Şimdi Ara

'LASTİKLER' /Ebatlar/Konfor/Performans/Yakıt Tüketimi TEKNİK BİLGİLER (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
797
Cevap
100
Favori
189.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

7J olan jantimi 6.5 J jant ile degistirmek istiyorum

Kullanacagim lastik genisligi 215 olarak kalacak

6.5 J icin max. 215 olcusu soylebiyor , bununla ilgili problem yasarmiyim? Guvenlik acisindan herhangibir sorun yasarmiyim 2 jantinda ET degerleri 45 ayni.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Renault Megane 3 coupe aracımın üzerinde 205 50 17 ölçülerinde lastikler bulunmakta.

bu ölçüdeki yazlık lastikler biraz pahalı . bunun yerine 225 45 17 alırsam bana artıları ve eksileri ne olur acaba?

Birde kış için de sadece önlere kara jant üzerine 15 ya da 16 jant bulabileceğim en uygun lastik ne olur acaba?

teşekkürler.
  • 73 model tospağa 1303 aracımız var aracın orjinal lastik ebatı 165/80/15 fakat şuan üzerinde 185/60/15'lik kışlıklar var

arka tekerlere 185 lik önlere 165 lik taksak bir sorun yaratır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihabali

Merhabalar,

Renault Megane 3 coupe aracımın üzerinde 205 50 17 ölçülerinde lastikler bulunmakta.

bu ölçüdeki yazlık lastikler biraz pahalı . bunun yerine 225 45 17 alırsam bana artıları ve eksileri ne olur acaba?

Birde kış için de sadece önlere kara jant üzerine 15 ya da 16 jant bulabileceğim en uygun lastik ne olur acaba?

teşekkürler.

Konuda usta olan arkadaşlardan bir yardım gelirmi acaba?
  • bi yanıt yokmudur ???
  • 205 50 17 nin toplam çapı 637 mm dir
    225 45 17 nin toplam çapı 634 mm dir

Aradaki fark 3 mm dir
    Aradaki yüzde farkı % 0.47 dir

Fark % 2 den az olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz,
    ancak kalın lastik çamurlukların dışına taşıp kötü bir görüntü oluşturabilir..
  • quote:

quote:

Merhabalar,

teşekkürler.

Konuda usta olan arkadaşlardan bir yardım gelirmi acaba?

225 45 17 kullanabilirsin ama orijinal jantın geniştiği 7j yani optimal kullanacağı ebatlar 205 ve 215 tabandır. 225 45 17 7j jant için kullanabileceğin en üst genişlik sınırındaki lastiktir. Megane 3 te orijinal jantla 225 45 17 kullanan çok var ve herhangi bir sorunla karşılaşan duymadım. Yol tutuşunu artırırken, yakıt sarfiyatını bir miktar artıracaktır.

• Selamlar, benim 2009 model proton savvy aracım var, orjinal lastik ebadları 175*50*15. Ancak orjinal ölçülerde lastik bulamıyorum.Bir öneriniz varmıdır, teşekkürler...
  • Civic vtec 2 aracımda teneke jantta,
    185/70/14 ölçülerinde lastik mevcut, bu jantta en fazla kaç ebatında lastik takılabilir,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attci -- 9 Nisan 2014; 12:38:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplar için teşekkürler.

peki kış için sadece önlere kara jant üzerine 15 ya da 16 jant bulabileceğim en uygun lastik ne olur acaba?
  • quote:

Cevaplar için teşekkürler.

peki kış için sadece önlere kara jant üzerine 15 ya da 16 jant bulabileceğim en uygun lastik ne olur acaba?

O ebatlarda lastikler en iyisi olsa bile pek pahalı değildir. Ancak tecrübeniz yoksa sadece önlere kış lastiği tavsiye etmem. Arkada kış lastiği olmadığını unuttuğunuz an çok tehlikeli durumlarla karşılaşabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerezcim

Selamlar, benim 2009 model proton savvy aracım var, orjinal lastik ebadları 175*50*15. Ancak orjinal ölçülerde lastik bulamıyorum.Bir öneriniz varmıdır, teşekkürler...

185-50-15 kullanabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

quote:

O ebatlarda lastikler en iyisi olsa bile pek pahalı değildir. Ancak tecrübeniz yoksa sadece önlere kış lastiği tavsiye etmem. Arkada kış lastiği olmadığını unuttuğunuz an çok tehlikeli durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Dikkatli kullanmaya özen göstericez artık , zaten araba kısın pek kullanılmayacak.

Peki 15 ebat çok mu küçük olur olmazsa önerebileceginiz ölçü nedir kara jant üzerine?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

quote:

Dikkatli kullanmaya özen göstericez artık , zaten araba kısın pek kullanılmayacak.

Peki 15 ebat çok mu küçük olur olmazsa önerebileceginiz ölçü nedir kara jant üzerine?

Benim aracım MST, kış lastiği takmak için 15 inch jant denemiştim, kaliperler büyük olduğu için sığmamıştı, mecburen 16 inch çıkma jant aldım. Sizin araca büyük ihtimalle 15 jant olur. 15 inch lastikler çok daha ucuz, 195 65 r15 kullanılabilir. Arkada 17 inch jant olacağı için çok tuhaf görünecektir, ama iş görür. Fluence'dan ve Megane'dan çıkma 15 ve 16 sac jantı, çıkma jantçılarda bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: attci

Civic vtec 2 aracımda teneke jantta,
    185/70/14 ölçülerinde lastik mevcut, bu jantta en fazla kaç ebatında lastik takılabilir,

,

• merhaba dostlar
    vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    2009 model honda civic hb aracım için lastik bakıyorum.
    orjinali 225 45 17 olan ölçülerimi, 225 40 18 olarak değiştirmeyi düşünüyorum.
    aracı geçen yıl 2. el olarak aldığımda 18' jant ve lastiklerinide verdiler.
    lastiklerden 1 tanesi hasarlı olduğundan ve diğer 3ü gayet iyi durumda olduğundan
    sanırım 2 adet 225 40 18 ebatında lastik alacağım.
    daha önce bu ebatlarda lastik kullanmadığımdan kafamda bir sürü soru işareti var.
    memnun kalacağımı bilsem 4 lastiğide değiştirebilirim. şuanda nexen n8000 lastikler var üzerinden
    18' jantların.
    http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=5535
    http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=2220
    bu iki lastik hakkında ve genel anlamda 18' jant-lastik hakkında yorumlarınızı rica edeceğim.
    başka önerebileceğiniz lastik marka/model varsa önerilere açığım.
    ilk etapta memnun kalıp kalmayacağımdan emin olamadığım için çok parada vermek istemiyorum aslında.
    teşekkürler

• ARKADAŞLAR HERKESE SELAMLAR

ARACIMDA STEPNE YERİNE LPG TANK KOYDURDUM VE BİR HATA YAPTIM ŞİMDİ STEPNE LASTİĞİM BAGAJDA KALDI VE BAGAJIMI VERİMLİ KULLANAMIYORUM

BİR ÇOK FORUM GEZDİM AMA NET CEVAB BULAMADIM

175-70-13 OLAN YEDEK LASTİK YERİNE

DAHA KÜÇÜK EBATLI BİR LASTİK ARIYORUM HEM 175 OLAN TABAN KISMI DAR OLMALI HEMDE 13 JANT KISMI KÜÇÜK OLMALI YADA LASTİĞİN TABAN KISMI DAR OLMASADA JANT UFAK OLMALI

YANİ KISACA LASTİĞİN DIŞ ÇAPI UFAK OLMALI BÖYLE BİR STEPNE ÖLÇÜSÜ NE OLABİLİR 11-12 JANT BAKTIM AMA BULAMADIM YADA 13 JANT DA OLUR AMA O ZAMAN YANAK ÖLÇÜSÜ 70 OLAN KISIM 40 HATTA 35 FALAN OLMALI

DİĞER BİR DEYİŞLE 575mm olan lastik dış çapını mümkün olduğunda düşürmem lazım

YANİ LASTİĞİN DIŞ ÇAPINI AZALTMALIYIM BAGAJA DİK OLARAK KOYABİLMEK İÇİN

KULLANABİLECEĞİM ÖLÇÜLER NELERDİR

VE TAVSİYE EDECEĞİNİZ ÖLÇÜLERDE STEPNE İNTERNETTE BULABİLECEĞİM Bİ SİTE VARMIDIR

UMARIM DERDİMİ ANLATABİLMİŞİMDİR

YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elalembialem_ -- 16 Nisan 2014; 16:01:55 >

• s.a arkadaşlar çok güzel konu teşekkürler ,

golf 1.6 var lpgli ( beyaz ) üzerinde orijinal larak demir jant var 195/65/R15

16 jant düşünüyorum ama jantında tekerin içinde kaybolmasını istemiyoum. varmı önerebileceğiniz ölçülerde lastik? ( 17 güzel olur ama 2 " birden yükseltmek istemedim ) aslında donington düşündüm ama oda 17 olunca çekindim

yada 17 " jant olur derseniz tekerleri nasıl alayım
  • Wolksvagenkerde depo kapaginin altinda hangi jant lastik olculerinin araciniza uygun oldugu yazar.Belirtilen ebatlarin disina cikmazsaniz sorun olmaz.

• Merhabalar
    kullananlar ve konu ile ilgili bilgi vererek beni yönlendirecek arkadaşlar öncelikle teşekkür etmek istiyorum
    Aracım 2005 kia magentis ve aracımın orjinal lastik ölçüleri 205/60/R15 91 H. LAstik ölçülerimi 195/95/R15 yapmayı düşünüyorum ve yüzde olarak 1,20 gibi bir değer çıkıyor anladığım kadarı ile u da çok sorun olarak görünmüyor. Asıl sıkıntı ettiğim nokta üç lastik belirledim ve bunlardan hangisi konfor ve sürüş güvenliği açısından iyidir.
    NOKIAN 195/65 R15 95H XL - H Serisi= 135TL
    GOODYEAR 195/65 R15 91V EFFICIENTGRIP PERFORMANCE=140TL
    CONTINENTAL 195/65/15 91 H TL CPC5= 16TL
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.