Şimdi Ara

Laptop'un ekranının köşesinde parlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptopu ofiste kullandığım için evde kullanmam gerektiğinde kolonya ile dezenfekte ediyorum. Bu sefer dezenfekte ederken kolonyada aşırıya kaçtım. Ekranın sol alt kısmında parlama, ton değişikliği gibi bir problemle karşılaştım.

Laptop'un ekranının köşesinde parlama

Bu kalıcı bir problem mi? Problemi çözmek için ne yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qlkn -- 30 Temmuz 2020; 8:45:14 >

• Panelde bozulma olmuşsa yapılabilecek birşey yok ancak arkadaki aydınlatmada ise yapabilecek bilgisayarcı bulabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir umut ekranı çıkartıp, güneşin altına koydum. Düzelmezse de bu şekilde kullanacağım.
  • ekranın arkaplan aydınlatma camında leke veya hasar olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vtnsvr -- 31 Temmuz 2020; 11:50:41 >
  • vtnsvr kullanıcısına yanıt
    Bunu kime göstermeli sizce, kim tamir eder bir fikriniz var mı? LCD tamirle alakalı yerlere baktım, tamirden anladıkları şey direk ekran değişimi.
  • qlkn Q kullanıcısına yanıt
    o camın yedekparça olarak satıldığını görmedim...
    anca hurda bir panelden söküp alınabilir...
  • Temizlik yaparken sıvıyı beze değil de ekrana mı sıktınız? Lütfen beze dökerek temizleyiniz. Kolonya kalıntı yapabilecek maddeler içeriyor. Bir sprey şişe de %99 alkol veya saf dinlendirilmiş su kullanın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karanlık Ülke kullanıcısına yanıt
    Peçeteye bol miktarda kolonya döküp temizledim, panel fiyatları yaklaşık 400tl civarı olduğu için mecbur böyle kullanacağım artık. Kullanmaya engel olmadığı için masrafa girmek istemiyorum ama bana ders oldu bu durum. Kurur geçer diye düşünüyordum ama
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.