Şimdi Ara

'LASTİKLER' /Ebatlar/Konfor/Performans/Yakıt Tüketimi TEKNİK BİLGİLER (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
797
Cevap
100
Favori
189.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: peugeot-406

Kar lastiğim var çok şükür, şu an bulunduğum yerde pek kar kış yok o nedenle ıslak perormansı çok sorun olmaz gibi. Peki Energy Saver sessizlik konusunda iyi mi ?

Energu Saver'ın 185 60 r14 ebadını kullandım, sessizlik ve konfor olarak çok memnun kalmıştım. Nokian H 'de benzer özelliklerde bir lastik, Michelin olmaz ise onada bakabilirsiniz.
  • maşallah, çok güzel bir paylaşım olmuş
  • Corsa c aracim var. Orj lastik ebati 185 55 15, 195 60 15 lastik taksam sikinti olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • narec kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz ölçüye geçmeniz, %4.9'luk fark oluşturacaktır.

Bu da sürüş güvenliğinizi tehlikeye sokabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, tüm konuyu inceleyemedim ancak gördüğüm kadarıyla çok güzel bir konu.

Yaz lastiği almam gerek,205/55/16 goodyear efficentgrip performance ve michelin piramicy 3 arasında kaldım ama goodyear bana daha yakın. Öncelikle bu iki lastik arasında tercih yapmak gerekirse hangisi seçilmeli bilgisi olan var mı? Kağıt üzerinde goodyear 1 db ses ve yakıt değeri 1 kademe yukarıda olduğu için daha cazip gözüküyor ayrıca fiyatı daha uygun, kullanıcı yorumları da çok çok iyi memnun olmayanı duymadım henüz. Ayrıca yeni üretim lastik almak istiyorum ancak 2014 lastikler mayıs ayında anca gelecek ve fiyatı farklı olacak diyor lastikçim, elinde 2013 20. -25. hafta üretimi lastikler varmış bunlardan vereyim ama sen bilirsin diyor, bu lastikleri almak mı yoksa toplamda 150 lira farkla yeni lastik almak mı mantıklı? Bu arabaya 3-4 yıl daha binerim cevap verirken bunu da dikkate alırsanız sevinirim. 1 yıl beklemiş lastik almanın ne gibi dezavantajı olur?

Bir diğer husus da V mi H mı almalı H serisi fiyatı daha uygun ama arasında hız dışında bir fark var mı bilmiyorum V serisinin hız sınırı daha yüksek olduğu için daha dayanıklı gibi geliyor kulağa ama gerçekten öylemi bilgim yok.

Son bir soru da sibop ile ilgili, kışlık ayrı bir jant takımım var dolayısıyla sibop bir sefer değişecek ve uzun bir süre kalacak lastik üzerinde, çelik sibop varmış daha güvenli falan deniyor ama bilgim yok, çelik sibop tercih etmeli miyim yoksa kauçuk sibopla pek de bir farkı yok mu? Avantaj ve dezavantajlerı konusunda bilgi sahibi olan var mı?

Zaman ayırıp okuduğunuz ve cevap yazanlara şimdiden teşekkürler.

• Beyler lastik önerisi lazım. dört mevsim.
    185x65x14
    kaliteli olsun sessiz olsun, sağlam olsun, yakıt tüketimine katkıda bulunsun.

Contınental 185/65R14 86T Tl Cec 3
    Michelin energy saver +
    good year duragrip
  • quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

Beyler lastik önerisi lazım. dört mevsim.
    185x65x14
    kaliteli olsun sessiz olsun, sağlam olsun, yakıt tüketimine katkıda bulunsun.

Contınental 185/65R14 86T Tl Cec 3
    Michelin energy saver +
    good year duragrip

Buyur bak istersen, değerler çok iyi.

http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/efficientgrip-compact/index.jsp?from=tf
  • hie kullanıcısına yanıt
    Tavsiyen için teşekkürler.
    baya inceledim. Michelin energy saver ile arasında kaldım ve kış lastiminde markası olan good year da karar kıldım.
    Değerler energy saver ile aynı.
    İlk izlenimim . Çok sessiz ve arabanın akıntısı fazlalaştı.
    İlerleyen zamanlarda iyice kullandıktan sonra paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

Tavsiyen için teşekkürler.
    baya inceledim. Michelin energy saver ile arasında kaldım ve kış lastiminde markası olan good year da karar kıldım.
    Değerler energy saver ile aynı.
    İlk izlenimim . Çok sessiz ve arabanın akıntısı fazlalaştı.
    İlerleyen zamanlarda iyice kullandıktan sonra paylaşırım.

Bende iki lastik arasında kaldım, tavsiye ediyorsanız alacağım , şuan kışlık lastikler takılı aracımda. Petlas marka, bir önceki sahibi 1 ay önce sıfır almış, araçla birlikte nasip oldu bana

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• hie kullanıcısına yanıt
    Şiddetle tavsiye ediyorum. Çok yumuşak lastik. Sesi çok az. Ben UG 8 in sesini az derdim bu daha sessiz.
    Michelinden kalır yanı yok.Hatta benim gözümde iyi biile. Michelini de kullandım daha önce.
    Aracı aldığımda üzerinde bridgestone b 250 vardı. O falan lastik değilmiş diyorum.
    Aracınız sert ise yumaşatıyor bilginize.
    Ben tanesini 145 Tl den aldım. Konyadan. Takma balans dahil.
  • beyler aracıma yazlık lastik almayı düşünüyorum, orijinal ebatları 215/55/R16 passat highline

aracımın süspansiyonları sert, o yüzden oldukca yumuşak yola sıkı sıkıya tutanan lastik tavsiyesi istiyorum..

şuan üzerinde takılı olanlar ise 205/60/R16 michelin piramicy hp ama açıkcası pek memnun değilim, lastikler 2011 üretimi.. benden önceki sahibi takmış, bende bir süredir o şekilde kullanıyorum ve değiştirmeyi düşünüyorum.. michelin markasın hangi yumuşak ve yola sıkı sıkıya tutunan lastiği önerirsiniz yada başka marka modelde.. teşekürler..
  • Luti kullanıcısına yanıt
    205 taban lastikleri sadece ile 6.5inç yada 7 inç genişliğinde jantla kullanın.
  • aracım alfa romeo giu 1,4 170 hp 225 45 17 yaz lastiği tavsiyeniz p zero mu conti sport contact 5 mi goodyear eagle f1 asymetrik 2 mi?hangisini önerirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvc76

aracım alfa romeo giu 1,4 170 hp 225 45 17 yaz lastiği tavsiyeniz p zero mu conti sport contact 5 mi goodyear eagle f1 asymetrik 2 mi?hangisini önerirsiniz

205 50 r17 ContiSportContact 5 kullanıyorum, yol tutuşu çok çok iyi, Eagle F1 Asymmetric te yorumlara göre güzel bir lastik.
  • Selam güzel bilgiler için öncelikle emeğinize sağlık
    Benim isteğim ise lastiğe basılması gereken hava miktarı ile ilgili
    2008 model honda crv aracım var orjinal lastik ebatları 225x60xr18 di hava basıncı lastik için ön arka normal kullanım için 31 psi yazıyor kapının içinde
    Ben bu ölçülerde istediğim lastiği bulamadığım için en yakın olan 235x55xr18 yeni lastik aldım araç 2000 kg lastikçiye kalsa 36 psi basıyoruz diyor ben ise doğrusunu öğrenmek istiyorum kaç basmalıyım ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekten çok faydalı bilgiler olmuş, teşekkürler.

Benim aracım Palio 1.3 Dizel 2008, üzerindeki lastikler 175/65/R14 orijinal ölçümüdür bilmiyorum ama P3000 olduğundan büyük ihtimal orijinaldır diyorum.
    Lastikleri değiştirmem lazım sizce ölçüyü değiştirmem faydalı olur mu? yani değiştirmeye gerek var mı? Hangi ölçüyü tavsiye edersiniz?
    Birde bu yük ve hız değerleri (82H 82T 86H 86T) çok önemli midir, bu dördü de birbirine yakın gibi? Yani illa benim araca 82T olmalı gibi bir durum söz konusu mu?
    Görüşlerinizi alabilir miyim?
  • Orijinal run flat lastiklerim çok sert ve yüksek hızda gezme yapıyor,
    run flat'leri normal lastikle değiştirmeyi düşünüyorum,

Değiştirenler genelde memnunlar,
    Aracın yumuşadığını, gürültünün azaldığını, tüketimin düştüğünü söylüyorlar,

Ancak aracın run flat'a göre ayarlı olduğundan,
    değiştirmenin yanlış olacağını söyleyenlerde var,

Bu konuda görüşe ihtiyacım var,
    Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytron

Orijinal run flat lastiklerim çok sert ve yüksek hızda gezme yapıyor,
    run flat'leri normal lastikle değiştirmeyi düşünüyorum,

Değiştirenler genelde memnunlar,
    Aracın yumuşadığını, gürültünün azaldığını, tüketimin düştüğünü söylüyorlar,

Ancak aracın run flat'a göre ayarlı olduğundan,
    değiştirmenin yanlış olacağını söyleyenlerde var,

Bu konuda görüşe ihtiyacım var,
    Teşekkürler..

Aracınız orijinal üretim olarak run on flat lastiklere sahipse, süspansiyon ona göre yumuşak ayarlanmıştır, ve normal lastiklere döndüğünüzde süspansiyonda aşırı bir yumuşama olur ve bu durum yol tutuşunu olumsuz yönde etkiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sènior Farfalla

Gerçekten çok faydalı bilgiler olmuş, teşekkürler.

Benim aracım Palio 1.3 Dizel 2008, üzerindeki lastikler 175/65/R14 orijinal ölçümüdür bilmiyorum ama P3000 olduğundan büyük ihtimal orijinaldır diyorum.
    Lastikleri değiştirmem lazım sizce ölçüyü değiştirmem faydalı olur mu? yani değiştirmeye gerek var mı? Hangi ölçüyü tavsiye edersiniz?
    Birde bu yük ve hız değerleri (82H 82T 86H 86T) çok önemli midir, bu dördü de birbirine yakın gibi? Yani illa benim araca 82T olmalı gibi bir durum söz konusu mu?
    Görüşlerinizi alabilir miyim?

Tabanı biraz genişletmek isterseniz 185 60 r14 de kullanabilirsiniz. 175 65 14 e göre bir miktar daha pahalıdır, yakıt tüketimini çok azda olsa artırır. 200 lü süratlere çıkmıyorsanız 82 yük endeksli ve T hıız sınıfı lastik yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 23 Mart 2014; 9:06:25 >

• merhaba arkadaşlar. çok güzel bilgi paylaşımları var.emeği geçen herkese teşekkürler. ben de bir şey sormak istiyorum.bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.bundan 1 ay kadar önce 2007 model bir jetta aldım. aracın jantlarını değişip wolksvagen CC jantı takmıştı aldığım kişi. aldığımda arkalarda 225/45/17 94w önlerde ise 225/50/17 91w lastik vardı. ancak arabaya 3-4 kişi bindiğinde arka lastikler çamurluğa sürtüyordu. ben de jantlar çok şık durduğu için jantları değişmeden arka lastikleri değişip 205/50/17 yaptım. sürtme sorunu bitti. önleri de değişmeyi düşünüyorum. aracın orjinal olması gereken lastikleri 205/55/ 16. 225/45/17 bir sorun olurmu. artıları yada eksileri ne olur. yada başka bir tavsiyeniz olur mu. teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.