaktır>>T-PONPEUMD
    Micronas Board ise şöyle yazacaktır>>T-PONFMPEUMD

şimdi bunlardan hangisi seninki????
    ------------------------------------------------------------------------
    Sen panel ne zaman satın aldın?????
    ------------------------------------------------------------------------

Bu bilgileri ver önce++
  • Albani usta.
    Service menü de zarar vermeyecek kadar elektronik ile haşır neşirim.

Önerini biliyorum bende sizinle aynı fikirdeyim geri dönülmez zararlar verilebilir. Çok dikkatli olunmalıdır.
  • üstad benim ki bu:
    Yılbaşında satın aldım

Benim şuan ki Firmware;
    T-PONFMPEUMD-1004.0
    T-PNRPEUS-1001.1
    PEONY_ROSE_TR-1006.0
    Oct 11 2007
    22:56:15

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 29 Ekim 2008; 12:46:44 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.