Şimdi Ara

lastik kaç bin km de değişir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
78.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • zaman, lastiğin ömrünü etkileyen en büyük faktörlerden biridir.
    raf ömrü diye geçer.
    quote:

Orjinalden alıntı: nemesis

yaw herkes kafadan bişeyler atmış bi kere lastik değişiminin zamanla kesinlikle etkisi yoktur. Kilometreye ve diş derinliğine göre değişir. Hep düz asfaltta kullanılan bi lasik 50bin km dayanıyosa çakıllı yolda bu 20bin kmye düşer. Eğer lastik kulanılmazsa zanmanla değişmesi gerekebilir yani sen arabayı alıpta 4 sene kapının önünde yatırısan tabiki değiştirmen gerekir... Bunları kafadan atmıyorum sölediklerimin hepsi doğru yerlerden alınmış bilgilerdir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: trapezoid

quote:

Orjinalden alıntı: 4polat

quote:

yaw herkes kafadan bişeyler atmış bi kere lastik değişiminin zamanla kesinlikle etkisi yoktur. Kilometreye ve diş derinliğine göre değişir. Hep düz asfaltta kullanılan bi lasik 50bin km dayanıyosa çakıllı yolda bu 20bin kmye düşer. Eğer lastik kulanılmazsa zanmanla değişmesi gerekebilir yani sen arabayı alıpta 4 sene kapının önünde yatırısan tabiki değiştirmen gerekir... Bunları kafadan atmıyorum sölediklerimin hepsi doğru yerlerden alınmış bilgilerdir...

Sayın Yarbayım,
    Kendi kendinle fena halde çelişmişsin. Herkesin kafadan attığını senin ise kafadan atmadığını söylüyorsun. Buna cevap bile vermiyorum ama "lastik değişiminin zamanla kesinlikle etkisi yoktur" gibi bir cümleden (!) sonra "eğer lastik kullanılmazsa zamanla değişmesi gerekebilir" gibi bir ultra çelişkiyi forumcuların takdirine bırakıyorum.

Kafadan atan atmayan fikir beyan eden tüm arkadaşlara saygı ve selamlar...

• quote:

quote:

quote:

Sayın Yarbayım,
    Kendi kendinle fena halde çelişmişsin. Herkesin kafadan attığını senin ise kafadan atmadığını söylüyorsun. Buna cevap bile vermiyorum ama "lastik değişiminin zamanla kesinlikle etkisi yoktur" gibi bir cümleden (!) sonra "eğer lastik kullanılmazsa zamanla değişmesi gerekebilir" gibi bir ultra çelişkiyi forumcuların takdirine bırakıyorum.

Kafadan atan atmayan fikir beyan eden tüm arkadaşlara saygı ve selamlar...

kullanılan arabanın lastiği için zaman önemli değil demek istedim. Ayrıca o herkes kafadan bişeyler etmışıda şakasına söledim. Yanınada bi gülücük koydum dikkat ettiysen. Alınan olduysa özür dileriz, kimseyi kötülemek gibi bi niyetim yoktu...

• milyarlarca değerindeki arabalrımızı götüren lastiklere neden hala gerekli özeni gösteremiyoruz acaba 50.000 € luk bmw ye binen adam gidip fason uzak doğu malı lastikleri alıp kar ettiğini neden düşünüyor anlayan varsa anlatsın arkadaslar lastik kriteri zaman ve diş kalınlığı olduğuna göre 60 bin yapmıs lastik ne olursa olsun değişmelidir
  • quote:

En kaliteli lastik de olsa 60 000 Km den sonrası risklidir. Yenilemen şiddetle önerilir.

bencede lastik 40 000 km'yi geçince hadi 50 000 de ondan sonra yol tutuşunda azalma olur.hayatını riske atma 300 YTL için
  • arkadaslar 2004 corsa cdti aldım.adam 4 lastıgı de yenı deısmıs ama hepsı de good rıch dıe bı markanın kıs lastıgı.bu lastıklerı ızmırde ve yazın kullanmanın ne gıbı sakıncaları olabılır ..su aralar fazla masraf yapacak durumdada deılım ama cok sakıncalıysa deıscez artık napalım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: achilleus1986

yaw yokmu konudan anlayannnn aloooooooooooooooo

http://forum.donanimhaber.com/m_6619738/mpage_4/tm.htm

buraya yazıver bide

• quote:

Orjinalden alıntı: emre.

bu topik önceden de açılmıştı..
    arattırılsa faydalanılabilir..
    hatta oradan devam edilse de daha iyi olur.

bu mesajı attığımda normal üyeydim,yanlış anlaşılmasın
  • kısır döngüye girmiş bir topik daha.....
    arkadaşlar @yazılımcı online arkadaşımızın bahsettiği linkten devam edelim lütfen.

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

http://forum.donanimhaber.com/m_6619738/mpage_4/tm.htm

buraya yazıver bide

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.