Şimdi Ara

Laptop tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni bir oyuncu laptopu almayı düşünüyorum. Daha önceleri ihtiyaç duymadığım için performanslarından dolayı hep masaüstü kullandım. Ancak işim dolayısıyla yurtdışına çok çıkıyorum. Genel olarak Witcher 3 gibi hikayeli oyunlar oynamayı seviyorum ve laptopu aldığımda ilk oynayacağım oyunlardan birisi witcher 3 olacaktır. Onun dışında nadiren pubg ve cs:go giriyorum. Oyunlarda grafik benim için çok da ön planda olan bir şey değildir. Neyse konumuza gelirsek bazı sorularım var.

1)Oyuncu laptoplarında ekran boyutu çok önemli mi? (15.6" ve 17.3" arasında çok gidip geliyorum.)
    2)IPS panel ekran ve TN panel hakkında kararsızım. Ancak IPS tercih edeceğim sanırım. Hangi markalar IPS panel tercih ediyor. Genelde ekran özelliğini göremiyorum laptoplarda ancak asus modellerinde TN panel olunca modelin sonuna T harfi geliyormuş diye duydum. Böyle bir ayrım diğer markalarda da var mı? Not: Film çok izleyen biriyim o yüzden IPS panel düşünüyorum.
    3)Monster laptoplarda 2 seneyi yani garanti geçince anakartlarda çok hata çıkıyormuş. Bu yeni modellerinde de devam ediyor mu? Monster alınır mı?
    4)Hangi markanın müşteri hizmetleri en iyi hizmeti vermektedir?

Özetlersek,
    17.3 ile 15.6 inç arasında çok fark var ise 17.3 inç bir laptop almak istiyorum.
    İşlemci olarak i7 8750h düşünüyorum.
    Ekran kartı olarak 1050 ve ya 1050ti almak istiyorum.
    Ram in 8gb yeteceğini düşünüyorum.(bu konuda görüşünüz var mı ?)
    Marka olarak monster, msi ve asus düşünüyorum. Ancak dell'e de sıcak bakıyorum son zamanlarda.
    SSD en az 128 GB şart benim için.

Her türlü görüşünüzü bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler

• Aradığın özelliklere sahip GF75. Panelin 17.3" olması özellikle oyunlarda büyük artı. Uzun yıllar sorunsuz kullanırsın.

https://www.hepsiburada.com/msi-gf75-thin-8rd-202xtr-intel-core-i7-8750h-8gb-1tb-256gb-ssd-gtx1050ti-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000J3ISD?magaza=Hepsiburada
  • Öncelikle oyuncu laptobu alacaksanız kesinlikle 1050 ve 1050ti li modellerden uzak durun minumum Gtx1060 lı olması lazım bu devirden sonra yoksa çok üzülürsünüz 1 sene sonra.
    Ekran boyutu 17.3 iyi olur ama fiyatlar çok yükseliyor ozaman da 15.6 yeterli olur. Ekran İPS olursa çok daha iyi olur. TN olacaksada NTSC oranı %94 95 olanları tercih edin. 120hz 144hz 1ms 3ms.
    Marka konusu her kullanıcı açısından değişir. Her markadan memnun olanda var olmayanda. Monster Asus Msi Lenovo Dell (G315 serisi hariç) bu modellere bakabilirsiniz.

Not:Yıllardır Monster Semruk ve Abra serisi kullanıyorum ne cihazlarından nede servisinden problem yaşamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkürler cevaplarınız için.
    Bütçemi yazmamışım bütçem maximum 8000 TL. 17.3" laptoptan vazgeçmiş bulunmaktayım maliyet açısından vazgeçtim. 1060'lı modellerde çok pahalı geliyor.
    Aslında aşağıdaki modeli düşünüyorum ama çok bir bilgi bulamadım hakkında
    MSI GL63 8RD-429XTR

Bir de şu modeli düşünüyorum ama 1050 ekran kartı var. Win10 ile uğraşmamak için bu modeli düşündüm.

Asus FX504GD-78100T

Ancak bunda sanırım TN panel var.

Freedos alırsam n11'den 600 liraya win10 almayı düşünüyorum pişman olur muyum? Sahte win10 kursam serviste falan sıkıntı çeker miyim?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.