Şimdi Ara

Laptopum fanını kontrol etmek istemiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Laptopum fanını kontrol etmek istemiyor.

Bir adet Vestel NB OnyX Pro 2GP laptop sahibiyim. 3 yıldır kullanıyorum ve şimdiye dek hiç arızalanmadı. Garantisi 1 yıl önce bitti. Fakat şu günlerde kendisi işlemci fanını hiç takmıyor.

Olayı şöyle anlatayım, fan arada bir çalışıyor, arada bir duruyor. Ben internette gezerken aniden kapanıyor. Bir bakıyorum ki işlemci feci derecede ısınmış. Makinayı tekrar açtığımda işlemci soğuyana dek fan deli gibi çalışıyor ve normal hale gelince tekrar kafasına göre takılıyor.

Oyun oynayamaz oldum. Yüksek grafikli oyunları oynarken eskiden fan yüksek hızda çalışırdı, şimdi ise Not Defteri'nde metin yazıyormuşum gibi fan ağır ağır çalışıyor ve 1 dakika dolmadan kapanıyor zaten.

Bir adet soğutucu aldım. Şimdilik o soğutuyor. İnternette gezerken idare ediyor. Örneğin şu an bu konuyu açarken işlemcimin fanı yine tamamen durmuş durumda ama alttaki soğuucu götürüyor bilgisayarı. Ama hala oyun oynayamıyorum.

SpeedFan gibi birkaç yazılım denedim ama fayda etmedi. Sistem işlemci ısınmış mı, ısınmamış mı, hiç iplemiyor.

Format atsam düzelir mi? Sorun donanımsal mı? Kendim halledebilir miyim? Yardımlarınızı bekliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.