Şimdi Ara

LCD de kontrast

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LG 1770HQ modelinin kontrastı 1600:1 . Bu değer gerçekten doğrumu yoksa farklı bir yöntemle hesaplanmış bir değermi
    http://www.bogazici.com.tr/detail.asp?Ref=BML-226

• Bu değer benimde gözüme fazla gibi geldi. Abartı olmasın. Üstelik benim lcd 300:1 karşıtlık (kontras) oranına sahipken bile ben bu değerin ancak %80 ini kullanıyorum. Açıkçası bana gereksiz gibi geldi.
  • LG'nin, Red Dot tasarım ödüllü, 1600:1 kontrast oranına sahip iki yeni Ultra Slim Flatron LCD monitörü Türkiye'de. L1970 HR ve L1770 HQ, SDN'de.LG'nin iki yeni monitör model olarak üretilen, en üst seviyede performans, estetik ve tasarım özelliklerini arayan tüketiciler için geliştirilen yeni LG Ultra Slim Flatron LCD monitör serisi, ince ve zarif görünümleriyle tüketicilerin en üst düzeydeki estetik beklentilerine yanıt veriyor. Dünyanın en önemli tasarım ödüllerinden iF ve Red Dot 2006 tasarım ödülü sahibi olan LG Ultra Slim Flatron monitörler, parlak, cilalı, şık tasarım gövdeleri ile her türlü dekorasyona mükemmel uyum sağlıyor.
    Üstün teknik özellikler
    LG kullanıcılarına olağanüstü tasarımların yanı sıra üstün bir performans da sunuyor. 1600:1 kontrast oranına sahip monitörler, daha temiz, daha kesin ve daha parlak görüntülere ulaşılmasını sağlıyor. LG monitörler ayrıca 300cd/m2 parlaklığa, 160 derecelik izlenme açısına ve 1280 x 1024 çözünürlüğe sahip bulunuyor.

• bence bi tuhaflık var gibi ama paneli aynı olan monitörde nasıl olurda 700ün üstüne çıkar kafa basmıyo mesela sony x black ekranı var 1/1000 kontrastı varda diğerlerinin paneli aynı diye biliyorum
  • eeee bu sorunun cevabını bilen var mı? yazılımsal bir şey olabilir mi?
  • 18/2/2006 - LG'den DFC (Digital Fine Contrast) ile LCD ekranlarda 1600:1 karşıtlık oranı

LG, geçtiğimiz günlerde yeni DFC (Digital Fine Contrast) ismini verdiği teknolojisini kullanan LCD ekranlarını tanıttı. Firma kendi geliştirdiği DFC teknolojisi sayesinde üst seviye LCD ekranların sahip oldukları ortalama karşıtlık oranı (Contrast Ratio) olan 700:1'i, 1600:1 gibi oldukça yüksek bir değere taşıyor

Karşıtlık oranının fazla olması, çok daha canlı renklere sahip resimler ve keskin hatlara sahip yazılar anlamına gelmekte. Ayrıca yüksek karşıtlık oranı sayesinde LCD ekranların en büyük sorunu olan siyahın tam siyah görünmemesi ve beyazın ise tam beyaz olmaması sorunu ortadan kalkıyor. Hem filmlerde hem de oyunlarda yüksek karşıtlık oranının getirisi büyük olacak. Kullanıcılara otomatik, film ve yazı modu olmak üzere üç farklı karşıtlık modu sunacak olan LCD ekranlarda resim, hareketli sahne ve yazılar için ek algılama ve düzenleme yapma yeteneği mevcut.

Nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenen L1780Q plus, L1980Q plus, L1770H, L1970H, L1932P ve L1732P DFC destekli LCD ekranlar, görüntü kalitesini bir üst seviyeye taşıyacaklar. Ürünlerin henüz satış fiyatları açıklanmamış durumda.

alıntıdır....

Aynı panel olabilir ama demekki geliştirdikleri teknikle alakalı.

• quote:

Orjinalden alıntı: m_runo

18/2/2006 - LG'den DFC (Digital Fine Contrast) ile LCD ekranlarda 1600:1 karşıtlık oranı

LG, geçtiğimiz günlerde yeni DFC (Digital Fine Contrast) ismini verdiği teknolojisini kullanan LCD ekranlarını tanıttı. Firma kendi geliştirdiği DFC teknolojisi sayesinde üst seviye LCD ekranların sahip oldukları ortalama karşıtlık oranı (Contrast Ratio) olan 700:1'i, 1600:1 gibi oldukça yüksek bir değere taşıyor

Karşıtlık oranının fazla olması, çok daha canlı renklere sahip resimler ve keskin hatlara sahip yazılar anlamına gelmekte. Ayrıca yüksek karşıtlık oranı sayesinde LCD ekranların en büyük sorunu olan siyahın tam siyah görünmemesi ve beyazın ise tam beyaz olmaması sorunu ortadan kalkıyor. Hem filmlerde hem de oyunlarda yüksek karşıtlık oranının getirisi büyük olacak. Kullanıcılara otomatik, film ve yazı modu olmak üzere üç farklı karşıtlık modu sunacak olan LCD ekranlarda resim, hareketli sahne ve yazılar için ek algılama ve düzenleme yapma yeteneği mevcut.

Nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenen L1780Q plus, L1980Q plus, L1770H, L1970H, L1932P ve L1732P DFC destekli LCD ekranlar, görüntü kalitesini bir üst seviyeye taşıyacaklar. Ürünlerin henüz satış fiyatları açıklanmamış durumda.

alıntıdır....

Aynı panel olabilir ama demekki geliştirdikleri teknikle alakalı.

bilgiler için teşekkürler.Demek gerçekten 1600:1 kontrasta sahip.

• bilgiler onu gösteriyo ama yinede gözle görüp deneyerek almak lazım
  • L1970HR modeli 1600 kontrasta sahip olmasinin disinda 2ms gibi cok dusuk bir Tepkimeye sahip.fiyatida bu kadar ozeellige ragmen sadece 360$ vaad edilen ozellikler dogruysa cok iyi bir LCD ye benziyor alip kullananlar varsa yorumlarlarsa seviniriz.
  • ben nette dolaşan gerçek fotoları görmüştüm. gerçektensiyah rengi mükemmel veriyor. wide versiyonlarının tr ye gelmesini bekliyorum ben de
  • quote:

Orjinalden alıntı: Daywalkerr

ben nette dolaşan gerçek fotoları görmüştüm. gerçektensiyah rengi mükemmel veriyor. wide versiyonlarının tr ye gelmesini bekliyorum ben de

Dur Kardeş Hele Bunlar Bi Piyasa Yapsında Artık Kaç Ay Sonra Gelir Bilmem..
  • L1770HQ modelini görüp inceleyen var mı?
  • diğer sorum lg lcd monitör kullananlar kullandıkları modeli ve memnuniyetlerini yazabilirler mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.