Şimdi Ara

lcd tv flex kablo tamiri hakkında ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, bu flex kablo panelden ayrıldı izmir de bunu tamir edebilecek bildiğiniz bir yer var mı acaba araştırdığım kadarı ile ribbon tamir makinesi ile yapılabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnyx -- 24 Ocak 2021; 21:26:57 >

• Ee sökümüşsün zaten al bitane kablo tak.
  • Flex yerine COF kelimesi olarak aratırsanız daha iyi olur. Tamiri mümkün elbet ama İzmir'de kim yapar bir fikrim yok maalesef.

Makine yerine, eli hassas kendine güvenen birisini bulursanız elle de tamiri mümkün aslında. Kolay gelsin

• 0ldskool kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için teşekkürederim araştırıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Flex yerine COF kelimesi olarak aratırsanız daha iyi olur. Tamiri mümkün elbet ama İzmir'de kim yapar bir fikrim yok maalesef.

Makine yerine, eli hassas kendine güvenen birisini bulursanız elle de tamiri mümkün aslında. Kolay gelsin

Yanlış görmediysem arkadasın tvsinin cof u panel kısmından ayrılmış.panel kısmındaki cof u elektronik mikroskopla yolları denk getirip tutturuyorlar.kart kısmından ayrılsa elle yapılabilirde panel ise sanmam elle yapılabileceğini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makineyle yapılıyor özel bi bandı var makineyle yapıştırılıyo elle yapılmaz
  • Ribbon repair machine olarak çıkıyor ama İzmir'de bu makindan olup kullanan bulamadım çok da ihtimal vermiyorum sanırım yaptıramıycaz
  • Merhaba, aynı sorunu bende yaşıyorum. laptop Lcd Cof kablosunda temazsızlık var. Hangi ilde olduğu fark etmeksizin tamirini yapan bir yer bilen var mı? Kendim denemek istemiyorum, havya ile kesin zarar veririm :/

LCD üzerinde bağlı olan flex kablosuna dokununca görüntü gelip gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi q-bert -- 13 Şubat 2021; 14:4:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.