Şimdi Ara

Laptop, Sanırım Ram Slotu Bozultu. Yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
84
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarda oyun oynarken (basit, ağır grafikleri olmayan bir oyun- tankionline) bir anda mavi ekran verip "Bilgisayarınızda bir sorun oluştu :( Yeniden başlatılması gerekiyor." deyip bilgisayarı kapattı, yeniden başlarken yine aynı hatayı verdi. Tekrar başlattım F8 ile onarma yapayım dedim olmadı. Daha sonra bilgisayar hiç açılmaz hale geldi. Power tuşuna basınca sadece güç düğmesi yandı, ne ekran ne diğer düğmelere ışık gelmedi. Boot falan yapmayı bırakın Biosa bile giremedim. İçini açtım , parçaları falan yeriden oynayan varsa diye elledim. Yok nafile. Sonra ramleri söktüm ve sadece bir slotta ram bıraktım. Pc açılde ve hata vermedi, sonra aynı slota diğer rami taktım acaba ramdemi problem diye, onda da çalıştı. Bu sefer diğer slotta ramleri denedim ve iki ram de o slotta çalışmadı. Olayın slottan olduğu belli ama durduk yere nasıl oldu. Bu slotu nasıl düzeltebilirim. Aynı sorun diğer slota geçerse başka slotta yok. Pc de 2 gb ram kaldı.

Acer Aspire 5745 G modeli.

• Sorun RAM'lerde olabilir, internetten RAM sipariş edip dene. 14 gün içinde iade etme hakkın var. Yeni RAM'Lerle de düzelmezse o zaman slottadır sorun. Durup dururken slotta sorun çıkmaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.