Şimdi Ara

Laptop'u 3D bluray player olarak kullanma-Yardımlarınızı Bekliyorum !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aşağıda yazacağım konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var.

Donanım;
    Monster P-150EM laptop
    Lg 47la660s 3d led tv

Laptopu 3d bluray player gibi kullanmak istiyorum.
    3d bluray iso filmlerini tv de izlemek için laptop a hangi program veya programları kurmalıyım.

Yardımlarınızı bekliyorum

• Konu hakkında bilgi sahibi forum üyelerinden bilgi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben tam anlamiyorum fakat daemona bluray isoyu koyup corel windvd ile acarsin diye dusunuyorum

• power dvd diye bir programdan bahsediyorlar bende bu sekilde izleyen kullanan kisilerin yorumunu merak ediyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyla bende ilgiliyim.
    Bilgisi ve tecrubesi olan arkadasların yardımlarını bekliyoruz.
  • total media theatre 5 adında bir program var bunu indirip yine bilgisayarınızdaki iso formatlı 3d bluray dosyasını daemontools programıyla imaj olarak gösterip tmt5 de açtığınız zaman eğer ekran kartınız artı monitörünüz yada projeksiyonunuz da 3d destekliyorsa görüntüyü alırsınız 3d bluray iso formatını da böylelikle bilgisayarınız ile izlemiş olursunuz.ben şahsen kasayı oturma odasına taşı sonra bu programları aç kabloları bağla çıkart uğraşmamak için 3d blurayplayer aldım şu anki fiyatları abartı değil 200 civarında ayrıca usb ve hdmi girişleri ile diğer formatları da mediaplayer gibi destekleyenlerde var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolgeo

Bu konuyla bende ilgiliyim.
    Bilgisi ve tecrubesi olan arkadasların yardımlarını bekliyoruz.

umarım yardımcı olmuşumdur.
  • Ben bu islemi yapiyorum,gayet de kullanisli. Notebookuma inen filmleri hdmi kabloyla bilgisayara aktarip powerdvd ile sorunsuz izliyorum. Codec sikintisi yok,usb hdd e atip beklemeye gerek yok. Cok pratik ve super goruntu

• Bana göre tartışmasız en iyi media player, en iyi 3d iso oynatıcı, en iyi normal yada 3d bluray oynatıcı cihaz pc dir.

Sorunuza gelince, eğer bluray oynatıcınız yoksa laptopta ve iso olarak izleyecekseniz öncelikle iki programa ihtiyacımız var.

1) Daemon Tools Pro -- > Bununla sanal sürücü yaratıp, iso yu yarattığımız bu sanal sürücüye göstereceğiz.

2) Total Media Theatre 6 -- > Bana göre her yönüyle piyasadaki en iyi Bluray Player.

Ayrıcada 1.4 destekli bir hdmi kablo gerekli. Laptopu TV ye bağladıktan sonra Nvidia Denetim Masasına girip "Stereoskopik 3d desteğini etkinleştir" i tikliyoruz, burda birkaç ayar yapmanızı isteyebilir pc, sorun değil yapın. Bunu tiklemezseniz 3d bluray iso izleyemezsiniz.

Yapmanız gereken Daemon Tools Pro da iso yu sanal sürücüye göstermek, akabinde de Total Media Theatre a girip, hemen çıkan ana ekranda bu sanal disci seçmek. Hepsi bu..

• Bilgi paylasımında bulunan arkadaslara
    Tesekkur Ederim.
    Zorlandigim bir konuda cok aydinlatici oldu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.