Şimdi Ara

Lazerle Göz Ameliyatı ANA KONU (Lasik, i-Lasik, No Touch, Smile Lazer, Femto Lazer, Wavefront, Prk) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.295
Cevap
53
Favori
321.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende oldum ameliyat istanbul cerahi hastanesinde gecen cuma .Suan hic bir sorunum yok gayetde iyi görüyorum(1.50 miyopum vardi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkayhan

quote:

Orijinalden alıntı: silverhands

Evet arkadaşlar dün ilasik göz operasyonu oldum. ilk andan itibaren gözde görüş düzeliyor yavaş yavaş dahada görüş artıyor bugün biraz gözde yanma var gözdeki lensi aldıklarından dolayı. İlaçları saati saatine kullanıyorum. Cidden dünyaya olan görüşüm değişti. selamlar

Bu arada silverhands bir sorum olucak size,

İlasik operasyonundan sonra lens takılıyor mu göze? Benim bildiğim tamamen lazer ile yapılan operasyon sonrası lens takılmıyor, lasek yönteminde lens var diye biliyorum ama?

Merhaba.
    Göz koruma amacıyla 1 gün lens takılıyor. sonra doktor tarafından çıkarılıyor ben ameliyat olalı 3 ay oldu sıkıntım yok yok güzel görüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: birinci6161

Bende oldum ameliyat istanbul cerahi hastanesinde gecen cuma .Suan hic bir sorunum yok gayetde iyi görüyorum(1.50 miyopum vardi)

Sevgili arkadaşım birinci6161,

Hangi yöntemle oldunuz? Astigmat varmıydı? Başınızdan geçenleri anlatabilirmisiniz?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkayhan

Sevgili arkadaşım birinci6161,

Hangi yöntemle oldunuz? Astigmat varmıydı? Başınızdan geçenleri anlatabilirmisiniz?

Teşekkürler

Yöntemin ismini bilmiyorum ama ya ilasik yada lasik oldum(wayfrontlu birseylerdi)
    Ilk gün gittim muayene icin ve gercek göz degerim 1.25 cikti (normal de 1.50) ve sol gözümde 0.25 astigmat varmis.Ama astigmatin yeri tam belli degildi yani bana gösterdigi resimde hep farkli cevap verdim o yüzden onu düzeltmeye gerek yok dedi.
    Muayene sonunda eger istersem hemen ayni gün ameliyat edebilecegini söyledi.Ben ondan sonra ki gün ameliyat oldum yaklasik iki göz toplam 7 8 dakika sürdü belkide daha az.Ameliyatda gözüme dokunduklari his disinda bir aci hissetmedim tabi birde laserin kokusu vardi :) .Bitince bir gözlük taktilar ve yaninda 3 tane damla 1 tane vitamin bir agri kesici ve birde agir bir uyku ilaci verdi (zanax di galiba adi) .Verdikleri gözlügü taktiktan sonra disari cikinca biraz günes rahatsiz etti arabaya binip gözümü kapali(istersem acabilirdim) birsekilde tutaraka eve gittim biraz yanmalar vardi gözümde acikken daha cok aciyordu ama öyle katlanamicak bir aci yoktu (agri kesici bile kullanmadim).Damlalari damlattiktan sonra 2 saat uyudum ,uyandigimda aci falan kalmamisti hatta gözlügü cikarip tv ye bile rahatsiz olmadan bakabiliyordum :) ve cok iyi görebiliyordum.Ondan sonra Aksama kadar bosbos durdum hicbirsey yapmadan sonra biraz tv seyrettim(izlemem gerekiyordu) ilaci alip gözlükle uyudum sabah yine hastaneye gittim muayene icin doktor bir 20 sn bakti gözüme sonra gözlügümü cikarip hersey yolunda dedi ilaclari kullanma seklini tekrar anlatti ve 1ay sonra tekrar gelmem gerektigini söyledi.Ayrica 1haftaligina havuza girmemi ve 1 ay boyuncada sauna ve solaryumu yasakladi.Sonra gözlüksüz bir sekilde cikip gittim hastaneden.
    Birde gördügüm kadariyla 2 derece üstün astigmatlar lasere uygun degildi gibi birsey okumustum bu forumda.Muayenede sana söylüyorlar lasere uygun olup olmadigini o muayeneyle 6ay boyunca istedigin zaman ameliyat olabilecegimi söylemisti doktor.Muayene ücreti 150 lira ve ameliyatida 700euro ydu .Vitamin de özel sigorta gecmediginden ilaclarada bir 60 70 lira verdim.(sigorta ile muayene ücreti 50 liraya kadar düsmüstü)
    Suan hic bir sorun yok gözümde 1 ay sonra gözümün ne kadar dereceye kadar düstügünü ögrenicekmisim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birinci6161 -- 12 Temmuz 2012; 13:13:40 >

• merhaba arkadaşlar ben amiliyat olmayı düşünüyorumda ona göre bütce ayarlaması yapmam lazım hastanelerde direk fiyat vermiyorlar bilgisi olan arkadaşlar varsa yeni amiliyat olan kişiler bana hem bıcaklı sistemdeki hemde en son çıkan sistemde lazerle flep oluşturuluyormuş o amiliyatın fiyatlarını söyliyebilirlermi acaba ben bursada yaşıyorum burda sanırım en son çıkan sistemle amiliyat yapan hastane yok eğer en son çıkan sistemin fiyatı uygunsa istanbulda gidip olmayı düşünüyorum bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.
  • arkadaşım sen hangi yöntemle amiliyat oldun acaba gözün üstündeki saydam kısmı filetlemi kestiler yoksa lazerlemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: eticin16

merhaba arkadaşlar ben amiliyat olmayı düşünüyorumda ona göre bütce ayarlaması yapmam lazım hastanelerde direk fiyat vermiyorlar bilgisi olan arkadaşlar varsa yeni amiliyat olan kişiler bana hem bıcaklı sistemdeki hemde en son çıkan sistemde lazerle flep oluşturuluyormuş o amiliyatın fiyatlarını söyliyebilirlermi acaba ben bursada yaşıyorum burda sanırım en son çıkan sistemle amiliyat yapan hastane yok eğer en son çıkan sistemin fiyatı uygunsa istanbulda gidip olmayı düşünüyorum bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

30 TL muayene+700 Euro (Ankara Kudret Göz Hastanesi'nde) iki hafta önce bir yakınım için verilen istenen fiyat. Ben de bu fiyata gözlüklerden kurtulmuştum. Dünya Göz Hastanesinin muayene ücreti 90 TL. Operasyon için net fiyat söylemiyorlar. Her iki hastanede de yakınımı muayene ettirdik. 10 derece miyoptu. Kudret Göz Hastanesinde 30 TL karşılığı 5-6 saat süren bir sürü test yapıldı. Korneası uygun kalınlıkta ama retinası yırtılma tehlikesi içerecek kadar ince çıktı. Operasyona uygun bulunmadı. Retinanın lazerle güçlendirilmesi gerektiği aksi takdirde hastamızın en ufak darbede veya 4-5 kg üzeri yük taşımada yırtılacağını söylediler. Dünya Gözde de teyid edildi ve argon lazer denilen bir teknikle retinaya kaynak yapılması dedikleri bir işlem gerçekleştirdiler. Yakınım gözlüklerden kurtulacağım diye heveslenirken daha ciddi bir problem tespit edilmiş oldu. Hayatına gözlükle ama görerek devam edecek. İlerde katarakt olur ise göz içi mercek uygulamasıyla gözlüklerden kurtulabiliniyormuş.

• beyler 4,50 4,00 miyop 0,50 astigmat var 94 dogumluyum ne diyosunuz komple kurtulur muyum bu miyoptan
  • herkese merhaba,

ben 27.07.2012 tarihinde wavefront ( kartal göz ) denlen yöntemle lazer tedavisi oldum..

nasılım diye sorarsanız şimdilik süperim. 1 ay sonraki kontrollerimden sonra tam durumumu yazarım.

ameliyat olduğum hastane istanbul göz hastanesi.

fiyat soran arkadaşlara cvp ben sinan gökere tedavi oldum bana maliyeti özel sigortam olmadığı için 3000-3500 tl gibi birşey.muayene + göz kuruluğu için göz içi plak + ameliyat + ilaç masrafı.

okadar verilirmi diyecek olan arkadaşlara ben şuanki durumumla ( maddi değil manevi durum ) bir okadardaha veririm emin olun.

göz numaralarım sizleri baya baya şaşırtabilir yani = sağ göz 8,25 miyop + 2 astigmat, sol göz 9 miyop + 3.5 astigmat + birazda göztembelliği + birazda göz kuruluğu.

tetkikler sonucu doktorum bana tedavi ile ilgili detaylı bir şekilde anlattı ki şuanakadar anlattıklarının haricinde herhangibir şey ile karşılaşmadım.

diğer hastahanelerde ve istanbul cerrahi hastanesinde bu ameliyatları 1000-2000 tl arasında rahatlıkla olabilirsiniz.

ama benim tavsiyem ve önerim en değerli organınızı biraz paraya kıyıp işin ustasına yaptırmanızdır. sonuçta bende kredi çekerek bu ameliyatı oldum. ameliyat öncesi çok terettüdlerim vardı.. ameliyat öncesi heyecandan ölecem zannettim ama ne korkulacak birşey nede tereddit edilecek birşey olmadığını ameliyat sonrası anladım :)

ameliyattan korkan arkadaşlar işin ehline yaptırdığınızda gözünüze kaçan kirpiğin bile 2 kat daha fazla acı verdiğini hatırlatırım. sadece ameliyat esnasında hafif bir gıdıklanma oluyor hepsi okadar.

tekrar sizlere istanbul cerrahi hastanesi sinan gökeri tavsiye ediyorum..

sorusu olan arkadaşlara bildiğim şeyleri anlatabilirim..

sağlıklı günler dilerim

sevgiyle kalın

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxelance

herkese merhaba,

ben 27.07.2012 tarihinde wavefront ( kartal göz ) denlen yöntemle lazer tedavisi oldum..

nasılım diye sorarsanız şimdilik süperim. 1 ay sonraki kontrollerimden sonra tam durumumu yazarım.

ameliyat olduğum hastane istanbul göz hastanesi.

fiyat soran arkadaşlara cvp ben sinan gökere tedavi oldum bana maliyeti özel sigortam olmadığı için 3000-3500 tl gibi birşey.muayene + göz kuruluğu için göz içi plak + ameliyat + ilaç masrafı.

okadar verilirmi diyecek olan arkadaşlara ben şuanki durumumla ( maddi değil manevi durum ) bir okadardaha veririm emin olun.

göz numaralarım sizleri baya baya şaşırtabilir yani = sağ göz 8,25 miyop + 2 astigmat, sol göz 9 miyop + 3.5 astigmat + birazda göztembelliği + birazda göz kuruluğu.

tetkikler sonucu doktorum bana tedavi ile ilgili detaylı bir şekilde anlattı ki şuanakadar anlattıklarının haricinde herhangibir şey ile karşılaşmadım.

diğer hastahanelerde ve istanbul cerrahi hastanesinde bu ameliyatları 1000-2000 tl arasında rahatlıkla olabilirsiniz.

ama benim tavsiyem ve önerim en değerli organınızı biraz paraya kıyıp işin ustasına yaptırmanızdır. sonuçta bende kredi çekerek bu ameliyatı oldum. ameliyat öncesi çok terettüdlerim vardı.. ameliyat öncesi heyecandan ölecem zannettim ama ne korkulacak birşey nede tereddit edilecek birşey olmadığını ameliyat sonrası anladım :)

ameliyattan korkan arkadaşlar işin ehline yaptırdığınızda gözünüze kaçan kirpiğin bile 2 kat daha fazla acı verdiğini hatırlatırım. sadece ameliyat esnasında hafif bir gıdıklanma oluyor hepsi okadar.

tekrar sizlere istanbul cerrahi hastanesi sinan gökeri tavsiye ediyorum..

sorusu olan arkadaşlara bildiğim şeyleri anlatabilirim..

sağlıklı günler dilerim

sevgiyle kalın

ben de bursa da olacağım ama bir tavsiye bulamadım forumlarda bıçaklı veya bıçaksız wavefront olma arasında kararsızım
    -bir tarafta sinirlerin yakılması olayı, intralasik olanlarda yarıyarıya şikayetler, ilerde oluşabilecek kornea incelmesi, olumlu yanı insan eli değmemesi
    -bıçaklı yıllarca tecrübe edildi ameliyat sonrası ağrı sızı olsa da bir haftaya birşey kalmıyor insanlar memnun
    Peki nedir bu bıçaksız sevdası lütfen biraz daha bilgi.

Bir de bursa da ameliyat olan yok mu forumda ? İlla ankara istanbula mı gidelim ?Burada da iyi yerler var gezdiğim kadarıyla ama bilmiyorum kim ne kadar iyi?

• Arkadaşlar bende 5 eylül de Konya göz merkezinde İlasik oldum. 24 saatte ağrılarım geçti şuan düzenli olarak damlalarımı kullanıyorum.Fakat benim bir sorunum var sabahtan öğleye kadar çok net görüyorum fakat öğleden sonra ve akşamları netlik bozuluyor çok bulanıklaşıyor sizde aynı durumu yaşadınızmı. Doktoruma sordum bu durumun 3 ay süreceğini daha sonra düzeleceğini söyledi.İlasik olupta bu durumu yaşayan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 19 Eylül 2012; 11:57:06 >
  • Merhaba..
    Bugün dünya gözde lazer için muayene oldum bende korneam ince olduğu için prk yöntemi uygulanacağı söylendi. Yarın için ameliyat randevusuda aldım. 20 gün sonra askere gitcem doktora sordum o zamana kadr düzelir bi sıkıntın kalmaz dedi ama burdaki yorumlara bakınca kiminin 7. ayda netleşme olmuş biraz tedirgin oldum o yüzden. Askerde sıkıntı olur mu acaba 20 güne ne kadr bi iyileşme olur önerir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyknr

Merhaba..
    Bugün dünya gözde lazer için muayene oldum bende korneam ince olduğu için prk yöntemi uygulanacağı söylendi. Yarın için ameliyat randevusuda aldım. 20 gün sonra askere gitcem doktora sordum o zamana kadr düzelir bi sıkıntın kalmaz dedi ama burdaki yorumlara bakınca kiminin 7. ayda netleşme olmuş biraz tedirgin oldum o yüzden. Askerde sıkıntı olur mu acaba 20 güne ne kadr bi iyileşme olur önerir misiniz?

Kardeşim bende 16 yaşımdan beri gözlük kullanıyorum son 2 senedir lens e geçtim yaşım 20 ancak bana gittiğim doktorlar lazer olmazsın kornean ince demişlerdi tehlike felan arz ediyor demişlerdi acaba yeni bir yöntem felan mı çıktı en son 2 sene önce gitmiştim lazer olmıyınca lens alalım dedikde maddi durumum iyi eğer dünyagözde böyle bir uygulama var ise gidip bi tedavi olup görüş almak isterim

• quote:

Orijinalden alıntı: IDesmond

quote:

Orijinalden alıntı: cyknr

Merhaba..

Kardeşim bende 16 yaşımdan beri gözlük kullanıyorum son 2 senedir lens e geçtim yaşım 20 ancak bana gittiğim doktorlar lazer olmazsın kornean ince demişlerdi tehlike felan arz ediyor demişlerdi acaba yeni bir yöntem felan mı çıktı en son 2 sene önce gitmiştim lazer olmıyınca lens alalım dedikde maddi durumum iyi eğer dünyagözde böyle bir uygulama var ise gidip bi tedavi olup görüş almak isterim

Bi git istersen dediğim gibi korneğan ince dediler abimde daha önce yine dünya gözde olmuştu onda bi sıkıntı yoktu korneayla ilgili ertesi gün normal yaşantısına devam etti iyileşme süreci daha kısaydı ben bugn çıkabildim ilk kez dışarı hala görüş net değil ama batma yanma falan bi sıkıntı yok fikir olsun diye söylüyorum. 1 aya % 95 netleşir dedi doktor görüşü.
    lazer için muayene ücretide sgk lılar için 110 lira güvencesi olmayanlar içinde 198 lira demişlerdi.

• Merhabalar,

Avrupa Göz hastanesinin büyük bir yolsuzluğunu paylaşmak istiyorum. Sağlıklı gözlere sağda solda göz taraması yapıp SGK dan parasını tahsil ediyormuş.
    Göz taraması yapmak yasak. SAğlık bakanlığından özel izinle yapılıyormuş ancak sosyal sorumluluk kapsamında. Fakat bazı rantçılar ve siyasi partiler de işin içine sokularak bu tezgah hazırlanmış.
    Avrupa göz e sakın gitmeyin, kınıyorum.
    detaylı haber ve bilgi bu linkte:

Medya Yansıması:

http://www.toplumsalses.com/siyaset/chpde-sosyal-olmayan-sosyal-proje-h8235.html

• birçok hastane için biyerlere gitmeyin burda öcü var diyenlerde hep 1 yada 2 mesajlı oldukları manidardır.hastane personelleri siber karalama savaşı veriyor belliki.
  • dünya gözden aradılar benide bugün 550 euro imiş fiuyat
  • Ben de Dünya Göz Ankara da 19 Ocakta ameliyat oldum. 500 £ olduğu doğrudur. facebook kampanyasıyla inmişti fiyatlar ama kampanya bitti. Burda ameliyat olan arkadaşlar varsa ameliyat sonrası hakkında bilgi verebilirler mi? 3 gün oldu görüşüm çok net değil düzelecek mi böyle mi kalack acaba endişelerim var :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrglll

Ben de Dünya Göz Ankara da 19 Ocakta ameliyat oldum. 500 £ olduğu doğrudur. facebook kampanyasıyla inmişti fiyatlar ama kampanya bitti. Burda ameliyat olan arkadaşlar varsa ameliyat sonrası hakkında bilgi verebilirler mi? 3 gün oldu görüşüm çok net değil düzelecek mi böyle mi kalack acaba endişelerim var :S

Arkadaşım geçmiş olsun bir kaç sorum olacak,eşimin gözleri 9 derece miyop yurt dışındayız bu şubatta 20 günlüğüne türkiyeye gittiğimizde operasyon yaptırmak istiyoruz acaaba yazdığın tek 1 göz için fiyat mı ayrıca ameliyattan sonraki süreçler nasıl geri dönmemiz gerektiği için ve ayrıca kanpanya demişsin nasıl yararlanabiliriz bittiysede geçmiş olsun ne diyelim .
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.