Şimdi Ara

Lazerle göz tedavisi yaptıran var mı ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
4
Favori
43.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • izmir hariç diğe şehirlerde 1000-1500 tl bandında lazer ameliyat olan arkadaşlar var

neden izmirde çok yüksek bir anlam veremedim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7129600

Hadi hayırlı kardeşim. İnşallah başarılı geçer.. Hangi yöntemle olacağını ve yaşını söylersen sevinirim. bende D.bakırın ilçesinde oturuyorum mecburen d.bakır batıgözde olcam. Ama 21- 22 yaşlarında. Miyop ve astigmatım var durmasını bekliyorum.

yaşım 26.dha olcğm hastanede muayene olmadm ondan yöntem olarak tam bi fikrim yok.başka bi hastanede oldm muayeneyi uygun oldğmu söledi tanıdğm güvendğm bi doktor.herşy uygunsa muayenin oldğu gün operasyon da olablio ondan önce muayene tetkikler snra operasyon yaplcak herşy yolnda gdrse yöntem i de ozmn öğrenrm ztn :) en iisi neyse yapın arkdş onu dicem :)
  • ben dünyagöz de oldum. on gün önce. 3,00 numara miyop vardı. üç gündür görmede netlik arttı. bulanıklaşma ara sıra oluyor. zaten doktorun demesine göre en iyi görme düzeyine ulaşamsı 1 ile 3 ay arasındaymış. şu günlerde gayet iyi görüyorum. ameliyat basitti 10 dk sürdü. ameliyattan sonra 3. gün koruyucu lensi çıkardılar. 4 damla verildi. birini lens çıkana kadar diğer birini on gün diğerini bir ay ve birde suni gözyaşı damlası biray. ağrı sızı vs yok. memnunum gözlük ve lens artık kullanmıyorum. kat kat be kat daha iyi görüyorum. üç ay sonra tekrar kontrole gidicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bb487

quote:

Hadi hayırlı kardeşim. İnşallah başarılı geçer.. Hangi yöntemle olacağını ve yaşını söylersen sevinirim. bende D.bakırın ilçesinde oturuyorum mecburen d.bakır batıgözde olcam. Ama 21- 22 yaşlarında. Miyop ve astigmatım var durmasını bekliyorum.

yaşım 26.dha olcğm hastanede muayene olmadm ondan yöntem olarak tam bi fikrim yok.başka bi hastanede oldm muayeneyi uygun oldğmu söledi tanıdğm güvendğm bi doktor.herşy uygunsa muayenin oldğu gün operasyon da olablio ondan önce muayene tetkikler snra operasyon yaplcak herşy yolnda gdrse yöntem i de ozmn öğrenrm ztn :) en iisi neyse yapın arkdş onu dicem :)

Tamam kardeş hayırlı haberler bekliyoruz. Hangi yöntemi uygulayacaklarını iyice sor. Wavefrontla ilasik yöntemi çok öneriliyor. Sendede astigmat varmı ve göz derecenin ilerlemesi tamamen durmuşmu

• quote:

Orijinalden alıntı: neno87

ben dünyagöz de oldum. on gün önce. 3,00 numara miyop vardı. üç gündür görmede netlik arttı. bulanıklaşma ara sıra oluyor. zaten doktorun demesine göre en iyi görme düzeyine ulaşamsı 1 ile 3 ay arasındaymış. şu günlerde gayet iyi görüyorum. ameliyat basitti 10 dk sürdü. ameliyattan sonra 3. gün koruyucu lensi çıkardılar. 4 damla verildi. birini lens çıkana kadar diğer birini on gün diğerini bir ay ve birde suni gözyaşı damlası biray. ağrı sızı vs yok. memnunum gözlük ve lens artık kullanmıyorum. kat kat be kat daha iyi görüyorum. üç ay sonra tekrar kontrole gidicem.

Neno kardeşim. Gözlerin gittikçe daha iyi olacağına inanıyorum 3- ay yada 6 aydan sonra göz numaraların tam oturuyor diye biliyorum. Sen hangi yöntemle oldun ? wavefront uygulandımı. Toplam ne kadar ücret ödedin ilaç parası muayene filan vs vs.. Durumundan bizleri haberdar edersen seviniriz. Astigmat yoktu sanırım sende.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bb487

quote:

Tamam kardeş hayırlı haberler bekliyoruz. Hangi yöntemi uygulayacaklarını iyice sor. Wavefrontla ilasik yöntemi çok öneriliyor. Sendede astigmat varmı ve göz derecenin ilerlemesi tamamen durmuşmu

bende astigmt yok bakalm hangi yontm uygulanr gorcez.iilsme sureci benm asl merak ettgm foruma nezmn rhtca yazablcem bakalm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kornea tabakan 530dan fazlaysa intrelasik uyguluyorlar genelde altındaysa lasek uyguluyorlar.
  • quote:

quote:

ben dünyagöz de oldum. on gün önce. 3,00 numara miyop vardı. üç gündür görmede netlik arttı. bulanıklaşma ara sıra oluyor. zaten doktorun demesine göre en iyi görme düzeyine ulaşamsı 1 ile 3 ay arasındaymış. şu günlerde gayet iyi görüyorum. ameliyat basitti 10 dk sürdü. ameliyattan sonra 3. gün koruyucu lensi çıkardılar. 4 damla verildi. birini lens çıkana kadar diğer birini on gün diğerini bir ay ve birde suni gözyaşı damlası biray. ağrı sızı vs yok. memnunum gözlük ve lens artık kullanmıyorum. kat kat be kat daha iyi görüyorum. üç ay sonra tekrar kontrole gidicem.

Neno kardeşim. Gözlerin gittikçe daha iyi olacağına inanıyorum 3- ay yada 6 aydan sonra göz numaraların tam oturuyor diye biliyorum. Sen hangi yöntemle oldun ? wavefront uygulandımı. Toplam ne kadar ücret ödedin ilaç parası muayene filan vs vs.. Durumundan bizleri haberdar edersen seviniriz. Astigmat yoktu sanırım sende.

astigmat yoktu. lasik denen iz bırakmayan korneanın kesilmediği yönemle oldum. bu yüzden iyileşmesi biraz uzun sürüyor. 150 tl muayene 750 euro ameliyat sgk karşılamdı. ilaçlardan bir tanesini de sgk karşılamıyor suni gözyaşı olan. diğerleri zaten ucuz. 10lirayı geçmez. bugün daha iyi gördüğümü farkettim. sabahları ışığa karşı çok hafif hassaiyet oluyor. genelde güneş ışığında hava kapalıyken sorun yok.

• Sen Lasek yöntemiyle olmuşsun. Lasekte ilk 3-4 gün çok ağrı olurmuş. İyileşme süreci biraz daha geçmiş. Kornea kalınlığı 530dan az olanlarda lasek uyguluyorlarmış. Hatta boks spor vb.. şeyler yapan göze darbe gelebilme olasılığı yüksek insanlarda Lasek uyguluyorlarmış. Çünkü lasekte flep tabakası kesilmiyormuş. Işığa hassasiyet çoğu insanda var.Ameliyat olmama rağmen, ben de bile var kafana takma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7129600 -- 10 Mart 2013; 10:51:44 >
  • Arkadaslar merhaba sgk karsiliyor mu bu operasyonu bilgisi olan var mi tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abzurtmen

Arkadaslar merhaba sgk karsiliyor mu bu operasyonu bilgisi olan var mi tesekkurler

ben karşılamıyor diye biliyorum. yanlışım varsa düzeltin.
  • merhaba lazer tedavısı olmak ıstıyorumda ben acaba lazer olunca gozluk derecesı dus@uyormu sıfırlanıyormu acaaba polıslıge gırcemde ona gore lazer olcam ?
  • quote:

Şuan gözlükle veya lensler gördüğünden daha mı net görüyorsun?Ve doktorun ileride numaranın artması hakkında birşeyler söyledi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: tun4

merhaba lazer tedavısı olmak ıstıyorumda ben acaba lazer olunca gozluk derecesı dus@uyormu sıfırlanıyormu acaaba polıslıge gırcemde ona gore lazer olcam ?

Lasik veya intre lasik ameliyatlarında. polislik başvuruluarında muayenelerde belli oluyormuş. Ama başarılı bir lasekte yaralar 1 ay içinde kapanıyormuş ve göz muayenesinde belli olmuyormuş diye biliyorum ama lasek 1 hafta çok ağrı yapıyormuş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tun4

merhaba lazer tedavısı olmak ıstıyorumda ben acaba lazer olunca gozluk derecesı dus@uyormu sıfırlanıyormu acaaba polıslıge gırcemde ona gore lazer olcam ?

Lasik veya intre lasik ameliyatlarında. polislik başvuruluarında muayenelerde belli oluyormuş. Ama başarılı bir lasekte yaralar 1 ay içinde kapanıyormuş ve göz muayenesinde belli olmuyormuş diye biliyorum ama lasek 1 hafta çok ağrı yapıyormuş

Velev ki lazer olduğunu anlasınlar bu engel olmaz ki.gözlüksüz 2 numaraya kadar görmek yeterlidir bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

quote:

Şuan gözlükle veya lensler gördüğünden daha mı net görüyorsun?Ve doktorun ileride numaranın artması hakkında birşeyler söyledi mi?

evet daha iyi görütorum. lens ile de iyi görüyordum fakat böyle daha daha iyi görüyorum. netlik daha fazla diyebilrim. lens de yaşadığın kuruluk vs de yok yani göz daha

rahat. numaranın artması olayını sordum ve artmayacağını söyledi.

• ahh ahh bıktım senden gözlük :(
  • bende gözlüğü hiç sevmeyenlerdeyım. Ara sıra takıyorum ama takmayınca görmuyorum. Neno kardeş senin gözler tam anlamıyla sıfırlandımı ? hangi doktorda oldun dünyagözde ? ve son olarak ameliyattan çıktığın gibi göz numaran sabitmiydi. Yoksa Lasek yönteminde 3 aya kadar göz derecelerinde inmeler cıkmalar oluyormuş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

quote:

evet daha iyi görütorum. lens ile de iyi görüyordum fakat böyle daha daha iyi görüyorum. netlik daha fazla diyebilrim. lens de yaşadığın kuruluk vs de yok yani göz daha

rahat. numaranın artması olayını sordum ve artmayacağını söyledi.

Nasıl artmıycakmış bu Dünyagöz ün dini imanı para olmuş.Bir tanıdığım 2 kere numarası arttı 2 kere ameliyat oldu , 3. kez ameliyat olacaktı doktor izin vermedi.Numara artma ihtimali düşük değil.Bunun için 2 yıldır göz numaralarının değişmemesi şartı isteniyor.

• slm arkdslar paztsi ogleden snra czdrdm gozumu :-) sali sabh yuzde yuz net gorme sagandi sali sabh yapilan kontrolde gozlermn sfrlandgi anlasldi.bukdr hizlibi iilesme beklemiodum ama oldu sukur ins dha snra bi problem olmz.bukdr hzli iilesme olnc aman nazar degmesn die bura ble yazmk istemiodm ama yazdm artk.amelyttan snra brz zorluk cektgm sure 4 5 saati gecmz.suanda gormede ztn problm yoj da ben yne de dikkt etmye calsiorm cok tv pc kullanmiorm ama kullnsam yardrrm hcbir problm yok o ayri konu.dun gs nin de macini zevkle rhtkkla izldm o ayri konu :-) lasik intralase oldm numralarmi paylsmstm ztn sorusu olnlara yardmci olurm.ben brz dinlendriim smdi gozlermi yne de aman neme lazim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.