Şimdi Ara

Laptop şarj sorunu(adaptör kablosu mu yoksa şarj soketi mi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 5
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 10 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Mr. Punk (5 mesaj) carso (3 mesaj) zwanzig (2 mesaj) sinemhkn (1 mesaj) regular6 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Mobil (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Laptop şarj sorunu(adaptör kablosu mu yoksa şarj soketi mi)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    512 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Adaptörün kablosu (şarj soketine yakın olan tarafı) oynadığı zaman laptop şarj olmuyor, zamanında o kısmını oldukça yamultarak laptopla takılıyordum o yüzden kabloda olabilir diye düşündüm, sorun o ise lehim yaptırabilirim ama şarj soketi de problem yapıyor olabilir diye de korkmuyor değilim

Sorunun nerede olduğunu nasıl anlarım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Punk -- 15 Mayıs 2016; 20:32:57 >

|
    |
    En basiti bi tane dene oradada yaparsa alamazsın ama dediğine göre adaptör kablosu gibi duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Soket laptoba takılı iken biraz oynatarak temassızlık oluşuyor mu kontrol et.Eğer oluşuyorsa sorun bilgisayardadır.Anakart üzerine lehimli olan soketin lehimleri zamanla kırıldığından temassızlık yapıyor olabilir.Eğer adaptörün kablosunu veya soketin baş kısmıyla kablo kısmını oynatırken elektrik kesiliyorsa problem adaptör kısmındadır.

• Teğmen
    115 Mesaj
    Aynı şey geçen hafta benim de başıma geldi. Volmetre/multimetre ile ölçüm yaptım, benim sorun kablodan çıktı düzelttim. Elektrikçiden bir rica edip volt ölçümü yaptırabilirsin veya aynı girişli ve akım voltu uyuşan laptopa takarak bakabilirsin veya farklı adaptör bulmaya çalış.
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: carso

En basiti bi tane dene oradada yaparsa alamazsın ama dediğine göre adaptör kablosu gibi duruyor

Bana da öyle geliyor, soketi bozmam için adaptör kablosunu çok sert çıkarmam gerek gibi duruyor.

O hiç belli olmaz uç oynama ile de kırılır içten esmer nedensiz gevşer gider ama dene olmazsa power Jack değişir fazla miktar tutmaz değerler aynı olsun Buda çalışır abi diyenlere kanma anakar gider elden

|
    |
    Mr. Punk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

Soket laptoba takılı iken biraz oynatarak temassızlık oluşuyor mu kontrol et.Eğer oluşuyorsa sorun bilgisayardadır.Anakart üzerine lehimli olan soketin lehimleri zamanla kırıldığından temassızlık yapıyor olabilir.Eğer adaptörün kablosunu veya soketin baş kısmıyla kablo kısmını oynatırken elektrik kesiliyorsa problem adaptör kısmındadır.

Şarj soketinden 5-10 cm uzaktaki kabloyla oynayınca temassızlık oluyor, soket tarafı tamamen sakat. Onun dışında laptop'ı biraz çevirebiliyorum, ama çok yaparsam yine temassızlık oluyor.
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: regular6

Aynı şey geçen hafta benim de başıma geldi. Volmetre/multimetre ile ölçüm yaptım, benim sorun kablodan çıktı düzelttim. Elektrikçiden bir rica edip volt ölçümü yaptırabilirsin veya aynı girişli ve akım voltu uyuşan laptopa takarak bakabilirsin veya farklı adaptör bulmaya çalış.

Bu volt ölçümünü her elektrikçide yaptırabilirim di mi? Gideceğim yer bildiğin sokaktaki elektrikçiler, Yani adama volt ölçümü yapmasını söylesem afallamaz herhalde.
    Ölçümü sadece kablodan yaptırayım o zaman, ikisini taşımaya gerek yok. Farklı laptop veya adaptör bulma gibi bi alternatifim yok şu an. Bir de İzmir'deyim de, şirinyer'de bi elektrikçide ölçüm yaptırayım yarın, sorun onda değilse Çankaya'ya giderim artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Punk -- 16 Mayıs 2016; 0:14:43 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    512 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: carso

O hiç belli olmaz uç oynama ile de kırılır içten esmer nedensiz gevşer gider ama dene olmazsa power Jack değişir fazla miktar tutmaz değerler aynı olsun Buda çalışır abi diyenlere kanma anakar gider elden

Power jack ne kadar tutar peki bilgisayarcılarda? Bir de değerler aynı olsundaki değer ne oluor?
    Laptopta sorun çıkarsa İzmir çankaya'daki bilgisayarcılardan birinde tamir ettirmeyi düşünüyorum, ondan önce bir elektrikçide ölçüm yaptırayım tabii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Punk -- 16 Mayıs 2016; 0:35:10 >
    |
    |
    Hayır adaptör değilse ona geçilir.öncelikle adaptör bakın sorun çözülecektir

|
    |
    dediğine göre adaptör kablosu gibi duruyor
    |
    |

Görmeden birşey söylemek zor.Dediğinize göre iki tarafta da sıkıntı var.Tanıdığınız güvenilir bir teknik servis varsa ona gösterin.

|
    |
    Mr. Punk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal Oku
Bebek Oyunları
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,281
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.