Şimdi Ara

lcd tv'den koku geliyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
13.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    sony 32ex500 lcd tv sahibiyim.Tv'yi 40 gün önce satın aldım.Yaklaşık iki haftadır açıkken tv'den yoğun bir koku geliyor.Bu koku tv'nin bulunduğu salonun her tarafından hissediliyor.Tv açıldıktan bir süre sonra koku hissedilmeye başlıyor.Koku tv'ye önden baktığımızda sağ arka taraftan geliyor.Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar açıklama yapabilirmi.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pavement -- 13 Mayıs 2010; 1:17:21 >

• Öncelikle geçmiş olsun,

Salona yayılacak derecede koku çıkması olağan değil,

Servis çağırmanızı tavsiye ederim...

Kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pavement

Merhaba,
    sony 32ex500 lcd tv sahibiyim.Tv'yi 40 gün önce satın aldım.Yaklaşık iki haftadır açıkken tv'den yoğun bir koku geliyor.Bu koku tv'nin bulunduğu salonun her tarafından hissediliyor.Tv açıldıktan bir süre sonra koku hissedilmeye başlıyor.Koku tv'ye önden baktığımızda sağ arka taraftan geliyor.Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar açıklama yapabilirmi.
    Teşekkürler.

Bu koku olsa olsa "yanık" benzeri bir koku olabilir!!!

Şu kokuyu bir tarif edermisin yani nasıl bir koku hissi alıyorsun???

Panelde elektriksel olarak zaten PSU dışında bu bahsettiğin koku oluşması olmaz!
    PowerBoard(Trafo) en belirgin yerdir ve bu PB ayrı bir kattır,buradaki Trafo yanığı veya buna benzer bir aşırı ısınma
    koku yapar/yapabilir ve aslında bu normal bir durum değildir!

Servisi çağırdığın zamanda örneğin o gün paneli bir kaç saat iyice ıstı ve geldiklerinde onlarda anlasınlar,bana ilginç geldi doğrusu

Sorun PB kaynaklı ise onu değiştirirler,evde bile olur bu işlem(ama TR de bunu yapıyorlarmı bilemiyorum!)

Bunun haricinde böyle cihazlarda birde cihazın çalışmasına bağlı olarak özel bir kokusu olur/olabilir,acaba sendekide böyle bir şeymi yoksa???

Benim bahsettiğim koku ise PB kaynaklı "yanık" gibi bir kokudur!

++

• Saçma olacak ama ufak bir ihtimal bu koku prizden yada üçlü prizden kaynaklanıyor olabilirmi ? Yoğunlugundan belki tam nerden geldiği anlaşılmamıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tann34

Saçma olacak ama ufak bir ihtimal bu koku prizden yada üçlü prizden kaynaklanıyor olabilirmi ? Yoğunlugundan belki tam nerden geldiği anlaşılmamıştır.

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Bu koku olsa olsa "yanık" benzeri bir koku olabilir!!!

Şu kokuyu bir tarif edermisin yani nasıl bir koku hissi alıyorsun???

Panelde elektriksel olarak zaten PSU dışında bu bahsettiğin koku oluşması olmaz!
    PowerBoard(Trafo) en belirgin yerdir ve bu PB ayrı bir kattır,buradaki Trafo yanığı veya buna benzer bir aşırı ısınma
    koku yapar/yapabilir ve aslında bu normal bir durum değildir!

Servisi çağırdığın zamanda örneğin o gün paneli bir kaç saat iyice ıstı ve geldiklerinde onlarda anlasınlar,bana ilginç geldi doğrusu

Sorun PB kaynaklı ise onu değiştirirler,evde bile olur bu işlem(ama TR de bunu yapıyorlarmı bilemiyorum!)

Bunun haricinde böyle cihazlarda birde cihazın çalışmasına bağlı olarak özel bir kokusu olur/olabilir,acaba sendekide böyle bir şeymi yoksa???

Benim bahsettiğim koku ise PB kaynaklı "yanık" gibi bir kokudur!

tann34:Koku prizden gelmiyor.
    albani: PB nedir? Tv'nin elektrik kablosu girişide önden bakışa göre cihazın sağ tarafında yani kokunun en çok geldiği yerde.Trafoda mantıken aynı tarafta olabilir. Hafif bir yağ ve yanık kablo kokusu gibi. her tv'den çok azda olsa çalışırken bir koku gelir.Tv'nin yanına gidip yakından kontrol edince bu kokuyu hissedersiniz. İşte bu kokunun daha yoğun olanı.Yoğunluk kablo girişinin olduğu taraftan ve tv'nin üstündeki havalandırma menfezinden belirgin bir şekilde yayılıyor.

• PB yazıldığı gibi PowerBoard (Güç Kartı/Trafo)...

Siz bu konuda iyi gözlem yapacak kadar bilgilisiniz ama bence ürünü garanti kapsamı dışına çıkarmadan sizin müdehale edebileceğiniz bir durum yok gibi gözüküyor...
  • Tv yi mümkün olduğu kadar çalıştırmayın; belli ki bir eleman fazla ısınıyor ve altındaki devre kartınını yakmaya başmış. Eğer bu bu yanık kömürleşme şekline ulaşırsa eleman değişimi yerine komple kart ( board) değişimi gerekir. Sizin tv niz garanti kapsamında olduğu için belki size bir maliyeti olmayacak ama emniyet açısından da çok doğru bir şey değil.
  • Ayni koku benim tvde de var bir kac ay once samsung LD220 tv aldim, genis bir odaya koydum, fakat kokuyu hic fark etmedim, 4 gun once tvyi cocuk odasina tasitim ve pc monutoru olarak kullanmaya basladim, simdi yanik kokusu gibi bir koku aliyorum odanin her tarafinda bu koku dayanamicam artik, tvnin arkasina baktim bir sicaklik var kokudan gozlerim yandi, koku tam olarak tvnin arkasindaki havalandirma deliklerinden geliyor. Tvnin garanti belgesinide kaybettim naparim bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arrisale -- 16 Şubat 2011; 5:08:13 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.