Şimdi Ara

Laptop Wireless Problemi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
5
Favori
241.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayır arkadaşlar bu windows 7 de bir sorun var zaman zaman bende karşılaşıyorum yeni windows yüklemesi yapmadanda düzeltemiyorum.

mesela şuanda başımdaki olay elimde bir laptop var daha yeni win 7 kurdum eksiksiz ama kurulduğundan bu yana ağımı görmüyor sürücülerini güncel yükledim gene görmedi hata ayıklama yaptırdığım zaman windows kablosuz özelliği kapalı diyor
    hata buradan kaynaklanıyor ( not : laptop üzerinde kablosuzu açmak için herhangi bir wiraless anahtarı yada fn tuş kombinasyonu yoktur) format atmadan önce giren laptop şimdi girmiyor ben eminimki bir format daha atsam girecek.

böyle saçma hata verdiği zaman bu işletim sisteminden nefret ediyorum okadar araştırmama rağmen windowstan extradan bu servisin açılabileceği bir bölüm bulamadım
  • bende de aynı sorun var. UBUNTU 11.10 Linux kurup kurcalarken wireles denetçisini devre dışı bıraktım bilgisayardan. fakat geri gelmedi. denediğimde donanım anahtarı kapalı diyor. donanım anahtarı açık ışığı da yanıyor. defalarca açıp kapadım defalarca değişik kombinasyonlarda reset attım bilgisayara yok. USB stick lere yüklediğim başka versiyon linux lar da vardı onlarla da boot edip başlattım bilgisayarı, o diğer farklı linuxlarda da wifi kapalı gözüküyor fakat donanım anahtarı açık ve ışığı yanıyor. BIOS a girip kapatım açtım wifi yi blue tooth u vs falan. kar etmedi.
    access pointi client olarak kullanarak girebiliyorum internete o da kablo LAN dan.
    Çözüm bilen önerebilen varsa teşekkürler. sorun sadece OS ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.
  • arkadaşlar benim de bilgisayarım Casper Nırvana NB 15.6 CNA.B940-2K05B marka modelli bir bilgisayar. Ben Format attım yalnız da Wi Fi Driverini yuklememişş. Nerden bulabılırım :S Kablosuz bağlanamıyorum :(
  • Nasıl çözdüğünü paylaşırmısın. Tabi çözebildiysen..
  • 3 ay once rt204v3 aldim hersey normaldi..dun gece net koptu ( ki cok sik kopma oluyordu) ben de onemsemedim zaten birazdan gelir diye..su anda ethernet ile giriyor, airtiesin usb modemi ile de giriyor, telefondan da girebiliyorum..ama mesela usb modemi takmayinca hicbir agi gormuyor..ayni sekilde sirkette de aglari gormuyor..daha once nasildi bilemiyorum ama aygit yoneticisinde bilgisayarin altinda diger aygitlar-bilinmeyen aygit ve 2 tane temel aygit sistemi unlem halinde..laptop acer 5520, win7 prof 64 bit..driver yuklemeyi denerken de aygit takili olmayabilir diyor. ne onerirsiniz? laptopla ilgili sorun oldugu muhtemel ama darbe almamisken, durup dururken aygit nasil yerinden cikar? laptopu actim yerinden cikan veya saglam durmayan bir parca da yok..durum acil, cevaplarinizi bekliyorum
  • @antisocial77
    wifi driverları sağlam ise:
    wifi card yerinden çıkmış olma ihtimali ( 1/1000 000) genelde mandallı ya da vida ile yerine sabitlenmiş olurlar. yine de çıkarıp yerine tekrar takıp deneyebilirsiniz.
    wifi card hatası 50% , anakarta pci controller hatası 50% . kartınızı başka bir laptopda deneyerek çalışıp çalışmadığını daha çabuk öğrenebilirsiniz, ya da başka bir wifi card ödünç alıp deneyebilirsiniz. eger problem çalıştığından emin olduğunuz bir wifi card takılıyken de devam ediyorsa, laptopun garantisi sürüyorsa garantiye gönderebilirsiniz. aksi takdirde USB Wifi ler ile ya da Access Pointleri client modda kullanarak ethernet vasıtasıyla ağa/internete bağlanabilirsiniz.

herşeyden önce işletim sisteminizin ve driverların sağlam olduğundan emin olmanızı tavsiye ederim. mümkünse formatlayıp temiz bir işletim sistemi kurup driverları baştan yükleyin. ama elinizde kartı başka bilgisayarlarda deneme şansı varsa, format o kadar önemli değil.

• Laptoplarda 3 sekilde wireless acilip kapanabilir.
    Birincisi acma kapama dugmesi
    ikincisi fn+ tus kombinasyonu
    ucuncusu Laptopunuz ile verilen laptopu kontrol eden ana programlar ile.

Siz bunlardan 2 tanesini denemissiniz... laptopun ana programini deneyen oldu mu?
    atk dedigimiz laptopun FN tusunu aktive eden driverini yuklediniz mi? Bu driver olmadan FN tusu calismayabilir....
  • Bende de aynı sorun var ve sinir oldum artık iyice..Benim problemim tam olarak bağlantının oyun oynarken eya dosya indirirken kopması..Driver güncelledim,yeni format attım modem kablları falan herşey tamam ama gel gör ki hala kopuyor kafayı yiecem.Modemi fabiraka ayarlarına döndürsem tekrar kursam acaba sorun düzelir mi?Denemekte fayda var..Olumlu sonuç alırsam paylaşırım sizlerle..
  • @exeter 'e katılıyorum

genelde kenarda köşede bulunan wifi açma kapama düğmesi içeriden kırılabiliyor kapalı kalma sebebi buda olabilir
  • arkadaşlar bendede benzer sorun var laptopu açınca 20-30 saniye wiraless görüyor internete bağlanıyor sonra kapanıyor sağ alttaki wiraless çubuğu çarpı işaretli hiçbir ağ bulamıyor
  • dizüstünüzde bir yazılım eksikliği var kısa yol tuşlarınız çalışması ile ilgili. Fn + F2 diyelim misal, eğerki o yazılım yüklü değilse çalışmaz. Bilgisayarınız üretici sitenizde bu yazılımı bulabilirsiniz.
  • dostlar aynı sorun bende de var grundig nb 1010 model notebook da aynı sorunu yaşıyorum. w 7 starter yüklü yeni format attım değişen bir şey olmadı. tüm driverlerı, touc padi ve diğer bütüm yazılımları güncelledim. canı isterse giriyor vanı istemezse yok sorun aynı. aynı makine bir açtığımda nete giriyor bir açtığımda girmiyor. anlamadım.

fn+f2 ile kablosuz u açıyorum makinenin sağ alt köşesinde kablosuz ışığı yanıyor ama saat kesmesinin yanında kablosuz işaretinin üzerinde kırmızı çarpı var. makine şu anda hiç bir kablosuz ağı gçremiyor. evde başka makine ve cep tel ile lablosuza bağlanabiliyorum.

ne menm bir sorunmuş arkadaş kaç gündür uğraşıyorum çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 386sx25

dostlar aynı sorun bende de var grundig nb 1010 model notebook da aynı sorunu yaşıyorum. w 7 starter yüklü yeni format attım değişen bir şey olmadı. tüm driverlerı, touc padi ve diğer bütüm yazılımları güncelledim. canı isterse giriyor vanı istemezse yok sorun aynı. aynı makine bir açtığımda nete giriyor bir açtığımda girmiyor. anlamadım.

fn+f2 ile kablosuz u açıyorum makinenin sağ alt köşesinde kablosuz ışığı yanıyor ama saat kesmesinin yanında kablosuz işaretinin üzerinde kırmızı çarpı var. makine şu anda hiç bir kablosuz ağı gçremiyor. evde başka makine ve cep tel ile lablosuza bağlanabiliyorum.

ARKADAŞLAR SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR...

Kablosuz Ağ Bağlantısı Özelliklerinin Kablosuz Ağlar sekmesinde Kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak için Windows'u kullan kutucuğunu tiklenmiş şekilde göreceksiniz. O tik i kaldırıp tamama basın. Daha sonra burayı tekrar açıp o kutucuğunu tekrar tikleyin ve tmm a basıp onaylayın. Artık ağları görecektir. Bu sorun tekrar başınıza gelirse her defasında bu şekilde çözmeniz gerekir.

2. bir çözümde ise aygıt yöneticisinden wireless adapter ı buluyorsunuz ve orada sağa tıkalyıp özelliklere girdiğinizde güç yönetimi sekmesine tıklayıp oradaki gerektiğinde bunu kapat diyen tiklenmiş kutucuktaki tik i kaldırıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: metbey

quote:

Orijinalden alıntı: 386sx25

dostlar aynı sorun bende de var grundig nb 1010 model notebook da aynı sorunu yaşıyorum. w 7 starter yüklü yeni format attım değişen bir şey olmadı. tüm driverlerı, touc padi ve diğer bütüm yazılımları güncelledim. canı isterse giriyor vanı istemezse yok sorun aynı. aynı makine bir açtığımda nete giriyor bir açtığımda girmiyor. anlamadım.

ARKADAŞLAR SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR...

Kablosuz Ağ Bağlantısı Özelliklerinin Kablosuz Ağlar sekmesinde Kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak için Windows'u kullan kutucuğunu tiklenmiş şekilde göreceksiniz. O tik i kaldırıp tamama basın. Daha sonra burayı tekrar açıp o kutucuğunu tekrar tikleyin ve tmm a basıp onaylayın. Artık ağları görecektir. Bu sorun tekrar başınıza gelirse her defasında bu şekilde çözmeniz gerekir.

2. bir çözümde ise aygıt yöneticisinden wireless adapter ı buluyorsunuz ve orada sağa tıkalyıp özelliklere girdiğinizde güç yönetimi sekmesine tıklayıp oradaki gerektiğinde bunu kapat diyen tiklenmiş kutucuktaki tik i kaldırıyorsunuz.

Hocam tam olarak tarif eder misiniz? Bulamadım valla.

• ben şu ana kadar bu şekilde kullanıyorum zaten ve artık bu işlemi yapmaktan bıktım pc yi her kapatıp actımda bu işlemi yapıyorum yani demem o ki mesala gece pc yı kullandım sonra kapattım sabah kalktımda pc yı actım ve aynı işlemi tekrardan yapıyorum tiskindim artık kesin bir çözümü yokmu bu işin???
  • bendede şöyle bir sorun var. Yeni aldığım lenova laptopumla arkadaşımın evindeki kablosuz bağlantıyla sorunusz girerken kendi evimdeki kablosuz bağlantıyla giremiyorum. normal masa üstünde sıkıntı yok direk bağlantı olduğu için ama laptopda görüyorum bağlan diyorum bağlanmıyor bir türlü.Sorun modem midir sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksaray1 -- 6 Mart 2012; 23:58:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

bendede şöyle bir sorun var. Yeni aldığım lenova laptopumla arkadaşımın evindeki kablosuz bağlantıyla sorunusz girerken kendi evimdeki kablosuz bağlantıyla giremiyorum. normal masa üstünde sıkıntı yok direk bağlantı olduğu için ama laptopda görüyorum bağlan diyorum bağlanmıyor bir türlü.Sorun modem midir sizce?

mac fılıtremesı dıye bısı olmalı modemın ara yuzunde ..onu kaldırırsanız baglanmsı gerkeır ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

bendede şöyle bir sorun var. Yeni aldığım lenova laptopumla arkadaşımın evindeki kablosuz bağlantıyla sorunusz girerken kendi evimdeki kablosuz bağlantıyla giremiyorum. normal masa üstünde sıkıntı yok direk bağlantı olduğu için ama laptopda görüyorum bağlan diyorum bağlanmıyor bir türlü.Sorun modem midir sizce?

bırde sıfreleme wpa ıse wpa 2 yı secın ve wpa 2 den sıfreleyın modemı ..
  • allah razi olsun. eskiden u formlar ne kdar gereksiz diye dusunurdum.basa gelmeyinje anlasilmiyor. deell marka laptopta kizim oynarken kapatmis wirelesi. burasini tesaduf okumasam bulamasdim.bende fn +f2 uzun basarak hallettim.tekrardaan allah razi olsun
  • Fişi çekip bataryayi söküp 10 dakika bekleyelim. Sonra pili takip bilgisayarı açın düzeliyor... Benim vista yüklü hp böyle duzeldi...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.