Şimdi Ara

laptopum ati radeon ekran kartını kullanmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
1.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni laptop aldım. içinde ati radeon 7670 var birde intel hd graphic 4000 var..laptopum atiyi bir türlü kullanmıyor. ne yapmam lazım oyunlarda kasma oluyor.

• Bu sıkça karşılaşılan bir problem mobil amd kartlarda maalesef.Masaüstü sağ tıkladığınızda değiştirilebilir garfik sürücüsünde oyunu yüksek performanslı gpu seçeneğine mi ayarlı? Birde hangi oyunu hangi ayarlada oynuyorsun bazıları ağır oyunlarda yüksek özelliklerde oynama durumuna gidiyor kart kasıyor kartta sorun var diyorlar ondan sordum.Son çıkan ağır oyunlarda orta yüksekte oynatır.Fazlası kasma yapar oyununa göre.Birde ısınma durumu nasıl,hangi modeli kullnıyorsun?
  • benim de seninkine benzer bir problemim var, masaüstü kullanıyorum ekran kartım hd7850, sanırım şöyle bir özelliği var, masaüstündeyken, internette dolaşıyorken onboard ekran kartı devreye giriyor, oyuna girdiğimde harici ekran kartı devreye giriyor, güç tasarrufu ve ısınmaya karşı önlem olarak yapılmış ama ben bunu istemiyorum hep harici ekran kartım çalışsın istiyorum, bir türlü bu ayarı bulamadım. mesajım bulunsun belki bu konuda bir yanıt çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: imperial93

benim de seninkine benzer bir problemim var, masaüstü kullanıyorum ekran kartım hd7850, sanırım şöyle bir özelliği var, masaüstündeyken, internette dolaşıyorken onboard ekran kartı devreye giriyor, oyuna girdiğimde harici ekran kartı devreye giriyor, güç tasarrufu ve ısınmaya karşı önlem olarak yapılmış ama ben bunu istemiyorum hep harici ekran kartım çalışsın istiyorum, bir türlü bu ayarı bulamadım. mesajım bulunsun belki bu konuda bir yanıt çıkar

Bunu yapmak için bir ayar yok bazıları bunu dahili kartın sürücüsünü iptal ederek yapmak istiyor ama oda harici kart sürücüsünde ıkıntı ya sebep olabiliyor.Yalnız istisnası var bazı leptoplarda biosta entegre grafik seçeneğini devre dışı bırakabiliyorsunuz mesela hp'lerin bazı modellerinde var.

• benm laptop baya sorunlu çıktı yav..servise yolladım..bu konudan değilde ekran kartı bozuk tahminimce..performans ayarlarından seçebiliyormuşuz birde onu..ama her halükarda masaüstündeyseniz intel hd graphicsi kullanırmış...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.