Şimdi Ara

lastiklere nitrojen gazı basıyorlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
63.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben 12 senedir aynı lastikleri kullanıyorum ne bir kere patladılar nede öyle aşırı bir inme oluyor. Senede 1 yada 2 kere havalarını kontrol ediyorum sadece okadar. 12 sene yaklaşık 70000 km yaptım. Lastiklerimde Michelin Energy. Neden bukadar teferruata giriliyor anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatross16

Ben 12 senedir aynı lastikleri kullanıyorum ne bir kere patladılar nede öyle aşırı bir inme oluyor. Senede 1 yada 2 kere havalarını kontrol ediyorum sadece okadar. 12 sene yaklaşık 70000 km yaptım. Lastiklerimde Michelin Energy. Neden bukadar teferruata giriliyor anlamadım.

Her ne olursa olsun ben daha güvenmezdim o lastiklere 12 sene ne demek yahu michel bile en fazla 5 sene olduğu yerde garanti veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iDNZCLK

quote:

Orijinalden alıntı: albatross16

Ben 12 senedir aynı lastikleri kullanıyorum ne bir kere patladılar nede öyle aşırı bir inme oluyor. Senede 1 yada 2 kere havalarını kontrol ediyorum sadece okadar. 12 sene yaklaşık 70000 km yaptım. Lastiklerimde Michelin Energy. Neden bukadar teferruata giriliyor anlamadım.

Her ne olursa olsun ben daha güvenmezdim o lastiklere 12 sene ne demek yahu michel bile en fazla 5 sene olduğu yerde garanti veriyor.

Evet, lastiklerin ömrü 5 yıldır. 5 yıldan sonra malzeme çürümeye başlıyor. Hiç kullanmasanız bile. 8-10 yıllık hiç kullanılmamış lastikle bile yola çıkmaya cesaret edilmemeli...

• quote:

Orijinalden alıntı: digitbook

quote:

Orjinalden alıntı: alperkuni

Sevgili arkadaşlar, soluduğumuz havanın zaten 78% i azot gazı yani N2 gazıdır. Yani söylediğiniz şeyler o kadar gereksiz ki... hava zaten çoğunlukla azottur, ve 100% azot ile 78% azot oranı arasındaki performans farkı sadece F1 gibi saniyelerin başarıda rol oynadığı uygulamalarda ortaya çıkar.Yani bu olay uyanık lastik bayilerinin, bizim cahil insanlarımızdan yararlanmasından ibarettir.

azot demiyorlar zaten nitrojen diyorlar nitroksitle azot karışınca o artık bambaşka bir madde oluyor ondan nitrojen deniliyor.6061 e %0.14 zirkonyum ekleyince 7005 olur,bir rahimdeki yumurtalara sperm ekleyince çocuk olur,2 atom çarpışınca ne olur?onu bende bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: -YuSSuF-

Ben lastikçiyim. Sanayii içinde olduğu için nitrojen makinası kullanmıyorum. Nitrojenin bu güne kadar gördüğüm tek iyi yanı uzun yolda lastiklerin ısınmasını engelliyor. Lastik daha az deforme oluyor.
    Kesinlikle yararlı bişey ama sadece uzun kullanımlar için. Mesela ayda bir kez uzun yola çıkan birisi için bile gereksiz bişey. Ayda 4 kere falan uzun yola gidiyosa paraya acımayıp bastırsın. Bu kadar basit...

ustam olayı gayet güzel özetlemiş
  • Akşam gezinirken bir lastikçinin tabelasında gördüm "lastiklere nitrojen basılır" diyordu. İlk başta bi' anlam verememiştim niye yapıldığını ama yeni bir şey daha öğrendim artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firari43

quote:

Orijinalden alıntı: digitbook

quote:

Orjinalden alıntı: alperkuni

Sevgili arkadaşlar, soluduğumuz havanın zaten 78% i azot gazı yani N2 gazıdır. Yani söylediğiniz şeyler o kadar gereksiz ki... hava zaten çoğunlukla azottur, ve 100% azot ile 78% azot oranı arasındaki performans farkı sadece F1 gibi saniyelerin başarıda rol oynadığı uygulamalarda ortaya çıkar.Yani bu olay uyanık lastik bayilerinin, bizim cahil insanlarımızdan yararlanmasından ibarettir.

azot demiyorlar zaten nitrojen diyorlar nitroksitle azot karışınca o artık bambaşka bir madde oluyor ondan nitrojen deniliyor.6061 e %0.14 zirkonyum ekleyince 7005 olur,bir rahimdeki yumurtalara sperm ekleyince çocuk olur,2 atom çarpışınca ne olur?onu bende bilmiyorum

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.