Şimdi Ara

Lastikleri sökebilmek için bijon şifresi sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
34.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • eski arabamda ( B5 passat ) bu şifreli bijonlardan vardı ama aparatı kayıptı servisde şifrelileri söktürüp normal bijon taktırdım. servisde şifre tek olarak satılmıyordu, bijonlarla birlikte satıldığından baya bir pahalıydı. 2001 de normal bijonların tanesine 6tl vermiştim. bana göre şifreli bijon gereksiz şimdi ki aracım b7 kasa passat sanırım bunda şifre olayı yok
  • Son bir kac aracimda vardi . Araci aldigim gun ilk isim sifreli bijonu degistirmek oldu. Zaten sanayide direk abi bunu degistirelim diyirlar kime giderseniz gidin. Sahsen gereksiz buluyorum. Ikamet edilen yerde onemli olsa da siradan aracin lastigini calmaya degecek bir dgeri yok . O isi basarmak baya zor , risk almak demek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2005 Focus aracımda vardı.

Ben bir sıkıntı yaşamadım ama sıkıntı yaşayanları serviste normal bijonla değiştirtirken gördüm.

Sonraki araçlarımda bu özellik yoktu ve ihtiyacım da olmadı.

Lastik yerine multimedya ekranı vb. çalmak çok daha az zahmetli ve benzer derecede maddi getirisi olan bir iş olur diye düşünüyorum.
  • Hortt...

Arkadaşlar malumunuz kış lastikleri sök çıkar sırasında şayet şifreli bijon anahtarı kırılır veya kaybolursa yetkili servisten temin etme şansınız varmış. En azından VW için böyle bir şansınız varmış az önce aradım sordum, yalnız tek bir bijon değil , 4 lastik için ayrı ayrı şifreli bijon ve normal bijonlarla beraber set olarak satılıyormuş , fiyatı 120 TL dedi, temin süresi de maksimum 1-2 günmüş. Biraz olsun içim rahatladı çünkü lastikçiler bu konuda hoyrat davranıp şifreli bijonları da hava tabancasıyla açıp yıpratabiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxylive -- 14 Aralık 2015; 15:19:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxylive

Hortt...

Arkadaşlar malumunuz kış lastikleri sök çıkar sırasında şayet şifreli bijon anahtarı kırılır veya kaybolursa yetkili servisten temin etme şansınız varmış. En azından VW için böyle bir şansınız varmış az önce aradım sordum, yalnız tek bir bijon değil , 4 lastik için ayrı ayrı şifreli bijon ve normal bijonlarla beraber set olarak satılıyormuş , fiyatı 120 TL dedi, temin süresi de maksimum 1-2 günmüş. Biraz olsun içim rahatladı çünkü lastikçiler bu konuda hoyrat davranıp şifreli bijonları da hava tabancasıyla açıp yıpratabiliyorlar.

Kurtulmak istediğim özelliğe bir de 120 TL vereceğim ha.

Liftteki aracıma lazım oldu. Torpidoda olduğu için alamadık. Usta ben hallederim deyip 30sn de zarar vermeden halletti. Şifre deyince millet yanlış anlıyor haliyle. Olay farklı bir civata işte. Usta böyle kolay hallediyorsa lastik çalmaya çıkan hırsız daha hızlı halleder. Gereksiz bir tedbir .

• quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Benim başıma Mondeo'da geldi.

Elinde bir sürü çeşit Ford şifreleri olan bir parçacıda şifrenin aynısını bulduk, o şekilde halloldu.

Şifreyi bulamazsanız çok zor bir işle karşı karşıyasınız.

Selamünaleyküm.zeytinkoy kardeşim.benimde aynı sıkıntım var.bahsetmiş olduğun ford parçacı nerede?ben istanbuldayım.

• Benimkisini havalı makine kullandıkları için kırdılar ama bu onların hatası değil, darbeye dayanıksız şifre üreten bmw'nin eksiği.. Sorunu çözmem 3 saati aştı ve bana 150 TL + 4 yeni biojna patladı, daha bijonları almadım.

şansıma sanayide usta tornacı vardı. her tornacı beceremez. şifreli bijonun üzerine özel janta zarar vermeyecek bir kaynak yapılıyor, araç da çalısır durumda olacak elektrik aksama zarar gelmesin diye. tabi bu kaynak genelde kırılıyor ve defalarca tekrarlanabiliyor.

3 saat boyu araç rolantide çalıştı. 3000 cc motorun yediği mazot da cabası oldu...
  • İçerde kalan kırık parcayı Basınclı havayla cıkarın. Gecmeli oldugu için cıkar. Bmw servisinde ruhsatla 50 dolar civarı veriyolar Bazı modellerin içinde kodu yazıyo o kodla yada servisin verecegi kodla piyasada yani oto sanayide Sanırım 5-10 dolar arasına veriyolar.

• Zamanında kaynak yapılarak zor olan yoldan yaptırmıştım başka çare kalmayınca.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.