Şimdi Ara

Lastik patladıktan sonra yol bilgisayarım sapıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçtiğimiz aylarda kendime ait ilk aracım olan Renault Scenic (2004) aldım.

Bugün lastiğim patladı ve jantımın üst kısmı koptu.

Stepnede ki yazlık lastiğimi taktım.Değişimden sonra yol bilgisayarımdan değişen lastiğin basınç göstergesi kayboldu,yani orada teker yokmuş gibi gösteriyor yol bilgisayarı.

Acaba lastik patladığı zaman burada ki sensöre zarar vermiş olabilir mi?

Yani çok bilgim de yok açıkçası,hatta jantın üst kısmının nasıl koptuğunu da anlamış değilim.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydarpaşa62 -- 1 Şubat 2018; 19:58:47 >

• haydarpaşa62 kullanıcısına yanıt
    Olabilir,zarar vermiş sonuçta janta.Sensör janta bağlı.Servise götürün bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Godiantus

Olabilir,zarar vermiş sonuçta janta.Sensör janta bağlı.Servise götürün bence.

Anladığım kadarıyla sensör jantta mı oluyor hocam?

Birde anlamadığım nokta jantın üst kısmının kopma ihtimali,hızım 80km/h civarıydı zaten sesi duyduktan sonra kenara çektim hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydarpaşa62 -- 1 Şubat 2018; 20:4:40 >
  • Bu sensörler zaten tekerde bulunuyor.Siz sensör olan tekeri söküp yedek lastiği takmışsınız.Ekranda o lastiği göstermemesi normal degil mi.

Lastikleri jant ile beraber değiştirdiniz degil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Bu sensörler zaten tekerde bulunuyor.Siz sensör olan tekeri söküp yedek lastiği takmışsınız.Ekranda o lastiği göstermemesi normal degil mi.

Anladım hocam.

Evet,eski jantın üst kısmı kopmuş durumda zaten.

Şimdi yeni jant alacağım hocam orjinalinden ama lastik taktırdıktan sonra servise gitmem gerekiyor mu sensör için,yoksa bilgisayar kendisi algılıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydarpaşa62

quote:

Bu sensörler zaten tekerde bulunuyor.Siz sensör olan tekeri söküp yedek lastiği takmışsınız.Ekranda o lastiği göstermemesi normal degil mi.

Anladım hocam.

Şimdi yeni jant alacağım hocam orjinalinden ama lastik taktırdıktan sonra servise gitmem gerekiyor mu sensör için,yoksa bilgisayar kendisi algılıyor mu?

Servise gitmeye gerek yok diye biliyorum. Sensörlerin yerini karıştırmamak önemli burda,siz zaten tek tekerede degisim yapacaksınız sıkıntı olmaz sanırım.Kitapcigi varsa siz yinede bi göz atın.Sensor alttaki gibi bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• haydarpaşa62 kullanıcısına yanıt
    Darbe gelmiştir,bir şey sıçramıştır,sürtmüştür her şey olabilir.Belki lastiğin havası inikti ve hafif bombede janta geldi.Aracın lastik yanakları alçaksa böyle olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haydarpaşa62

quote:

Anladım hocam.

Servise gitmeye gerek yok diye biliyorum. Sensörlerin yerini karıştırmamak önemli burda,siz zaten tek tekerede degisim yapacaksınız sıkıntı olmaz sanırım.Kitapcigi varsa siz yinede bi göz atın.Sensor alttaki gibi bu arada

Yurtdışında yaşıyorum hocam burada parça bulmak biraz zor oluyor galiba en mantıklısı servise götürmek olabilir.

Kendi paramla çalışıp aldığım ilk arabam o yüzden biraz fazla dikkat gösteriyorum hocam :)

Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydarpaşa62 -- 2 Şubat 2018; 4:35:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Godiantus

Darbe gelmiştir,bir şey sıçramıştır,sürtmüştür her şey olabilir.Belki lastiğin havası inikti ve hafif bombede janta geldi.Aracın lastik yanakları alçaksa böyle olabilir.

Hocam darbe yoktu aslında.Yani çok derin olmayan bir çukura girdim ama böyle olacağını bilemedim maalesef.

Jant bulabildik çok şükür yarın taktıracağım kısmetse.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.