Şimdi Ara

LCD ve Plazma Hakkında Bütün Sorularınız ve Yorumlarınız [ANA KONU] (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.572
Cevap
2
Favori
133.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LÜTFEN yardım edin tv olarak(lcd) sony 40cx525 dahili hd uydu alıcılı var. kurulumdan sonra görüntü ayarı yapmışlar ben evde yoktum o zaman geldikten sonra fabrika ayarlarına dön dedim bundan sonra babamlar falan görüntüyü beğenmedi bu tv ye sahip olan kişilerde farklı ayar vamı?yoksa herkes fabrika ayarını mı kullanıyor???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheGuardian34 -- 30 Eylül 2011; 17:41:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheGuardian34

quote:

Orijinalden alıntı: fadetoblack99

Arkadaşlar yeni xbox aldım onun için 40" civarı bir lcd veya led tv almayı düşünüyorum bazı modellerde görüntü kalitesinden yakınanlar olmuş.Bu ekranda kullandığınız veya gördüğünüz sorunsuz güzel görüntü veren bir model yazabilirmisiniz

sony yada LG derim,led olsa daha iyi olur

samsung led beğendim birkaç tane samsung u tavsiye edermisiniz ?
  • LÜTFEN yardım edin tv olarak(lcd) sony 40cx525 dahili hd uydu alıcılı var. kurulumdan sonra görüntü ayarı yapmışlar ben evde yoktum o zaman geldikten sonra fabrika ayarlarına dön dedim bundan sonra babamlar falan görüntüyü beğenmedi bu tv ye sahip olan kişilerde farklı ayar vamı?yoksa herkes fabrika ayarını mı kullanıyor???
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayForFun

UE-37D6000 SAMSUNG LED TV

EKRAN BOYUTU 37''(94cm)Ekran Genişliği
    KONTRAST Mega Kontrast
    RESİM GÖSTERİM HIZI CMR 200Hz

ÇÖZÜNÜRLÜK 1920x1080 Çözünürlük
    VİDEO SİNYAL ALGILAMA 1080P

HDMI 4
    USB GİRİŞ VAR
    USB 2.0 Var (3 Adet)
    USB-RECORDING(PVR READY) Yok
    KOMPONENT Var
    KOMPOZIT Var
    PC GİRİŞİ Var
    SCART GİRİŞİ Var
    ETHERNET Var
    DIGITAL AUDIO OUTPUT Var
    Cl+ SLOT (PAY-TV READY) Var

3D TV Var
    3D SOUND Var
    DVB-C TUNER Var
    DVB-T VAR
    WI-FI Ready ( Opsiyonel Aparat ile)
    İNTERNET TV Var
    SMART TV Var
    SOCIAL TV Var
    DLNA Var
    Anynet + (HDMI ™-CEC) Var
    DOLBY DIGITAL PLUS Var
    ECO SENSÖR Var
    OYUN MODU Var
    BD Wise Var
    HYPER REAL ENGINE Var
    TASARIM Samsung Crystal TV
    TELETEXT Var
    ZAMANLAYICI(AÇMA/KAPAMA) Var

HOPARLÖR 2x10 W
    DTS™ Var
    SRS TRUSURROUND Var

Sizce nasıl?

hocam bu tv nerede 1000 tl ya link verirmisin lütfennnnn

• quote:

Orijinalden alıntı: ozican0148

quote:

Orijinalden alıntı: PlayForFun

UE-37D6000 SAMSUNG LED TV

EKRAN BOYUTU 37''(94cm)Ekran Genişliği
    KONTRAST Mega Kontrast
    RESİM GÖSTERİM HIZI CMR 200Hz

ÇÖZÜNÜRLÜK 1920x1080 Çözünürlük
    VİDEO SİNYAL ALGILAMA 1080P

HDMI 4
    USB GİRİŞ VAR
    USB 2.0 Var (3 Adet)
    USB-RECORDING(PVR READY) Yok
    KOMPONENT Var
    KOMPOZIT Var
    PC GİRİŞİ Var
    SCART GİRİŞİ Var
    ETHERNET Var
    DIGITAL AUDIO OUTPUT Var
    Cl+ SLOT (PAY-TV READY) Var

3D TV Var
    3D SOUND Var
    DVB-C TUNER Var
    DVB-T VAR
    WI-FI Ready ( Opsiyonel Aparat ile)
    İNTERNET TV Var
    SMART TV Var
    SOCIAL TV Var
    DLNA Var
    Anynet + (HDMI ™-CEC) Var
    DOLBY DIGITAL PLUS Var
    ECO SENSÖR Var
    OYUN MODU Var
    BD Wise Var
    HYPER REAL ENGINE Var
    TASARIM Samsung Crystal TV
    TELETEXT Var
    ZAMANLAYICI(AÇMA/KAPAMA) Var

HOPARLÖR 2x10 W
    DTS™ Var
    SRS TRUSURROUND Var

Sizce nasıl?

hocam bu tv nerede 1000 tl ya link verirmisin lütfennnnn

bu tv kampanyadaydı teknosada ondan böyle uzcuzdu tabi 8 tane vardı gitkim almaya bir tane bile kalamdan geri geldim

• HYUNDAI 32S77 32" LCD TV bu televizyon ps3 icin cok mü kötü sizce?

TV Standartı:
    HD Ready
    Ekran Boyutu:
    32 inch
    Ekran Çözünürlüğü:
    1366 x 768
    Kontrast Oranı:
    500:1

bir de 600-900 tl arası ps3 icin iyi bir 32 inc televizyon önerebilirmisiniz.
  • bence kötü değil zaten 1080p'nin ne hayrını gördük ki
  • yardım etsenize..ya
  • Arkadaşlar merhabalar;

Siz değerli üstadlardan birkaç soruma cevap vermesini rica edeceğim.

Playstation Cafe için 7 Adet LCD ya da Plazma almayı düşünüyorum.Maksimum bütçe:1500 TL ve istediğim ekran boyutu:50"(127 Ekran)Bu özelliklere uyan birkaç tv buldum fakat aklımda kalan bazı detayları sormak isterim.

1-)Playstation oyunları için HD/HD Ready olması farkeder mi?Görüntü kalitesi çok farkeder mi?Sizce bunun önem sırası nedir?
    2-)Tepkime süreleri 0,001 ms 'den 5ms'ye kadar çıkıyor.Görüntü Tarama Hızları ise 50Hz'den 600Hz'e kadar çıkıyor.Playstation Cafe için düşünürsek yine nasıl bir seçim yapmalıyım?Ve kesinlikle neye dikkat etmeliyim bu konuda...
    3-)Kontrast aralıkları yine 10.000:1 'den 3.000.000:1 'e kadar oynuyor.Bu cafede genellikle Pes,Fifa oynanacağını düşünürsek sanırım bu orana çok dikkat etmesemde olur.Sanıyorum ki kontrast oranları genellikle karanlık oyunlar için önemli...

Sanırım şu an için aklıma takılan şeyler bunlar.Bu 3 maddeyi göze alırken önem sırasını ne şekilde yapmalıyım.Ayrıca vereceğiniz her türlü tavsiye ve bilgiye açığım.Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kreabator

Arkadaşlar merhabalar;

Siz değerli üstadlardan birkaç soruma cevap vermesini rica edeceğim.

Playstation Cafe için 7 Adet LCD ya da Plazma almayı düşünüyorum.Maksimum bütçe:1500 TL ve istediğim ekran boyutu:50"(127 Ekran)Bu özelliklere uyan birkaç tv buldum fakat aklımda kalan bazı detayları sormak isterim.

1-)Playstation oyunları için HD/HD Ready olması farkeder mi?Görüntü kalitesi çok farkeder mi?Sizce bunun önem sırası nedir?
    2-)Tepkime süreleri 0,001 ms 'den 5ms'ye kadar çıkıyor.Görüntü Tarama Hızları ise 50Hz'den 600Hz'e kadar çıkıyor.Playstation Cafe için düşünürsek yine nasıl bir seçim yapmalıyım?Ve kesinlikle neye dikkat etmeliyim bu konuda...
    3-)Kontrast aralıkları yine 10.000:1 'den 3.000.000:1 'e kadar oynuyor.Bu cafede genellikle Pes,Fifa oynanacağını düşünürsek sanırım bu orana çok dikkat etmesemde olur.Sanıyorum ki kontrast oranları genellikle karanlık oyunlar için önemli...

Sanırım şu an için aklıma takılan şeyler bunlar.Bu 3 maddeyi göze alırken önem sırasını ne şekilde yapmalıyım.Ayrıca vereceğiniz her türlü tavsiye ve bilgiye açığım.Teşekkür ederim.

1-fazla fark olmaz arada çok fiyat farkı varsa hd ready yide seçebilirsin.
    2-tepkime süresi önemli ne kadar az olursa iyi en 3 ms olsun ve bundan azı olursa daha iyi..8ms ile 0.01 ms çok farkeder..örneğin pes oynarken messi ile pas veriyosun 8 ms de tuşa bastıktan az sonra top gider 2 ms de ise bu süre daha azdır.
    3-kontrast önemli değil..

• beyler şimdi herkeze bir öneride bulunmak istiyorum oyun için skaın ama sakın TV almayın .genel moda görüntü güzel ms çoook.oyun modunda görüntü soluk ms normal .soluk hemde ayarları okadar yapmama rahmen kısaca oyun modu falan grafıklı oyunlarda ıyı olmuyor bnm gorusum sunuda soleyım tv sony bravia. bu ms ve görüntü olayını ps3 te yaşadım düşünün pc de ne kadar kotu olur bıde sony ps3 te oyun performans ıcın bravıa alın dıoyo pooöööh
  • arkadaşlar bazı oyunlarda çözünürlüğü otomatik 720p yapıyor bazılarında 1080p bunun nedeni nedir? yani bazı oyunlar 1920x1080 bazıları 1280x720p mi oynucaz? bf3 öyle mesela bi sorum daha olacak tv den 16:9 yaptığımda görüntü ayarlarını ekrana görüntü tam oturmuyor kenarlardan biraz taşıyor HDMI kablodan mı kaynaklanıyor sizce ? ancak ekrana sığdır yaptığımda görüntü tam oturuyor ama ben 16:9 da oturmasını istiyorum samsung tv kullananlar bilirler oyun modu diye birşey var bu ne işey yarıyor ps3 bağlı bir tv de en iyi görüntünün alınması için tv ayarları nasıl olmalı sizce samsung 40c630 kullanıyorum ama bu kenarlardan taşma olayı canımı sıkıyor ilk başta oyunlarda görüntüyü tam oturtmak için bi ayar çıkıyordu şimdi onu bulamıyorum her oyunda ayarmı yapmam lazım görüntünün oturması için bu seferde menulerde oturmuyor
  • quote:

beyler şimdi herkeze bir öneride bulunmak istiyorum oyun için skaın ama sakın TV almayın .genel moda görüntü güzel ms çoook.oyun modunda görüntü soluk ms normal .soluk hemde ayarları okadar yapmama rahmen kısaca oyun modu falan grafıklı oyunlarda ıyı olmuyor bnm gorusum sunuda soleyım tv sony bravia. bu ms ve görüntü olayını ps3 te yaşadım düşünün pc de ne kadar kotu olur bıde sony ps3 te oyun performans ıcın bravıa alın dıoyo pooöööh

bende sony 40cx525 var hd uydu alıcılı xbox ı oyun modunda oynuyorum genel modda oynayıp nasıl bir ayar yapabilirim yada uydu alıcılı tv lerin(sony) ayarı nasıl olması lazımm.?

• ben özeliklere basıp resimi seşçtikten sonra bır suru renk ayarı çıkıyor ordan
  • quote:

ben özeliklere basıp resimi seşçtikten sonra bır suru renk ayarı çıkıyor ordan

normalde fabrika ayarlarında mıydı??senin yaptığın ayar ne?? tv ne hangi model?? bana uydu alıcılı tvler için bi ayar lazım birde xbox için oyun modu mu daha iyi genel modmu?yada oyun modunda tv özelliklerinden ayar yapmakmı?
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.