Şimdi Ara

Lastik önerisi yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2016 qashgai 215 60 17 4 mevsim lastik önerisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam merhaba benim falken as210 konumu okuyabilirsiniz. Kullanım şartlarınıza uyuyorsa başka lastik bakmayın derim.

• Bir önce mesajı yazan arkadaşa katılıyorum.
    17 inç falken 4 mevsim kullandım ve memnundum.
    Hiç üzmedi.

Şimdi ise az fiyat farkı, aldığım dönemde falken nin 2021 üretimini bulamamam ve bir arkadaşın tavsiyesi ile biraz da risk alarak laufenn 4 mevsim kullanıyorum.

Laufenn den de memnunum. 1 sezon geçmediği için tam kıyaslama yapamam. Ancak Falken den daha yumuşak dolayısı ile daha konforlu daha sessiz. Ve yine buna bağlı olarak virajda arabayı zorlarsak falken 1 tık virajda daha başarılı...

Sorunuza gelirsek;

Para harcarım fiyati önemli değil diyorsaniz Bridgestone ve Nokian öneririm.

Biraz fiyat performans dengeli olsun ama beni de üzmesin diyorsanız önce kesinlikle Falken sonrada Laufenn derim...

• 225 6517 için Petlas pt 411 kullanıyorum 1 seneden biraz fazla
    Fiyatına göre güzel lastik karda sorun çıkarmadan beni istediğim yere götürdü
    Yağmurda güzel performans gösteriyor
    Yeni yağmış yerler ıslanıp çok kaygnlaştı ise aracı zorlarsan kayma yapıyor.
    Yazın sıcak asfaltta yol tutuşu güzel ama arada ses yapıyor.

Tavsiye ederim ama maddi imkan el veriyorsa daha bilindik markalara yönelebilirsin.
    Maddi imkan yok ise pahalı lastiği 8 sene kullanmaktansa yarı fiyatlı lastiği 4 sene kullanılması gerektiğine inanan bi insanım ben

• True_Sun kullanıcısına yanıt

Riken lastik nasıldır hocam michealin ürünüymüş.

• Dangerzoone kullanıcısına yanıt

Hocam genel anlamda sınıfında çok kötü lastik değil ancak ben etiket değerlerini pek beğenmemiştim...

Birde bildiğim kadarı ile (yanlış biliyor olabilirim) michelin crossclimate / riken / kleber yazlığa yakın 4 mevsim

Nokian / Goodyear / falken / laufenn kışlık lastige yakın 4 mevsim

Bridgestone ise yağmurda en verimli olan 4 mevsim lastik....

Ben tercihimi kış a yakın olanlardan kullanıyorum... (bahar aylarında da verimleri yüksek oluyor)

Fiyat performans 4 mevsim lastik alma fikrim var hocam malum fiyatlar da cok pahalı eskiden hep lassa kullanırdm n

• Dangerzoone kullanıcısına yanıt

Hocam

Bütçeye siz karar vereceksiniz sonuçta ancak benim tavsiyem

NOKİAN - BRİDGESTONE - FALKEN / LAUFENN (falken ve laufenn tam f/p lastikleri) sıralamasında olurdu.

Laufenn de iyi ancak yumuşak lastik ona göre değerlendirin...

Kadar sizindir ancak 4 mevsim den memnun kalırsınız bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 15 Ekim 2021; 22:25:1 >
  • Saç ve vücut şampuanı :) sırf merakımdan küçük olan şehir ici kullandığım aracıma alacam uzerindekiler eskidiginde. Muhtemelen kışlık lastikle gezmekle ayni olacak hissiyat ve güvenlik olarak.

Nexen yazlık lastik aldim uzun araştırmalar yapmamın sonucunda :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.